Завантаження...

hero

Інформація для туристів: країна Палестина

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Держава Палестина

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Святі землі, просякнуті вірою і кров'ю багатьох людей, сотні років не дають спокою жителям сусідніх країн, що пред'являють ексклюзивні права на ці території. Палестина – одна з тих країн, що асоціюються з військовими діями. Історія конфлікту сягає далекого минулого. Багата та перспективна територія залишається практично повністю ізольованою від зовнішнього світу. У Палестину не пропонують авіатури, сюди не літають літаки, а авіаквиток не купиш в жодному турагентстві світу. В'їзд суворо обмежений та можливий лише через землі Ізраїлю, і він пов'язаний з жорстким контролем тих, хто перетинає кордон.

До Палестини їдуть для паломництва святими місцями. Саме тут знаходиться найдавніше місто у світі – Єрихон. Тут народився Ісус Христос. Концентрація святинь тут така, що можна кілька днів курсувати від однієї до іншої, невтомно вбираючи незбагненний і величний дух стародавніх стін монастирів та природних печер.

Для візиту до Палестини потрібен особливий настрій та чітке розуміння мети поїздки. Він навряд чи стане звичайною розважальною подорожжю, але напевно переверне свідомість та допоможе розкрити нові грані своєї особистості.

Розташування

Палестина знаходиться на Синайському півострові у південно-західній Азії. Її узбережжя омивається Середземним морем. Територія поділена на західний берег річки Йордан, що межує з Ізраїлем, включаючи його столицю Єрусалим, та Йорданію, а також сектор Газа, що межує з Єгиптом.

Рельєф місцевості гористий, більшість території покрита пустельними пісками. Найвища точка – гора Таль-Асур заввишки 1022 м. Найбільша річка –  Йордан – витікає на півночі в Тиверіадському озері і впадає на півдні в Мертве море – найнижчу локацію відносно рівня моря.

Країна розташована у зоні субтропічного клімату. Тут спекотне літо з температурами близько +35-40°C та тепла зима. Взимку ртутний стовпчик не опускається нижче +15°C. Найбільша кількість опадів випадає з грудня до лютого. Найвологіший місяць – січень. У рік випадає лише близько 600 мм опадів. У такому посушливому кліматі росте мізерна рослинність, представлена оливами, сосною, платаном та дубом.

Структура населення

У Палестині переважна кількість жителів – корінні палестинці, нащадки давніх филистимлян. Тут мешкає велика єврейська діаспора, а також йорданці та єгиптяни. Враховуючи невелику площу країни, густота населення досить висока – близько 890 осіб на км2.

Чисельність населення щорічно зростає. Річна народжуваність у дев'ять разів перевищує смертність. При цьому середній вік палестинців – лише 19 років. Найчисленніша вікова група тут – молоді люди до 35 років. Середня тривалість життя становить 75 років.

Понад 97% населення навчено грамоті. При тому, що також 97% місцевих сповідують іслам і лише 3% – християнство, жінки можуть здобувати освіту нарівні з чоловіками. Офіційна мова в Палестині – арабська, але вживані також іврит та англійська.

Віза

Посольство Палестини не видає візи іноземним громадянам, їх можна отримати лише через консульський відділ посольства Ізраїлю. Інформацію про необхідний пакет документів та умови відкриття в'їзного дозволу можна отримати у посольстві.

Рівень життя

Населення Палестини не знає розкоші. Мінімальний рівень оплати праці тут становить близько 200$, а середня зарплата – лише 650$. Економіка країни орієнтована на виготовлення продукції сільського господарства та сировинний експорт, що не приносить великих доходів до державного бюджету. Медичне обслуговування та система освіти в країні працюють на повну потужність, забезпечуючи своїх громадян необхідним рівнем послуг.

Ціни

Візит до Палестини може бути цікавим та дешевим. Харчуватись тут можна недорого. Обід у кафе обійдеться у 7-8$, а вартість вечері на двох у ресторані середньої цінової категорії складе 30-40$. Ціна на продукти харчування тут невисока, тому вигідно готувати самостійно за тривалого перебування:

  • молоко – 1,8$
  • яйця – 2,3$
  • сир – 6,6$
  • куряче філе – 7$
  • рис – 2,2$
  • банани – 1,3$

Купувати фірмовий одяг у Палестині досить дорого, ціни на бренди тут вищі, ніж у країнах Європи. А ось продукції місцевих майстрів варто приділити увагу – автентичні предмети одягу та аксесуари можна купити вигідно та зберегти пам'ять про візит до країни на довгі роки.

Кухня

Кулінарна традиція Палестини побудована на основі поєднання арабської, турецької та перської кухонь. Тут поширено безліч рецептів з м'яса, овочів та сирів. Палестинська кухня в міру жирна та гостра, м'ясні страви щедро заправляють соусами та подають з тушкованими чи свіжими овочами.

Популярна для середземноморських країн закуска мезе у Палестині подається перед кожним застіллям. Часто до неї входять хумус, салат табулі, баба-гануш зі смажених баклажанів та фільтрований йогурт лабане.

Палестинці часто готують долму – страву з м'яса та рису, загорнуту у виноградне листя. На вулицях у бістро можна перекусити фалафелем – смаженими котлетами із бобів. На десерт традиційно готують кнафе – сирно-медові ласощі. З напоїв подають чай та каву.

Ціни на житло

Проживання в Палестині коштує недорого. Зупинитися в хостелі можна за 20-35$ на добу. Готелі рівнем від трьох зірок обійдуться в 70-200$ за ніч. На місяць можна орендувати квартиру з однією спальнею на околиці за 240-260$. У центрі ціна аналогічного житла становитиме від 300$. Вартість оренди апартаментів з трьома спальнями стартує від 450$ на місяць і підвищується ближче до центральних престижних районів до 700$.

У Палестині відносно дешевий житловий фонд. Тут можна вигідно купити квартиру за ціною 650$ за 1 м2 на околиці міст або близько 1000$ – у центрі. При цьому комунальні послуги обходитимуться трохи більше 1$ у розрахунку на метр житлоплощі.

Рівень безпеки

Військовий конфлікт на території країни ще не вщух, але Палестина регулярно приймає туристів та паломників. Рівень злочинності тут досить високий, хоч вулицями курсують численні озброєні патрулі. У світлий час доби можна безперешкодно гуляти містами, але спальних районів або місць проживання біженців краще уникати.

Заборони

У країні, де панують мусульманські порядки, важливо дотримуватися правил поведінки. Жінкам слід носити закритий одяг і покривати голову. Прикрас із символами юдаїзму краще не носити – можливі неприємності.

Не дивлячись на те, що в Палестині превалює християнство, тут вдосталь святинь інших релігій, зокрема християнства. Слід шанобливо ставитися до святих місць – мечетей та храмів, без дозволу не фотографувати місцевість та людей. Політичних тем не варто торкатися у розмові з місцевими жителями. Також при собі всюди слід мати документи, що засвідчують особу.

Інфраструктура

У Палестині немає міжнародних аеропортів, тому замовити авіатури сюди не вдасться. Потрапити в країну стародавніх храмів можна лише через територію Ізраїлю. Тут можна купити квиток на екскурсійний автобус і без пересадок та зайвих перевірок на блокпостах дістатися заповітного пункту призначення. У самій Палестині також зручно пересуватися автобусами та маршрутними таксі.

Перевірити та купити квитки з України на доступний транспорт можна за допомогою сервісу SkyBooking. Для пошуку вигідних пропозицій вкажіть місце відправлення, прибуття та дату на нашому сайті.

Культура

Світогляд місцевих жителів кардинально змінився у процесі становлення державності та переходу під вплив різних культур. Попри сучасний переважний вплив мусульманства, біля країни збереглося безліч знакових християнських святинь.

Ремесла стародавніх палестинців також різноманітні. Тут зберігаються зразки ткацтва, гончарної справи, ювелірної майстерності, живопису. Сучасне мистецтво та кінематограф тяжіють до популярної європейської культури, але в них простежується оригінальний національний колорит. У Палестині не відбуваються міжнародні фестивалі, а місцеві свята обмежуються державними пам'ятними днями та релігійними мусульманськими звичаями.

Пам'ятки

До Палестини найчастіше їдуть паломники. Головні туристичні об'єкти країни – релігійні пам'ятки:

  1. Єрихон. Найдавніше у світі місто примітне Сорокаденною горою з кріпосними валами, старовинною синагогою та руїнами стародавніх палаців.
  2. Вифлеєм. Місто народження Ісуса Христа, в якому збереглися базиліка Різдва Христового, Печера святого Єроніма, Соломонові ставки та Оттоманська фортеця.
  3. Хеврон та Наблус. Стародавні міста, вулиці яких просякнуті історіями з релігійних християнських писань.
  4. Національний парк Кумран. Не паломництвом єдиним приваблює Палестина. Шумних розваг тут не знайти, але познайомитися з унікальною природою цього краю можна у національному природному парку. Тут можна спуститися в печери і погуляти каньйонами.
  5. Молочний грот. Місце, куди, згідно з переказами, слід спускатися жінкам, які бажають народити дитину. Знаходиться неподалік базиліки Різдва Христового.