Завантаження...

hero

Тернопіль

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Тернопіль

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Вперше на географічних картах Тернопіль з'явився близько п'яти століть тому. За весь час свого існування він встиг побувати у складі різноманітних республік, імперій та королівств. Все це залишило свої відбитки, які зараз можна розглянути як цікаві пам'ятки, придбавши квиток до Тернополя у SkyBooking, та відвідавши це чудове місто України.

У місті є така інфраструктура, яка всім виглядом створює атмосферу гостинності. На гостей чекають комфортабельні готелі, затишні ресторани з національною кухнею, музеї, театри та красиві парки.

У центрі розташувалося знамените озеро завдовжки 3,5 км. Саме місто просто потопає в зелені, а вулички радують око яскравими квітниками та гарними скверами. У межах міста розташувалося кілька упорядкованих паркових зон із чарівними алеями, розважальними центрами та затишними ресторанами. На площах Тернополя встановлені фонтани, довжина найдовшого з яких становить 244 м.

Розташування

Розташоване на плато Подільського височини, місто з південного боку межує з горбистим ландшафтом Поділля, який весь пронизаний водоспадами, річками та озерами. За мільйони років ландшафт цієї місцевості був вимитий, у результаті місцями утворилися карстові порожнечі.

З усіх боків Тернопіль оточений мальовничими гротами та печерами, густо вкритими широколистими деревами. У 1966 р. біля села Королівка було виявлено непомітний вхід до Оптимістичної печери. Усередині неї знаходяться лабіринти завдовжки 260 км. Там же протікають підземні річки та розливаються озера. Цей феномен був навіть зафіксований у Книзі рекордів Гіннеса. Він зайняв п'яте місце, як найдовша печера у світі.

Клімат тут помірний континентальний з теплим літом із підвищеною вологістю та досить м'якою зимою – температура не опускається нижче -5ºС. Весна приходить рано, а літо – комфортне та помірно спекотне.

Територія

Територіально Тернопіль знаходиться на Заході України. Він є політико-адміністративним, економіко-діловим та культурно-релігійним центром Тернопільської області.

Тернопіль знаходиться на річці Серет. Він є одним із найбільших міст регіону Галичина та основним транспортним вузлом України. Він став одним із перших центрів, який створив об'єднану громаду. Це сталося у 2015 р. шляхом об'єднання п'яти сільських рад: Курівці, Кобзарівка, Чернихів, Малашівці та Зборівського району.

Інфраструктура

Жителів та гостей міста обслуговує транспортна мережа, що складається з тролейбусних та автобусних маршрутів. У цілодобовому доступі є таксі різних компаній.

У міжміському автовокзалі міста можна знайти розклад автобусних рейсів у різноманітних напрямках України та Європи. На офіційному сайті skybooking.ua можна зробити замовлення на автобусні рейси, що цікавлять, а також купити квиток на поїзд онлайн.

З Київського залізничного вокзалу до Тернополя можна дістатися поїздом, відправлення якого відбувається щодня. Часом дорога з Києва до Тернополя займає від шести до восьми годин. Пасажирам Укрзалізниці зі столиці до Тернополя зручніше добиратися потягом Інтерсіті, що прямує маршрутом Київ - Львів. Туристам, які бажають їздити в спальному вагоні, краще зупинити свій вибір на поїзді Київ - Чернівці. Автобусні рейси з Києва відправляються із Центрального автовокзалу, а також із Центрального залізничного вокзалу. Пасажири, що вирушають до Тернополя, можуть скористатися послугами маршрутних таксі.

За три кілометри від центру міста розташований невеликий аеропорт. В його розкладі немає регулярних рейсів, тут приймають лише нечисленні міжнародні чартерні рейси.

Рівень безпеки

У Тернополі спокійніше, ніж у інших містах України. Рівень злочинності – невисокий, правоохоронці ретельно стежать за порядком. Місцеві жителі – дружелюбні та релігійні. Однак, перебуваючи в іншому місті, слід дотримуватися елементарних правил безпеки:

  • матеріальні та інші цінності зберігайте у сейфі в готелі;
  • документи залишайте при собі у внутрішніх кишенях;
  • не потрібно знаходитись у віддалених місцях міста у пізній час доби;
  • не обмінюйте гроші у місцях, які для цього не призначені.

Дотримуючись цих простих правил, ви зможете чудово провести час та наповнити свою подорож приємними моментами.

Ціни

Загальна вартість проживання на місяць на двох у місті складає 556,51$. Придбати сувеніри гостям міста можна у спеціалізованих магазинах чи арт-салонах. В асортименті є сумки, дитяче вбрання, чоловічий та жіночий одяг. Тут проводяться майстер-класи, де всі бажаючі можуть навчитися азам мистецтва розпису іграшок, тарілок, а також вишивці.

У Школі народних ремесел можна знайти оригінальні набори посуду з кераміки, плетених кошиків, статуеток та інших прикрас інтер'єру. За продуктами краще вирушати на Центральний ринок, що знаходиться біля автовокзалу. Тут можна купити свіжі продукти із фермерських господарств:

  • молоко (1л) – 1,10 $
  • білий хліб (1 буханець) – 0,56$
  • рис (1 кг) – 1,40$
  • яблука (1 кг) – 0,99$
  • картопля (1 кг) – 9,45$

Неподалік від продуктових павільйонів знаходяться речові ряди та мережевий гіпермаркет. Дістатися сюди можна автобусними маршрутами № 5а, 13, 14, 18 і 22.

Структура населення

Згідно з переписом 2021 р., у Тернополі проживало 230 тис. осіб. Основна частина – це українці, решта жителів – росіяни, німці, поляки та представники інших національностей. День міста його мешканцями святкується наприкінці серпня – 28 числа.

Що ж до релігійної приналежності, то більшість його жителів сповідує грецький католицизм. Друга його частина належить до громади православних християн. Потім слідують прихильники Римсько-Католицької Церкви та протестанти різних деномінацій, а також прихильники язичництва.

У Тернополі діє чисельна єврейська громада. Євреї стали заселяти цю місцевість відразу після заснування міста.

Культура та пам'ятки

Однією з головних культурних надбань Тернополя є його набережна, яку називають "Циганкою". Це місце славиться багатьма барвистими закладами, в яких можна пити смачну каву за демократичною ціною та милуватися навколишніми пейзажами.

Особливої уваги заслуговує фонтан аерації довжиною 300 м. Він виграв титул найдовшого фонтану в Україні. На території Тернополя є замок, заснований у 1540 р. Будівля була побудована засновником міста-яана Амора Тарновського. У ХІХ ст. замок був відновлений і на цей час більше нагадує палац.

Найпопулярніші ресторани міста: "Ковчег", "Прекрасне місто" та "Старий млин". Що стосується готелів, ми можемо виділити "Галичину" та "Авалонський Палац".

Парки

Парки Тернополя заслуговують на особливу увагу:

  1. Парк ім. Тараса Шевченка. Це місце має власний ставок, з'єднаний із Тернопільським ставком. На території розташовані острови та аркові мости, що розкинулися через них. Тут можна поринути в атмосферу Парижа, адже найкрасивішу частину парку не даремно порівнють з Єлисейськими полями.
  2. Аквапарк Лімпопо, де можна розважитись не лише дітям, а й дорослим. Займає близько 2700 м2 за площею. До послуг місцевих мешканців та гостей міста – безпечні атракціони, затишні кафе та турецька лазня. Все це дозволяє зарядитися позитивними емоціями та гарним настроєм.
  3. Парк Національного відродження, заснований у 1978 р. Місце славиться незвичайними деревами з кулястими кронами. Одна з визначних пам'яток парку – це пам'ятник льотчикам, який представлений ​​у вигляді літака, що здіймається в небо. Тут знаходиться вперше створене в Україні Співоче поле. Сцена розрахована на проведення сольних концертів та може вмістити до 1200 артистів.

Музеї та бібліотеки

  1. Культурну програму краще розпочати з відвідування обласного Краєзнавчого музею, де можна познайомитись із цікавими композиціями, старовинними іконами, колекціями монет, зброї та етнографічною виставкою. На особливу увагу заслуговують експонати скульпторів епохи Українського бароко.
  2. У будівлі в'язниці влаштовано ще один меморіальний музей політв'язнів, які героїчно виборювали незалежність України. Під час Другої світової війни тут знаходився слідчий ізолятор. Усі експонати розміщені у тюремних камерах. Тут зібрано все, від предметів побуту та до особистих фотографій ув'язнених. В одній із камер є поминальна каплиця.
  3. Пройшовшись до вулиці Крушельницького 1, можна відвідати Тернопільський художній музей. У його залах представлено роботи галицьких художників ХVII-ХХ ст. Любителям сучасного мистецтва слід відвідати четверту залу.

Театри

  1. Драматичний театр ім. Т. Шевченка, який було засновано на базі Робітничо-селянського театру ім. В. Еллана-Блакитного 8 грудня 1930 р. 2000 р. театр отримав звання академічного.
  2. Тернопільський Театр Ляльок, заснований 1 квітня 1980 р. Група театру на той час складалася з випускників Інституту мистецтв Харкова та театральних училищ Горьківського та Дніпропетровського. Основою творчого успіху став його керівний склад, який з часів заснування змінився лише один раз.
  3. Тернопільська обласна філармонія, яка була заснована у 1939 р. З початку минулого століття і досі тут вирує культурно-мистецьке життя. У філармонії працювало кілька музичних бригад, які успішно несли народну творчість у Тернополі, а й поза країни.

Освіта та наука

У Тернополі безліч різноманітних видів освітніх закладів: школи, дитячі садки, коледжі, ліцеї та університети.

Серед вищих закладів представлено:

  1. Медичний державний університет ім. Горбачевського, який за час своєї роботи зміг підготувати понад 25 тис. спеціалістів для сфер медицини та фармацевтики. Випускники вишу успішно працюють не лише в Україні, а й за її межами.
  2. Тернопільський інститут економіки та підприємництва, який вважається одним із провідних вишів України, що одержав IV ступінь акредитації. Інститут активно співпрацює з іноземними вишами, що підтверджує створення спільних факультетів.
  3. Бучацький інститут менеджменту та аудиту, який займається підготовкою фахівців за такими напрямами: менеджмент та адміністрування, економіка та підприємництво.
  4. Бережанський агротехнічний інститут, який є центром навчальної роботи з підготовки висококваліфікованих спеціалістів, відповідно до сучасних вимог та стандартів освіти.
  5. Галицький інститут ім. В'ячеслава Чорновола, який було засновано у 2005 р. на базі Галицького коледжу ім. В'ячеслава Чорновола. Заклад має ІІІ рівень державної акредитації.

Інші пам'ятки

Традиційно знайомство з містом починається з Театрального майдану, який є головною площею міста. Головна прикраса цього місця – це Тернопільський драматичний театр, збудований у 1957 р. У 2012 р. навпроти театру було зведено монумент Незалежності. Саме звідси бере свій початок бульвар Шевченка, де біля площі стоїть пам'ятник Кобзарю. Ближче до Центрального ринку можна побачити знамениту уродженку Тернопільщини – оперну співачку Соломію Крушельницьку.

  1. У центрі, на перетині трьох вулиць знаходиться улюблене місце закоханих – двосторонній годинник, розташований на витонченому стовпчику, який був зроблений з чавуну. Ця композиція стоїть тут із 1896 р., але під час Другої світової її знищили. У 2014 р. їх було відновлено за ескізами майстра Олексія Бурнаєва, який вніс до них сучасні елементи.
  2. 2002 р. на майдані Тернополя було встановлено пам'ятник князю Данилові Галицькому. Раніше на цьому місці був пам'ятник Леніну.
  3. На вулиці Гетьмана Сагайдачного знаходиться кафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Перед його будівництвом довелося знести частину оборонних валів міста. Храм виконаний у стилі бароко.
  4. В історичному центрі Тернополя розташувалися кам'яні мури музею сакрального мистецтва. Згідно з легендами, у стінах підземної крипти видно обриси замурованих ходів, що ведуть до графського замку. Ці підземні тунелі були прориті ще ХVII-ХVIII ст. Місцева влада хоче облаштувати катакомби та відкрити їх для туристичних маршрутів.
  5. Популярне місце відпочинку містян – ландшафтний гідропарк "Топільче". Його територію порізано ярами, де протікають струмки, через них перекинуті містки. На острівцях улаштовані тематичні зони: козацьке містечко, космічний комплекс, сквер дерев'яних скульптур. Тут відбуваються театралізовані шоу. У центрі парку збудовано діючі моделі водяних млинів.

Телефони екстрених служб

  1. Швидка медична допомога: 103
  2. Довідка міськради: 1580
  3. Залізничний вокзал: 247 22 46; 1505 (довідка)
  4. Автовокзал: 044; 23 54 15