Завантаження...

Республіка Колумбія

Флаг Колумбии

Прапор

Герб Колумбии

Герб

calendar
Столиця: Богота
user
Територія: 1 141 748 км²
cup
Мова: іспанська
cup
Валюта: колумбійський песо
cup
Населення: 51 332 424 чол.
cup
Телефонний код: +57
ISO Код країни: CO

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Республіка Колумбія

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

У більшості людей Колумбія асоціюється лише з торгівлею наркотиками та високим рівнем злочинності, але так можуть думати лише ті, хто жодного разу не був у цьому мальовничому унікальному краї. Насправді це справді оригінальна ні на що не схожа держава з первозданою природою та багатою культурою, де сучасні технології межують із землями, куди ще жодного разу не ступала нога людини.

У диких непрохідних лісах Амазонки досі мешкають рідкісні види тварин і виростають майже вимерлі чагарники та дерева, яких немає ніде на планеті. Понад 600 видів флори та фауни, занесених до Червоної книги, живуть на території цієї країни. Тут видобувають близько 90% всіх смарагдів, ведуть розробку нафтових покладів та намивають десятки кілограмів золотого піску. У Колумбії розташовані найкращі на материку університети, які нерідко б'ють і світові рекорди з якості навчання та викладання.

У країні є безліч природних визначних пам'яток, а також стародавні, майже не вивчені, індіанські міста та піраміди. Тут, як і тисячі років тому, на самоті з природою живуть полюванням і риболовлею понад 50 різних індіанських племен, кожне з яких налічує не більше тисячі людей населення. У технологічній столиці країни Боготі, що йде в ногу з часом, обладнана одна з найкращих у світі транспортних систем.

Як дістатися з України до Колумбії, найоптимальніші варіанти:

  • Купити квиток на прямий рейс без пересадок з Києва до Боготи.
  • Замовити авіатур з київського аеропорту Бориспіль до Картахени.
  • На літаку з Києва до Калі через Нью-Йорк.

Республіка Колумбія знаходиться на північному заході американського континенту, частина її територій розташована в центральній його частині. Східні кордони країни сусідять із Бразилією та Венесуелою, із західного боку знаходиться Панама, а на півдні до неї примикають Еквадор та Перу. Морські ж кордони Колумбія ділить аж із шістьма державами:

  • Коста-Рікою;
  • Гондурасом;
  • Нікарагуа;
  • Гаїті;
  • Ямайкою;
  • Домініканської Республіки.

Країна має вихід до вод одразу двох океанів – Тихого та Атлантичного, а на півночі омивається ще й Карибським морем. Тому тут є безліч сучасних курортів із чистими пляжами та комфортабельними готелями, а в південній частині республіки її перетинає лінія екватора. Тут чудові екваторіальний і субекваторіальний клімат, завдяки яким Колумбію називають країною «нескінченного літа та сонця». Середньорічна температура в низовинах держави – приблизно +32 градуси, на височинах – близько +14.

Прохолоду та низькі температури можна знайти лише на вершинах Анд – однієї з найдовших у світі гірських систем. У Колумбії Анди поділяються на три паралельні хребти – Західну, Східну та Центральну Кордильєри, і тягнуться у бік півночі більш як на три тисячі кілометрів. Тому в країні знаходиться безліч згаслих вулканів, що діють, і періодично виникають землетруси.

За чисельністю населення республіка посідає 28 місце у світі і друге на американському материку – нині тут мешкає понад 50 мільйонів, щільність населення – 40,7 людина на квадратний кілометр. Щорічний приріст становить – 1,2%. Середня тривалість життя у чоловіків – 71 рік, у жінок – 78 років.

За кількістю іспаномовних жителів Колумбія знаходиться на третьому у світі місці. Враховуючи відносно високий рівень злочинності та різкий класовий поділ за рівнем доходів, у республіці відносно високий рівень грамотності – близько 90,5%. Сільське господарство тут практично не розвинене, ним зазвичай займаються тільки індіанці, тому 74% — це міське населення країни.

До расового складу Колумбії входять:

  • метиси – 47,8%;
  • білі – 39,2%;
  • індіанці – 3%;
  • афроамериканці – 10%.

Найпоширеніше віросповідання – християнство, що охоплює понад 95% населення, більшість віруючих є католиками. Але збереглися в Колумбії і стародавні індіанські релігії – понад 300 тисяч чоловік дотримуються традиційних корінних конфесій. Близько 500 тисяч сповідують своєрідні культи – суміш африканських практик, християнства та споконвічних індіанських релігій.

З початку 2020 року колумбійська влада скасувала обов'язкове оформлення візи для громадян України, але за умови перебування в країні не більше 90 днів. Для відвідування потрібен лише закордонний паспорт, дія якого закінчується не раніше дати зворотного вильоту.

Головний показник, за яким можна судити про рівень життя та економічний розвиток держави, – це внутрішній валовий продукт на душу населення. За даними на 2020 рік, ВВП у Колумбії був на позначці – 16 тисяч доларів на особу. Для порівняння, середній показник ВВП у світі – 17,5 тисячі доларів.

Офіційна середня зарплата у Колумбії становить 355 доларів на місяць, мінімальний показник – 285 доларів, середня заробітна плата висококваліфікованих працівників – 670 доларів. Реальний прожитковий мінімум на 2022 рік склав 209 доларів на місяць. Рівень безробіття країни – 11%, а рівень економічної активності – 63,8%.

У країні немає обов'язкового медичного страхування, але загалом рівень медицини приємно вражає.

Незважаючи на погану славу криміногенної країни з неспокійною обстановкою, за якістю охорони здоров'я Колумбія знаходиться на першому місці серед країн Латинської Америки та на 22 у світі. Тож, відправляючи до цієї країни, туристам не варто переживати за своє здоров'я, головне – розрахувати бюджет із запасом.

Колумбія хоч і індустріально розвинена, але відносно дешева країна, сюди подорож чудово підійде любителям заощадити. Хороший обід із трьох страв на одну людину в недорогому ресторані обійдеться в 3-4 долари, романтична вечеря на двох у гідному закладі – 17-20 USD, щільно перекусити у Макдональдс – не більше 5.

Ціни на продукти в сонячній Колумбії:

  • хліб – 0,9 USD;
  • молоко – 1 USD;
  • картопля – 0,8 USD;
  • рис – 1 USD;
  • сир – 3 USD;
  • куряче філе – 4 USD;
  • пляшка пива – 1 USD;
  • пачка цигарок – 1-1,5 USD.

Вартість одягу в Колумбії також не висока:

  • фірмові джинси – 50–60 USD;
  • пристойна сукня – 40-50 USD;
  • оригінальні кросівки Nike - 75-80 USD;
  • стильні шкіряні туфлі – до 100 USD.

Кухня Колумбії дуже різноманітна. Крім іспанських рецептів, що прийшли разом з колонізаторами, тут поширені і стародавні індіанські кулінарні традиції. Як і в більшості латиноамериканських країн, тут дуже популярні страви на основі рису, кукурудзи, картоплі та овочів. Колумбійці великі прихильники різноманітних спецій, вони рясно додають їх як у м'ясні страви, так і в мікси з морепродуктів.

Туристам рекомендується скуштувати:

  • ахіко – курячий суп з картоплею та овочами;
  • арепа - маїсові млинці з начинкою;
  • аррос-кон-коко – рис у кокосовій олії;
  • бандеха-пайса – етюд із яловичого фаршу, сосисок, рису, банана та авокадо.

Ціна за номер у найдорожчих готелях починається від 70 USD на добу, готель середньої руки коштуватиме 40-45, а вартість бюджетного готелю коштує від 20 до 30 доларів за ніч. Оренда однокімнатної квартири в центрі міста оцінюється в 250-300 доларів на місяць, таке ж житло на околиці - до 250 USD.

При покупці житла доведеться заплатити від 1500 USD до 2000 USD за квадратний метр, якщо вибирати в центральній частині, і від 1000 до 1200 – ближче до передмістя. Комунальні послуги коштують приблизно 70 доларів на місяць за житло площею до 85 квадратних метрів.

Здійснювати покупку або оренду слід лише через офіційні ліцензовані ріелторські агенції, оскільки в Колумбії дуже поширені афери з нерухомістю. Нерідко місцеві жителі спеціально чекають на мандрівника в аеропорту, щоб потім обманним шляхом позбавити його всього бюджету, виділеного на відпустку.

Ситуація з безпекою в країні дуже неоднозначна – поліція багато на що заплющує очі, у деяких районах у барах майже відкрито продають зброю та наркотики, проституція легалізована. Вже не перший рік Колумбія впевнено "б'є рекорди" за кількістю викрадень людей. Однак, треба розуміти, всі ці «принади» здебільшого стосуються лише місцевого населення – це їх своєрідне життя. Для туристів все не так сумно, адже гості країни поповнюють бюджет і влада намагається піклуватися про їхню безпеку.

Потрібно лише дотримуватись певних правил і тоді відпочинок доставить тільки насолоду. Під час подорожі Колумбією не потрібно виїжджати за територію міських центрів, не слід заходити до сумнівних закладів – якщо хочеться заощадити на пристойному ресторані, краще поїсти в Макдональдсі, а пива купити в супермаркеті. Не їздити громадським транспортом з настанням темряви, а перебуваючи в багатолюдних місцях – уважно стежити за своїми особистими речами та кишенями.

Хоч як це парадоксально звучить, але туристам у Колумбії категорично заборонено купувати і вживати кокаїн – за це можна швидко отримати серйозний тюремний термін. Не варто навіть намагатися жартувати на цю тему у присутності місцевих жителів – наркотики не принесли країні нічого, окрім бід та страждань, тому більшість колумбійців дуже болісно ставляться до цього питання.

Не прийнято тут також жартувати та обговорювати теми народних повстань та військових конфліктів – колумбійці багато натерпілися за свою історію, і намагаються забути багато її глав. Вкрай небажано намагатися обговорити з колумбійцем або запитувати у нього щось про знаменитого наркобарона Пабло Ескобаро. Причина та сама, що і з наркотиками.

Колумбійські дівчата дуже люблять танцювати, проте тут це зовсім не вважається фліртом чи способом познайомитись. Якщо навіть жінка сама запросила на танець, не обов'язково чекати продовження знайомства. У такі моменти слід бути обережним та не надто наполегливим, інакше можна образити людину та нажити собі неприємності.

Найзручніший та найпопулярніший вид транспорту для туристів у Колумбії – це таксі. Багато місцевих жителів виходять на маршрути на своїх автомобілях, і завжди раді підвезти мандрівника до будь-якого пункту призначення. Однак з метою безпеки не слід намагатися підсісти до них на вулиці, краще викликати таксі, скориставшись мобільним додатком Gett або Beat.

Є тут і так звані муніципальні державні таксопарки, їхні машини невеликого розміру та жовтого кольору. Але по можливості рекомендується уникати їхніх послуг – незважаючи на офіційну реєстрацію та наявність лічильника, водії нерідко намагаються обдурити клієнта та взяти з нього більше грошей. Ще один мінус - можливо доведеться їхати в салоні з 2-3 попутниками, тому що водій без згоди першого клієнта із задоволенням «підбирає» людей, що гальмують його по дорозі.

У великих містах, зокрема у столиці, дуже розвинена транспортна система, тут курсують маршрутами комфортабельні сучасні метробуси. Висаджування та посадка проводиться тільки біля спеціальних зупинкових павільйонів, а купити квиток можна безпосередньо у водія або в автоматі.

Міжнародний аеропорт є лише у столиці, літаки здійснюють авіарейси у всі кінці світу. Авіаперельоти всередині країни здійснюються з невеликих аеропортів, вони є майже в кожному великому населеному пункті.

На території сучасної Колумбії багато століть тому проживали одні з найрозвиненіших індіанських цивілізацій – кімбая, тайрона та чибча. За рівнем розвитку вони стояли на одному ступені зі знаменитими майя, ацтеками та інками, але крім них ці землі населяли десятки інших індіанських народностей.

За статистикою, Колумбія займає одне з перших у світі місць за кількістю мов і народів, що проживають, тому і її культурні особливості сьогодні представляють оригінальну суміш. Хоча багато у формуванні культури та побуту позначився і тривалий етап колонізації країни іспанськими завойовниками. Особливо це стосується архітектури, релігії та писемності.

Перші іспанські колонізатори прибули сюди 1499 року, і наступні 50 років стали кривавим часом у формуванні колумбійської республіки. Місцеве корінне населення не хотіло присутності чужинців, перша половина 15 століття тут відома як період активних завоювань. Результатом завзятості іспанських конкістадорів стало зникнення десятків племен, зате 1718 року на цих землях вже було створено повноцінне віце-королівство Нова Гранада, а її столицею стала Богота.

У Колумбії дуже багато різних визначних пам'яток, як природних, і рукотворних. Кожен регіон славиться своїми вишукуваннями:

  • Попаян – вважається найкрасивішим і добре збереженим районом республіки. Колоніальне місто було засноване в 16 столітті, і там досі є безліч унікальних будівель того часу. Тут буде цікаво любителям іспанської релігійної архітектури, місто пишається своїми стародавніми церквами та монастирями – жіночий монастир Сан-Агустін, церква Іглесія-де-Сан-Франциско та Санто-Домінго, богоугодний заклад Іглесія-де-Ла-Ерміта та багато інших.
  • Калі - третє за площею та чисельністю населення місто Колумбії, знаходиться в мальовничому місці - на південному заході колумбійських Кордильєр. Місто розташоване на висоті 1000 метрів над рівнем моря, тому тут прохолодніше, ніж у південних областях. Туристи їдуть сюди, щоб відвідати старовинні церкви, побачити зразки колоніальної архітектури, а також побувати на численних гасієнд знаменитих цукрових баронів.
  • Летісія – найпопулярніший туристичний центр Східної Колумбії. Невелике містечко розмістилося в дуже гарному місці на березі Амазонки, воно відрізняється незайманою первозданою природою та старовинними архітектурними спорудами. Мандрівників сюди також тягне незвичайний «острів мавп», на якому можна побачити тисячі цих кумедних тварин у природному середовищі.