Завантаження...

hero

Рибник

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Рибник

Республіка Польща
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Рибник розташований у південній частині Польщі, у Сілезькому воєводстві. Він є одним із найстаріших міст країни і має багату історію. Місто було засноване в ІХ-X ст. і наступні століття розвивалося як центр ремесла і торгівлі, завдяки своєму зручному розташуванню на перехресті торгових шляхів. У цей час було збудовано численні костели, монастирі та інші архітектурні пам'ятки, які й досі залишаються важливими пам'ятками міста.

Одним із ключових моментів в історії Рибника стало відкриття тут великих покладів вугілля у ХІХ ст. Це призвело до швидкого розвитку міста і перетворення його на важливий промисловий центр. У цей час було побудовано безліч фабрик, шахт і підприємств. Вплив промисловості був величезним. Рибник став магнітом для багатьох людей, які приїжджали сюди в пошуках роботи. Завдяки цьому населення значно збільшилося, а економіка процвітала.

Під час Другої світової війни місто було окуповане нацистською Німеччиною, що призвело до масових гонінь і важких часів для місцевого населення. Після війни Рибник був відновлений і знову почав розвиватися.

Сьогодні він є сучасним і динамічним містом, що поєднує в собі старовинну архітектуру та інновації. Розвиток міста триває і охоплює різні проєкти з реставрації та збереження його історичної спадщини, а також сучасні ініціативи з розвитку інфраструктури та туризму. Місто активно працює над залученням інвестицій та розвитком місцевого підприємництва.

Розташування

Висота над рівнем моря – приблизно 250 м. Рельєф представлений переважно рівнинами та невисокими пагорбами. Через місто протікає річка Руда, яка є притокою Одри. На ній створено кілька водосховищ, які відіграють важливу роль у водопостачанні міста та його околиць. У місті також є невеликі озера, які слугують місцем відпочинку та риболовлі для місцевих жителів.

Клімат – вологий континентальний. Літо досить тепле, з температурою від +20°C до +25°C. Зима буває холодною, середня температура січня – близько -3°C. Кількість опадів на рік становить 700 мм, з найбільшою кількістю в літній період.

Територія

Територіально Рибник розділений на 27 районів: Хваленціце, Голеюв, Готартовіце, Грабовня, Камінь, Клокоцін, Лігота-Лігоцька Кузня, Мехік, Охойєц, Ожеповіце, Попелюв, Радзеюв, Рибницька Кузня, Рибник-Полноц, Стодоли, Велополе, Замислув, Зебжидовіце, Богушовіце-Старе, Хваловіце, Недобчіце, Невядом, Богушовіце-Осідле, Мароко-Новини, Смольна, Середмістя і Парушовець-Пяскі. Кожен район має свого представника, який займається розв'язанням місцевих проблем і питань.

Адміністрування Рибником здійснює мерія, міська рада та кілька департаментів, які відповідають за різні аспекти життя міста. Мерія є головним органом управління. Мер та його заступники відповідають за розвиток міста та вирішення важливих питань. Міська рада відповідає за ухвалення рішень з таких питань, як бюджет, інфраструктура, соціальна політика тощо.

Департаменти займаються різними аспектами життя міста, такими як транспорт, екологія, культура, соціальна політика тощо. Кожен департамент має свого керівника, який відповідає за роботу служби та координує її діяльність.

Інфраструктура

Найближчий до Рибника аеропорт – в Катовіце – розташований за 66 км від міста, приблизно на такій самій відстані розташований аеропорт Mosnov. Обидва обслуговують як внутрішні, так і міжнародні рейси.

Рибник має добре розвинену залізничну мережу, яка з'єднує його з іншими великими містами Польщі та Європи. Головний залізничний вокзал розташований у центрі й обслуговує безліч поїздів, включно зі швидкісними, регіональними та міжнародними.

У місті діє розгалужена мережа громадського транспорту, яка включає в себе автобуси і трамваї. Автобуси є найпоширенішим видом транспорту, який пов'язує усі райони міста та його околиці. Також функціонують трамвайні маршрути, які проходять через основні райони міста.

Важливою частиною транспортної системи є таксі та спеціальні служби прокату автомобілів, які надають зручний і швидкий спосіб переміщення містом.

Рівень безпеки

У Рибнику високий рівень безпеки та низький рівень злочинності. Тут трапляється не так багато крадіжок, грабежів чи інших серйозних злочинів, що робить місто одним із найбезпечніших у Польщі.

Поліція забезпечує патрулювання громадських місць, що допомагає запобігти злочинам і підтримувати порядок. Крім того, по всьому місту встановлено камери відеоспостереження, що дає можливість правоохоронним органам швидко реагувати на будь-які події.

Незважаючи на високий рівень безпеки, гості Рибника мають бути обережними та дотримуватися елементарних правил. Наприклад, не залишати цінні речі в машині або на вулиці, не гуляти в незнайомих районах уночі тощо.

Ціни

При складанні стандартного продуктового кошика в Рибнику можна розраховувати на доступність основних продуктів. Середня ціна покупки може становити 20-40€, що включає основні продукти харчування, такі як молоко, яйця, хліб, м'ясо, овочі та фрукти. У супермаркетах вартість може бути трохи нижчою, ніж на ринках або у місцевих продавців.

У Рибнику вдасться знайти безліч закладів, де можна перекусити або насолодитися повноцінним обідом. Можна знайти бургери, хот-доги, закуски за ціною від 3€ до 5€. Якщо ви віддаєте перевагу більш здоровій їжі, то можна замовити салати або супи за 4-6€. Ціни на гарячі напої (кава, чай) зазвичай починаються від 1,5-2€.

Кафе в Рибнику пропонують різноманітне меню від 8€ до 12€. Тут ви можете скуштувати польські національні страви, такі як зрази, бігос або пироги. Крім того, у кафе є меню для дітей і вегетаріанців.

Якщо ви шукаєте ресторани вищого класу, то в Рибнику є багато чудових місць. Ціни на основні страви починаються від 15€ і можуть сягати 30€ і вище.

Середні ціни на одяг у Рибнику варіюються залежно від місця покупки і бренду. Загалом купівля базового набору одягу може складатися з таких елементів:

 • футболка – 10-30€
 • джинси – 40-70€
 • сорочка – 20-40€
 • кросівки – 50-70€
 • куртка – 50-100€

Ціни є приблизними і можуть змінюватися залежно від акційних пропозицій, сезонності тощо. У будь-якому разі в Рибнику ви зможете знайти відповідний для себе варіант за доступною ціною.

Структура населення

Населення Рибника – 136 тис. осіб. За національним складом найбільшу частку становлять поляки – близько 90%. Решта 10% поділяють українці, білоруси, німці та інші національності.

За віковими групами представлені такі показники:

 • до 18 років – 21%;
 • від 18 до 65 років – 62%;
 • старше 65 років – 17%.

Офіційною мовою є польська. Однак у місті є й чимала кількість людей, які розмовляють іншими мовами, зокрема німецькою, українською, російською. Більшість жителів Рибника сповідують християнство – католицизм і православ'я. Католики становлять близько 80% населення, а православні – близько 10%. Також у місті є мусульманська та єврейська громади.

Культура та пам'ятки

Рибник славиться своїми затишними вуличками, стародавньою архітектурою і багатим культурним життям. У місті багато музеїв і виставкових залів, де можна дізнатися про історію регіону та його значущих особистостей. Галереї сучасного мистецтва пропонують відвідувачам широкий вибір експозицій, що демонструють роботи місцевих і міжнародних художників.

Концерти та музичні заходи також є невід'ємною частиною культурного життя Рибника. Тут ви знайдете широкий вибір жанрів, від класичної музики до сучасних виконавців.

Свята в Рибнику – це особливий час, коли місто оживає, наповнюється радістю та веселощами. Одним із найяскравіших є День міста, який відзначають грандіозними парадами, феєрверками та концертами на головній площі.

Не менш цікавими є також свята, пов'язані з релігійними традиціями, як-от Різдво чи Великдень. У ці дні жителі збираються на богослужіння та фестивалі. Єднання є невід'ємною частиною характеру польського народу. Містяни прагнуть до зближення, солідарності, зміцнення своєї національної ідентичності та збереження культурної спадщини.

Парки

Park tematyczny nad Nacyną im. Adama Fudalego – розташований на березі річки, що надає йому особливого шарму та краси. Це місце, де можна насолодитися прекрасною природою, провести час із сім'єю або влаштувати пікнік із друзями. У парку безліч атракціонів і розваг для дітей та дорослих.  Для спортсменів передбачена зона з тренажерами, майданчик для футболу та баскетболу.

Park na górce – популярне місце для проведення пікніків і барбекю. У парку є безліч зелених зон для відпочинку. Тут також є дитячий майданчик зі всілякими активностями для малюків. Спортивні майданчики для гри у футбол, баскетбол і волейбол порадують любителів активного відпочинку.

Maja Park – місце, де можна відпочити від міської метушні та провести час із сім'єю і друзями. Для дітей тут обладнано великий майданчик із гірками, гойдалками, пісочницею та іншими розвагами. Спортсмени можуть займатися на тренажерах просто неба, також є майданчики для гри в баскетбол і волейбол. У парку обладнано спеціальний майданчик для дресирування та вигулу собак.

Музеї та бібліотеки

Muzeum im. o. o. Emila Drobnego – це унікальне місце, яке дає змогу відчути дух історії та насолодитися красою мистецтва. Музей розташований у будівлі колишньої ратуші. Тут представлена багата колекція предметів, пов'язаних з історією Рибника та його околиць. Серед експонатів ви знайдете археологічні знахідки, предмети побуту і ремесла, а також реліквії, пов'язані з історією Католицької Церкви.

Edukatorium Juliusz – музей пропонує захопливу екскурсію залами, де представлено інтерактивні експонати та цікаві інсталяції, що дадуть змогу зануритися у світ відкриттів та експериментів у галузі медицини. Мета музею – не тільки показати, наскільки медицина може бути захопливою та цікавою, а й спонукати відвідувачів замислитися про важливість цієї галузі знань.

Filia nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – бібліотека розміщена в центрі міста і слугує не лише для збереження інформації, а й місцем, де можна провести час із користю. Тут можна відвідати літературні вечори, презентації книг і виставки, а також брати участь у клубах за інтересами.

Театри

Teatr Ziemi Rybnickiej – є одним із найбільш значущих культурних об'єктів міста Рибник. Пропонує широкий вибір вистав у жанрах драми, комедії, балету, опери та музичних вистав. Кожен виступ вражає своєю професійністю та глибиною. Театр також слугує центром освіти та розвитку талантів. Тут відбуваються майстер-класи, лекції та тренінги для молодих акторів.

Club Rybnik Cultural Center – це головний культурний центр у Рибнику, місце, де втілюються найяскравіші ідеї та творчі проєкти. Всередині цього унікального центру збираються талановиті молоді люди, артисти та справжні поціновувачі мистецтва. Тут проводять різноманітні заходи: концерти, виставки, фестивалі та творчі зустрічі.  Центр пропонує широкий вибір курсів і тренінгів, які допоможуть кожному розвинути свій потенціал і розкрити таланти.

Освіта та наука

У Рибнику можна знайти різноманітні університети та коледжі, що пропонують широкий вибір освітніх програм. Однією з провідних у місті є філія Сілезького політехнічного університету, яка відома своєю чудовою якістю освіти та інноваційним підходом до навчання. Студенти мають можливість обирати з безлічі дисциплін, включно з інформатикою, електротехнікою, будівництвом, геологією та інженерією. Університет активно співпрацює з міжнародними навчальними закладами, що дає змогу студентам розширити інтелектуальні горизонти та перейняти досвід інших країн.

Також у Рибнику є різні коледжі, що пропонують студентам практичне навчання в таких галузях, як машинобудування, інформаційні технології, електротехніка та інші. Навчальні заклади тісно співпрацюють з місцевими підприємствами та компаніями, надаючи студентам можливість проходити стажування та отримувати реальний досвід в обраній галузі.

Інші пам'ятки

Базиліка святого Антонія була побудована наприкінці XIX ст. і є чудовим прикладом неоготичного стилю. Вежі та стіни прикрашені орнаментами і скульптурами, всередині можна побачити безліч красивих розписів і фресок. Базиліка має величезне культурне значення для місцевих жителів, які вважають її своїм духовним центром.

Церкву святої Катерини було споруджено в 1534 р. Зовнішній вигляд будівлі поєднує в собі стилі середньовічної архітектури, включно з готикою. Усередині церкви представлені унікальні елементи декору, такі як розписи, скульптури.

Ринкова площа – це місце, де змішується величне минуле і сучасність. Тут ви знайдете безліч затишних кафе, ресторанчиків і магазинів. Можна смакувати справжню польську кухню, скуштувати місцеві делікатеси та купити сувеніри.

Історичний шахтний комплекс Ignacy Historic Mine – це унікальна нагода зануритися у світ підземних ходів і дізнатися про техніку та обладнання, які використовували шахтарі для видобутку вугілля, а також про їхні трудові умови та життя. Ви зможете побачити колекції артефактів, фотографій і документів, пов'язаних із шахтою та її працівниками.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 112
 2. Поліція: 997
 3. Пожежна служба: 998
 4. Швидка допомога: 999
 5. Посольство України: +48 22 621 39 79