Завантаження...

hero

Тршинець

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Тршинець

Чеська Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Тршинець - статутне місто, розташоване в Моравськосілезькому краї. Воно розташоване практично в найсхіднішій частині Чехії, неподалік від кордону з Польщею. Тршинець було вперше згадано в письмових джерелах у 1444 р. У той період більша частина жителів була зайнята сільським господарством.

На території існували поклади залізної руди, вапняку, глини, знаходилося багато лісів, які можна було використовувати для виробництва деревного вугілля. Це вплинуло на відкриття металургійного заводу, яке відбулося в 1839 р. Підприємство стало найбільшим в австрійській монархії.

Тршинець довгий час був предметом суперечки між Польщею та Чехословаччиною. Після Першої світової війни він був включений до складу польських територій. Однак згодом Тршинець був відвойований Чехословаччиною в 1919 р. під час Семиденної війни. У 1930 р. йому було надано статус міста.

Друга окупація міста Польщею сталася незадовго до початку Другої світової війни. Після того як Польща зазнала поразки, Тршинець був включений до складу нацистської Німеччини. Після закінчення Другої світової війни відбулося його приєднання до Чехословаччини. У 1958 р. Польща остаточно відмовилася від претензій на це місто.

Нині Тршинець вважається важливим центром металургійної промисловості Чехії. Тршинецький металургійний завод, що діє в місті, виробляє близько 2,5 млн тонн сталі на рік, що становить понад третину від обсягу в усій країні.

Розташування

У східній частині міста розташований гірський масив Нижньосілезькі Бескиди. Також у його околицях розташовані Моравсько-Сілезькі Бескиди. Через місто протікає річка Вільша.

У місті Тршинець переважає помірно-континентальний клімат. Для нього характерне комфортне тепле літо, яке подекуди буває хмарним, сніжна, морозна і хмарна зима. Теплий сезон у місті триває з кінця травня до початку вересня. Найспекотнішим місяцем вважається липень, коли температура повітря сягає позначки 23°C. Холодний сезон триває з кінця листопада до початку березня. Найнижчі температурні показники спостерігаються в січні, коли вони сягають -5°C.

Територія

Адміністративний поділ міста Тршинець включає 13 частин. Вони мають такі назви: Dolní Líštná, Horní Líštná, Karpentná, Guty, Kanada, Konská, Kojkovice, Nebory, Oldřichovice, Lyžbice, Tyra, Osůvky (Český Puncov), Staré Město (Samotný Třinec).

Через райони Dolní Líštná і Horní Líštná проходить дорога II/476, що веде з Тршинця до прикордонного переходу Горні Ліштна/Лешна Горна. Район Kanada забудований приватними будинками і старими житловими комплексами. Karpentná розташований під схилами пагорбів. Staré Město - район, у якому зосереджені основні міські історичні пам'ятки.

Інфраструктура

У місті Тршинець немає власного аеропорту. Найближчим до нього є міжнародний аеропорт Ostrava (OSR) імені Леоша Яначека. У Тршинці є залізничний вокзал Trinec Centrum, звідки курсують поїзди до Праги, Острави, Брно та інших чеських міст. Також передбачено залізничне сполучення з Польщею, поїзди курсують лінією, що зв'язує місто з Краковом.

У Тршинці розвинене автобусне сполучення: це як громадський вид транспорту, так і той, що відправляється в інші міста Чехії. Приїхати в Тршинець із Києва можна автобусом із пересадкою в Празі.

Рівень безпеки

У Тршинці низький рівень злочинності, що характерно загалом для Чехії. Почуватися в безпеці можна як у центральній частині міста, так і за її межами. Поліція стежить за дотриманням правопорядку навіть у вечірній час.

Певних запобіжних заходів варто дотримуватися, перебуваючи в громадських місцях. Гроші, документи та цінні речі варто носити так, щоб до них був ускладнений доступ сторонніх осіб. Великі грошові суми краще залишити в готельному сейфі.

Ціни

У Тршинці встановлено рівень цін, який вважається середнім по країні. Зняти номер на ніч можна в місцевих хостелах, гостьових будинках або готелях. Залежно від переліку послуг, що надаються, і рівня комфорту, ціни варіюватимуться в межах 60-120€. Вартість деяких продуктів харчування в місцевих магазинах встановлена на рівні:

  • курячі грудки, без кісток і без шкіри, 1 кг - 3€;
  • яйця, упаковка на 12 штук - 1€;
  • яблука, банани або картопля, 1 кг - близько 0,8 €;
  • молоко, 1 л - 0,5€.

Пара джинсів у магазинах брендового одягу обійдеться за вартістю близько 50€, пара кросівок - 40€, літня сукня - 25€.

Структура населення

Чисельність населення Тршинца сягає близько 34 тис. осіб. За даними статистики, цей показник становить близько 0,4% від загальної кількості жителів Чехії. У 1939 р. у місті проживало 5086 осіб. На той час 2543 (50%) заявляли про те, що вони сілезькі, 1190 (23,4%) становили німці, 1134 (22,3%) - поляки, і тільки 195 (менше 4%) були чехами. Поступово чисельність останніх збільшувалася, але кількість поляків, які мешкають у Тршинці, залишалася досить високою. У 2001 р. їхня чисельність становила 17,7%.

Тршинець - одне з найбільш релігійних міст Чехії. За даними перепису 2001 р., 60,5% його жителів заявили, що сповідують ту чи іншу релігію. Крім католиків, у місті мають свої парафії низка протестантських церков.

Культура та пам'ятки

У Тршинці періодично проводяться різноманітні музичні концерти та фестивалі. Найвідомішим заходом вважається "Гутницький день", який організовують у травні.

Також у місті відбувається фестиваль бардівської класики, в якому беруть участь виконавці, що починали проявляти себе у творчості в 60-х рр. Крім того, талановиті виконавці можуть проявити себе та продемонструвати свою творчість на щорічній музичній події у Тршинці, яка відома під назвою Hutník.

Парки

Тршинець відомий не тільки своїми пам'ятками, а й мальовничими околицями. Поруч із містом розташований Кленовий пагорб, на який можна піднятися за допомогою канатної дороги. З вершини відкривається гарний панорамний вид. Також на Кленовому пагорбі розташований популярний котеджний комплекс, де за бажання можна зупинитися в номерах.

Природний заповідник Велке долі розташований на схилі долини Вільші. Його площа становить 36,5 га. Територія заповідника заповнена лісом із дубів і грабів. Іншими місцевими природними пам'ятками є заповідники Гуцке Пєкло на північному схилі Яворова та Чернявіна навколо вершини Остра.

Музеї та бібліотеки

Однією з головних визначних пам'яток Тршинця є металургійний музей, який був заснований 1969 року і став першою подібною установою в країні. Постійна експозиція музею присвячена історії Тршинецького металургійного комбінату. Також у ньому проводяться тимчасові виставки, присвячені різним тематикам. У місті Тршинець функціонує публічна бібліотека, яка є благодійною організацією.

За бажання максимально долучитися до культурного життя Чехії варто вирушити до Острави, яка розташована на відстані близько 51 км від Тршинця. У цьому місті є театр опери та балету, музичні та драматичні, лялькові та дитячі театри.

Театри

У місті Тршинець розташований знаменитий багатофункціональний комплекс Werk Арена, який розширили й оновили 2014 року. Зараз він здатний вмістити 5200 глядачів.

Werk Арена використовується для виступів місцевого хокейного клубу Оцеларжи Тршинець, але може бути задіяна для проведення концертів та інших культурних і громадських заходів. Крім того, у місті є Будинок дітей та юнацтва, Обсерваторія.

Освіта та наука

У Тршніце є гімназія та кілька початкових шкіл. Одна з найпопулярніших із них носить ім'я Дани та Еміля Затопк і була заснована 1960 р. Викладання в школі зосереджене на спорті, особливих освітніх потребах, інформаційних технологіях і мовах. Також у місті діє середнє професійне училище Тршинецького залізного заводу та Бізнес-академія Тршинека.

Інші пам'ятки

У місті розташовані цікаві релігійні архітектурні пам'ятки. До них належить костел св. Альберта, зведений 1885 р. у неоготичному стилі. Будівля побудована з червоної цегли і доповнена високою вежею. До неї примикають будинки священика, дзвонаря, технічні споруди. Усі будівлі утворюють єдиний комплекс, який з 2010 р. перебуває під охороною як пам'ятка культури.

Не меншої уваги заслуговує Євангелічний костел, зведений 1899 р. При його будівництві теж керувалися канонами стилю неоготики. Будівля доповнена вежею-дзвіницею з годинником. Всередині розташований орган, який задіюють як для проведення служб, так і концертів класичної музики.

Однією з важливих пам'яток Тршинця вважався костел Божого тіла. Це унікальна старовинна церква, побудована в 1563 р. з дерева. Пізніше з'явилися доповнення у вигляді критої галереї та дзвіниці. Інтер'єр костелу був прикрашений творами народного живопису в ренесансному стилі. Унікальний комплекс було повністю зруйновано внаслідок пожежі, що сталася влітку 2017 р. Зараз місцева громада зайнята відновленням історичної пам'ятки.

Телефони екстрених служб

  1. Єдина екстрена служба: 112
  2. Поліція: 158
  3. Швидка допомога: 155
  4. Пожежна служба: 150
  5. Посольство України в Чехії: +420 227 020 200