Завантаження...

hero

Тепліце

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Тепліце

Чеська Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Тепліце – статутне місто, розташоване в північно-західній частині Чехії, в Устецькому краї та однойменному районі. Є популярним бальнеологічним курортом завдяки знаходженню на його території термальних джерел, температура яких сягає +40-44°С.

Перші поселення існували тут близько 10 тис. років тому. Згодом, у IV ст. до н. е., тут мешкали кельти. Згідно з історичними відомостями, термальні джерела були виявлені вже в 762 р. Однак один із районів міста було вперше згадано в письмових джерелах лише в 1057 р. Населений пункт почав розвиватися в XII ст., коли за ініціативою королеви Юдіти було засновано обитель черниць-бенедиктинок. Через століття на цій території утворилося укріплене місто.

Після Тридцятирічної війни певну частину місцевого населення було знищено, на їхнє місце прийшли німецькі переселенці.

У XVIII ст. у місті активно розвивається промисловість. У 1938 р. відбулася окупація земель Третім рейхом, їхнє визволення відбулося в 1945 р. У наші дні Тепліце продовжує залишатися знаменитим курортом, до міста приїжджають з метою оздоровитися.

Розташування

Тепліце розміщується в долині річки Біліни. Місто розкинулося біля підніжжя Крушних гір. Завдяки такому розташуванню воно захищене від сильних вітрів. Його висота над рівнем моря становить 220 м. Знаходження в теплій кліматичній зоні ще більше сприяло становленню міста як курорту.

Клімат населеного пункту характеризується як м'який, помірно-континентальний. Середня температура в зимовий період залишається на рівні -1°С, влітку становить близько +18°С. Протягом майже всього року в Тепліце спостерігається мінлива хмарність.

Територія

Тепліце розділене на окремі мікрорайони. У центральній історичній частині розташувалися старовинні архітектурні пам'ятки, основну частину яких складають культові споруди. До міських мікрорайонів Тепліце належать:

 • Центр;
 • Ангер;
 • Біла-Цеста;
 • Нова-Вес;
 • Просетіце;
 • Шанов I;
 • Шанов II;
 • Летна;
 • Ржетеніце;
 • Трновані.

На всій території міста розкидані курорти, серед яких варто відзначити такі: "Імператорський санаторій", "Дім відпочинку Бетховена", "Кам'яний курорт" і його відділення – "Їрасек", "Садовий курорт", "Новий курорт", "Зміїний курорт".

Інфраструктура

Тепліце не має власного аеропорту, найближчі – у Празі та Карлових Варах. Місто є великим залізничним вузлом, у ньому розташована станція Тепліце в Чехах. Першу гілку було прокладено ще в 1859 р. з Усті-над-Лабем. Пізніше було продовжено до Хомутова.

У період 1895-1959 рр. у Теплиці функціонували трамваї, але потім цей вид транспорту перестав діяти. Це було зумовлено появою тролейбусів у 1952 р. Нині в місті діє близько 10 тролейбусних і 27 автобусних маршрутів. В історичній частині Тепліце дещо ускладнений рух автомобілів, оскільки від самого початку вулиці створювалися вузькими.

Приїхати в Тепліце з Києва можна автобусом, що прямує через Краків і Прагу. Якщо ви віддаєте перевагу польотам, можна вирушити автобусом до Кракова, і далі купити авіаквитки до Праги. Зі столиці Чехії в Тепліце вийде доїхати місцевим автобусом або поїздом.

Рівень безпеки

Тепліце є досить комфортним містом для відвідування. На курорті низький рівень злочинності. Гості можуть бути впевнені у власній безпеці, якщо дотримуватимуться елементарних правил. Щоб забезпечити збереження особистих речей, рекомендовано залишати їх у сейфах готелю, в якому ви розташувалися, або уважно стежити за ними, взявши з собою. Бажано уникати прогулянок у нічний час доби наодинці. Ці прості поради допоможуть вам уберегтися від можливих неприємностей.

Ціни

Рівень цін у Тепліце трохи нижчий за середній у регіоні. Пообідати в недорогому ресторані вдасться за 3-5€, у закладі середнього рівня – за 7-10€. Продукти харчування пропонуються за помірною вартістю:

 • молоко (1 л) – 0,5€
 • буханець свіжого білого хліба (500 г) – 0,5€
 • яловича вирізка (1 кг) – 4,6€
 • овочі та фрукти – 0,5-1€

Вартість разового квитка на проїзд у громадському транспорті – до 1€. Проїзний квиток на місяць обійдеться в 12€. Стартова ціна таксі становить близько 3€. За 1 км їзди оплачується близько 1€.

Структура населення

Чисельність населення Тепліце залишається стабільною протягом кількох останніх років, варіюючись у межах 49,5-50 тис. осіб. Наразі кількість жителів міста дещо перевищує 50 тис. У Тепліце проживає близько 48% чоловіків і 52% жінок.

Населення міста за віковими групами має такий умовний поділ:

 • діти до 6 років – близько 10%;
 • діти та підлітки від 7 до 17 років – близько 12%;
 • молодь від 18 до 29 років – близько 12%;
 • від 30 до 59 років – близько 43%;
 • понад 60 років – близько 19%;
 • довгожителі, понад 80 років – близько 4%.

У попередні століття Тепліце було місцем проживання досить численної єврейської громади, яка займала окремий район. Згодом близько 6 тис. євреїв опинилося в концтаборах. Нині в Тепліце діє іудейська громада, що включає невелику кількість жителів.

Культура та пам'ятки

В останні вихідні квітня в Тепліце відкривається курортний сезон. Це супроводжується проведенням концертів, конкурсною програмою, у вечірній час організовуються феєрверки. У першій половині травня в місті проводиться етап міжнародного молодіжного фестивалю "Квітуча Чехія". На заході демонструють музичні та танцювальні номери.

У літній сезон на сценах Тепліце організовують різноманітні концерти. Також у місті проводять тематичні фестивалі, одним із яких є Mitte Europa, концерти з живою музикою, ярмарки та виставки.

Осінь у місті запам'ятається фестивалями, присвяченими Бетховену та іншим знаменитим композиторам, органними концертами, що відбуваються в церквах. Значущим спортивним заходом є забіг навколо гори Дубравка, що супроводжується масовими пікніками.

Парки

Однією з головних природних пам'яток Тепліце вважається ботанічний сад, закладений у ХІХ ст. Спочатку до нього завозили рідкісні тропічні рослини, зразки яких представлено в місцевих теплицях. Останні виконані з дерева і прикрашені оригінальним різьбленням. Серед мальовничих клумб розташована мексиканська статуя покровителя рослинності Юма.

Серед інших відомих парків Тепліце варто відзначити Castle garden, Havlicek Gardens та Janáček sets, кожен з яких є красивою зеленою локацією для відпочинку.

Музеї та бібліотеки

Центральним музеєм Тепліце є краєзнавчий, що розташований у замку. Будівля зведена в стилі бароко в XVI ст. Раніше на її місці розташовувалося жіноче абатство, згодом повністю зруйноване. Опісля з'явився замок, де зараз розташований музей. У його стінах можна ознайомитися зі старовинним оздобленням і композиціями, присвяченими певним тематикам. Серед останніх – археологічні знахідки, колекції порцеляни і монет, предмети мистецтва.

На окрему увагу заслуговує художня галерея, де представлені полотна, що належали дружині графа Кларі-Алдрінгена. У Тепліце також є районна бібліотека, де міститься цікаве зібрання літератури.

Театри

У Тепліце розташований Крушногорський театр, зведення якого розпочалося ще в 1874 р. Його зала для глядачів була розрахована на 800 місць. У 1919 р. театр згорів, нову будівлю було зведено в 1921-1924 рр. Включав дві театральні зали, здатні вмістити 1200 глядачів, кінотеатр, два ресторани, бар, кондитерську і кафе. Театр припиняв роботу в 1943 р., але вже в 1945 р. відновив діяльність. До репертуару театру входять п'єси, опери та оперети.

Ще одним значущим культурним закладом є будинок культури, що став місцем розташування Північно-Чеської філармонії.

Освіта та наука

У Тепліце діють 16 загальноосвітніх шкіл і кілька середніх спеціальних навчальних закладів. До них належать промислове, текстильне, будівельне, медичне училища, готельна школа, Торгова академія, Консерваторія, гімназія Тепліце.   Також у місті є вищий навчальний заклад – інститут фінансів, де можна пройти навчання за спеціальностями у галузі економіки.

Інші пам'ятки

У Тепліце є безліч унікальних пам'яток, що викликають інтерес туристів. До них належить замок Духцов, зведений у XIII ст. Спочатку служив прикордонною фортецею, але через кілька століть зазнав руйнування. Будівля, що виникла на місці фортеці, набула рис, характерних для стилів ренесансу і бароко.

Фортеця Дубравка розташована на однойменній горі, що досягає у висоту 393 м. У XVI ст. споруда була зруйнована через пожежу, на її місці залишилися лише руїни. Однак поруч із колишньою фортецею в 1884 р. побудували палац із такою самою назвою, з баштами і кріпосними стінами.

У Тепліце є безліч унікальних культових споруд. Одними з найбільш пам'ятних є цистерціанський монастир XII ст., зведений у романському стилі з елементами бароко.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 112
 2. Пожежна служба: 150
 3. Швидка допомога: 155
 4. Поліція: 158
 5. Посольство України: +420 227 020 200