Завантаження...

Республіка Північна Македонія

Северная Македония флаг

Прапор

Северная Македония герб

Герб

calendar
Столиця: Скоп'є
user
Територія: 25 333 км²
cup
Мова: македонська та албанська
cup
Валюта: македонський денар
cup
Населення: 2 073 702 чол.
cup
Телефонний код: +389
ISO Код країни: MK

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Республіка Північна Македонія

Про країну
Місцезнаходження
Кухня
Культура
Пам'ятки

Республіка Північна Македонія — європейська держава, розташована на Балканському півострові. Виникла країна шляхом розпаду Соціалістичної Федеративної Югославської Республіки 1991 року. Хоча й раніше держава вже існувала з центральним округом в Охриді. Не межує з морями та океанами, але територіально стикається з Албанією, Болгарією, Грецією та Республікою Косово.

Сьогодні столиця Північної Македонії — місто Скоп’є. Загальна кількість населення становить близько 2 млн. 100 осіб. Територіально вони заселяють 25,5 тис. кв. км., що у відсотковому співвідношенні з населенням позиціонує країну на 145 місце за чисельністю жителів. Керівником парламентської республіки є прем’єр-міністр Димитар Ковачевський.

Якщо ви хочете купити квиток на літак, то це не викличе труднощів. Переліт займе мінімум часу, тому краще придбати авіаквиток, ніж відправитися в подорож автобусом.

Географічно Північна Македонія частково входить до 3 держав, більша її частина розташована на території Греції. Значна частка всієї держави покрита гірськими хребтами. Найвища точка гора Кораб має висоту 2753 м і межує з міжгірськими улоговинами.

Водними ресурсами країни є річки Струміця та Вардар, що перетинають всю її територію. Також країна славиться Дойранським, Охрідським та Преспа озерами. Останні два належать Північній Македонії лише частково.

Кулінарні традиції країни належать балканській кухні. Це не просто шедеври, а різноманітність та багатство найкращих близькосхідних, середземноморських та балканських страв. Найчастіше в їжу вживають свинину, баранину, яловичину. Також тут сприятливий клімат для вирощування різноманітних овочів та зелені. А молочні продукти відрізняються особливою якістю та різноманітністю.

Чорба — це традиційне блюдо Північної Македонії, для приготування якого використовується кропива. Піта та Мекіці — коржики та смажене тісто, відповідно. Сарма — традиційна страва, схожа на голубців, тільки з використанням квашеної капусти. Серед насолод популяризуються лукум, тулумба, кадаїф, баклава.

У країні розвинена культура та живопис. Македонія славиться колекцією картин із фресками візантійського мистецтва. Усі вони є пам’ятками, що несуть історичне значення в кожній деталі.

Щодо музики, то тут цінується як рок, так і поп напрям. Широка різноманітність у цьому напряму обумовлена великою кількістю етнічних груп, що населяють країну.

Північна Македонія багата на архітектурні та природні пам’ятки, які приваблюють велику кількість туристів з усього світу:

  • Міст та фортеця Скоп’є;
  • Охрідське озеро;
  • Куклиця — кам’яне місто;
  • Затока на кістках — музей на воді;
  • Охріда — античний амфітеатр;
  • Монастир Святого Науму;
  • Меморіальний дім Матері Терези.

І це лише невелика частина того, що обов’язково потрібно побачити туристу, який прилетів до країни.