Завантаження...

hero

Лубни

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Лубни

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Місто Лубни – один із районних центрів у Полтавській області, заснований наприкінці X ст. князем Володимиром Святославовичем на честь прийняття християнства у Київській Русі. Місто використовувалося як фортеця на південних кордонах держави в той час. Спочатку фортеця розташовувалась над річкою Сулою, там, де пізніше виник Мгарський монастир.

Як і багато міст Русі, Лубни піддалися руйнуванню з боку Золотої Орди, але населений пункт було відновлено. Надалі Лубни були полковим містом, де осідали гетьмани України. Саме у цьому місті з'явився перший приватний музей. Прискоренню розвитку та зростання кількості населення сприяло будівництво залізниці.

Зараз Лубни є важливим промисловим і культурним центром Полтавської області. У місті працюють такі підприємства, як "Лубнифарм", "Автомаш", "Лубним'ясо", молочний, цегельний заводи. Також діє кілька вищих закладів І-II рівня акредитації, є своя футбольна та волейбольна команда.

Площа Лубен складає 25 км2. Відстань до Києва – 190 км залізничними шляхами (2-3 години), 200 км – автомобільними дорогами (до 4 годин). 

Якщо потрібно купити автобусні квитки, скористайтеся сервісом SkyBooking, який дозволить зробити все оперативно, не відволікаючись від важливих справ. Також є можливість придбати авіаквитки та здійснити замовлення залізничних квитків (включаючи поїзди Інтерсіті).

Розташування

Лубни розташовані на правому березі річки Сула у центральній частині України. Місто знаходиться в помірно-континентальній кліматичній зоні. Це говорить про досить теплу погоду влітку та відносно м'яку зиму. Найхолодніший місяць – січень, із середньою температурою -5,9°C. Найтепліше в липні – +20,4°C. Помітні відхилення від середніх значень нечасті.

Місто Лубни знаходиться у межах Полтавської рівнини. Західна частина розташована на плато, яке розділене балками та ярами. На сході – слабко хвиляста рівнина з не глибокими балками. 

Поруч із Лубнами знаходяться села:

  • Вільшанка;
  • Мгар;
  • Солонниця;
  • Терні;
  • Кононівка;
  • Вищий Булатець;
  • Нижній Булатець;
  • Новаки;
  • Клепачі;
  • Засулля.

З усіма перерахованими населеними пунктами встановлено надійне транспортне сполучення, а також з іншими регіонами України. Насамперед це стосується найближчих областей – Київської та Чернігівської.

Територія

Офіційно територію міста Лубни поділено на вісім мікрорайонів, які мають номери від 1 до 8 відповідно. Враховуючи відносно невелику кількість населення, у Лубнах діє лише одна міська рада, розташована в історичній частині населеного пункту.

При взаємодії з мешканцями мікрорайонів, працівниками служб ЖКГ, дільничними поліціянтами досягається розв'язання актуальних проблем містян, які звертаються за допомогою. Безліч вулиць та площ було перейменовано у ході декомунізації (2015-2016 рр). Топоніми отримали нові назви чи повернули історичні.

Інфраструктура

У Лубнах діє 10 автобусних маршрутів, які перевозять пасажирів у межах міста. Для цього використовуються переважно мікроавтобуси приватних перевізників. Через місто проходять місцеві автомобільні шляхи:

  • Т 1713;
  • Т 1714;
  • Т 1718.

Також у Лубнах проходить траса Р42 (Лубни - Опішна), неподалік міста функціонує європейський маршрут Е40 (Кале - Ріддер), а також М03 (Київ - КПП "Должанський").

Аеропорт відсутній. Найближчий – аеропорт у Борисполі (161 км). Квитки онлайн ви зможете купити, ознайомившись із розкладом на нашому сайті.

Також є можливість купити залізничні квитки онлайн на потяги Укрзалізниці, що відправляються із Лубен або проїжджають через місто. Скористайтеся сервісом SkyBooking, щоб вибрати місце у вагоні, знаючи актуальну вартість квитка заздалегідь. Вам не доведеться стояти в черзі до каси, щоб придбати залізничні квитки, відволікаючись від роботи та інших справ.

Рівень безпеки

Відповідно до останніх даних Лубенської поліції, рівень злочинності знизився на 70% лише у першій половині 2022 р. На цей час впроваджується система "Безпечне місто", що дозволяє розширити охоплення встановленими камерами більшої площі міста. Для туристів запобіжні заходи стандартні:

  • не гуляйте у віддалених та неосвітлених частинах міста ночами;
  • документи, гроші та цінні речі тримайте у внутрішніх кишенях курток, важкодоступних відділеннях сумок;
  • не ігноруйте сигнали світлофорів, особливо в центральній частині та на ділянках доріг зі жвавим рухом.

Місто постійно патрулюють поліціянти, гарантуючи безпеку мешканців та гостей.

Ціни

У Лубнах хліб коштує близько 0,6$, пляшка мінеральної води – в межах 0,25-0,8$, залежно від виробника, обсягу. Пляшка пива коштує 0,7-1$ (вироблене в Україні та Європі). Похід до ресторану забере 7-10$ з особи за три страви. У фастфуді витрати будуть меншими – до 4$. Квитки на автобус в межах міста коштуватимуть 0,3$.

Квитки на поїзд (плацкартний вагон) до Києва коштують 6-7$. Квитки на автобус обійдуться в 10$. Ціни на одяг та взуття в Лубнах мало відрізняються від середніх по країні (залежить від розмірів, виробника тощо):

  • джинси – 25-35$
  • спортивне взуття – 20-80$
  • куртка на осінь, весну – 35-80$
  • взуття з натуральної шкіри – до 80$

Вартість квитка в кінотеатр – 2-3$, в залежності від фільму, часу початку сеансу, обраного ряду.

Структура населення

У Лубнах проживає 44 595 осіб (дані 2017 р.), серед яких абсолютну більшість становлять українці (близько 90%). Також у місті проживають росіяни, євреї, білоруси та представники інших націй. Кількість населення місті збільшується і зменшується не більше сотні протягом року. На цей час кількість людей збільшується переважно внаслідок міграції з сіл Лубенського району та інших регіонів України.

Чоловічого населення місті зараз близько 46%, жіночого – приблизно 54%. Українською мовою володіють практично всі, хто проживає у Лубнах та районі. Використання мови у місті:

  • лише українська – 94%
  • російська – близько 3%
  • обидві мови використовують також приблизно 3%

Станом на 2020 р. найбільша частка населення зайнята у сільському господарстві, сфері обслуговування, обробній промисловості, торгівлі, будівництві. Для здобуття вищої освіти майбутні студенти виїжджають до Полтави, Києва та інших міст з вузами III-IV рівня акредитації.

Культура та пам'ятки

Лубни – місто з великою культурною спадщиною завдяки його тривалій історії існування. Тут можна побачити безліч пам'яток (архітектурних та монументів, зведених на чиюсь честь), відвідати музеї, парки. У Лубнах народилися і працювали такі відомі люди:

  • Ярема Вишневецький. Державний діяч Речі Посполитої;
  • Борис Мартос. Голова ради міністрів УНР у 1919 році;
  • Мусієнко Дмитро Михайлович. Сценарист документальних фільмів, кінокритик.

При необхідності дізнатися про шлях до тієї чи іншої визначної пам'ятки можна сміливо запитувати у місцевого жителя. Відповідь буде максимально зрозумілою незалежно від того, звідки приїхав турист.

Активно розвивається релігійне життя у Лубнах. Поступово зменшується вплив РПЦ в Україні. У місті діють євангелисти та представники інших течій християнства. Щодня працюють книжкові магазини, де можна купити книги будь-яких жанрів. Неофіційно Лубни називають "літературною столицею Полтавської області".

Парки

У місті для гостей та мешканців відкриті парки:

  1. Центральний парк культури та відпочинку. Місце, де люди збираються, щоб перепочити та погуляти незалежно від пори року. Влітку тут працює фонтан. Для фотографування встановлено знак "I love Лубни".
  2. Молодіжний парк. Місце з великою кількістю зелені. Зараз вимагає реконструкції та оновлення.
  3. Парк імені Олеся Донченка. Ще одне місце для прогулянок та відпочинку дорослих та дітей. На території об'єкта є скейт-парк та спортивний майданчик.
  4. Парк Лубенського лісотехнічного коледжу ім. В. Д. Байтали. Дендрологічний парк із приблизно трьома сотнями видів дерев (включаючи екзотичні).

Музеї та бібліотеки

У Лубнах зараз діють такі музеї та бібліотеки:

  1. Краєзнавчий музей. Один із найстаріших в області, де виставляються предмети старовини XVIII-XX ст., живопис, старі фотографії, документи.
  2. Бібліотека для дорослих імені Володимира Леонтовича. Тут можна знайти художню та наукову літературу, документи різних періодів (у тому числі на електронних носіях).
  3. Міська бібліотека для дітей. Відкрита у 1947 р. Тут є газети, журнали, книги для неповнолітніх відвідувачів. У цій бібліотеці проводяться тематичні заходи, у яких беруть участь діти з батьками.

Театри

Організувати культурне дозвілля мешканців та гостей міста допоможуть:

  1. Театр "Step by Step". Дитячий театр, де відбуваються вистави на основі класичних сценаріїв, а також організовуються постановки молодих авторів. Тут дітей навчають танцям, вокалу.
  2. Районний будинок культури. Концертний майданчик, популярний у Лубнах та районі. Тут відбуваються театральні постановки, виступи музикантів.
  3. Кінотеатр "Київська Русь". Популярне місце для виступів творчих колективів, різноманітних заходів, не пов'язаних із театром.
  4. Кінотеатр "Кіномакс". Місце, де містяни можуть переглянути новітні фільми відразу після їх виходу.

Освіта та наука

У Лубнах відсутні виші III-IV рівня акредитації, але є заклади І-II рівня:

  1. Медичне училище. Тут студенти проходять підготовку за спеціальностями "медицина", "медсестринство", "стоматологія", "фармація, промислова фармація".
  2. Професійний ліцей. В даному закладу можна отримати спеціальність штукатура, маляра, слюсаря, кухаря, столяра та електрозварювальника.
  3. Фінансово-економічний коледж Полтавської державної аграрної академії. Студенти отримують знання з економіки та фінансів.
  4. Лісотехнічний коледж. ВНЗ, де можна навчатися спеціальності "лісове господарство", "агрономія".

Якщо потрібно вчитися на іншій спеціальності, треба буде їздити в інше місто із Лубен. У цьому допоможе сервіс SkyBooking, через який можна купити квитки на автобус чи поїзд онлайн за вигідною ціною, не виходячи з дому. Вам потрібно вибрати тільки зручне місце та сплатити майбутню поїздку.

Інші пам'ятки

У Лубнах можна відвідати кілька найважливіших об'єктів, які стали пам'ятниками місцевого чи державного значення:

  1. Церква Різдва Пресвятої Богородиці. Храм, збудований у 1899 р. і розташований на вулиці Ярослава Мудрого.
  2. Жовтнева дача. Ботанічний пам'ятник природи на вулиці Драгоманова, Степовій, Молодіжній. Тут ростуть дуби, клени, граби, ясени.
  3. Свято-Троїцька церква. Збудована у 1896 р. на місці старого дерев'яного храму. У 1960 р. церкву знищили комуністи для того, щоб звести готель. Після відновлення незалежності України церкву відбудовано.
  4. Мгарський монастир. Розташований об'єкт поза містом. Цей монастир відвідували всі гетьмани, а також багато українських письменників. Під час комуністичного режиму тут були військові склади, піонерський табір. 1993 р. монастир відновив роботу.

Збираючись у Лубни, скористайтесь можливістю купити квитки на поїзд через сервіс SkyBooking. Розклад завжди узгоджується з офіційним сайтом компанії Укрзалізниця.

Телефони екстрених служб

  1. МНС: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка медична допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104
  5. Центральна міська лікарня: 6 22 47