Завантаження...

hero

Маастрихт

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Маастрихт

Королівство Нідерландів
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Маастрихт – найдавніше місто Нідерландів, що є адміністративним центром провінції Лімбург. Вирізняється своєю автентичною середньовічною атмосферою, колоритом вузьких вуличок, вишуканою європейською кухнею і багатою культурною спадщиною.

Заснування Маастрихта на початку I ст. бере початок з будівництва мосту через річку Масс і римської військової фортеці, що раніше мала назву Траектум-ад-Мозам. З IV до VIII ст. у Маастрихті була розміщена резиденція єпископа святого Сервація, і місто вважалося великим релігійним центром. У VIII ст., після перенесення єпископства до Льєжа, Маастрихт аж до початку XVII ст. перебував у володінні льєзького духовенства і герцогства Брабант. 

У 1632 р. місто стало частиною Сполучених провінцій Нідерландів. У наступні роки, зважаючи на своє стратегічне розташування, на Маастрихт чинився сильний бельгійський вплив. Місто неодноразово піддавалося захопленню з боку Франції. Під час Другої світової війни Маастрихт був захоплений німцями. 

Важливою подією в історії міста було підписання в 1992 р. Маастрихтського договору, що започаткував Європейський Союз. 

Сприятлива атмосфера міста з нальотом середньовіччя, розмаїттям архітектурних пам'яток, визначних пам'яток, фешенебельних бутіків і ресторанів роблять Маастрихт одним із найпривабливіших міст Нідерландів, що приваблює найбільше туристів.

Розташування

Маастрихт розташований у південно-східній частині Нідерландів, на берегах річки Маас. Місто має зручне місце розташування на перетині кордонів Нідерландів, Німеччини та Бельгії. Крім річки Маас, через місто протікають великі канали Зюйд-Віллемс, Льєж-Маастрихт і Юліани. Для місцевості характерний низинний ландшафт.

М'який помірний клімат зумовлює тепле літо із середньою температурою повітря +18°С. Взимку температура рідко опускається нижче +3°С. Відносна вологість повітря становить 81,1%. Найбільше опадів випадає в червні та грудні.

Територія

Місто є центром громади Маастрихт і адміністративним центром провінції Лімбург. Річка Маас ділить його на дві частини: західну, де розташований історичний центр, і східну з торговими вулицями та діловим центром. Частини міста пов'язані численними мостами. Маастрихт складається з п'яти великих районів. Найпривабливішими для життя та відпочинку є:

 1. Markt – історичний центр Маастрихта. Тут розташована більшість визначних пам'яток міста, пішохідні зони з ресторанами, кафе і бутиками.
 2. Wyck – сучасний район, що включає музейний квартал і торгові вулиці. У цьому районі воліють орендувати житло місцеві жителі. Особливість району – антикварні магазини.
 3. Belvedere і Bassin включають райони Bosscherveld, Lanakerveld, Front Quarter. Це нові сучасні райони з комерційними та житловими кварталами. Тут знаходиться історична внутрішньоміська гавань t'Bassin.

Кожен район Маастрихта має власні особливості та сприятливий для відвідування і проживання. Деякі райони мають історичну цінність, інші багаті на різноманітні розважальні можливості.

Інфраструктура

Місто обслуговує міжнародний аеропорт Маастрихт-Ахен, розташований за 8 км від Маастрихта. Аеропорт приймає рейси з Німеччини, Іспанії, Португалії та інших міст Європи.

Маастрихт має два залізничні вокзали: центральний вокзал Maastricht і станція Maastricht Randwyck. З Маастрихта без пересадок можна дістатися до Амстердама, Утрехта, Ейндховена. Серед міжнародних рейсів доступне пряме сполучення з Льєжем, Брюсселем та Ахеном.

З автобусної станції Маастрихта вирушають автобуси до інших міст Південного Лімбурга, найближчого передмістя, Аахена, Льєжа, Гасселта, Тонгерена та Ланакена. Крім нідерландських перевізників, пасажирів обслуговують міжнародні автобусні компанії FlixBus і Union Ivkoni. Міський транспорт Маастрихта представлений міськими автобусами Stadsbus.

Рівень безпеки

Маастрихт має один із найнижчих рівнів злочинності серед міст Європи. Він чудово підходить для самотніх подорожей. Місцеві жителі доброзичливі до туристів. У денний і нічний час пересуватися містом абсолютно безпечно. У Маастрихті вкрай низькі шанси стати жертвою кишенькових злодіїв, але не варто залишати особисті речі без нагляду.

Ціни

Ціни в Маастрихті в середньому нижчі за столичні, але вищі, ніж в інших містах Європи. Знайти житло або готель можна на будь-який бюджет. Номер у чотиризірковому готелі коштує близько 100-130€ на одну людину, місце в хостелі – 60€. Вартість продуктового кошика виглядає наступним чином:

 • пляшка води – 2€
 • вино – 5-7€
 • яйця – 3€
 • молоко – 1,5€
 • сир (500 г) – 5€
 • яблука – 2€
 • куряче філе – 8€
 • хліб – 1,50€

Обід у ресторані середнього рівня на дві персони коштуватиме близько 60€, а вечеря – 100€. Вартість капучино – 3€. Вартість разового проїзду в громадському транспорті становить 3€. Для шопінгу в магазинах мас-маркету в Маастрихті необхідно близько 300€.

Структура населення

Чисельність населення Маастрихта становить 122 397 осіб. Національний склад Маастрихта переважно однорідний. Більшість жителів міста складають голландці, фламандці та німці. Частину населення складають мігранти та особи не європейського походження.

Розподіл населення Маастрихта за віковими групами:

 • діти до 6 років – 10,11%;
 • підлітки від 7 до 17 – 11,69%;
 • молодь від 18 до 29 – 12,11%;
 • дорослі від 30 до 59 – 42,89%;
 • літні, старші за 60 – 18,8%;
 • довгожителі, старші за 80 – 4,4%.

Середній вік жителів Маастрихта становить 43 роки. Частка жіночого населення становить 51,65%, чоловічого – 48,35%.

Жителі Маастрихта розмовляють нідерландською, німецькою та лімбурзьким діалектом "местрейхс", що являє собою суміш нідерландської та французької мов. Основною релігією є християнство. Жителі міста сповідують як католицизм, так і протестантизм. Частина населення сповідує іслам.

Культура та пам'ятки

Культурні традиції Маастрихта відрізняються від решти міст Нідерландів особливим колоритом. Маастрихт – єдине місто в країні, де можна відвідати традиційний різдвяний ярмарок. 

Щороку наприкінці лютого в Маастрихті відбувається карнавал, який є найяскравішою подією року. Особливість карнавалу – вибір "Принца дурнів", який отримує ключі від міста, що знаменує початок святкувань. Свято триває кілька днів і супроводжується карнавальним парадом, масовими гуляннями, концертами, ярмарками, змаганнями та цирковими номерами. Маастрихт також відомий щорічною виставкою антикваріату, куди з'їжджаються колекціонери з усього світу.

Парки

Маастрихт – зелене місто з безліччю паркових зон для відпочинку та занять спортом. Stadspark – міський парк із зеленими насадженнями та галявинами, фонтанами, дитячими ігровими майданчиками. З території парку відкривається мальовничий вид на міські укріплення, оточені річкою.

Monseigneur Nolenspark – один із найкрасивіших парків міста з прогулянковими алеями вздовж річки, містками та скульптурами. Також у кожному районі міста є невеликі паркові зони для прогулянок: Aldenhofpark, Q-Park Vrijthof, Frontenpark та інші.

Музеї та бібліотеки

Багата колекція старожитностей, представлена в музеї Боннефантен, дає змогу познайомитися з історією Маастрихта і всього Лімбурга. У музеї представлені цінні витвори мистецтва: картини знаменитих голландських та італійських майстрів, скульптури періоду середньовіччя і зразки сучасного мистецтва. Архітектура музею привертає увагу своєю футуристичністю.

У музеї Врейтхоф, розташованому в маєтку XVI ст., представлено цінні колекції картин і скульптури, старовинних меблів і виробів зі срібла та скла. У Врейтхофі представлено експозицію фламандського живопису XVII ст. Також тут є постійна виставка, що розповідає про ремесла і культуру регіону.

Музей природничої історії Маастрихта – невеликий, але цікавий музей із винятковою колекцією флори та фауни регіону, скам'янілостей і мінералів.

Театри

У міському Theater aan het Vrijthof відбуваються різноманітні вистави місцевих і закордонних театральних колективів. В афіші представлені сучасні авангардні постановки та п'єси.

В театрі Ainsi, розташованому в будівлі колишнього заводу, можна відвідати музичні концерти та шоу. Афіша Opera Zuid має класичний репертуар. Тут можна відвідати оперу, балет, мюзикли та виступ знаменитого театру Ла Скала.

Освіта та наука

У Маастрихті працює безліч вищих навчальних закладів, які проводять підготовку студентів за різними напрямами.

Університет Маастрихта – один із найкращих навчальних закладів у Нідерландах, що посідає 138 місце в рейтингу найкращих університетів світу. Тут викладають прикладні, гуманітарні та соціальні науки, право, економіку, медицину, є й інші напрями навчання. Викладання ведеться переважно англійською мовою. Половина студентів – іноземці.

Інші пам'ятки

Головною визначною пам'яткою Маастрихта є його Старе місто, що добре збереглося, в оточенні кріпосних мурів XV ст. Прогулянка середньовічним центром та огляд старовинної архітектури будинків і площ – одне з найулюбленіших занять туристів і жителів міста. Крім того, відвідуючи Маастрихт, варто приділити час на огляд таких визначних пам'яток:

 1. Міст святого Серватія – найдавніший у Нідерландах, зведений у ХІІІ ст. Має витончену аркову архітектуру і прикрашений статуєю святого.
 2. Форт святого Петра, розташований на однойменному пагорбі, був збудований у XVIII ст. Під фортецею розташоване підземелля і мережа тунелів протяжністю 200 км. Сьогодні дослідити багату історію підземель можна у складі екскурсії.
 3. Базиліка святого Серватія вважається символом Маастрихта і найстарішою церквою в Нідерландах. У базиліці зберігаються стародавні реліквії, мощі, статуї ХІІІ ст. і твори мистецтва. На особливу увагу заслуговує скарбниця, Імператорський зал і галерея.
 4. De Bisschopsmolen – водяний млин XIV ст. Він в робочому стані та сьогодні з борошна, виробленого тут, можна придбати хліб або іншу продукцію в сусідній пекарні.

У передмісті Маастрихта є не менш цікаві місця, які привертають увагу вже вибагливих мандрівників, – біле село Торн із монастирем Абдійкерк та Валкенбург – курорт із великою кількістю термальних джерел і басейнів.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена служба: 112
 2. Швидка допомога та пожежна служба: 555 55 55 55
 3. Поліція: 622 22 22
 4. Посольство України в Нідерландах: +31 70 362 6095