Завантаження...

hero

Самбір

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Самбір

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Самбір – невеличке місто недалеко від Львова з особливим західноукраїнським колоритом, мальовничими краєвидами та вишуканою архітектурою. Є декілька версій, звідки саме походить назва. Можливо, від дрімучих лісів, що раніше росли в цій місцевості. Чи від племені саборів, що, за легендами, жили саме на місці сучасного Самбору.

Є ще й така версія, що місто названо на честь Собору Пресвятої Богородиці або литовського бога пива та врожаю Самбаріса. Можливо, все набагато простіше, і місто так назвали, тому що в тих краях, на берегах Дністра, росло дуже багато червоної верби-самобірки.

Дослідники вважають, що Самбір був заселений ще в доісторичні часи, тому що саме про це свідчать археологічні знахідки на його території. Перша згадка про нього в літописах датується 1241 р.

Місто в різні часи перебувало у власності польських королів, було продане у володіння німцям та євреям, слугувало фортецею для захисту від ворогів. Самбір пережив голод, війни, епідемії, від яких померло багато жителів. Та він знову оживав, розвивався, і розвивається до сьогодні.

До Самбора ви можете дістатися практично з будь-якого місця України прямими рейсами або з пересадками. Сервіс SkyBooking дає можливість купити квитки на потяг, авіаквитки та автобусні квитки онлайн. Також на офіційному сайті перевізника та у нас ви можете перевірити розклад, що доступний кожному пасажиру в будь-який час з будь-якого місця світу.

Розташування

Самбір знаходиться в західній частині України, де протікають дві річки – Дністер і Млинівка. Місто розташоване на лівому березі Дністра і простягається з південного заходу в сторону північного сходу на 10,5 км. Його протяжність з північного заходу до південного сходу – 5,5 км.

Місто порівняно невелике, та дуже привітне до гостей, і розташоване досить зручно, тому сюди легко можна дістатися. Автодороги Дрогобич - Перемишль і Львів - Ужгород утворюють перехрестя саме в Самборі. Сюди можна доїхати не тільки Укрзалізницею, а також купивши квитки на автобус.

Клімат в місті помірно-континентальний, досить м'який. Зима переважно не дуже холодна, часто без снігу. Бувають відлиги та дощі, або мокрий сніг, який відразу ж розтає.

Весна волога, триває довго, місцями повертаються заморозки. Літо спекотне, але в міру. Занадто гарячі дні трапляються рідко. Дощів мало. Частково літо продовжується аж до листопада, тому що осінь тепла та суха упродовж тривалого часу.

Територія

Місто Самбір є центром однойменного району Львівської області, який складається з двох міських громад, Новокалинівської та Рудківської, а також однієї селищної – Дублянської. Також до його складу входять сім сільських громад: Вільшаницька, Луківська, Бабинська, Бісковицька, Воле-Баранецька, Воютицька та Чукв'янська.

В районі є дев’ять сільських рад, яким підпорядковані 110 сіл, селищ і міст. Ці ж сільські ради перебувають в підпорядкуванні районної ради міста Самбір, що має обласне значення та є адміністративною частиною району.

Інфраструктура

Раніше Самбір був одним із найважливіших центрів торгівлі на Галичині. Зараз в місті також працюють магазини, супермаркети та торгові центри з різноманітними товарами. Також у місті працює ринок.

Найвідоміші заклади громадського харчування в Самборі: Old City Pub, ресторан Palermo, "Каштан" та "Стефані". Там ви зможете скуштувати смаколики місцевої кухні. Ці заклади рекомендують жителі міста, тому вам обов'язково в них сподобається.

Містом курсують два маршрутних таксі. Цього достатньо, оскільки окрім них, тут їздять декілька приміських автобусів, які проїжджають через все місто. Також у Самборі працюють дві автобусні станції, з яких транспорт відправляється в різних напрямках. Одна знаходиться в самому центрі міста, інша – біля залізничного вокзалу. З привокзальної станції автобуси їдуть у двох напрямках – до Львова та до інших міст.

Послуги перевезення пасажирів потягом надає Укрзалізниця, зокрема її підрозділ – Львівська залізниця. Купити залізничні квитки в будь-який за комфортабельністю вагон та навіть в Інтерсіті зі Львова можна на сайті skybooking.ua. Окрім залізничних квитків, тут можна купити авіаквитки та автобусні квитки онлайн.

Рівень безпеки

Рівень безпеки в Самборі та районі знаходиться на задовільному рівні. В територіальних громадах створюють спеціальні поліційні громади, завдяки яким рівень злочинності повинен знизитися, хоча він і зараз є невисоким за середніми загальнодержавними показниками.

Приблизно по місту та району протягом року скоюють 38 крадіжок, 33 шахрайства, 6 ДТП, 1 вбивство, 31 дрібне хуліганство, 49 адміністративних порушень, 16 дрібних крадіжок та 4 пограбування. Близько 60% всіх справ розкривають і відповідальні за них особи отримують покарання.

Ціни

Ціни на продукти в Самборі не вищі й не нижчі тих, що переважають в області. Якщо ви хочете зекономити під час поїздки, краще купити всі необхідні товари на місцевому ринку, а  готувати самостійно. В супермаркетах також бувають знижки на деякі продукти.

Маршрутки, що курсують містом, коштують 0,33$. Вартість квитка в автобусах, що прямують через місто, залежать від  обраного маршруту та комфортабельності. Можна замовити таксі, але це буде значно дорожче.

Ціни на житло подобово відрізняються досить суттєво. За однокімнатну квартиру просять від 8$. Чим більше і комфортніше житло, тим дорожче коштує. Так, наприклад, вартість будиночків з усім необхідним для відпочинку може сягати 54$ з однієї людини.

Структура населення

Населення Самбора за віковою структурою не поступається загальноукраїнській тенденції. Серед дітей та підлітків чоловіче населення переважає, хоч і не суттєво. Серед молоді та людей середнього віку кількість чоловіків і жінок приблизно однакова. Далі ж, зі збільшенням віку, частка чоловічого населення починає скорочуватися. Серед  людей похилого віку, від 80 років і старше, чоловіків майже в чотири рази менше, ніж жінок.

За національним складом переважають українці. Їх майже 90%, решта національностей – росіяни, євреї, білоруси, вірмени, молдавани, поляки та інші.

Жителі Самбора переважно україномовні, майже 95% населення розмовляють українською мовою.

Через внутрішню і зовнішню міграцію змінюється не тільки кількість населення, але і його склад. Молодь часто виїжджає до Львова, оскільки там більше можливостей для професійного та творчого розвитку. Їхати до обласного центру недалеко, відстань до нього всього лише 75 км.

Квитки на автобус або залізничні квитки до Львова ви можете купити в касах автовокзалу та залізничного вокзалу, або на сайті skybooking.ua. Тут можна купити проїзні документи і в інших напрямках на різні види транспорту, наприклад, купити квиток на літак чи залізничні квитки онлайн містами Європи.

Культура та пам'ятки

Серед закладів культури, що працюють в Самборі, є такі, де можна весело і цікаво провести час, а є заклади, спрямовані на естетичний розвиток мешканців міста та гостей.

У місті діють і запрошують до себе гостей такі заклади:

 1. Музична школа для дітей та підлітків.
 2. Міський народний дім, що працює, як будинок культури, і відкриває свої двері для відвідувачів під час проведення свят.
 3. Студія образотворчого мистецтва, де розвивають художні вміння.
 4. Школа декоративно-ужиткового мистецтва.
 5. Зал органної музики, в якому можна послухати прекрасні концерти.

Для прихильників різних релігій в Самборі відкрили двері такі храми: шість православних церков, три греко-католицькі та  римсько-католицькі костели: Іоана Хрестителя, святого Станіслава.

Парки

У Самборі є місця для відпочинку, де буде цікаво і дорослим, і дітям. Ви можете там цікаво провести час, насолодитися гарними краєвидами та чистим повітрям. Приїхавши до міста, обов'язково завітайте до таких місць:

 1. Зона для відпочинку з надувною гіркою, басейном та іншими розвагами. Там можна пограти в футбол та волейбол, а також покататися на гойдалках.
 2. Комплекс "Діброва" в сосновому лісі, в якому теж є поля для різних видів спорту.
 3. Комплекс "Озеро" з альтанками в мальовничому і затишному куточку міста.
 4. Господарство "Білаки", в якому розміщена страусова ферма.

Тут взагалі на кожному кроці можна знайти лісок чи парк. Все місто Самбір – це один великий парк, яким потрібно милуватися повністю, вивчаючи кожен його куточок.

Музеї та бібліотеки

Для загального розвитку та ознайомлення з навколишнім світом в місті працюють музеї, в які ви можете завітати, якщо приїдете сюди та знайдете час для нових вражень.

В Самборі обов'язково відвідайте такі заклади:

 1. Історико-етнографічний музей "Бойківщина", що створений для зберігання, реставрації та популяризації українського мистецтва та духовної культури.
 2. Меморіальний музей Леся Курбаса, який є філією музею, що знаходиться у Львові та занесений до реєстру пам'яток державного значення.

Також в Старому Самборі, що розташований недалеко від Самбора, знаходиться краєзнавчий музей. Він розповідає історію обох міст, яка є дуже насиченою і цікавою.

Театри

Раніше, в повоєнні роки, в Самборі діяв музично-драматичний театр. Він розташовувався у сучасному Народному домі. Зараз же в місті немає професійного театру. Якщо ви хочете подивитись виставу, можете поїхати до Львова або Івано-Франківська.

Краще купити квиток на потяг або автобусні квитки онлайн за допомогою сервісу SkyBooking, щоб мати змогу помилуватися талановитою виставою в будь-якому театрі цих двох величних міст.

Зі Львова ви можете подорожувати далі, тому що там є всі можливості для подорожей і Україною, і Європою. Звідти можливо купити квиток на літак або потяг Інтерсіті, і поїхати містами Європи.

Освіта та наука

Окрім шкіл та закладів для виховання дошкільнят, в Самборі працюють такі заклади освіти:

 1. Самбірська гімназія.
 2. Педагогічний коледж, що готує фахівців таких спеціальностей, як фізичне виховання, дошкільна освіта, образотворче мистецтво та початкова освіта.
 3. Філія Західноукраїнського національного університету, що навчає випускників шкіл за такими напрямками, як економіка та інженерія програмного забезпечення.
 4. Школа іконопису, що була заснована для навчання малярства задля створення православних ікон.
 5. Медичний коледж.
 6. Технікум економіки та інформаційних технологій.

Оскільки Львів знаходиться досить близько від Самбора, туди теж можна їздити навчатися. У Львові та інших великих містах західної частини України більший вибір вищих навчальних закладів, які доступні випускникам самбірських шкіл. Щоб зробити вибір, перегляньте їх офіційні сайти, де вказані спеціальності та умови вступу.

Інші пам'ятки

В Самборі багато історичних і культурних пам'яток, що розповідають його історію та допомагають кожному туристу і жителю міста її краще пізнати. До числа цих пам'яток належать такі місця, споруди та реліквії:

 • давня ратуша, що має вежу, висотою 40 м. З неї відкривається прекрасна панорама міста;
 • чудотворна Самбірська ікона Божої Матері, що знаходиться в храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Вона намальована на кипарисовій дошці. Віряни з усієї країни їдуть, щоб перед нею помолитися;
 • костел святого Станіслава і монастир бернардинців.

Кожен куточок міста по-своєму унікальний і несе в собі історичну пам'ять багатьох поколінь. Завітайте до Самбора саме тоді, коли у вас буде більше часу для його вивчення.

Купуйте заздалегідь залізничні квитки онлайн в будь-який тип вагона на сайті skybooking.ua. Автобусні квитки онлайн, розклад та вартість квитків також доступні в кожний момент часу, коли б ви не завітали на сайт.

Телефони екстрених служб

 1. Рятувальна служба: 101
 2. Поліція: 102
 3. Швидка медична допомога: 103
 4. Аварійна служба газу: 104