Завантаження...

hero

Нововолинськ

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Нововолинськ

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Нововолинськ – молоде місто, 100-річчя якого ще попереду. Перший план забудови багатою вугіллям території Іваничівського району з'явився у 1950 р. Він ґрунтувався на створенні сприятливої житлової інфраструктури для шахтарського селища.

З 1957 р. Нововолинськ вважався містом районного підпорядкування, а ще через рік – обласного. У 60-х рр. тут запрацювали хлібозаводи, молокозаводи, м'ясокомбінати, бавовняна фабрика, школи та вищі навчальні заклади.

Нововолинськ зберіг корисну спадщину минулого та еволюціонував із промислового містечка до сучасного провінційного культурного та виробничого центру регіону. Місцеві вугільні шахти вважаються одними з найрозвиненіших, механізованих та безпечних в Україні.

Містяни відрізняються працьовитістю і вміють весело відпочивати. Щороку в останню неділю серпня тут відзначають подвійне свято – День міста та День шахтаря. Масові гуляння проходять і в різдвяні свята, а також навесні та восени. Варто купити залізничні квитки онлайн і приїхати сюди, щоб добре провести час із друзями та познайомитися з містом.

Щоб дістатися з Києва чи іншого міста, можна купити квитки на автобус за допомогою сервісу SkyBooking або залізничні квитки та проїхати частину шляху поїздом до найближчої залізничної станції.

Завдяки таким містам як Нововолинськ, не обов'язково купувати авіаквитки до Європи – цікаве та непізнане можна легко знайти в Україні.

Розташування

Нововолинськ розташований на південному заході Волинської області, у північно-західній частині України. Від кордону Польщі місто відокремлюють 15 км, до Білорусі – 92 км.

Місто має вигідне розташування – від нього всього 18 км до національної магістралі Н22 "Устилуг - Луцьк - Рівне", та 76 км – до міжнародної дороги з Європи Е373 "Варшава - Люблін - Ковель - Сарни - Коростень - Київ".

Щоб дістатися до міста, зручно купувати автобусні квитки за допомогою сервісу SkyBooking. На нашому сайті можна знайти залізничні квитки онлайн (на нічний, швидкий поїзд або Інтерсіті) та авіаквитки у безліч міст світу. За допомогою фільтрів зручно вибирати рейс за вартістю квитків та часом відправлення. Купити квиток на літак можна заздалегідь за низькою ціною, яку зручно відстежувати на сайті.

Місто стоїть біля витоків річки Студянки – правої притоки Західного Бугу. На його території знаходиться природне Шахтарське озеро.

Нововолинськ виник завдяки об'єднанню земель чотирьох сіл Іваничівського району – Дорогиничів, Низкиничів, Будятичів та Русовичів, що існували з XV ст.

Наприкінці 1947 р. біля міста було виявлено великі природні запаси вугілля. Місцеві ґрунти багаті на корисні копалини і перебувають у розробці.

Територія

Площа міста складає 17 км2. Територія поділена на чотири мікрорайони:

  • Шахтарський – старовинна частина міста із затишними житловими спорудами, що переходять у промислову зону;
  • 15-й мікрорайон – північно-східна частина міста з житловими масивами та побутовою інфраструктурою;
  • 5-й мікрорайон – центральний район із зручною транспортною розв'язкою, парком та житловими кварталами;
  • 6-й мікрорайон – західний район, де розташована автостанція, готелі, медичні установи.

Місто має довгасту форму, витягнуту з півдня на північ. Найбільш густо заселена його центральна частина.

Інфраструктура

У невеликому містечку регулярно курсує кілька автобусів, а також здійснюються рейси до найближчого дачного кооперативу та сусідніх селищ: Благодатного, Грибовиці, Заставного, Грядів. Три-чотири рази на день курсують автобуси до Луцька, Білопілля та Щитина. Квитки на автобус пасажири можуть купити прямо під час посадки, а дізнатися розклад – на сайті міської ради та автостанції.

Компактні розміри міста дозволяють пересуватися пішки або велосипедом. Тут немає велодоріжок, але низький автомобільний трафік дозволяє вільно їздити містом узбіччями проїжджої частини.

За відсутності власного залізничного вокзалу маршрути далекого прямування доводиться будувати через вокзали сусідніх міст – Івановичів, Ковеля, Володимира (Володимир-Волинського), Луцька чи Львова. Вартість квитка залежить від відстані, класу вагона. Придбати квиток на поїзд від Укрзалізниці до одного з найближчих міст можна за допомогою сервісу SkyBooking. Також легко побудувати автобусний чи комбінований маршрут, скориставшись пошуковим вікном нашого сайту та задавши потрібні параметри. Автобусні квитки онлайн або залізничні квитки можна підбирати за вартістю, типом вагона (салону) та часом прибуття.

Рівень безпеки

Нововолинськ – тихе, провінційне місто, в якому безпечно знаходиться вдень та вночі. За порядком тут стежить місцева поліція.

Досвідчені пасажири, кому доводиться часто їздити, знають, якщо потрібно вирушити в район залізничного вокзалу, щоб купити квиток на потяг, або інші місця скупчення людей, краще тримати при собі документи та гроші, не залишати їх без нагляду. Цінні речі краще зберігати у сейфах готельних номерів.

Гуляти містом і в місцевих парках розваг можна допізна. У кожній рекреаційній локації працює приватна охорона, яка стежить за порядком та безпекою відвідувачів.

Ціни

У Нововолинську можна бюджетно відпочити від суєти великого міста, а також без клопоту зупинитися у робочій поїздці. Вартість місцевих готелів не перевищує середні розцінки по країні - близько 15-20$ за ніч.

Квиток на поїзд з Києва до сусіднього міста Володимира коштуватиме 16-20$, залежно від класу вагона та поїзда Укрзалізниці (фірмовий, Інтерсіті). Звідти можна купити проїзний і доїхати міжміським автобусом за 1,5$. Містом можна пересуватися пішки або недорогим міським автобусом за 0,3$.

У кафе та ресторанах щедрі порції, а помірні ціни не обвалять сімейний бюджет. Середній чек обіду становить 8-10$, вечеря з келихом вина – 11-13$. Перекусити краще фастфудом, вартість якого становить 2-4$.

Структура населення

Населення міста складає близько 50 тис. осіб. Понад 95% місцевих мешканців – українці.

Переважна кількість нововолинців – християни. Половина сповідує православ'я, решта – протестанти та католики. На території міста, околиць розташовані храми різних конфесій.

Бурхливе промислове минуле міста – з початку 50-х до середини 80-х рр. ХХ ст., позитивно вплинуло на демографічну ситуацію. Наявність робочих місць на промислових та харчових заводах, у геологічно-розвідувальній сфері, освіті та культурі сприяла осіданню місцевого населення. Більшість місцевих жителів – корінне населення у 2-4 поколінні.

Сучасна розвинена інфраструктура міста сприяє збереженню населення та підростаючого покоління – дошкільні та навчальні заклади для дітей, активні секції для дорослих, а також клуби за інтересами для старшого покоління зберігають здоров'я та активність містян.

Культура та пам'ятки

Нововолинськ – невелике, але колоритне місто, в якому дбайливо підтримуються місцеві традиції та культурна спадщина Волині. При міській раді створено відділ культури, що опікується заходами та програмою розвитку міста. Під його контролем функціонують установи:

  1. Міський палац культури – у ньому регулярно відбуваються урочисті заходи, виступають народні колективи, театральні трупи, відбуваються концерти місцевої самодіяльності та гастролюючих артистів.
  2. Будинок культури селища Благодатне, до якого часто заїжджають аматорські театральні та музичні колективи.
  3. Нововолинський міський клуб – заклад для активного спільного відпочинку для дорослих та дітей з різноманітними творчими студіями.
  4. Централізована бібліотечна система – завдяки ній місцеві бібліотеки регулярно поповнюються новими виданнями.
  5. Міська дитяча школа мистецтв – комплекс гуртків для всебічного розвитку дітей. У місті регулярно проводяться музичні фестивалі, ярмарки та пам'ятні тематичні дні.

Парки

Відпочити в тіні дерев або провести час з дітьми можна в одному з 13 парків міста, найпопулярніші серед яких:

  1. Міський парк культури та відпочинку – на просторій території розташувалося кілька дитячих майданчиків, атракціони з колесом огляду, кафе та спортивні майданчики.
  2. Koza Park – зона розваг та відпочинку, з локаціями для активного відпочинку та сімейних посиденьок з шашликами.
  3. Містечко атракціонів – улюблене місце для дітей та школярів. Серед густої зелені парку тут розкидані різноманітні гойдалки, гірки та каруселі для найменших та дорослих.

Дитячі локації працюють до 20:00 щодня, зелені зони доступні цілодобово.

Музеї та бібліотеки

Історичний музей Нововолинська містить велику колекцію артефактів минулого століття та давню історію місцевості. Ознайомитися з експозицією можна з понеділка до суботи з 9:00 до 18:00.

У місті працює три бібліотеки:

  1. Бібліотека №1 – містить художні книги для дітей та дорослих, а також науково-освітню добірку.
  2. Центральна міська бібліотека для дітей – тут зібрані книги розважального характеру як класиків, так і сучасних авторів, підручники та література, що розвиває.
  3. Центральна міська бібліотека – у пошуках свіжого чтива сюди варто заглянути, щоб обрати новий детектив, комедію, біографію чи фентезі.

Бібліотеки працюють щодня, окрім суботи.

Театри

У місті можна з користю провести вечір на виставі однієї з місцевих театральних труп:

  • Театр "Нівроку", який презентує постановки в українському стилі;
  • Театр "Авантюра" – аматорський, із широким діапазоном сюжетів – від народних комедій до сучасної драми;
  • Зразковий театр художнього слова – театральна студія у складі Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості.

Будівлі театру у місті немає, тому вистави відбуваються на сцені міського будинку культури. Ознайомитися з розкладом вистав можна на офіційних сайтах або сторінках у соціальних мережах театральних студій. А приєднатися до трупи, що сподобалася, може кожен охочий, якщо пройде суворий відбір.

Освіта та наука

У невеликому містечку працює сім загальноосвітніх шкіл, кілька мистецьких гуртків та студій. Є коледжі, технікуми та університет:

  1. Нововолинський електромеханічний коледж – у його стінах готують інженерів, електриків та механіків для промисловості, автомобілебудування та комунального господарства.
  2. Нововолинський центр професійно-технічної освіти – технікум із прикладним ухилом у сферах легкої, важкої, харчової промисловості.
  3. Нововолинський навчально-науковий інститут економіки та менеджменту – філія Тернопільського національного економічного університету з гуманітарним ухилом. Тут можна отримати диплом бухгалтера, фінансиста, економіста, юриста та менеджера. В інституті проводиться науково-дослідна робота, відкрита аспірантура та докторантура.

Інші пам'ятки

Якщо не виходить купити квиток на літак до одного з європейських туристичних центрів, цікаво провести час можна і в містах України.

Один із найцікавіших туристичних об'єктів Нововолинська – Історичний музей, відкритий у 1998 р. У його шести залах представлені постійні тематичні експозиції:

  • праісторія міста – присвячена еволюції місцевості з часів Київської Русі;
  • місто за часів Другої світової війни – містить зразки зброї, побуту мешканців, фотографії;
  • початок становлення міста – артефакти післявоєнного періоду 50-х рр.;
  • розвиток міста – історичні експонати, присвячені розвитку інфраструктури, містобудування;
  • колекція церковних реліквій – ікони, книги та предмети монастирського побуту.

Музейний фонд налічує понад 4 тис. експонатів та повною мірою відображає культуру та традиції Нововолинська. Перевірити графік роботи можна на офіційному сайті музею.

В околицях міста розташовуються кілька старовинних монастирів, які варто відвідати в якості паломників або туристів:

  • Низкінічний монастир;
  • Святогірський монастир;
  • Зимненський Святогірський Успенський монастир;
  • Успенський собор у Володимирі, за 16 км;
  • Успенський собор за 16 км від Нововолинська.

Дерев'яні та кам'яні культові споруди відрізняються архітектурним багатством та оригінальним внутрішнім оздобленням.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 101
  2. Поліція 102
  3. Швидка медична допомога: 103
  4. Міська гаряча лінія: +380 67 881 98 08