Завантаження...

hero

Загреб

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Загреб

Республіка Хорватія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Політичне та культурне серце Хорватії, Загреб є столицею країни та процвітаючим енергійним містом. Давно популярний як туристичний напрямок. Тут знаходяться одні з найкращих (і найнезвичайніших) музеїв Хорватії, а також відмінні магазини, ресторани та кафе.

Загреб також є містом, створеним для прогулянок, і більшість основних справ можна знайти у центрі міста, який складається з двох основних частин: Горні Град (Верхнє місто) та Доні Град (Нижнє місто). Горні Град знаходиться на високому плато, де ви знайдете собор Загребу та будівлі парламенту. Доні Град — сучасніший район, відомий своїми музеями світового рівня. Тут також є Хорватський національний театр.

Хороше місце, щоб почати свою пригоду в Загребі, це Trg Bana Jelacica, головна площа міста, де зустрічаються Верхнє і Нижнє міста. Тут ви також знайдете барвисту вулицю Ткалчичева, яка заповнена вуличними кафе та ресторанами, а також бутіками. А якщо вам подобаються музеї, вам сподобається Загреб, у якому знаходяться справді унікальні музеї.

Знайдіть кращі місця для відвідування в місті з нашим маршрутом за головними визначними пам'ятками в Загребі, купивши квиток за допомогою сервісу SkyBooking та вирушивши у подорож.

Розташування

Загреб, столиця Хорватії, колишньої Югославської республіки, розташований у південно-західній частині Центральної Європи, на схилах гори Медведниця, у Карпатській улоговині. Ріки Сава, Дунай та Драва протікають через місто і межують зі східною частиною регіону. Пологі пагорби Ведмедниці та родючі землі Паннонської рівнини становлять більшу частину Загреба. Паннонський басейн простягається до Альпійської, Динарської, Адріатичної та Паннонської областей, утворюючи чудові ворота між Центральною Європою та Адріатичним морем.

Найвища вершина Слема досягає висоти 1032 м над рівнем моря. У зимовий сезон вершиину відвідують багато туристів, щоб покататися на лижах та зайнятися іншими зимовими видами спорту.

Плітвицькі озера, внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, знаходяться недалеко від Загреба, завдяки чому легко дістатися до громадського транспорту. Національний парк славиться своїми лісами, взаємопов'язаними озерами та водоспадами.

У Загребі океанічний клімат із характерними чотирма сезонами. Крайність сезонів можна побачити у формі літа та зими, коли літо спекотне та сухе, а зима холодна. Середня літня температура може досягати приблизно +20°C (68°F), тоді як узимку температура може опускатися в середньому до +1°C (34°F). У зимові сезони, з грудня до березня, – звичайні снігопади, а з жовтня по грудень, коли настає осінь, можна зіткнутися з дощем та туманом.

Територія

Хорватська столиця Загреб поділена на 17 районів, наведених нижче. Доні Град та Горні Град-Медвещак є найбільш центрально розташованими районами та разом утворюють центр міста з безліччю пам'яток. Найбільш відомі з яких:

 1. Брезовиця – найпівденніший район Загреба. За останнім переписом 2011 р. в районі проживало 12 030 осіб, що відносно мало, враховуючи розмір району. Це один із самих сільських районів Загреба. У центрі парку знаходиться замок у стилі бароко ХVІІІ ст., що належить до родини Драшковичів.
 2. Горня Дубрава (Нижня Дубрава) – це північно-західний район столиці Хорватії Загреба, в якому за останнім переписом 2011 р. проживало 36 363 особи. Він розташований на південь від проспекту Дубрава. Ця область вже була заселена у давнину; на південному сході розвивалася римська громада Андавтонія, добре розвинене місто з типовою римською архітектурою.
 3. Чорномерець – це західний район Загреба, що межує з Горні Градом-Медвещаком на сході та Доні Градом на південному сході. Перша залізнична станція Загреба (Загреб Західний), побудована 1862 р., перебуває у Чорномерці. У районі багато старих армійських казарм. Більшість із них все ще стоять, але отримали нове призначення, наприклад. фабрика, школа або будинок суду.

Інфраструктура

За східноєвропейськими мірками Хорватія має порівняно розвинену інфраструктуру. У 1998 р. в країні було 23 497 км (14 601 миля) автомагістралей із твердим покриттям, але лише 330 км (205 миль) з них були чотирисмуговими швидкісними автомагістралями.

Хорватські морські порти включають Рієку, Пулу, Шибенік, Спліт, Плоче та Дубровник, всі вони розташовані на Адріатичному морі. В даний час перевезення між цими морськими портами та багатьма островами забезпечує лише одна компанія – Jadrolinija.

Залізнична мережа тягнеться на 2699 км (1677 миль), але не відповідає потребам країни. Плани щодо вдосконалення залізничної мережі існують, але їх виконання не вважається пріоритетом. Якщо ви хочете відправитися прямісінько в інший кінець Хорватії, то купуйте квиток на поїзд без пересадок.

Транспортні засоби для туристів (розвинена мережа автомобільних та залізниць, аеропортів) відіграють важливу роль у забезпеченні ефективності туристичної індустрії. Оскільки більшість туристів прибувають до Хорватії автомобільним транспортом, будівництво автомагістралей для автобусів має найвищий пріоритет. У Загребі є великий автовокзал та залізниця; фунікулер з'єднує верхнє та нижнє місто. Це дозволяє місцевим мешканцям та гостям дістатися до деяких популярних маршрутів, які може запропонувати Загреб.

Аеропорт Загреба є найбільшим у Хорватії та названий на честь першого президента доктора Франьо Туджман. Термінал аеропорту Загреба займає площу 65 тис. м2 на чотирьох поверхах з характерним дахом та має понад 50 літаків. Якщо ж ви хочете дістатися до Загреба з комфортом і без пересадок, то купуйте авіаквиток на літак – це найзручніший і найшвидший варіант.

Рівень безпеки

Загреб, як правило, безпечне місто, де насильницькі злочини рідкісні. Можуть бути несерйозні злочини, такі як крадіжки або кишенькові крадіжки. Хорватські мандрівники повинні дотримуватися звичайних запобіжних заходів, коли йдеться про ризик зустріти кишенькових злодіїв. Щоб зробити вашу подорож максимально комфортною та невимушеною, будьте обережні у жвавих туристичних районах, де, як відомо, орудують кишенькові злодії, і не носіть з собою великі суми готівки.

Ціни

Досвідчені туристи завжди заздалегідь планують свій бюджет, задовго до подорожі в місто, що цікавить. Саме тому ми виділили основні моменти, що супроводжуються витратами коштів.

Шукаєте воду у спекотний день у Загребі? У середньому місцеві магазини продають маленьку пляшку за 1,48$.

Щоб було комфортно купувати всі необхідні продукти, вам потрібно щонайменше 45-50$.

Таксисти з радістю доставлять вас у найближчі та найдальші місця Загребу, Хорватія. Середня ціна посадки в таксі – 1,55$, вартість милі – 1,49$. Змусивши таксиста чекати на вас, ви спалите близько 0,10$ в хвилину. Водії приватних автомобілів витрачають 5,92$ за галон бензину.

Якщо ж ви хочете знайти дешевший варіант, то рекомендуємо скористатися громадським транспортом, наприклад, автобусом або поїздом.

Хоча більшість мешканців Загреба живуть у своїх приватних квартирах чи будинках, багато експатів, туристів та студентів шукають орендовані приміщення. Ви можете розділити квартиру з кимось ще, щоб вийшло дешевше, тоді ціна за одну спальню в центрі міста коштуватиме для вас приблизно 160$. Вся квартира з 1 спальнею у центрі міста коштує 486$.

Структура населення

Хорватія – досить маленька країна, розташована в Південно-Східній Європі, що межує з Адріатичним морем та п'ятьма країнами. Його столиця, Загреб, є найбільшим містом країни, де проживає близько 700 тис. жителів. У 2020 р. близько 14% всього населення Загреба були у віці від 0 до 14 років, від 14 до 65-55%, решта населення віком від 65 років та старші.

Більшість мешканців Загреба є корінними жителями Хорватії, що становить 93% від загальної чисельності населення за даними перепису 2011 р. Приблизно 55 тис. жителів становлять меншини, причому найбільші групи меншин включають сербів, боснійців та албанців.

Тут досить часто можна зустріти людей, які розмовляють англійською або навіть російською мовою, тому ви легко порозумієтеся з місцевими жителями під час свого туристичного турне.

Культура та пам'ятки

Загреб – це місто, що глибоко укорінилося в європейському культурному просторі, в яке він вносить незмірну цінність. Прогуляйтеся вулицями та площами, чудові пам'ятники яких стали символами міста, у тому числі роботи відомого скульптора Івана Мештровича. Призначте зустріч у центрі міста, поруч із пам'ятником Ніколі Тесла, вченому, який своїми винаходами визначив розвиток цивілізації, або відвідайте галереї та музеї, щоб побачити всі твори цих двох великих людей з хорватською та американською адресою.

Як і всі інші європейські міста, Загреб має унікальну культуру, яку туристи люблять досліджувати. Хорватія має свій особливий колорит, який обумовлений її багатим історичним минулим та географічними умовами. Країна була під впливом багатьох культур, і це цілком очевидно з пам'ятників та історичних реліквій.

Місто багате музеями та художніми галереями, які можуть захопити любителів мистецтва, а ті, хто любить проводити час на свіжому повітрі, можуть насолодитися парками та заповідниками дикої природи, якими благословенний регіон. Погляньте на деякі з найкращих культурних просторів та установ у місті, щоб отримати всебічний досвід.

Парки

Загреб – це напрочуд зелене місто, яке дивує своєю свіжістю та красою. Тут ви знайдете величезну кількість парків та садів для прогулянок та пікніків.

 1. Досліджуйте національний парк – об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – у поїздці на цілий день із Загреба та насолоджуйтесь одним із наймальовничіших краєвидів Хорватії. Завітайте до історичного села Растоке, прогуляйтеся з гідом по парку, здійсніть круїз по озеру Козьяк, а потім – панорамну поїздку на поїзді.
 2. Помилуйтеся чудовими Плітвицькими озерами в Хорватії в цій одноденній поїздці з Загреба. Сідайте у свій автобус з кондиціонером і вирушайте вглиб Національного парку Плітвіцькі озера, який вважається домом для деяких із найбільш вражаючих природних ландшафтів Хорватії.
 3. Досліджуйте сторону Загреба, яку більшість відвідувачів часто втрачають з уваги в компанії приватного гіда. Ведмедниця – це гора, яка охороняє місто Загреб з півночі та знаходиться всього за 30 хвилин їзди від центру міста. Це відомий парк та заповідник для відпочинку на вихідних, куди місцеві жителі приїжджають, щоб насолодитися свіжим повітрям та чудовим видом на місто.

Музеї та бібліотеки

Загреб – найкраще місце для відвідування музеїв, тому що в місті багато музеїв, присвячених різним галузям. Чи цікавитеся ви стародавніми рештками, роботами старих майстрів чи кістками, ви знайдете все це тут.

 1. Етнографічний музей (Etnografski muzej). Розташований на площі Івана Мажураніча, 14.  Зберігає етнографічну спадщину Хорватії. Заснований у 1919 р. Саламоном Бергером, музей розташований у будівлі, яку спроєктував архітектор Векослав Бастл. Тут також є статуї, створені Рудольфом Вальдеком, та фрески Отона Івековіча. У цьому місці близько 80 тис. предметів, але лише 2800 виставлені на огляд та поділені на три зони: динарську, паннонську та адріатичну.
 2. Музей Мімара (Muzej Mimara). Розташований на площі Рузвельта у Загребі, у будівлі епохи неоренесансу. У ньому представлена ​​колекція, подарована відомим художником хорватського походження Анте Топіком Мімарою. На виставці понад 3700 творів мистецтва, зокрема 1500 постійних експонатів, що датуються від доісторичного періоду до ХХ ст. Картини включають роботи різних європейських (голландських, німецьких, англійських і французьких) художників.
 3. Технічний музей Миколи Тесла (Tehnički muzej Nikola Tesla). Головною пам'яткою Технічного музею, заснованого в 1954 році, є найстаріша машина, що збереглася, яка датується ХІХ ст. і все ще перебуває в робочому стані. Він також відомий як музей технологій. Є безліч інших електронних машин, таких як пожежні машини, винищувачі, старі антикварні гідрокостюми, планетарій, а також залишки підводного човна часів Другої світової війни та трамваю 1924 р.

Театри

Якщо ви шанувальник мистецтва, то обов'язково відвідайте ці прекрасні театри.

 1. Концертна зала Ватрослава Лисинського. Відвідайте екскурсію по закладу, включаючи закулісся та обидва концертні зали – малий і великий. Рекомендуємо всім, хто цікавиться історією хорватської музики та композиторів, але особливо рекомендуємо тур музикантам, яким це було б найцікавіше.
 2. Козаліште Мала Сцена. Дуже невеликий театр приблизно за десять хвилин ходьби від головної площі Загреба. Тут дуже приємний та послужливий персонал, а також гарне шоу для маленьких дітей та дорослих туристів.
 3. Хорватський Національний театр у Загребі. Фасад цієї будівлі приголомшливий і викликає захоплення у фотографів. Однак, окрім дивовижної архітектури, тут можна насолодитися і чудовими уявленнями.

Інші пам'ятки

Загреб – це не тільки пам'ятки габсбурзької величі, хоча для першого відвідувача, який блукає фасадами та садами Нижнього міста, це може здатися саме так. Багато туристів купують прямі авіаквитки в Загреб знову і знову, щоб насолодитися цією красою та атмосферою.

 1. Вузькі бруковані вулички, чарівні будинки, історичні околиці, Верхнє місто зачарують вас. Дістатися до Верхнього міста можна або сходами, або купивши квиток на фунікулер.
 2. Знаменитий собор Загреба, також відомий як собор Успіння Пресвятої Діви Марії, є однією з головних визначних пам'яток Загребу. Побудований в ХІ ст., собор вважається символом Загреба через його зв'язок із незалежністю Хорватії.
 3. Площа Бана Єлачича – головний майдан Загреба, розташований у самому центрі міста. Тут проходить безліч ярмарків, ринків та заходів, а місцеві жителі люблять смакувати ранкову каву в одному з численних кафе, розкиданих площею.

Телефони екстрених служб

 1. Пожежна охорона: 101 01
 2. Поліція: 102 02
 3. Швидка допомога: 103 03