Завантаження...

hero

Свонсі

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Свонсі

Об'єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Свонсі – місто у Великій Британії, розташоване в Уельсі. Є другим за величиною в цьому регіоні. Згідно з історичними даними, зведення першого замку в Свонсі відбулося в 1106 р. Роком утворення населеного пункту вважається 1158.

Статус міста Свонсі отримало лише в 1969 р. До цього було найбільшим центром промисловості. Тут у значних обсягах видобували вугілля, вапняк, було виробництво міді. Особливо стрімкий розвиток населеного пункту відбувався у XVIII та XIX ст.

У 1804 р. у Свонсі відкрили одну з перших залізниць у світі. У XX ст. відбувся занепад важкої промисловості. Розташування в місті великої кількості підприємств сприяло тому, що воно зазнавало інтенсивних бомбардувань під час Другої світової війни. Через це в центрі було зруйновано середньовічні будівлі. Частково збереженою пам'яткою залишився замок Свонсі, зведений у XIII ст.

У місті, розташованому на узбережжі океану, чудові пляжі та створені всі умови для занять серфінгом і підводним плаванням. Завдяки такому розташуванню воно є популярним курортом. Також у Свонсі, де є Уельський національний басейн, проводяться олімпійські змагання.

Розташування

Свонсі характеризується складною геологією, завдяки якій пейзаж місцевості дуже різноманітний. У західній частині розташований півострів Гауер, на північ розташовані височини Ллів. На схід – прибережна смуга навколо затоки Свонсі. Місто розташоване здебільшого у горбистій місцевості. Найвищою локацією є Penlle'r Castell, розташована на висоті 374 м.

У місті переважає помірний океанічний клімат. Він м'якший порівняно з долинами та горами Уельсу. Однак у Свонсі приходить велика кількість опадів з Атлантики, виникають сильні вітри. Дощів у місті випадає більше, ніж у будь-якому іншому населеному пункті Великої Британії.

Територія

Свонсі чітко районоване. Центр міста – Моррістон і Скетті – є найбільш густонаселеними районами. На території, яка розходиться від центральної частини міста на північ, захід і південь, зосереджений головний урбанізований район.

У 1889 р. Свонсі мало статус округу, аж до 1969 р., коли населеному пункту було надано статус міста. У 1974 р. відбулося злиття Свонсі та сільського округу Гауер. У 1996 р. Свонсі стали відносити до одного з 22 населених пунктів з унітарною владою, це сталося з додаванням частини колишнього округу Ллів-Веллі. Йому було присвоєно найменування "Місто і графство Свонсі".

Інфраструктура

У Свонсі є аеропорт, який обслуговує внутрішні рейси. Найближчими міжнародними аеропортами є Брістоль і Ексетер. У місті розташована залізнична станція Хай-стріт, звідки забезпечується сполучення з великими містами Великої Британії: Манчестером, Кармартеном, Хейверфордуестом, Мілфорд-Хейвеном.

Через Свонсі проходить шосе M4, що вважається одним із головних у Південному Уельсі. Розвинене автобусне міжміське сполучення. Особливо затребуваним є маршрут № 100, що забезпечує зв'язок із Кардіффом.

У Свонсі немає метро і трамваїв, основним міським громадським транспортом є автобуси. У графстві користуються популярністю чотири велосипедні маршрути, які прокладені як через лісову місцевість, так і міські райони.

Дістатися з Києва до Свонсі можна, наприклад, доїхавши автобусом до Кракова, а після здійснивши переліт до Лондона. Зі столиці Великої Британії до Свонсі можна вирушити літаком до місцевого аеропорту, автобусом або поїздом.

Рівень безпеки

Свонсі вважається досить безпечним містом із низьким рівнем злочинності. Центральні вулиці оснащені системами відеоспостереження, постійно патрулюються поліцейськими. Завдяки цьому можна безпечно прогулюватися навіть у вечірній час. Однак у Свонсі доволі високий відсоток крадіжок речей із салонів автівок, тому транспортні засоби рекомендується залишати на парковках, що охороняються. Також варто дотримуватися загальних правил безпеки та носити гроші, документи, цінні речі так, щоб ускладнити до них доступ зловмисників.

Ціни

Рівень цін у Свонсі середній. За бажання зняти номер у готелі на ніч це можна зробити за вартістю від 50€ до 150€. Повноцінний обід у ресторані середнього рівня на двох осіб обійдеться в 40€. Фастфудом можна перекусити за 4,5 €.

Ціни на деякі продукти харчування встановлені на такому рівні:

  • буханець білого хліба (500 г) – 0,75€
  • молоко (1 л) – 0,65€
  • яловича вирізка (1 кг) – 8€
  • овочі, фрукти – 0,6-1,6€

Вартість квитка на місцевому громадському транспорті обійдеться в 2,6€. Щомісячний проїзний можна придбати за 55€.

Структура населення

Чисельність населення Свонсі становить близько 238 тис. осіб. За цим показником місто посідає друге місце в графстві Уельс. Щільність населення у Свонсі становить 632 осіб/км².

Частка жителів міста, які мають вищу освіту, вища у відсотковому співвідношенні, ніж в Уельсі, але нижча загалом по країні. Що стосується частки населення, яке не має закінченої освіти, то спостерігається протилежна тенденція.

Більшість жителів Свонсі є прихильниками нонконформізму – течії в англійському протестантизмі. У 1904 р. місцевий шахтар Еван Робертс очолив один із найбільших у світі протестантських рухів. Згодом це справило значний вплив на все суспільство Уельсу.

Культура та пам'ятки

У Свонсі надзвичайно насичене культурне життя. Щороку 1-9 березня проводиться захід на Замковій площі, присвячений святкуванню Дня святого Давида Валлійського, що має на меті привернути увагу до поширеної хвороби гемофілії. У ці дні воду, що тече з місцевого фонтану, забарвлюють у яскравий кривавий колір, створюючи дуже ефектне видовище.

Восени в місті проводять фестиваль музики та мистецтв, який організовують у залі Brangwyn з однією з найкращих акустик у країні. У перший тиждень серпня в міському парку проводиться щорічний фестиваль поезії та музики Eisteddfod, де в конкурсах беруть участь представники з різних країн. У літній сезон на території старовинного замку Oystermouth і в парку Singleton організовуються театральні вистави просто неба.

Парки

У Свонсі є безліч мальовничих зон для відпочинку. Серед місцевих жителів і гостей міста користується популярністю парк Сінглтон. На його території влітку проходять різноманітні виступи і театральні вистави. Сад Clyne Gardens містить колекцію, що містить близько 2 тис. унікальних рослин. На його території розташований один із найстаріших дубів Великої Британії, що росте з XI ст. Також тут росте найвища магнолія.

До інших відомих парків Свонсі належить заповідник Whiteford National Nature Reserve, з території якого можна побачити красивий захід сонця.

Музеї та бібліотеки

За бажання більше дізнатися про історичне минуле міста варто відвідати музей Свонсі. У художній галереї Глін Вівіан містяться унікальні твори мистецтва. Національний музей, заснований у 2005 р., пропонує ознайомитися з історією промислової революції Уельсу.

У Egypt Centre можна побачити колекцію цінностей, що належать до колоніальної епохи, привезених з Єгипту. У National Waterfront Museum можна ознайомитися з експонатами, що розповідають про морську історію міста. У Gower Heritage Centre представлено експозиції, що оповідають про життя предків, які проживають на території півострова Гоуер.

Бібліотека Університету Свонсі містить понад 800 тис. книг і журналів, понад 23 тис. оцифрованих творів літератури.

Театри

Один із місцевих міських театрів розташований у Центрі мистецтв "Талієсін", де організовуються різноманітні культурні заходи. Dylan Thomas Centre включає Великий театр, здатний вмістити близько 1 тис. глядачів. На його сцені представляють вистави в найрізноманітніших жанрах: оперета, балет, опера. У новому крилі Великого театру, розрахованому на 200 глядачів, встановлено сцену, на якій демонструють камерні вистави. У літній сезон у замку Ойстермаут ставляться п'єси Шекспіра. Також у місті діють театри Swansea Grand Theatre і Brangwyn Hall.

Освіта та наука

У Сінглтон-Парку в Свонсі розташований великий кампус Університету Уельсу. Вищий навчальний заклад славиться інженерною кафедрою, яку вважають однією з найкращих у країні. До інших відомих вишів Свонсі належать інститут вищої освіти, що прославився кафедрою архітектурного скла, коледж Свонсі, коледж Горсейнона – у передмісті.

У місті функціонує 15 загальноосвітніх шкіл, у двох із них викладають валлійською мовою. Школа єпископа Гора є найстарішою, а школа Олхва – найбільшою.

Інші пам'ятки

Багато старовинних пам'яток Свонсі сильно постраждали в період Другої світової війни, тому нині вдасться побачити лише їхні руїни. До таких споруд належить фортеця Weobley Castle, зведена в 1327 р., замок Pennard Castle, що веде історію з XII ст., замок Oxwich Castle, який будували в XVI ст.

Незвичайною місцевою визначною пам'яткою є пам'ятник лабрадору на прізвисько Джек. Собака, яка прожила сім років, врятувала 27 людей, які постраждали від морської стихії.

Телефони екстрених служб

  1. Екстрена допомога ЄС: 112
  2. Екстрена допомога: 999
  3. Посольство України у Великій Британії: +44 20 77 27 63 12