Завантаження...

hero

Острава

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Острава

Чеська Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Острава – столиця Моравсько-Сілезького краю. Знаходиться у північно-східній частині Чеської Республіки, за 15 км від польського кордону. Це третє найбільше місто у країні за площею та кількістю населення.

Перша задокументована згадка про Остраву датується 1229 р. Місто виросло на берегах річки Остра (зараз – Остравіце) і займало стратегічне положення на торговому шляху, відомому як Бурштиновий. Переломним моментом в історії Острави стало відкриття в 1763 р. великих покладів вугілля, що призвело до промислового буму.

Місто називали "сталевим серцем" у часи Чехословаччини. Після Оксамитової революції більшість промислових підприємств у Остраві поступово зупинили свою роботу, що позитивно вплинуло на екологію та комфортність проживання у місті.

Зараз Острава – важливий регіональний туристичний та культурний центр, де щорічно відбуваються різноманітні культурні та спортивні заходи.

Розташування

Острава має низинну місцевість та знаходиться на злитті чотирьох річок: Одер, Опава, Остравіце і Лучина. Природний ландшафт було покращено завдяки рекультивації колишніх шахтарських земель і створенню заповідників.

Клімат Острави є континентальним вологим: тепле вологе літо, а зими – сніжні та холодні. Найдощовитішими місяцями є червень і липень, тому врахуйте це під час планування подорожі.

Територія

Острава поділена на 23 адміністративних райони, кожен з яких має свої унікальності. Ось лише декілька з них, які неодмінно варті вашої уваги:

 • Поруба – один з найбільших районів міста, відомий модерністською архітектурою та численними парками;
 • Вітковіце – колишній промисловий район перетворений на великий культурно-розважальний та навчальний комплекс;
 • Центр міста – комерційний та адміністративний осередок Острави, наповнений сучасною архітектурою, торговими й культурними центрами;
 • Сілезька Острава – історичний центр міста. Тут знаходяться Сілезько-Остравський замок, його парк та інші історичні пам’ятки.

Можна відвідати лише цих декілька районів і отримати незабутню палітру вражень. Давнє європейське місто навряд залишить когось байдужим та без приємних спогадів.

Інфраструктура

Острава пов’язана з національною мережею доріг, тому до неї легко дістатися автомобілем. Автомагістраль D1 забезпечує пряме сполучення з Прагою, а D11 – з Польщею.

Розгалужена мережа громадського транспорту полегшує пересування містом без власного транспорту. Автобусні та трамвайні маршрути охоплюють усе місто та забезпечують доступ до різних районів та околиць міста. У Остраві працює одна з останніх тролейбусних мереж у Чеській Республіці.

Місто має інтегровану систему продажу квитків, яка дозволяє пасажирам використовувати один квиток на кілька видів транспорту протягом визначеного часу. Також пропонує систему спільного використання велосипедів під назвою Rekola. Можна взяти велосипеди напрокат на велосипедних станціях і повернути їх на будь-яку станцію в місті.

Головний вокзал Острави обслуговує міжнародні та регіональні напрямки. Також є велика залізнична станція Острава - Свінов, що служить важливим пересадним пунктом для тих, хто рухається деякими регіональними й міжміськими поїздами.

Острава обслуговується аеропортом Леоша Яначека, розташованим у Мошнові, приблизно за 20 км від центру міста.

Рівень безпеки

Острава вважається доволі безпечним містом для туристів завдяки низькому рівню злочинності. Особливо небезпечних районів та місць в Остраві немає. Вулиці регулярно патрулює поліція, а в туристичних локаціях вживаються всі необхідні безпекові заходи. Проте рекомендуємо намагатися уникати безлюдних або погано освітлених місць, а також бути уважними у місцях із великим скупченням людей, адже там інколи стаються крадіжки.

Ціни

В Остраві можна пообідати як досить бюджетно, так і дорожче – від 3,5$ до 22$. Ціни на одяг: у бюджетних магазинах можна скупитися від 1-25$, у магазинах класом вище – за 70$  та у фірмових крамницях – від 120$.

Система громадського транспорту в Остраві поділена на зони, зі своїми цінами на проїзд у кожній. Одноразовий квиток на поїздку громадським транспортом в межах однієї зони буде коштувати близько 1$, ціна на квиток для поїздки через декілька зон зростає разом з кількістю зон та відрізняється.

Доступні також тимчасові квитки – вони дозволяють необмежену кількість поїздок протягом певного відрізка часу в межах однієї зони. Годинний квиток буде коштувати приблизно 1,5$, а за денний квиток доведеться віддати приблизно 4$. Діють також знижки для дітей, студентів та пенсіонерів.

Структура населення

За національністю в Остраві переважають чехи, проте є громади інших національностей. У місті багато різноманітних релігійних спільнот, та найбільшою є католицька.

Розподіл населення за віком в Остраві є приблизно таким:

 • 0-17 років – понад 48 тис.;
 • 18-64 років – близько 180 тис.;
 • 65+ років – понад 62 тис.

Середній вік населення міста становить 44 роки. Кількість жінок трохи переважає – 50,7% на противагу 49,3% чоловіків.

Культура та пам'ятки

Острава славиться своїм насиченим культурним життям. У місті щороку відбуваються різноманітні мистецькі заходи та фестивалі.

"Один Світ" – міжнародний фестиваль документального кіно присвячений правам людини та суспільним проблемам. Він демонструє цікаві документальні фільми з усього світу та організовує дискусії, семінари й інші супутні заходи.

Любителів кіно також зацікавить Ostrava Camera Eye. Цей фестиваль демонструє різноманітний вибір фільмів, включаючи художні, документальні, короткометражні та експериментальне кіно.

Меломанів Острава може зацікавити фестивалями Colours of Ostrava та Janáček May. Colours of Ostrava – це один із найбільших музичних фестивалів у Центральній Європі. Він відбувається в районі Вітковіце та презентує широкий вибір жанрів, включаючи рок, інді, електронну музику.

Janáček May – фестиваль, названий на честь відомого чеського композитора Леоша Яначека, присвячений класичній музиці. Він включає виступи філармонічного оркестру ім. Яначека, а також оркестрові концерти, сольні концерти, оперні вистави та концерти камерної музики.

Парки

Парк Сілезького Остравського замку – це популярне місце для неспішних прогулянок, пікніків та відпочинку на природі, а сам замок служить локацією для різноманітних культурних заходів, зокрема літнього Шекспірівського фестивалю.

Зоопарк Острави – велика зелена зона з різноманітними рослинами та просторими вольєрами для тварин. Відвідувачі можуть спокійно прогулятися або влаштувати пікнік у парку, спостерігаючи за братами меншими.

Парк культури та відпочинку, розташований у міському районі Поруба, може похвалитися ошатними зеленими насадженнями, зручними пішохідними доріжками, дитячими та спортивними майданчиками.

Музеї та бібліотеки

Музей пивоваріння Острави присвячений історії та технології виготовлення хмільного напою. Демонструє інструменти, обладнання, пов’язані з процесом пивоваріння.

Любителям залізниці сподобається Залізничний музей, де зібрана колекція старовинних локомотивів, вагонів тощо. Пропонує ознайомлення з історією залізничного транспорту в регіоні та демонструє моделі поїздів та двигуни локомотивів.

Музей іграшок в Остраві демонструє величезну колекцію іграшок з понад 60 країн. Відвідувачі можуть ознайомитися з експонатами, що охоплюють різний час та культуру, презентуючи ляльки, автомобілі, потяги тощо. Це чудовий музей не лише для дітей, а й для дорослих.

Театри

Театр Антоніна Дворжака – названий на честь відомого чеського композитора. Є одним із головних культурних закладів Острави. Тут проводять різноманітні вистави, включаючи оперу, балет, драму та мюзикли. Величезний простір і чудова акустика сприяють його репутації як головної локації сценічного мистецтва у місті.

Остравський ляльковий театр – це унікальний культурний заклад, який спеціалізується на виставах ляльок і маріонеток. Тут представлений різноманітний репертуар як для дітей, так і для дорослих. Завдяки вживанню креативних мистецьких технік театр став улюбленим серед глядачів різного віку.

Освіта та наука

Технічний університет Острави (VSB) є одним з найбільших і найстаріших технічних вишів Чеської Республіки. Він пропонує широкий вибір навчальних програм у галузі техніки, інформаційних технологій, економіки тощо.

Академія музики та сценічного мистецтва ім. Яначека є спеціалізованим закладом, який надає високоякісну освіту в галузі музики, танцю та драматургії. Він пропонує навчання на бакалавраті, у магістратурі та докторантурі для майбутніх музикантів, танцюристів та акторів.

Університет ветеринарних і фармацевтичних наук Острави є унікальним закладом. Він пропонує навчальні програми у галузі ветеринарної медицини, ветеринарної гігієни та фармації.

Інші пам'ятки

Дул Глубіна – це колишня вугільна шахта, яка зараз є частиною комплексу парку Ландек. Цей підземний гірничий музей проводить екскурсію тунелями, надаючи своїм відвідувачам можливість відчути, як це – працювати в шахтах. У музеї також представлені різні артефакти, обладнання та геологічні експонати.

Хоча Нова ратуша більш відома, площу Прокеш, розташовану поруч з ратушею, часто не помічають. Вона є прекрасним історичним місцем, а Нова ратуша відома тим, що в ній розташована Моравсько-Сілезька наукова бібліотека, яка містить величезну колекцію книг.

На хокейному стадіоні "Остравар Арена" відбуваються різноманітні заходи та концерти протягом року. Яскрава атмосфера робить його унікальним місцем для відвідування.

Телефони екстрених служб

 1. Рятувальники: 150
 2. Швидка допомога: 155
 3. Поліція: 158
 4. Посольство України в Остраві: +420 592 230 355