Завантаження...

hero

Монреаль

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Монреаль

Канада
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Монреаль – найбільш французьке місто Канади! У ньому зустрічаються розмірене минуле та динамічне сучасне. Мирно співіснують старовинні особняки, футуристичні ділові центри та незаймані ліси.

Місто на пагорбі невпинно поповнюється новоприбулими. До нього їдуть розважатися на фестивалях, навчатися у престижних вишах, будувати бізнес та просто жити на власну втіху. Побут у Монреалі дорогий, але наповнений комфортом. Європейці та азіати, африканці та американці – усі, незалежно від раси, релігії, мови та переконань, знаходять своє місце.

Туристів місто приваблює насиченим культурним життям. Мікс лідируючих англійської та французької традицій породжує тут найнеординарніші заходи, дивним чином близькі та зрозумілі кожному. Європейський вплив відчувається у всьому: архітектурних формах, ландшафтному дизайні паркових зон, витончених, але глибоких театральних постановках, філософській літературі та екстравагантному живописі. Концентрація музеїв та фестивалів тут вражає, а на вулицях повсюдно звучить джаз.

У цьому зеленому мегаполісі легко дихається, вільно мріється та твориться. Коли потрібно струснутись і по-новому подивитися на світ, саме час купити авіаквиток за допомогою SkyBooking, сісти на літак і без пересадок домчатися до найбільш творчого міста Канади.

Розташування

Монреаль розташований на південному заході від центру провінції Квебек. Він розташувався на однойменному острові, біля якого зливаються воєдино повноводна Оттава та річка святого Лаврентія. До його відомства входять сусідні острови.

Територія острова горбиста, складається з долин, перетнутих ярами. Найвища точка – гора Мон-Руаяль, що височіє над рівнем моря на 250 м. Це пологий пагорб, на якому цвинтар змінив колись житлові приватні будинки.

Місто знаходиться на стику кількох кліматичних зон, від чого його основна волога континентальна зона доповнюється задушливим спекотним літом та сніговою зимою. Пік літніх температур коливається між +30-35ºС, а зимових – близько -10-15ºС. З травня до вересня часто бувають грозові дощі. Зима – холодна і вітряна, часто з ожеледицею. Свіжий літній бриз з річки взимку перетворюється на крижані пориви. Осінь і весна у місті м'які, але схильні до різких температурних коливань, трапляються снігові бурі.

Територія

Монреаль – невелике місто. Його площа становить лише 363 км2. Місто поділено на 16 округів. Найбільш примітними з туристичної точки зору вважаються райони:

  1. Квадрат Міль Карре Дорі. "Золота миля" у північно-західній частині міста. Тут найбільша концентрація старовинних палаців та особняків кінця ХІХ ст.
  2. Центр. Наймальовничіші вулиці з безліччю ресторанів та бутіків.
  3. Утрмон. Історичний район, на вулицях якого вперше у Канаді з'явилися вуличні ліхтарі. Тут багато готелів.
  4. Плато Мон-Руаяль. Улюблене місце богеми.
  5. Райони Терас Онтаріо Мезоннєв. На перший погляд, звичайні житлові квартали з пошарпаними багатоповерхівками, але теплою та привітною атмосферою.

Інфраструктура

Монреаль – сучасне багатотисячне місто, де є все необхідне для комфортного життя. Тут багато магазинів та підземних торгових комплексів, до яких веде прямий тунель зі станцій метро. Під землею приховано кафе та розважальні зони.

Громадський транспорт тут – це метрополітен та автобуси. Поїзди метро курсують у всьому місті, охоплюючи навіть деякі острови. Особливість місцевої мережі – шинний хід, який створює набагато менше вібрації, згубної для будівель. Квиток на автобус та підземний поїзд – єдиний, його ціна становить 3,25$ за один рейс.

Літак доставить в один із двох аеропортів міста:  аеропорт ім. П'єра Елліота Трюдо чи Мірабель. Вартість перельоту залежить від часу бронювання авіаквитка. За 2-3 місяці до дати вильоту з Києва можна придбати квиток за ціною від 200$ на нашому сайті. З аеропортів до міста легко дістатися автобусом, поїздом або поромом, маршрут і частота рейсів яких вказана в інформаційному відділі аеропорту.

Рівень безпеки

У всій Канаді діють серйозні закони, і порядок шанується повсюди. Показник убивств за останні роки у розрахунку на 100 тис. жителів не перевищує 1,9 випадків.

Сьогодні Монреаль належить до спокійних та безпечних міст. Погана репутація міста, відзначеного високою статистикою злочинів, за останні роки змінилася на краще. Туристам, як і раніше, не рекомендують блукати районами околиць. Важливо стежити за своїми цінними речами на вокзалах, ринках та інших людних місцях – трапляються кишенькові крадіжки. Центральні райони вважаються найбезпечнішими як вдень, так і вночі.

Ціни

Дешевий відпочинок у Монреалі навряд чи вдасться організувати, адже ціни в місті вищі за середні по країні. Ніч у хостелі або готелі середнього рівня коштуватиме від 30$. На периферії ціни нижчі, але щоб дістатися центру, доведеться витратитися на проїзд.

Середній чек у кафе – 10-15$, у ресторані – від 30$ на особу. Ціна пляшки міцного алкоголю стартує від 20$. Важливо пам'ятати, що спиртне продається лише у державних магазинах та його продаж суворо регламентується. Вартість основних продуктів у супермаркеті:

  • молоко – 2$ за 1 л;
  • картопля – 3$ за 1 кг;
  • рис – 3-4$ за 1 кг;
  • яйця курячі – 3$ за 12 шт;
  • яблука – 3-4$ за 1 кг.

Структура населення

Чисельність населення міста наближається до 2 млн осіб, а з урахуванням передмість – до 4 млн. Понад половина жителів – іммігранти. Місто належить до найпопулярніших місць для життя в Канаді серед приїжджих. Місцеве населення переважно молоде, віком 20-44 років.

Монреаль – найбільш англомовне місто у всій французькій провінції Квебек. Після довгих років протистояння між прихильниками англійського та французького патронату, у місті запанував відносний спокій, і обидві мови вживаються поруч. Найпопулярнішою, все ж таки, є монреальська французька. Тут велика російськомовна громада, працюють дитячі освітні російськомовні установи.

У багатонаціональному місті переважна більшість (близько 70%) є європейцями. Найбільше іммігрантів з Азії та Латинської Америки. Релігійне життя міста не менш строкате, ніж його населення. Поруч із домінуючими католицькими та протестантськими костелами та храмами сусідять єврейські синагоги, буддійські та ісламські молитовні будинки.

Культура та пам'ятки

Монреаль – культурна столиця провінції та франкомовної Північної Америки. Це головний канадський виробник книжкової продукції, кінематографа, теле- та радіошоу, музичних творів. Щороку тут гримлять міжнародні симпозіуми, конференції, ярмарки та фестивалі. Туристи здебільшого приїжджають на такі події:

  1. Фестиваль світового кіно. Захід не поступається за масштабністю американським та європейським аналогам. Існує з кінця 70-х років.
  2. Міжнародний монреальський джазовий фестиваль. За декаду свята на місцевих сценах виступають понад 500 артистів з усього світу. На завершення дійства можна продовжувати насолоджуватися живою музикою у місцевому "Латинському кварталі", що лунає в усіх кафе.
  3. Франкофолі де Монреаль. Грандіозний фестиваль французької музики, створений у 1989 р.
  4. Фестиваль піротехніки. Півтора місяці відбуваються грандіозне фаєр-шоу від світових команд у парку La Ronde. Традиційний апогей дійства – виступ місцевої команди.

Парки

Монреаль – надзвичайно зелений, як для галасливого міста. Місцеві жителі дбайливо ставляться до природи та охоче відпочивають у численних міських парках:

  1. Агріньйон. Оформлений в англійському стилі. Тут є озера, тінисті алеї та велосипедні доріжки.
  2. Лафонтен. Поєднує красивий ландшафтний дизайн та корисні спортивні локації.
  3. Боїс-де-іль-Бізар. Оазис первозданної природи, де можна зустріти качок, бобрів, черепах та чапель.
  4. Ботанічний сад. Один із найкрасивіших у світі. Охоплює 30 тематичних майданчиків, присвячених рослинному світу різних країн та природних зон.
  5. Натюр-Буа-де-Льєс. Справжній дикий ліс у місті.
  6. Мон-Руаяль. Парк на пагорбі – улюбленець місцевих.

Музеї та бібліотеки

Плануючи візит до Монреаля, обов'язково потрібно включити до свого маршруту відвідування головних музеїв міста. Різних виставок та галерей тут загалом понад сорок. Обов'язковими туристичними пунктами вважаються:

  1. Сен-Сюльпіс. Перша французька бібліотека у Канаді. На її стелажах зберігаються тисячі старовинних рукописів.
  2. Музей образотворчих мистецтв. Налічує близько 33 тисячі експонатів з часів античності до сьогодення.
  3. Музей сучасного мистецтва. З 1964 р. вісім залів музею представляють на огляд найнеординарніші та провокаційні картини, скульптури та інсталяції від місцевих та світових авторів.
  4. Музей Редпат. Відділення факультету університету Макгілла, присвячене природознавству.

Театри

Багатогранність культур місцевих жителів сприяє розвитку театрального мистецтва. Зали Монреаля ніколи не бувають порожніми, адже на сценах працюють справжні таланти. Культурний вечір можна провести у театрах:

  1. Дю модерн. Сучасний театр, на підмурках якого ставлять нові оригінальні та незвичайні вистави.
  2. Святої Катерини. Комплекс залів, у яких відбуваються як театральні, і музичні, так і циркові вистави.
  3. Метрополіс. Великий універсальний концертний зал, у якому проводять різноманітні заходи, починаючи шоу-програмами для дітей, закінчуючи виступами відомих музикантів.
  4. Кентавр. Некомерційний театр, присвячений розвитку театрального мистецтва.
  5. Опера Монреаля. Палац мистецтв у центрі міста.

Освіта та наука

У Монреалі найвища концентрація студентів по всьому материку після Бостона – близько п'яти студентів на кожні 100 жителів. Тут розташовано безліч престижних англо- та франкомовних університетів. Освіта Квебека має свої особливості: між школою та вишем є обов'язковий етап – підготовчий технікум (коледж) CEGEP. У ньому заглиблюються в дисципліни, що потрібні для вивчення у вищій школі. Найпопулярнішими місцевими університетами є:

  1. Університет Макгілла. Один із найстаріших англомовних вишів у країні. Десятиліттями утримує перші місця серед ВНЗ світу.
  2. Університет Конкордія. Широкопрофільний ВУЗ, створений шляхом об'єднання коледжу Лойоли та університету сера Джорджа Вільямса.
  3. Монреальський університет (UdeM). Великий дослідницький виш, у складі якого функціонують Політехнічна школа та Вища бізнес-школа.
  4. Університет Квебеку (UKAM). Поліпрофільний гуманітарний ВНЗ, який об'єднує декілька відносно незалежних навчальних закладів.

Інші пам'ятки

Монреаль – дуже красиве місто, наповнене старовинною архітектурою та доглянутими зеленими зонами. Сюди можна приїхати без підготовки та знайомитися із місцевим колоритом. Увагу обов'язково привернуть такі локації:

  1. Монреальський біодім. Величезний науково-дослідний центр, відкритий для відвідування. Тут зібрано тисячі екзотичних живих істот.
  2. Майдан мистецтв. Інтерактивний майданчик, оточений галереями та театрами.
  3. Нотр-Дам-де-Бон-Секур. Величний неоготичний храм XVIII ст., де розташований музей міста.
  4. Собор Марії Цариці Світу. Дизайн церкви копіює знаменитий Ватикан.
  5. Ораторій святого Йосипа. Біля підніжжя базиліки розкинувся мальовничий парк.
  6. Собор Монреальської Богоматері. Головний католицький храм міста, вишуканість зали якого запам'ятовується надовго.
  7. Монреальська ратуша. Світла будова у стилі боз-ар – місце збору міського правління.
  8. Старий порт. Улюблене місце для прогулянок. Колись промислова зона зараз використовується у розважальних цілях.
  9. Старе місто. Старовинний центр, що радує красивими будинками та безліччю сувенірних крамниць, ресторанів.

Телефони екстрених служб

  1. Загальний номер для всіх міських служб швидкого реагування: 911
  2. Посольство України в Оттаві: +1 613 230 29 61
  3. Медична допомога: 411