Завантаження...

hero

Рахів

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Рахів

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Рахівський район є найбільш високогірним в Україні. Районний центр – місто Рахів – тут називають гуцульським Парижем або столицею гуцулів. Перша письмова згадка про Рахів датується 910 р., а офіційно місто було засноване в 1477 р. Про те, як і чому воно з'явилося, ходять легенди. За однією з них вважається, що в цій місцевості процвітав рух опришків, які зберігали тут награбоване, рахували, а потім роздавали бідним.

За іншою легендою, назва міста саме така, тому що тут зупинялись купці дорогою з інших країн до Галичини, і рахували свої прибутки. Є ще й інші легенди, але достеменно ніхто не може сказати, чому місто отримало саме таку назву.

Першими, хто населяв цю місцевість, були гуцули з Галичини. Займалися вони полюванням, риболовлею, вівчарством, розводили бджіл. Їхнім житлом були хати-колиби, а з часом з'явилися хати-гражди.

Рахів був під владою татаро-монголів, що спустошували та знищували все, що потрапляло їм до рук. Він був сильно зруйнований за цих часів, але згодом місто відновили. Коли сюди повернулись угорські феодали, після відступу татаро-монголів, в Рахові зароджується рух опришків. Жителі міста брали активну участь у цьому русі.

Зараз Рахів став адміністративним центром району. Недалеко від нього стоїть геодезичний знак, що вказує на те, що це місце знаходиться в центрі Європи.

Розташування

Рахів знаходиться у верхів'ї річки Тиса, серед густих лісів, долин та полонин. Саме там височіють гори Близниця, Петрос, Говерла та Піп Іван. Місто лежить в гірській улоговині на висоті 430 м над рівнем моря, в самому центрі Карпат. Місцевість тут настільки нерівна, що найвища вулиця лежить на висоті 1200 м над рівнем моря, а найнижча – на висоті 400 м.

Клімат в місті та районі помірно-континентальний, яскраво виражені кліматичні пояси. У низинах він більш помірний, літо тепле, а зима м'яка, не дуже холодна. У верхів'ях більш різкий, континентальний, з холодною затяжною зимою і вологим і холодним літом. Найтепліше місце в Рахівському районі – село Луг, а найхолодніше – на Говерлі. Вітер в цих місцях переважає західний і південно-західний.

Опадів більше в горах, ніж у місті. Там середньорічна кількість – 1400 мм, а у самому Рахові – на 100 мм менше. Сніговий покрив кожного року різний – від 30 до 50 см.

Територія

Рахівський район поділяється на одну міську раду, три селищних і 17 сільських. В їх складі перебувають 32 різних за розміром та статусом населені пункти. Серед них місто Рахів, селища Ясіня, Кобилецька Поляна та Великий Бичків, а також села.

Ви можете відвідати не тільки Рахів, в районі є багато цікавих місць. Завдяки вдалому географічному розташуванню, ця місцевість дуже приваблива для туристів. Ви можете купити квиток на потяг до Рахова або квиток на автобус, перебуваючи вдома. Це легко зробити онлайн за допомогою сервісу SkyBooking. На нашому сайті ви можете переглянути розклад руху транспорту, а також вартість квитка. Купити квитки на літак до Європи також можна на сайті.

Інфраструктура

Завдяки тому, що Рахів – курортне місто, тут добре розвинена туристична інфраструктура. В місті багато готелів та гостьових будинків, в яких можна поселитися на час вашого відпочинку. Працюють кав'ярні та ресторани, де ви можете скуштувати місцеві страви.

Продукти харчування та сувеніри можна придбати в магазині або на місцевому ринку. Також тут працюють лікарні, поліклініки, аптеки, автозаправні станції та шиномонтаж.

Транспортна інфраструктура розвинена дуже добре, тому що до міста постійно приїздять туристи. Курсують приміські потяги до Івано-Франківська та Коломиї. Також є два щоденних потяги, та два таких, що відправляються через день.

Серед щоденних потягів Укрзалізниці –  львівський, із зупинкою в Івано-Франківську, та київський з назвою "Гуцульщина". Через день прямують харківський та одеський потяги. Також тут проходить найдовша залізниця в Україні – Маріуполь - Рахів, що прокладена через сім областей та має довжину 1806 км.

Автошляхи пролягають до приміських сіл, а також до Івано-Франківська, Мукачева та Ворохти. На свята і в період, коли тут випадає багато снігу, рух автобусів може бути не за графіком.

Рівень безпеки

В Рахові заходи безпеки спрямовані не тільки на комфорт місцевих жителів, а також на безпечне перебування туристів, що приїздять протягом всього року. Основний заробіток місту дає туристична галузь, тому дуже важливим є забезпечення комфортного перебування гостей на відпочинку.

Місцеві жителі дуже привітні, з задоволенням допоможуть розв'язати будь-які питання стосовно пошуку житла та закладів харчування. Потрібно лише дотримуватися стандартних заходів безпеки в місцях великого скупчення людей, та загалом Рахів досить безпечне місце для перебування і дорослих, і дітей.

Ціни

Що стосується цін на житло, вартість номера в готелі залежить від його розміру та комфортабельності. Найдешевший обійдеться у 12$ за добу, а найдорожчий – у 40$. В першому випадку ви отримуєте кімнату в гостьовому будинку зі спільною кухнею або номер в готелі. В другому – це будинок в горах з гарним видом за вікном та додаткові послуги, наприклад, прогулянки на коні та стрільба з лука.

Також можна знайти житло, що пропонують жителі Рахова. Кімната в приватному будинку може коштувати від 3$ за людину.

Ціни на їжу та інші товари залежать від сезону та середніх цін по країні. На проїзд також різні розцінки, в залежності від того, їздите ви громадським транспортом чи на таксі.

Структура населення

Серед населення 84% є українцями. Угорців тут проживає 11%, румунів – 3%, решта – інші національності.

За статтю в Рахові переважають жінки, їх 52%, а чоловіків 48%. Це пов'язано з тим, що в останні декілька років частка міського населення чоловічої статі значно зменшилася.

Мова в місті та навколишніх селах переважно українська, подекуди – місцева говірка. Також деякі жителі міста спілкуються мовами національних меншин, та їх частка досить маленька. За віросповіданням переважають християни, але й інші релігії в Рахові добре розвиваються, і для цього є всі необхідні умови. Тут є віряни греко-католики, римо-католики, протестанти та представники інших конфесій.

Попри багатонаціональний склад населення міста, воно має особливий закарпатський колорит. Та краще це побачити на власні очі, тому варто купити квиток на автобус або залізничний квиток і приїхати до Рахова на відпочинок. На  сайті skybooking.ua розклад будь-якого транспорту в цілодобовому доступі. Кожен пасажир має можливість перевірити наявність та купити залізничні квитки в будь-який за комфортабельністю вагон, навіть на поїзди Інтерсіті, а також квитки на автобус. Авіаквитки до міст Європи також можна придбати на сайті.

Культура та пам'ятки

В Рахові та Рахівському районі дуже дбайливе ставлення до національної культури, що виражена в різних видах мистецтва, таких як танок, музика, писемна майстерність та живопис. Тут працюють аматорські колективи, щоб передавати культурні здобутки із покоління в покоління, з одного куточка України до інших міст, сіл та селищ.

В Рахові зберігається культурна інфраструктура у вигляді 38 бібліотек, п'яти музеїв, трьох художніх шкіл та 31 будинку культури. На весь район працює більш як 150 колективів народної самодіяльності. Вони беруть участь у місцевих та обласних святах, а також іноді виїжджають за кордон зі своїми виступами.

В місті багато шедеврів архітектури, деякі з них занесені до переліку об'єктів безцінної спадщини ЮНЕСКО. Щоб побачити їх, краще заздалегідь планувати подорож і екскурсійну програму. Автобусні квитки онлайн доступні на сайті skybooking.ua. Також пасажири можуть їздити до Рахова залізницею. Вся інформація надходить з офіційних сайтів перевізників.

Парки

Всі міста та села на Закарпатті славляться гарною природою та зеленими насадженнями. Тут багато прекрасних місць з чистим повітрям та рослинністю, які вам обов'язково сподобаються:

  1. Букові праліси, що є недоторканими, в їх розвиток втручається лише природа. За допомогою цих лісів стає можливим відновлення порушених екосистем. Вони охороняються як непорушна спадщина ЮНЕСКО.
  2. Урочище Кузій – частина Карпатського біосферного заповідника. Листяний ліс, більшою мірою буковий, з водоспадами та білими потоками, а також зі скелями, з вершин яких відкривається прекрасна панорама.
  3. Дерева-велетні – секвої, яким майже 100 років.
  4. Парк "Буркут", на території якого знаходиться амфітеатр.

Ліси та парки в Рахові – скрізь, куди б ви не пішли. Гарні краєвиди відкриваються з будь-якої локації міста.

Музеї та бібліотеки

Щоб краще зрозуміти історію та традиції краю, варто відвідати місця, які зберігають згадки про них. В Рахові є декілька музеїв, які можуть вас зацікавити:

  1. Музей екології гір Карпатського біосферного заповідника. Він займає тисячі кілометрів і ділиться на дві частини: природні екосистеми Карпатських гір та історії природокористування.
  2. Музей Теодора Ромжі, греко-католицького єпископа. На його території знаходиться церковна школа.
  3. Музей Ясіні з предметами побуту, ковшами, бочками, меблями, трембітами та іншими старовинними речами.
  4. Музей гуцульської різьби, де представлені експонати, виготовлені в різних техніках різьбярської справи від талановитих майстрів.
  5. Музей гуцульської бринзи, що розповідає все про сироваріння задля популяризації місцевого ремесла.

Приїхавши в Рахів, обов'язково знайдіть час на ці музеї. Екскурсія ними подарує вам приємні враження і може багато розповісти про місто.

Театри

Амфітеатр "Буркут" знаходиться в однойменному парку. На території парку часто проводять ярмарки, концерти та фестивалі. Сам амфітеатр був збудований для того, щоб популяризувати гуцульську культуру.

Також в Рахові працює літній театр "Співоче Поле". Тут можна послухати гарну музику та знайти затишне місце для відпочинку.

Можете також завітати до Закарпатського музично-драматичного театру, що знаходиться в Ужгороді. Купити квитки на потяг у вагони плацкарт, купе, люкс можливо в будь-який час за допомогою сервісу SkyBooking. Таким же способом можна купити квитки на літак за кордон або автобусні квитки онлайн. Вартість квитків на кожен рейс така ж, як і на офіційних сайтах перевізників.

Освіта та наука

У Рахівському районі є такі навчальні заклади, як школи, ліцеї, зокрема і з вивченням румунської мови. Для отримання вищої освіти потрібно їхати до інших міст Закарпаття.

Ужгородський національний університет, що знаходиться на схилах Карпатських гір, має найвищий рівень акредитації. Також в Ужгороді є Закарпатська академія мистецтв, що має стаціонарну та заочну форми навчання.

В Берегові відкритий Закарпатський угорський інститут ім. Ракоці ІІ, а в місті Хуст – Карпатський інститут підприємництва ВМУРОЛ.

Комп'ютерна Академія ШАГ в Ужгороді дає змогу і дорослим, і дітям отримати спеціальність, пов'язану з комп'ютерними технологіями. В Закарпатській області є всі можливості для отримання середньої та вищої освіти, а також для творчого розвитку кожної особистості.

Інші пам'ятки

Крім природних пам'яток і музеїв, що зберігають історію та звичаї Рахівщини, в місті є й інші визначні місця. Серед них декілька пам'ятників:

  • Тарасові Шевченку;
  • гуцул в традиційному одязі з топірцем в руках;
  • Володимиру Великому;
  • Степану Бандері з бронзи;
  • пам'ятник воїнам-афганцям.

Також у Рахові є й інші місця та об’єкти, що охороняються ЮНЕСКО. Наприклад, Струківська церква – один з найгарніших дерев'яних храмів на Закарпатті. Поруч стоїть дзвіниця, висотою 11 м. Унікальність церкви робить її пам'яткою, яка підлягає охороні, як важливий об'єкт культури.

Обов'язково завітайте сюди, щоб на власні очі побачити місця, що належать до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Щоб їздити до Рахова поїздами Укрзалізниці, залізничні квитки онлайн можна купити за допомогою сервісу SkyBooking. Ми допоможемо придбати проїзні документи на різні види транспорту: залізничні квитки онлайн на звичайні потяги та Інтерсіті, авіаквитки та автобусні квитки онлайн.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка медична допомога: 103
  4. Аварійна служба газу: 104