Завантаження...

hero

Князівство Ліхтенштейн

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Князівство Ліхтенштейн

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Повна назва держави – Князівство Ліхтенштейн. Територіально воно розташоване на заході Європи. Знаходиться в оточенні Австрії та Швейцарії, зі столицею Вадуц. Являє собою карликову країну з конституційно-монархічним правлінням. Назву країна отримала на честь правлячої династії, як Йорданія та Саудівська Аравія. Вищою судовою інстанцією є Верховний Суд Правосуддя, а конституційне правління віддано спеціальному органу нагляду – Державному судді правосуддя.

Дістатися сюди можна літаком. Переліт займе у вас мінімум часу, тому ви зможете подивитися якнайбільше визначних пам’яток. До того ж авіаквиток можна легко придбати у SkyBooking.

Розташування

Карликова країна всипана гірськими масивами, оскільки знаходиться в Центральних Альпах. Найбільшою височиною тут є гора Граушпіц. Її висота близько 2600 м над рівнем моря. Також на території є свої водойми та кілька річок. Четверту частину державних земель займає родючий ґрунт, ще стільки ж вкрито лісами та луками.

Клімат у країні помірний континентальний, вітер переважно південний, а в долині Рейна він взагалі практично відсутній. Температурний діапазон влітку досягає +25°С, а взимку цей показник не опускається нижче -15°С. Тому туристичний бізнес у країні досить розвинений та приваблює гостей у будь-яку пору року.

Структура населення

Ліхтенштейн – одна з найбільш малонаселених країн Європи. До теперішнього часу, близько 67% жителів (25 467 осіб) складають іммігранти. Населення країни налічує близько 39 055 осіб. Ліхтенштейн посідає четверте з кінця місце за чисельністю населення в Європі, перевершуючи лише інші карликові країни: Ватикан, Сан-Марино і Монако.

Ліхтенштейн є багатонаціональною країною. Більшість населення складають ліхтенштейнці – близько 66%. Також у країні проживають представники інших національностей, зокрема швейцарці (близько 9,55%), австрійці (близько 5,83%), німці (близько 4,16%), італійці (близько 3,15%), португальці (близько 1,88%), турки (близько 1,68%) та інші (близько 7,60%).

У Ліхтенштейні переважає християнство, особливо католицизм. Католики становлять більшість населення, і їхня частка – близько 75-80% від загальної кількості віруючих.

Віза

З червня 2017 р. для України діє безвізовий режим з Європейським Союзом і Шенгенською зоною. Громадяни України та власники української посвідки на проживання можуть перетинати кордон без оформлення візи. Це дозволяє українцям вільно подорожувати і перебувати на території Шенгенської зони до 90 днів. Тому купити квитки в Ліхтенштейн і вирушити в поїздку можна в будь-який момент.

Рівень життя

Ліхтенштейн відомий високим рівнем життя. Це маленьке Князівство в центрі Європи є однією з найбільш процвітаючих країн у світі. Середній рівень зарплати в країні відносно високий і становить близько 5500-6000€ на місяць. Однак варто зазначити, що вартість життя в Ліхтенштейні також досить висока, і прожиткові витрати можуть бути значними. Мінімальний рівень зарплати в Ліхтенштейні встановлений на законодавчому рівні і становить близько 2200€ на місяць.

Медичне страхування в Ліхтенштейні є обов'язковим для всіх громадян і резидентів. Жителі країни платять обов'язкові медичні внески, які покривають більшу частину витрат на лікування і різні процедури.

Ціни

У Ліхтенштейні рівень цін на продукти, одяг, громадське харчування та інші товари і послуги належить до вищого за середній, що пояснюється високим рівнем життя та економічною стабільністю країни. Ціни на продукти харчування, такі як м'ясо, молочні продукти, овочі та фрукти, можуть бути вищими, ніж в інших європейських країнах. Однак вони завжди свіжі та якісні, оскільки виробляються в місцевих фермерських господарствах.

Поїсти в недорогому кафе можна приблизно за 17,8€. Якщо віддаєте перевагу фастфуду, то бургер або кебаб обійдеться вам у 9,4 €. Середня вартість чашки капучино в Ліхтенштейні – 4,7€, а келиха світлого пива – 6,3€.

Кухня

Ліхтенштейнська кухня вельми різноманітна, оскільки вона сформувалася під впливом кулінарних традицій сусідніх країн, особливо Швейцарії та Австрії, а також помітно відображає загальні риси європейської кухні.

Національні страви Ліхтенштейну:

  • хафалеб;
  • каскнопфль;
  • решті;
  • торкаребль;
  • заукеркас.

Насамперед, ліхтенштейнська кухня – це різноманітність сирних і кисломолочних страв, прості, але ситні овочеві страви та м'ясо з великою кількістю приправ. Тут явно простежується вплив Швейцарії на культуру, зокрема кулінарію, країни. Нехитрі страви, які досить легко готуються і надовго насичують організм.

Ціни на житло

В Лихтенштейне средние цены на аренду жилья зависят от его местоположения и количества спален. Аренда односпальной квартиры в центре города составляет около 1156€ в месяц, с возможным диапазоном от 938€ до 1434€. В то же время за пределами центра стоимость такого жилья составит около 950€. Дешевые отели в Лихтенштейне предлагают номера от 130€ за ночь на одного человека. Стоимость проживания в пятизвездочных гостиницах стартует от 250€ в сутки.

При покупке недвижимости, цены могут колебаться в зависимости от города или района. Средняя стоимость квадратного метра квартиры в Вадуце может составлять от 10 000€ до 15 000€ и выше.

Рівень безпеки

Ліхтенштейн славиться високим рівнем безпеки і вважається однією з найбезпечніших країн у світі. За рахунок малоъ кылькосты населення і високого рівня життя тут зареєстровано набагато менше кримінальних випадків на душу населення. Більшість злочинів належать до категорії дрібного хуліганства, крадіжок і порушення громадського порядку.

Уряд Ліхтенштейну активно працює над забезпеченням безпеки населення. Поліція країни діє оперативно і професійно, забезпечуючи комфорт жителів і гостей.

Заборони

Ліхтенштейн – максимально вільна і демократична країна. Там дотримуються свободи віросповідання. Гості країни можуть сповыдувати свою релігію без обмежень.

У Ліхтенштейні немає обов'язкової вакцинації для гостей. Однак рекомендується дотримуватися поточних медичних рекомендацій, щоб убезпечити себе та оточуючих.

У Ліхтенштейні діють загальні правила щодо дотримання громадського порядку, тому порушення тиші в громадських місцях або в нічний час може бути неприйнятним.

Інфраструктура

Транспортна система Ліхтенштейну включає автомобільний, залізничний, повітряний і водний транспорт для пасажирських перевезень.

Автомобілі є основним засобом пересування для місцевих жителів і гостей країни. Ліхтенштейн має добре розвинену та надійну дорожню інфраструктуру, яка полегшує подорожі по всій території. Місцеві активно користуються автобусами. Квитки на них доволі дешеві, а умови – комфортні. Дістатися без пересадок можна в будь-який куточок Ліхтенштейну та в сусідні країни.

Недорого коштує і проїзд на поїзді. Ліхтенштейн не володіє власними залізничними лініями, але завдяки своєму географічному розтшуванню, країна має легкий доступ до залізничних мереж сусідніх країн.

Авіатур Князівством неможливий, оскільки найближчий аеропорт Altenrhein (ACH), розташований за межами країни, за 36 км від кордону. Авіаквитки в Ліхтенштейн можна купити онлайн, так само як і автобусні, і залізничні.

Культура

Ліхтенштейнці дуже активні та веселі. Люблять музику та народний фольклор. Дуже часто місцеві жителі влаштовують вечірні посиденьки з піснями та танцями. Значною подією ​​тут є початок збирання врожаю винограду. Тоді селяни виходять на поле в національних сорочках, а в церквах лунає передзвін.

Традиційний одяг у жінок – довгі спідниці з фартухами та мереживні кофти. У чоловіків – біла сорочка, штани на підтяжках, високі мереживні гольфи та туфлі з великими пряжками. Голова вкрита крислатим капелюхом.

Пам'ятки

Перш ніж купити квиток, варто заздалегідь скласти список найкращих пам’яток і з’ясувати, скільки часу вам знадобиться для їхнього відвідування. Найзначнішою пам’яткою є замок Вадуц. Він знаходиться в столиці, але зараз зачинений для відвідування. Також можна відвідати музеї, яких у країні є велика кількість. Церква святого Петра V ст. вабить туристів своєю таємничістю й досконалістю.

Готельний бізнес займає в економіці Ліхтенштейну не першу позицію, оскільки найчастіше тут відбуваються одноденні тури. Але водночас рівень обслуговування є досить високим і з привілеями для гостей.