Завантаження...

hero

Пржибрам

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Пржибрам

Чеська Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Пржибрам розташований у Середньочеському краї, за 50 км від столиці Чехії. Перші згадки про місто датовані документами 1216 р. У ті часи Пржибрам належав празьким єпископам. У XIII ст. тут уже відбувався активний видобуток срібла. Пізніше почала розвиватися гірничодобувна промисловість, що призвело до створення нових робочих місць і зростання економіки регіону. Аж до XX ст. місто вважалося найбільш інноваційним гірничорудним басейном Європи.

На сучасне життя міста справили величезний вплив Друга світова війна, Оксамитова революція 1989 р. і зупинка видобутку корисних копалин. Зараз Пржибрам відомий як місце паломництва до монастиря Свята Гора, де знаходиться відома статуя Пресвятої Богородиці.

Історія міста закарбована в його історичних будівлях, костелах і замках. Більшість визначних пам'яток розташовано в Старому місті на площі Масарика. Празька вулиця, що розташована неподалік, здивує вас затишними кафе, фешенебельними бутіками та сувенірними крамницями. Пржибрам багатий мальовничими ландшафтами у вигляді лісів, гір, міських садів і парків. Тут є можливість зайнятися риболовлею, покататися на каяках, відвідати Їраскові сади та інші цікаві локації.

Розташування

Пржибрам розташований на річці Литавка на висоті 500 м над рівнем моря. Є третім за величиною містом у Середньочеському краї, його площа становить 36,10 км².

Рельєф міста досить різноманітний. На півночі та сході розташовані горбисті райони, вкриті лісами та полями, на півдні простягаються низовини. Клімат помірний континентальний, у зимові місяці температура може опускатися до -5°C, влітку підійматися до +23°C.

Територія

Адміністративний поділ Пржибрама дає змогу більш ефективно управляти містом і забезпечувати комфортне життя його жителів. Місто охоплює 18 районів:

 1. Пршибрам I.
 2. Пршибрам II.
 3. Пршибрам III.
 4. Пршибрам IV.
 5. Пршибрам V-Здаборж.
 6. Пршибрам VI-Бржезове Гори.
 7. Пршибрам VII.
 8. Пршибрам VIII.
 9. Пршибрам IX.
 10. Брід.
 11. Битиз.
 12. Єрусалим.
 13. Єсеніце.
 14. Козичин.
 15. Лажець.
 16. Орлов.
 17. Завржице.
 18. Жежице.

Кожен район має свого представника в місцевій раді, який займається управлінням і розвитком ввіреної йому території. Пржибрам прагне до розвитку та вдосконалення інфраструктури кожного району, зберігаючи історичну спадщину і водночас впроваджуючи нові технології та сучасні рішення для поліпшення якості життя.

Інфраструктура

Головні автомагістралі – №18 і R4, не тільки забезпечують ефективне сполучення з іншими регіонами Чехії, а й пропонують зручні маршрути для автомобільних поїздок. Інфраструктура автодоріг вирізняється високою якістю, забезпечуючи безпеку та комфорт.

У межах 70 км від центру Пржибрама розташовано два міжнародні аеропорти:

 • аеропорт Вацлав Гавел – м. Прага, віддаленість – 60 км;
 • аеропорт Водоходи – м. Прага, віддаленість – 63 км.

Пржибрам має також зручне залізничне сполучення, що з'єднує Прагу і Чеські Будейовиці, звідки можна виїхати в будь-якому напрямку.

Громадський транспорт у вигляді автобусів, пропонує надійний і зручний спосіб пересування містом і його околицями. Регулярне дотримання розкладу і зручні маршрути дають змогу легко і швидко дістатися до необхідного місця. Автовокзал Пржибрама розташований поруч із залізничним вокзалом і здійснює рейси до великих словацьких міст, таких як Попрад і Кошице.

Місто має розвинену велосипедну інфраструктуру, яка має спеціальні велосипедні доріжки та паркування.

Рівень безпеки

Однією з ключових складових безпеки в Пржибрамі є якісна система відеоспостереження, яка покриває основні громадські місця. Поліціянти регулярно патрулюють вулиці, що сприяє забезпеченню своєчасного реагування на будь-які події.

Попри те, що Пржибрам вважається відносно безпечним містом, все ж таки запобіжних заходів варто дотримуватися, щоб забезпечити власний захист і добробут. Важливо стежити за своїми особистими речами та цінностями, особливо в людних місцях і в громадському транспорті. Рекомендується уникати віддалених або погано освітлених районів у нічний час, особливо якщо ви подорожуєте поодинці.

Ціни

Хостели – це чудовий варіант для розміщення за прийнятними цінами. Середня ціна за номер становить 10-15€ з людини. Гостям пропонують загальні кімнати з кількома ліжками, або індивідуальні номери. Хостели часто включають загальні зони відпочинку, кухні та пральні.

Гостьові будинки підходять для тих, хто віддає перевагу більш затишному і відокремленому простору. Середня ціна номера на добу – 20-25€. У гостьових будинках зазвичай пропонують індивідуальні номери зі зручностями та інші послуги, такі як сніданок і пральня.

У Пржибрамі можна знайти готелі різної комфортабельності, починаючи від економкласу до розкішних апартаментів. Середня ціна номера становить 30-50€. Готель може також надавати сніданок та інші послуги: басейн, тренажерний зал, спа-центр.

Фастфуд – це швидке і доступне харчування, яке можна знайти по всьому місту. Середня ціна за обід становитиме 5-8€. Ціни на страви в кафе залежать від їхнього типу та популярності закладу. Сніданок із кавою обійдеться в середньому в 10-15€. 

Середня ціна обіду в ресторані – 20-40€. У меню включені страви чеської кухні, такі як гуляш, кнедлики, свинина в пиві, а також європейської та міжнародної кухні.

Структура населення

У Пржибрамі проживає майже 33 тис. осіб. Чехи становлять більшу частину населення – близько 80%. Крім того, у місті живуть німці, словаки, українці, а також представники інших національностей. Відсоткове співвідношення вікових груп таке:

 • до 18 років – 22%;
 • від 18 до 65 років – 58%;
 • старше 65 років – 20%.

Більшість містян володіють чеською мовою, яка є державною. Проте багато іноземців, які проживають у місті, зберігають свою рідну мову і культуру.

Християнство є панівною релігією в місті, з кількома католицькими церквами, які служать культовими центрами. Також присутні представники протестантського, православного та ісламського віровчень.

Культура та пам'ятки

Культура Пржибрама представлена різноманітними музеями, театрами, бібліотеками та іншими установами, що сприяють розвитку та збагаченню духовного і творчого потенціалу суспільства.

Про історію міста, пов'язану з гірничодобувною промисловістю, можна дізнатися відвідавши Гірничий музей. Відвідування театру допоможе зрозуміти й відчути культуру та традиції цієї місцевості. Бібліотеки міста є джерелом інформації та знань, а також місцем соціальної взаємодії.

Відчути місцевий колорит і атмосферу Пржибрама можна, відвідавши Старий град, де розташовані головні туристичні локації, включно з історичними будівлями, церквами, вуличками з колоритними кав'ярнями та крамничками, що зберігають старовинний вигляд міста.

Парки

Парки Пржибрама – чудові зелені оазиси для відпочинку та активного проведення часу. Тут можна гуляти на свіжому повітрі в оточенні прекрасних пейзажів, а також зайнятися улюбленими активностями. У місті розташовано кілька парків, найбільш відомі та відвідувані:

 • парк Затіші;
 • Їрасекові сади; 
 • парк Стрілецький тир;
 • лісопарк Літавка.

Парки Пржибрама також мають важливе значення як екологічна та культурна спадщина міста. Багато з них зберігають унікальні види рослин і служать притулком для різних видів тварин.

Музеї та бібліотеки

Гірничий музей – це унікальна можливість зануритися в історію розробки та видобутку природних ресурсів у цьому регіоні. Тут виставлено експонати, що розповідають про технології видобутку руди, про життя і працю гірників, а також про розвиток гірничодобувної промисловості в Чехії. Серед експонатів можна побачити старовинні інструменти, машини та обладнання, які використовували в минулому для видобутку корисних копалин. Найцікавішим виставковим експонатом є підземна штольня, яку було відновлено спеціально для музею.

Театри

Театр Антоніна Дворжака – тут відбуваються різноманітні вистави та заходи, такі як опери, балети, драми, концерти та фестивалі. Театр славиться високою майстерністю акторів і танцюристів, історичними костюмами, барвистою сценографією та оригінальними хореографічними постановками.

Професійний склад включає найкращих режисерів, акторів, музикантів і хореографів, які створюють неповторну атмосферу на сцені. У стінах театру можна побачити не тільки класичні вистави, а й експериментальні постановки, які відкривають сучасний погляд на мистецтво.

Освіта та наука

З 1849 по 1945 рр. у Пржибрамі вів свою освітню діяльність Гірничий університет. Після Другої світової війни заклад переїхав до Острави. З 2005 р. у місті було відкрито філію коледжу європейських і регіональних досліджень. Наразі в місті функціонують такі навчальні заклади як медична школа, бізнес-академія, педагогічний коледж і Гірниче училище.

Інші пам'ятки

Свята Гора поєднує в собі релігійну та історичну цінність із чудовою природою та архітектурою. Щороку тисячі людей з усього світу приїжджають сюди, щоб заново знайти внутрішній спокій і збагатити свій внутрішній світ. Статуя Діви Марії слугує центральним місцем паломництва і символізує опору та розраду для вірян. Архітектурні ансамблі, що оточують Святу Гору, є чудовим зразком барокового стилю і приваблюють поціновувачів історії.

Церква святого Якова Великого – її архітектура виконана в готичному і бароковому стилях, що надає будівлі особливого шарму і привабливості. Усередині собору можна побачити безліч творів мистецтва, таких як картини, скульптури та тонку роботу майстрів-деревників. 

Замок Ернестінум спочатку був побудований як дерев'яний форт. У XIV ст. перебудований на кам'яний замок, який служив єпископською резиденцією. З плином часу він зазнав безліч реконструкцій і змін. З первісної конструкції зберігся лише еркер каплиці. Нині замок використовується для різних цілей, тут розташований музей, офісні приміщення і міська галерея.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 112
 2. Пожежна служба: 150
 3. Швидка допомога: 155
 4. Поліція: 158
 5. Посольство України: +420 227 020 200