Завантаження...

hero

Умань

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Умань

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Умань є одним із промислових, історичних, туристичних та релігійних центрів регіону. Перші згадки про неї датуються 1616 р. До цього часу, з 1569 р., Умань була під владою Польщі, а вже з 1609 р. опинилася у володіннях відомого польського революціонера Калиновського, який перетворив її на центр торгівлі та ремесел. Національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького, правління родини Потоцьких, Гайдамаччина, Коліївщина – з того часу пройшло багато років, упродовж яких ця територія зазнала значних історичних, культурних, політичних та економічних змін.

Сьогодні місто Умань відоме як одне з розвинених туристичних центрів України. Кожного року сюди приїжджають тисячі туристів з усього світу, щоб помилуватися головною історичною та природною пам’яткою – дендрологічним парком "Софіївка", навколо якого ходить багато легенд та міфів. Це не єдине місце, яке заслуговує уваги – численні музейні комплекси, таємничі підземні тунелі, світломузичний фонтан, затишні кафе та ресторани, тихі мальовничі вулички, унікальний ландшафт – все це неодмінно варте уваги гостей міста.

Розташування

Умань – місто в центральній частині України, у Черкаській області. Його площа становить 41 км2. Воно розташоване на Придніпровській височині, біля берегів річки Уманка, яка є притокою Ятрані. Історично ці території належали до Поділля та Наддніпрянської України, тому місто вважається важливим осередком Східного Поділля.

Територіально Умань перебуває у степовій зоні помірного поясу, тому клімат тут помірно-континентальний. Упродовж року температура повітря в середньому коливається в межах від -9°C до +28°C, але можливі зниження температури до -18°C і нижче та підвищення до +33°C і вище. Найспекотніше – в липні та серпні, а найхолодніше – в січні та лютому.

Територія

Не дивлячись на те, що Умань є відносно невеликим містом, його поділено на 12 мікрорайонів:

  • передмістя Турок;
  • Лиса гора;
  • Доманський;
  • Бабанське КП;
  • Східний;
  • Звенигородське передмістя;
  • Івангородське передмістя;
  • передмістя Бесарабка;
  • Міщанка;
  • Слобідка;
  • Нова Умань;
  • ДОСи.

Між районами добре налагоджене транспортне сполучення. В межах міста курсує достатня кількість автобусів. Всього налічують 19 маршрутів. Крім того, можна їздити на таксі, адже багато приватних компаній займаються наданням подібних послуг.

Інфраструктура

Дістатися до Умані можна майже з будь-якого міста України автобусом або поїздом. З авто- та залізничного вокзалів Умані також щодня відправляються як приміські, так і міжміські рейси. Місто є пунктом пересадки для багатьох пасажирів.

Купити квитки на автобус або на поїзд Укрзалізниці як до Умані, так і в будь-якому іншому напрямку, включаючи Європу, можна за допомогою сервісу SkyBooking. Аеропорту в Умані немає, тож купити квитки на літак на прямий рейс в цьому напрямку не вдасться, але авіаквитки доступні до замовлення з аеропорту в Києві та інших аеропортів України на нашому сайті. Можна переглянути всі деталі наявних рейсів – розклад, вартість квитків, тривалість маршруту, кількість вільних місць, наявність зручностей у вагоні або салоні автобуса чи літака тощо. Інформація надається відповідно до надійних джерел – згідно з офіційними сайтами перевізників.

Щоб придбати автобусні, авіа- або залізничні квитки онлайн достатньо обрати вид транспорту, сформувати свій пошуковий запит, обрати відповідний рейс, зазначити свої персональні дані та сплатити замовлення.

Рівень безпеки

В Умані доволі безпечно як удень, так і вночі. За дотриманням порядку пильно слідкує патрульна поліція цілодобово. Звісно, не слід забувати про власну безпеку. Варто уважно слідкувати за своїми речами, щоб мінімізувати ризик кишенькових крадіжок. Документи, гроші, банківські картки та гаджети краще завжди тримати при собі та не залишати без нагляду. Особливо слід бути пильними на авто- та залізничному вокзалах, а також в місцях скупчення людей.  

Прогулянки вночі міськими околицями – також не дуже гарна ідея. В таких місцях ризик потрапити у неприємну ситуацію вище, тож краще віддавати перевагу традиційному міському відпочинку.

Ціни

Ціни в Умані є середніми для України, тож не шокують відвідувачів з інших міст. Вартість квитка в громадському транспорті становить 15 грн. Проживання в готелі обійдеться у 800 грн за добу, але можна знайти більш вигідні рішення. Вартість продуктів харчування на ринку може трохи перевищувати ціни в мережевих супермаркетах. Заощадити можна, якщо звертати увагу на акційні пропозиції, які пропонують магазини.

Нерухомість в Умані можна купити за вигідними цінами, в порівнянні з розцінками Києва. Щоправда, доведеться чимало часу витратити на перегляд офіційних сайтів агентств з нерухомості, адже пропозицій не так багато.

Якщо ви цікавитеся цінами на транспортні послуги та бажаєте придбати квитки на поїзд, літак чи автобус, скористайтеся сервісом SkyBooking.

Структура населення

Умань посідає друге місце в області за кількістю населення та 48-ме в Україні. Загалом тут нараховують близько 81 525 мешканців. Кожного року ця кількість зростає. Більша частина населення представлена дорослими у віці від 30 до 60 років – понад 37 тис. та людьми похилого віку – майже 19 тис. Кількість жінок та чоловіків дещо відрізняється. Переважають жінки – 48 тис., а чоловіків – понад 38 тис.

У 1926 р. серед національностей переважали євреї, а з 1959 р. – українці. Також на території Умані проживають росіяни та представники інших національностей у незначній кількості. Серед вірян – православні християни, католики, протестанти та іудеї.

Культура та пам'ятки

Умань – місто зі значною культурною та історичною спадщиною, яке ввібрало в себе кращі риси всіх часів свого існування. Упродовж років неодноразово зазнавало значних руйнувань, але відновлювалося знову і знову. На сьогодні Умань – це місто з численними парками, музеями, театрами та іншими пам’ятками. Завдяки тому, що культурна спадщина Умані надійно охороняється державою, є можливість відчути дух минулих років та порівняти життя минулого та сьогодення.

Тут є на що подивитися та можна дізнатися багато нового про рідний край. Саме тому туристи з усієї України та Європи приїжджають сюди, щоб пересвідчитися в цьому на власному досвіді. До того ж, щоб купити квитки на автобус або залізничні квитки, включаючи квитки на швидкісний Інтерсіті, не треба навіть виходити з дому, адже є сервіс SkyBooking, який надає свої послуги онлайн цілодобово. Також тут можна знайти авіаквитки.

Парки

Умань є доволі зеленим містом. На його території знаходиться чимало парків та скверів:

  • парк "Арагон Карлос Гарсія Лаос";
  • парк "Хащі";
  • Центральний парк;
  • сквер ім. Тараса Шевченка;
  • парк ім. Черняховського;
  • Англійський парк;
  • парк Воїнів-інтернаціоналістів;

Першість серед них займає Національний дендрологічний парк "Софіївка". Його площа становить 179,2 га. Тут росте понад 3300 різновидів рослин. Щорічно сюди приїжджають 150 тис. людей з усього світу.

Від Умані до Києва трохи більше ніж 200 км, тож туристи з-за кордону, з таких міст як Варшава, Берлін, Будапешт та багатьох інших, з легкістю можуть купити квитки на літак до Києва, звідки кожного дня за фіксованим розкладом їздять потяги з комфортабельними вагонами та автобуси до Умані. До того ж з деяких європейських міст курсують Інтерсіті до столиці. Купувати залізничні квитки та автобусні квитки онлайн дуже зручно для майбутніх пасажирів, адже це безпечно та швидко.

Музеї та бібліотеки

В Умані є чимало музеїв. Це чудова можливість ознайомитися з визначними пам’ятками історії, літератури, мистецтва та відомими постатями минулих часів. Серед найбільших музеїв:

  • Уманський краєзнавчий музей;
  • Уманський художній музей;
  • Уманський музей культури;
  • музей діячів літератури та мистецтва Уманщини;
  • Уманський музей-квартира Григорія Котовського;
  • меморіальний музей-квартира Надії Суровцової.

Для збереження місцевої літературної спадщини є бібліотеки для дорослих та дітей, де є чимало цікавих видань як сучасних, так і доволі давніх.

Театри

В Умані є міський будинок культури ім. Юрія Смолича, де час від часу проводять різні цікаві заходи місцеві аматорські творчі об’єднання з нагоди державних та професійних свят, ювілеїв підприємств та установ, вечорів відпочинку тощо. Також тут відбуваються фестивалі для молоді, де кожен може продемонструвати свої таланти.

Відвідавши це місце, можна надихнутися колоритом українського народу, його єдністю, вірністю традиціям та шанобливим ставленням до власного культурного розвитку.

Освіта та наука

В Умані знаходяться три вищих навчальних заклади:

  1. Національний університет садівництва – освітній заклад аграрно-економічно-управлінського спрямування, який працює з 1844 р.
  2. Державний педагогічний університет ім. Павла Тичини – заклад освіти, заснований у 1930 р. Наразі тут навчається 10 тис. студентів на 11 факультетах.
  3. Уманська філія  Київського інституту бізнесу і технологій (КІБІТ) розпочала свою діяльність у 2003 р., давши шанс студентам спробувати свої сили в столичному навчальному закладі, знаходячись поблизу дому.

Перелічені ВНЗ є доволі престижними, тож до них прагнуть доєднатися студенти з усієї країни та навіть Європи. Дуже зручно, що між містами добре налагоджено транспортне сполучення. Купити квитки на потяг, скориставшись послугами Укрзалізниці або придбати автобусні квитки онлайн доволі просто завдяки спеціалізованому сервісу SkyBooking.

Інші пам'ятки

Краще за все атмосферу міста можна пізнати, прогулюючись вулицями, спостерігаючи за життям місцевих жителів та придивляючись до дрібниць. Крім вище перерахованих місць окремої уваги заслуговують наступні:

  1. Пам’ятники очільникам Коліївщини Максимові Залізняку та Іванові Гонті. Задум його спорудження виник ще в 1968 р., але реалізувати вдалося лише в листопаді 2015 р. Тепер він є нагадуванням про славетне українське минуле.
  2. Міщанське кладовище – старовинний цвинтар ХІХ-XX ст., де збереглися давні надгробки та поховання визначних осіб тих часів, які зробили внесок у розвиток міста.
  3. Свято-Миколаївський собор – головний православний храм міста, який було побудовано ще в 1812 р. Тепер це не тільки визначне місце для вірян, а й архітектурна пам’ятка.

Милуватися архітектурою Умані можна нескінченно довго, адже тут вдало переплелися різні стилі – від класицизму до модерну. В результаті вийшла неперевершена картина, яка заслуговує зацікавленості туристів.

Телефони екстрених служб

  1. Екстрена оперативна служба: 112
  2. Поліція: 102
  3. Пожежна служба: 101
  4. Медична допомога: 103
  5. Аварійна газова служба: 104