Самар
Загальна інформація
-
Статус: районний центр
-
Адміністративний Центр: Новомосковський район
-
Площа: 36 км²
-
Заснований у 1672 році
-
Клімат: помірний континентальний
-
Часовий пояс: UTC+2:00, влітку UTC+3:00
-
Населення: 69 855
-
Телефонний код: +380 5693
Інфраструктура
Самар
Про місто
Самар – це місто на Правобережжі України зі славетною історією. Перші згадки про нього з’явилися у 1576 р. У ті часи на березі річки Самари почали з’являтися козацькі поселення. Після знищення Запорізької Січі Катериною II ці землі належали їй.
Нині місто є значним промисловим осередком та важливим транспортним вузлом. Тут працюють 124 промислові об’єкти. Найбільшим та найвідомішим є Самарський трубний завод "Інтерпайп". Також у місті знаходиться чимало пам’яток архітектури та культури, які привертають увагу туристів.
Кожного дня сюди приїжджають люди з сусідніх міст – хтось тут навчається, працює, а хтось досліджує кожен куточок рідної країни в пошуках нових цікавих місць. Завдяки сервісу SkyBooking купувати авіаквитки, квитки на автобус та на залізничний транспорт в межах України та Європи стало значно легше, адже немає потреби стояти в чергах, витрачати час на дорогу до вокзалу чи аеропорту. Тепер побачити розклад руху транспорту, вартість квитків, перевірити наявність зручностей в салоні автобуса або вагоні поїзда, дізнатися будь-яку іншу додаткову інформацію про рейс та купити квиток на літак або на будь-який інший вид транспорту можна онлайн. Всі дані, представлені на сайті, узгоджено з офіційними сайтами наших надійних партнерів.
Розташування
Самар знаходиться на правому березі Самари. Це місто належить до Дніпропетровської області. Від Самарі до Дніпра близько 25 км в південно-західному напрямку.
Місцевість в Самарі переважно рівнинна. Найнижча місцина знаходиться на рівні 48 м, а найвища – 117 м над рівнем моря. Головною водною артерією міста є, звісно, річка Самара разом із Самарськими плавнями.
Клімат – помірно-континентальний. Це означає, що температура влітку може підійматися до +35°C, а взимку опускається до -17°C. Найвища температура повітря спостерігається в липні, а найнижча – в січні.
З Самарі до Дніпра регулярно їздять автобуси та поїзди, адже багато місцевих жителів працюють та навчаються там. Майбутні пасажири користуються сервісом SkyBooking, який допомагає купити квитки на потяг, скориставшись послугами Укрзалізниці, або автобусні квитки онлайн.
Територія
Нині Самар є центром однойменного району Дніпропетровської області. Його площа становить 3 483 м². До його складу входять територіальні громади:
- міські: Новомосковська, Перещепинська;
- селищні: Черкаська, Губинська, Магдалинівська;
- сільські: Личківська, Піщанська, Чернеччинська.
Всього налічують близько 130 населених пунктів. Між ними добре налагоджено транспортне сполучення, тож пасажири кожного дня користуються послугами перевізників.
Інфраструктура
Через Самар пролягає декілька автомобільних шляхів, які мають вагоме значення як для України, так і для країн Європи, тож дістатися до міста буде нескладно, якщо купити квиток на автобус або скористатися власною машиною.
Крім того, місто вважається великим залізничним вузлом. Головна станція – Новомосковськ-Дніпровський. Багато пасажирів здійснюють тут пересадку, купуючи квитки на потяг до Києва, Харкова, Одеси, Запоріжжя тощо. На нашому сайті в наявності є залізничні квитки в різних напрямках. Можна вибрати вагон різноманітної комфортабельності (купе, плацкарт, люкс) чи подорожувати потягом Інтерсіті.
Плануючи поїздку до будь-якого європейського міста – Варшави, Берліна, Парижа, Праги, Риму з Самарі, ви можете купити квитки на літак з аеропортів Дніпра, Харкова чи Київського аеропорту Жуляни, або вже звідти вибрати кращий варіант транспорту для себе – потяг чи автобус. Придбати автобусні, залізничні або авіаквитки можна з будь-якого місця світу онлайн на сайті skybooking.ua.
Містом курсують автобуси за фіксованим розкладом. Також є можливість скористатися послугами таксі від приватних перевізників. Загалом їздити містом можна доволі швидко та безпечно.
Рівень безпеки
За статистикою, в Самарі рідко трапляються випадки, пов’язані з неправомірною поведінкою громадян. За порядком слідкує поліція, яка пильно патрулює місто як вдень, так і вночі. Хоча рівень злочинності є доволі низьким, все одно краще відповідально ставитися до своєї безпеки. Зокрема варто відмовитися від прогулянок вночі та не залишати цінні речі, документи, гроші та гаджети, без нагляду.
Ціни
Завдяки роботі численних підприємств, економічний розвиток міста знаходиться на гідному рівні. Ціни в Самарі доволі демократичні та значно не відрізняються від розцінок в інших містах України. Середній чек в супермаркеті складає 800 грн. Ціни на ринку трохи вищі, ніж у магазинах. Візит до ресторану чи кафе обійдеться приблизно в 400 грн з людини. Орендувати житло можна від 5000 грн на місяць, без урахування комунальних послуг. Проживання в готелі коштуватиме від 800 грн за добу. Вартість проїзду в громадському транспорті в межах міста становить 15 грн. Дізнатися вартість квитків на автобус, на потяг до Самарі можна в касах автостанції або на сайтах-агрегаторах.
Структура населення
Кількість населення в Самарі становить майже 69 тис. осіб, а густота – 1984 особи на км². Найбільше людей у віці від 30 до 60 років – понад 40% та людей похилого віку – від 60 років – 21%. Кількість жінок майже на 10% перевищує чисельність чоловіків.
За національним складом більшість людей, що живуть на цій території, є українцями – 85%, інші 15% – росіяни, білоруси, вірмени, роми, азербайджанці, румуни, євреї, татари та німці. Відповідно мовний склад також є різноманітним – українська, російська, вірменська, білоруська, ромська, румунська, болгарська.
Серед населення є православні християни, протестанти та католики. Також в незначній кількості є іудеї та мусульмани.
Культура та пам'ятки
Значне культурне надбання Самарі сформувалося під впливом багатої історії. Підтвердженням цього є розкішна архітектура та велика кількість пам’яток, які збереглися до наших часів.
В архітектурі міста тісно переплелися старовина та сучасність. Особливе романтичне оформлення будівлі кооперативного технікуму, міського торгового центру, краєзнавчого музею органічно поєднуються із модерним стилем житлових та промислових будівель.
Ці місця часто відвідують туристи з України та з-за кордону, адже дістатися до Самарі зовсім не складно. Для замовлення залізничних квитків, включаючи квитки на Інтерсіті, або автобусних квитків онлайн краще користуватися сервісом SkyBooking. Купити квиток на літак до багатьох міст України та світу також можна тут.
Парки
Самар одразу запам’ятовується розкішними зеленими зонами для відпочинку:
- Центральний міський парк ім. Сучкова. Атракціони, ігрові майданчики, пляж, басейни, кафе, набережна, фонтани – тут є чим зайнятися та де провести час з користю;
- "Молодіжний острів" – рекреаційна зона біля води, де є пляж, волейбольний та інші спортивні майданчики, місця для риболовлі тощо.
У Самарі багато пляжів, адже містом протікає річка Самара. Водний вид відпочинку має попит серед місцевих жителів та й туристи не проти покупатися та позасмагати на сонці.
Музеї та бібліотеки
Єдиним музеєм Самарі є Історико-краєзнавчий музей ім. Петра Калнишевського. Значну частину колекції складають експонати, що належать до найдавніших культур – скіфської та кіммерійської. Його основний фонд налічує близько 5 тис. артефактів. Крім того, тут зберігаються 14 експонатів, які є частиною музейного фонду України.
В місті діє централізована бібліотечна система, до якої належить чотири філії та окремо – Центральна дитяча бібліотека.
Театри
Для любителів сценічного мистецтва цікавими будуть:
- палац культури "Металург" – найбільший заклад культури для проведення вистав та концертів зі спеціально обладнаною сценою та глядацькою залою на 700 місць, де працюють близько 10 творчих колективів – ансамбль народних танців, дитяча балетна студія, студія східного танцю, студія образотворчого мистецтва, численні спортивні секції;
- будинок культури ім. Олеся Гончара – заклад діє з метою створення сприятливих умов для розвитку самодіяльної творчості та організації простору для культурного відпочинку.
Перевагою цих закладів є те, що кожен охочий може доєднатися до певного заняття та згодом стати частиною творчого колективу, щоб мати змогу поширювати культуру рідної країни.
Освіта та наука
У Самарі немає вищих навчальних закладів, але є заклади, де можна здобути середню спеціальну освіту:
- Самарський коледж Дніпровського державного аграрно-економічного університету.
- Самарський професійний кооперативний коледж економіки та права ім. Сергія Литвиненка.
- Самарський технікум Національної металургійної академії України.
- Професійно-технічне училище № 48.
До переліку інших освітніх закладів належать 16 шкіл та 12 дитячих садочків.
Через те, що ВНЗ в місті відсутні, молоді доводиться навчатися в сусідніх містах. Часто абітурієнти їдуть до Дніпра. Завдяки розвиненій транспортній мережі, це не завдає жодного дискомфорту. Наразі купити автобусні або залізничні квитки онлайн доволі просто. Немає потреби переглядати численні офіційні сайти різних перевізників чи їхати до кас місцевого автовокзалу або Укрзалізниці – все можна зробити зі свого смартфона за декілька хвилин в будь-який час доби.
Інші пам'ятки
Особливої уваги в Самарі заслуговує церковна архітектура. Ці пам’ятки цікаво відвідати не тільки з метою паломництва, а й для того, щоб дізнатися більше про історію рідного краю та помилуватися дивовижними архітектурними рішеннями. Серед таких пам’яток:
- Свято-Троїцький собор був збудований у 1781 р. видатним народним майстром Якимом Погребняком за унікальною конструкцією – без жодного цвяха – в стилі українського бароко. Собор має статус перлини української дерев’яної архітектури;
- Самарський монастир було зведено в 1576 р. козаками як церква святого Миколая, згодом, у 1602 р., його було реформовано на монастир. За повір’ям, тут козаки зустрічали свою старість.
До інших визначних пам’яток належать:
- пам’ятник Кобзарю;
- оригінальний дерев’яний міст через Самару;
- літак "МІГ-21" на честь льотчиків, що брали участь у визволенні Самарі під час Другої світової війни.
Цей перелік можна продовжувати й продовжувати, але зрозуміло одне, що Самар заслуговує на увагу туристів.
Телефони екстрених служб
- Екстрена оперативна служба: 112
- Поліція: 102
- Пожежна служба: 101