Завантаження...

hero

Плоцьк

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Плоцьк

Республіка Польща
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Плоцьк – затишне містечко в Центрі Польщі, розташоване на правому березі річки Вісла, завжди чекає на нових гостей. Завдяки давній історії, неперевершеним краєвидам, затишним вуличкам та фортеці, кожен гість відчує неповторну атмосферу польського старовинного міста.

Плоцьк заснований наприкінці Х ст., хоча деякі вчені вважають що місто існувало ще до Хрещення поляків. За перші сто років існування встиг двічі побувати столицею – з 1037 до 1040 рр. як столиця незалежної Мазовецької держави, з 1079 до 1138 рр. – як головне місто Польщі.

Плоцьк – місто, якому вдалося зберегти історичну та культурну спадщину середньовіччя. Однією з них є кафедральний собор Мазовецької Богоматері, або як її називають містяни, – базиліка, заснована єпископом Олександром Маллонським у 1144 р.

Переживши роздрібнення польських князівств та чисельні напади шведів у 1600-1629 рр., мешканцям Плоцька вдалося зберегти значну кількість культурно-історичних пам’яток і створити нові. Які це саме нові пам’ятки, як саме виглядає фортеця Плоцька, що приховують вулички Мецлави, – про це і багато іншого ви дізнаєтесь, відвідавши місто на правому березі Вісли.

Розташування

Плоцьк знаходиться в Мазовецькому воєводстві, на березі найдовшої річки країни. Відстань до інших історичних столиць Польщі така: до Варшави – 128 км, до Кракова – 380 км, до Гнєзно – 178 км.

Для фортеці, що є однією з перлин міста, необхідні височини. Це надає надійність опорам споруди, а також стратегічні можливості. Тумські узгір’я для цього підходили ідеально, оскільки рельєф міста переважно горбистий.

Клімат у Плоцьку помірний, що свідчить про досить спекотне літо та сніжні зими. Особливо гарно це місто розкривається восени та навесні, коли погода й природа в гармонії дарують містянам та гостям дуже приємні враження.

Не дивлячись на те, що більша частина Плоцька знаходиться на правому березі Вісли, промислова частина міста (верф і декілька невеликих складів) – на протилежному. Насолодитись видами на річку можливо з найдовшого в Польщі пірсу, який знаходиться в Плоцьку.

Територія

Плоцьк, як багато інших старих європейських міст, поділяється на райони  умовно, згідно з наявністю у ньому об’єктів інфраструктури. Наприклад, район, де знаходився ринок, називався Ринковою площею. Через деякий час його перенесли в інше місце, а Ринкова площа стала називатися площею Старого Ринку. Містом керує адміністрація, яка знаходиться на площі Старого Ринку у будівлі ратуші XIX ст.  

Також в місті існують такі райони:

  • Пірс;
  • Новий Ринок – його заклали наприкінці XVII ст., коли район Старої Ринкової площі потребував реконструкції та розширення;
  • Старе місто – історичний центр з часів середньовіччя;
  • Нове місто – історичний центр міста з часів Ренесансу;
  • район Тумський – розташування Тумського узгір’я, на якому побудована базиліка.

Інфраструктура

Особливість розташування Плоцька передбачає перетинання в межах кордонів міста двох великих автотрас – 60 і 62. Міжміські та внутрішньоміські перевезення здійснюються автобусами, розклад яких можна побачити на зупинках чи запитати у місцевих. Вартість квитка варіюється в залежності від тривалості маршруту, але зазвичай ціна в Польщі – 0,8-1,2$.

Поляки віддають перевагу покупці квитків на автобус у мобільних додатках або в кіосках на зупинках, в яких є можливість придбати багаторазову картку поїздок за 24$. З території України регулярно здійснюються автобусні рейси до Плоцька,  квитки на які  можна купити на сайті skybooking.ua онлайн або безпосередньо в нашому офісі. Перевага купівлі автобусних квитків онлайн в легкій доступності та захищеності, адже вони завжди будуть у вашому смартфоні.

У Плоцьку також є залізнична станція, яка регулярно приймає пасажирські перевезення. Прямих залізничних рейсів з України до Плоцька немає, проте придбати квитки на потяг з пересадками завчасно можна онлайн. Альтернативним варіантом може слугувати прохідний Інтерсіті, що відправляється з Києва до Пшемисля або звичайний поїзд, що прямує до інших міст Польщі. В цьому випадку краще проаналізувати вартість квитків, подивитися розклад  на сайті та обдумати маршрут, придбавши квитки на потяг онлайн за допомогою сервісу SkyBooking. Купівля залізничних квитків онлайн допоможе спланувати бюджет та час подорожі.

Аеропорт у Плоцьку відсутній, найближчий знаходиться у Варшаві, тому літаком до міста доведеться добиратися з пересадкою. Купити квиток на літак можна також на нашому сайті або безпосередньо в аеропорту.

Рівень безпеки

Плоцьк є одним з найбільш безпечних міст Польщі. Туристи, які прибули у місто, почувають себе комфортно та захищено, у чому допомагають місцеві органи правопорядку.   Бувши маловідомими для широкого кола туристів і враховуючи досить низьку, в порівнянні з іншими великими містами країни та Європи, щільність населення, Плоцьк може вважатися осередком спокою та безпеки.

Ціни

Ціни у Плоцьку не надто різняться із загальнопольськими. Мінімальна кількість коштів для забезпечення людини їжею на день становить близько 7$. Одяг обійдеться у близько 12-20$. Те ж саме стосується й транспортних послуг. Не дивлячись на те, що дехто звик купувати квитки в кіосках, вокзалах чи станціях, іншим притаманно купувати квитки на потяг, на літак чи автобусні квитки онлайн. Кожен пасажир обирає сам для себе зручніший варіант.

Зазвичай саме залізничні квитки мають найбільший попит серед туристів, адже дуже приємно спостерігати за європейськими пейзажами та містечками з комфортного вагона потяга.

Структура населення

Плоцьк – багатонаціональне місто. Тут зосереджена велика кількість послідовників Віденської церковної школи, протестантського та католицького спрямування. Другою за кількістю є єврейська громада. За часів Другої світової війни нацистські загарбники вивезли та закатували понад 10 тис. євреїв, що проживали у Плоцьку.

Віковий розподіл у Плоцьку виглядає приблизно так:

  • 0-17 років – понад 18 тис.;
  • 18-64 років – приблизно 70 тис.;
  • 65+ років – понад 24 тис.

Культура та пам'ятки

В середині X ст. в Плоцьку була зведена базиліка – перлина колишньої столиці Мецлави. Поряд із собором стоїть княжий замок XIV ст., який у XVI ст. був перебудований у бенедиктинське абатство. Від замку збереглися мури та дві готичні вежі – Благородна та Годинникова.
 
У 1793 р., після поділу Польщі, Плоцьк потрапив у межі Пруссії, але вже у XIX ст. його анексувала Росія, тому, архітектура Плоцька бідніша, ніж у багатьох містах, які залишились під Пруссією.

Ще однією святинею, і туристичним об’єктом, є Санктуарій Божого Милосердя, зведений у 1911-1914 рр. на тому місці, де Фаустині Ковальській з’явився образ Ісуса Христа.

Найбільші колекції сецесії зібрані на чотирьох поверхах кам’яниці Мазовецького музею. Кімнати музею відтворюють зали, оформлені в стилі floreale. Другу частину музею займає надзвичайно цікава виставка "Десять століть Плоцька". Сама будівля на вулиці Тумській сусідить з іншими архітектурними перлинами, наприклад, такими як колишній Англійський готель з англо-готичними вежами.

Парки

Парки в Плоцьку, як і сам Плоцьк, – частина історії та культури міста. Вони різні, але дуже затишні та атмосферні. Особливо варто виділити такі:

  • Plonocny w Plocku –  найкращий парк, на думку більшості туристів. Знаходиться поруч із зупинкою, тож пасажирам, які щойно вийшли з автобуса, відкривається чудовий вид;
  • Rybaki w Plocku – затишне місце поруч з величною Віслою. Чудова локація для насолоди заходом сонця та проведення вечорів. Також там знаходиться фан-парк, тож дітлахам є де розважитися;
  • Southern Podolszyce – парк, що знаходиться в південно-центральній частині міста. Затишне місце для прогулянки з сім’єю.

Музеї та бібліотеки

Найбільш значущим в Плоцьку є Мазовецький музей, в якому зібрані пам’ятки діячів середньовіччя. Окрім нього, популярним туристичним місцем є музей Diecezjalne, що знаходиться поруч з княжим замком. В ньому зібрані кращі пам’ятки князів Мазовецьких: одяг, книги, прикраси тощо.

Серед бібліотек Плоцька можна виділити:

  • Плоцьку публічну бібліотеку – розташовану в центрі міста, пропонує широкий асортимент книг, рукописів;
  • бібліотеку міського музею Плоцька – присвячену історії та культурі міста та околиць;
  • Дитячу бібліотеку – пропонує різноманітні матеріали та заходи для дітей та молоді.

Театри

Культурна спадщина Плоцька не обмежується музеями, бібліотеками та архітектурою. Не останнє місце відіграють театри. Деякі з них відомі навіть за межами Польщі. Слід відзначити:

  • театр ім. Stefana Jaracza – історичний театр з багатим минулим та грандіозними шоу на історичні тематики;
  • театр ляльок "Камертон" – приємні середньовічні ярмаркові вистави для дітей та дорослих;
  • Музичний театр ім. Danuta Szczerbakiewicza – акцентується на сучасних та класичних постановках;
  • Teatr Współczesny – сучасний театр, в якому пропонують драми, комедії та мюзикли.

Освіта та наука

У XII-XIII ст., у період поділу на окремі князівства, місто Плоцьк стало важливим адміністративно-науковим центром Польщі.  Духовну школу в Плоцьку, що функціонувала над берегом Вісли при соборі святого Михаїла, засновано близько 1180 р. Вона функціонує і сьогодні, залишаючись найдавнішою духовною школою Польщі.

Окремо слід виділити наявність таких ВНЗ у Плоцьку: Плоцький університет ім. Миколи Коперника; Плоцька політехніка; Університет мистецтва та культури.

Інші пам'ятки

Тумське узгір’я – найдавніша частина міста, де вже в X ст. стояла укріплена князівська фортеця з поселенням. Фундаменти з польової гальки – зараз єдина вціліла згадка від оборонної споруди, зведеної на узгір’ї Владиславом I Германом, який перетворив її на резиденцію польських правителів.

Замкові стіни закривають двір колишнього бенедиктинського абатства, яке існувало в XVI ст. – сьогодні тут містяться Єпархіальний музей та курія. У музеї зберігаються скарби польської нації: фрагмент черепа святого Зигмунда з короною, яку подарував плоцькому кафедральному собору король Казимир Великий; келих Конрада I Мазовецького, пам’ятки, пов’язані зі святою Фаустиною Ковальською тощо. У будівлі поруч виставлена колекція картин, скульптур тощо.

Телефони екстрених служб

  1. Служба порятунку: 112
  2. Поліція: 997
  3. Пожежна служба: 998
  4. Швидка допомога: 999
  5. Посольство України в Польщі: +48 22 621 39 79