Завантаження...

hero

Федеративна Республіка Бразилія

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Федеративна Республіка Бразилія

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Бразилія – південноамериканська країна, найбільша за площею території та за кількістю населення на континенті. За однією з версій, назва країни походить від найменування острова O'Breasil із ірландських середньовічних міфів.

Територія Бразилії була заселена ще 19 тис. років тому. Перша цивілізація з'явилася на острові Маражо у 800 р. Португальці вперше потрапили до Бразилії 1500 р., а вже через 33 роки почали її колонізувати. Через майже три сотні років, у 1822 р., держава набула незалежності. Наприкінці XIX ст. і на початку XX ст. в країну переїхали понад 5 млн іммігрантів – європейців та японців. Демократичною державою Бразилія стала в 1985 р., коли припинилася епоха військових диктатур, що змінювали одна одну.

Ще під час колоніального періоду країна набула статусу великого експортера каучуку, деревини, кави, цукрової тростини та золота. Нині вона є індустріально-аграрною країною, що лідирує за рівнем розвитку промисловості та сільського господарства серед інших країн Латинської Америки. Однією з основних економічних галузей є туризм. За рік кількість гостей країни оцінюється в 5,4 млн осіб, доходи від них – 6,7 млрд $. Популярними серед туристів є амазонські дощові ліси, пляжі на північному сході країни та в Ріо-де-Жанейро, історичні пам'ятники.

Авіапереліт до Бразилії з Києва займає майже 17 годин. Придбати квитки можна за допомогою сервісу SkyBooking. В Україні не можна купити квиток на прямий авіарейс без пересадок у Ріо-де-Жанейро або Сан-Паулу, спочатку літаки прямують до одного з транзитних аеропортів.

Розташування

Країна займає центральну та східну частини Американського континенту, омивається на сході водами Атлантики. Межує з північного боку з Венесуелою, Гайаною, Суринамом та Французькою Гвіаною. На заході сусідніми країнами є Болівія та Перу, з південного заходу – Аргентина і Парагвай, з півдня – Уругвай.

У північній частині Бразилії розташована долина Амазонки, що межує з горбистими рівнинами в районі Гвіанського плоскогір'я, що переходять у скелі. Тут знаходиться пік Рорайма (2,77 км). Решта країни зайнята Бразильським плоскогір'ям, обрамленим горами. Найвища точка країни – пік Серро-де-ла-Небліна (2,99 км). На захід від атлантичних районів знаходяться рівнини.

Бразилія має щільну річкову мережу. Найдовшою річкою в країні та світі є Амазонка. Її довжина сягає 7,1 тис. км. Озера представлені здебільшого лагунами біля атлантичного узбережжя. Найбільше з них – Патус на півдні країни, в штаті Ріу-Гранді-ду-Сул, з площею акваторії 9,85 тис. км2.

Клімат у Бразилії спекотний. Усереднені температури повітря коливаються в діапазоні +16-29°C, у гірських масивах – +12-14°C, при цьому можливі навіть заморозки. У центральній частині Бразильського плоскогір'я максимум температури може сягати і +50°C.

Структура населення

Більшість населення – 53,9% – нащадки європейців та інших представників білої раси. Так, 20% припадають на португальців, 14% – на італійців, 8% та 6,6% – на іспанців та німців відповідно, 5,3% – на арабів. До переважної групи входять також представники українського, російського, вірменського, угорського та єврейського народів.

Особи змішаного походження (парду) займають 38,5% населення, 6,2% належать до африканців, 0,5% – до японців та інших азіатів, 0,43% – до індіанців, вихідців племен араваків, тупі-гуарані, пано та карибів. Є також прошарок афроіндіанців самбо, проте їх чисельність точно не встановлена.

Діти до 14 років у загальній кількості населення займають 26,3%, особи 15-64 та старше 65 років – 67,7% та 6% відповідно. Середній вік у Бразилії – 27,81 років.

Офіційною та повсюдно поширеною мовою в Бразилії є португальська. На решті спілкуються менше 0,2% населення. Усього ж у країні використовують понад три сотні мов, ще близько 120 вважаються зниклими.

Хоча Бразилія є світською державою, кількість її нерелігійних громадян становить лише 8%. Переважна частина населення – прихильники Римсько-католицької Церкви (64,6%), за кількістю прихильників цієї конфесії країна посідає перше місце у світі. Частка протестантів становить 22,2%. Інші релігії представлені спіритизмом, ісламом, іудаїзмом та індуїзмом.

Віза

Відповідно до угоди, укладеної між українською та бразильською владою, для відвідування країни оформлення візи не потрібне. Граничний термін перебування при цьому обмежений 90 днями. Безвізовий режим діє тільки у випадках відвідування Бразилії з туристичними або бізнес-цілями.

Рівень життя

Мінімум оплати праці в Бразилії становить 243$, середній рівень досягає 515$, максимальний – 873$ на місяць. На виробництві працівники одержують у середньому 498$, а низькокваліфіковані спеціалісти – 265$. Реальна мінімальна планка прожиткового мінімуму – 496$. Відсоток безробіття досить високий – 12,8% із тенденцією до зростання.

У Бразилії діє держпрограма медичного страхування, проте вона передбачає тривалий час очікування на оформлення допомоги. У зв'язку з цим приблизно п'ята частина громадян вибирає комерційних операторів, яких налічується у країні кілька сотень. Системи страхування включають корпоративні та індивідуальні плани, пакети послуг від медичних об'єднань.

Ціни

Ціни на основні продукти харчування у Бразилії менші, ніж в американських магазинах, у 1,96 рази. За куряче філе тут потрібно заплатити 3,7$ за кілограм, ковбасу – 13$. Купити кілограм сиру можна за 4,8$, вартість бананів становить рівно долар. За 1,5$ пропонується кава в недорогих барах, а обід у середньому ресторані коштуватиме 30$.

Доступний літній одяг – сукня, джинси, продають за 42-67$, шкіряне взуття – 66$. Кілометр проїзду на таксі коштує 60 центів і додатково 1,05$ – оплата за посадку в машину. Економним варіантом поїздок містом є громадський транспорт: квиток коштує 90 центів, місячний проїзний – 38,51$.

Кухня

Бразильська кухня історично була сформована під впливом європейських, африканських, індіанських та навіть азіатських кулінарних традицій. Уподобання жителів країни відрізняються залежно від регіону. Наприклад, кухня в Мінас-Жерайсі включає велику частку європейської гастрономії, особливо у молочних стравах та делікатесах. Частування в регіоні Баїя часто робляться за рецептами африканських народів. Кава має статус національного напою.

Головні бразильські страви:

  1. Каруру з бамії (їстівний абельмош) готується з додаванням креветок та підсмажених горіхів із пальмовою олією.
  2. Мокека – рагу з риби в кокосовому молоці з помідорами, часником, цибулею, болгарським перцем та кінзою.
  3. Коксин'я – крокет зі смаженого тіста з курячим бульйоном, з додаванням сухарів, фаршу або рубленого м'яса.
  4. Сирний хліб – булочка з борошна, зробленого з маніоко, молока, яєць та сиру сорту "мінас". Продається як готовим, так і у вигляді напівфабрикату.
  5. Емпади – закуски у горщиках. Це пироги з серцевиною пальми, горохом, креветками та куркою.

Ціни на житло

Найекономічніше житло в Бразилії – це квартири в оренду. Вартість оренди нерухомості залежить насамперед від того, в якому районі воно розташоване. Орендувати "однушку" можна за 199-314$, квартиру з великою кількістю кімнат – за 418-598$. Купівля житла з розрахунку на квадратний метр коштуватиме 1,18-1,82 тис.

Розцінки на проживання в готелях Бразилії:

  1. Ночівля у хостелі коштує дешево – 20$
  2. Номери в готелях класу однієї-двох зірок пропонують постояльцям за 21-26$
  3. Готель із покращеними умовами – 54$
  4. Комфортабельні номери в люксових готелях загалом коштують 136$ за добу

Рівень безпеки

Ступінь безпеки іноземців у Бразилії багато в чому прямо залежить від рівня їхньої обережності. Не можна ігнорувати можливі загрози та створювати умови, якими можуть скористатися зловмисники. У Бразилії рекомендується уважно стежити за своїми грошима та сумками на карнавалах та інших святах. На пляж не брати цінні речі. У місті краще не мати при собі прикраси та дорогий годинник, великі грошові суми.

Для запобігання шахрайству з банківськими картками не слід користуватися банкоматами, якщо помічено щось підозріле. У низці міст Бразилії є трущоби фавели, відвідувати які туристам не можна заради їхньої ж безпеки.

Заборони

У Бразилії заборони, що стосуються туристів та інших категорій іноземців, пов'язані переважно з охороною живої природи та контролем безпеки на вулицях.

Спроба вивезення виробів із шкур, панцирів, пазурів, пір'я диких тварин вважається серйозним порушенням. Для того, щоб взяти з собою такі сувеніри, потрібна серйозна процедура погодження та проходження карантину. Право виготовлення прикрас з диких тварин мають лише представники індіанських народностей, але продаж таких виробів допускається лише музеям та інших подібним установам.

Також у Бразилії не можна перебувати на вулиці без посвідчень особи. Паспорти та інші документи можна не брати тільки на пляж, в решті місць за законами Бразилії вони повинні пред'являтися на першу вимогу правоохоронців та інших офіційних осіб.

Інфраструктура

Складна форма території Бразилії та розвинений промисловий сектор вимагали наявності великої розгалуженої мережі автошляхів. Нині вона займає четверте місце у світі за протяжністю автомагістралей, проте більшість місцевих доріг – ґрунтові.

Сукупна довжина залізничних колій становить майже 29 тис. км, вони задіяні переважно у доставці вантажів. Пасажирські перевезення розвинені слабко, поїзди далекого прямування курсують всього двома вузькоколійними маршрутами, які мають більше туристичне, ніж логістичне значення.

Морські порти є в 15 містах, водне сполучення налагоджене через Атлантичний океан з усіма економічно важливими регіонами планети. Річкові перевезення активно здійснюються лише в амазонському басейні – там пасажирські судна є основним видом транспорту. У Белене та Манаусі працюють комерційні річпорти.

Громадський транспорт представлений переважно автобусами та приміськими електричками, функціонує дев'ять метрополітенів. Трамвайна мережа розвинена слабо і є лише у великих містах. Між Сан-Паулу та прилеглими населеними пунктами перевезення здійснюються швидкісними тролейбусами.

Інтенсивно розвивається інфраструктура повітряного транспорту. У Бразилії налічується понад 4 тис. аеропортів. Міжнародні рейси забезпечують два найбільші з них – у Сан-Паулу (Гуарульос) і в Ріо-де-Жанейро (Галеан). Також невелику частину трафіку беруть на себе аерогавані у Форталезі та Бразиліа.

Провідна авіакомпанія Бразилії – TAM Airlines, лідирує за обсягами перевезень у всій Латинській Америці. Ще одним великим оператором є Gol. Вона продає авіаквитки як на чартерні рейси без пересадок, так і регулярні відправлення. Компанія орієнтована на бюджетний сегмент перевезень та дає можливість клієнтам купити квитки на літаки. дешевше, ніж у конкурентів. Доступна у ціновому відношенні політика Gol поширюється на внутрішні авіарейси та на міжнародні авіатури до Європи, південноамериканських та північноамериканських країн.

Культура

Сучасна бразильська культура є продуктом злиття традицій корінних індіанських народів, португальців та африканців. Домінуюча роль у формуванні канонів мистецтва, архітектури, літератури та світогляду населення загалом належить європейцям. Особливо це проявляється у повсюдному впливі католицизму на творчість та естетику бразильців.

Індіанська складова національної культури найбільшою мірою виражена в районах Амазонії. Регіони узбережжя, розташовані між північно-східною частиною країни та Ріо-де-Жанейро, навпаки, зазнали значного впливу африканських традицій. Це торкнулося всіх аспектів – від традиційної кулінарії та релігії до музичних уподобань та танців, найбільш характерним прикладом яких є знаменита самба.

Незважаючи на тотальний історичний "імпорт" традицій, часом жорстку конкуренцію між канонами мистецтва колонізаторів та корінних народів, на сучасному етапі культурну спадщину країни можна назвати цілісною, гармонійною та притаманною лише Бразилії.

Пам'ятки

Головні пам'ятки Бразилії пов'язані з її багатою історією, переважно з колоніальним періодом, і з незвичайними зразками сучасної архітектури. Великої популярності користуються національні парки та інші унікальні природні локації.

Найвідоміші пам'ятки:

  1. Статуя Христа-Викупителя на вершині гори Корковаду в Ріо-де-Жанейро, символ міста. Пам'ятник висотою 38 м споруджений у стилі ар-деко. Неофіційно вважається одним із семи чудес світу сучасності.
  2. Католицький собор у Бразиліа. Побудований у модерністському, футуристичному стилях. Являє собою 16 колон гіперболічної форми – символи піднесених до неба рук. Проміжки між колонами зайняті вітражами. Завдяки архітектурним рішенням вдень усередині собору завжди світло.
  3. Художній музей у Сан-Паулу. Має статус одного з найбільш важливих у Латинській Америці, а також належить до найвідвідуваніших у всьому світі. На площі 10 тис. м2 організовано виставки понад 8 тис. творів мистецтва. У музеї також є одна з найбільших художніх бібліотек Бразилії.
  4. Гора Цукрова Голова у Ріо-де-Жанейро заввишки 396 м. Вона височить у східній частині міста, над затокою Гуанабара. Одна з головних визначних пам'яток регіону. Саме біля підніжжя цієї гори у XVI ст. оселилися португальці, які згодом заснували місто.
  5. Національний парк Ленсойс-Мараньєнсіс в штаті Мараньян біля Сан-Луїса. Являє собою близько 1 тис. км2 дюн, висота яких може досягати 40 м. Коли починається сезон дощів, ділянки між ними наповнюються водою, утворюючи лагуни.