Завантаження...

hero

Краматорськ

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Краматорськ

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Краматорськ – промислове місто на півночі Донецької області, що є центром однойменного району та містом обласного значення.

Краматорськ і прилегла територія заселялася людьми здавна, про що свідчать численні археологічні знахідки. У ХVIII ст. тут з'являються слобідські козаки. Сучасний Краматорськ був заснований у 1868 р. на річці Казенний Торець як селище при залізничній станції, яке пізніше, 1926 р., отримало статус селища міського типу, а  у 1932 р. – міста.

Сьогодні місто відоме як центр важкого машинобудування, чорної металургії, ювелірної промисловості та науки України. Містоутворюючими підприємствами є ЗАТ "Новокраматорський машинобудівний завод", Краматорський ювелірний завод "Ювеліреліт", Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева та інші.

Розташування

Краматорськ розташований у долині річки Казенний Торець і його численних приток (Бичок, Біленька, Маячка). Для місцевості характерний горбистий рельєф, порізаний численними ярами. Внаслідок розвитку промисловості регіону природний ландшафт було змінено – з'явилися Крейдяні гори та шлакові відвали від НКМЗ і КМЗ.

Краматорськ розташований у помірному континентальному кліматі, для якого типове спекотне літо і холодна вітряна зима. Найхолодніший місяць – січень, коли середня температура становить -4,2°C. Серед літніх місяців найтеплішим є липень із максимальною температурою +28°C. Середнє значення опадів на рік – 420 мм. Найбільша кількість припадає на літній час.

Територія

З 17 липня 2020 р. до Краматорського району приєднано такі райони: Олександрівський, Костянтинівський, Лиманський, Слов'янський. У підпорядкуванні Краматорської міської громади перебувають п'ять населених пунктів:

  • Ясногірка;
  • Красноторка;
  • Біленьке;
  • Дмитрівка;
  • Шабельківка.

Згідно з Генеральним планом розвитку міста, будуть проведені роботи з модернізації вже наявної інфраструктури та створення нової, благоустрою території міста та створення місць для відпочинку.

Інфраструктура

Краматорськ має розвинену транспортну інфраструктуру. Містом можна пересуватися на таксі, автобусах, трамваях і тролейбусах. Поблизу Краматорська розташований аеропорт, що обслуговує внутрішні рейси. Найближчі міжнародні аеропорти знаходяться в Харкові та Дніпрі. Краматорський залізничний вокзал розташований у центрі міста, звідки здійснюється рух поїздів далекого і приміського сполучення. Широка мережа автобусних маршрутів дає змогу їздити з Краматорська до міст України: Києва, Харкова, Полтави та інших.

Рівень безпеки

Рівень безпеки в місті підтримується на достатньому рівні, про що свідчить значне зниження кількості грабежів, розбоїв і хуліганства порівняно з минулими роками. Жителі міста доброзичливі до туристів. Загалом атмосфера в місті спокійна та гостинна, проте не варто забувати про стандартні заходи безпеки. Не залишайте особисті речі без нагляду в громадських місцях і намагайтеся уникати безлюдних місць у нічний час. У разі виникнення надзвичайної ситуації зверніться до місцевої поліції.

Ціни

Краматорськ – недороге місто із середнім в Україні рівнем цін на продукти харчування, побутове приладдя, одяг, транспорт тощо. У місті працюють безліч супермаркетів, магазинів і ринків. У середньому шопінг у Краматорську обійдеться в 150$. У місті є кілька готелів із вартістю номера від 20$ на добу. Тут працюють кафе і ресторани різної цінової категорії.

Структура населення

Населення міста становить 147 145 осіб, а щільність – 1208 осіб/км². Краматорськ є містом, у якому проживають представники 77 національностей. Частка українців – 70%, росіян – 27%, вірмен – 0,09%.  Російська мова є рідною для 75% населення Краматорська. Українська посідає друге місце за кількістю носіїв.

Більшість жителів міста дотримуються християнської православної віри. У місті є кілька храмів Православної Церкви України та Московського Патріархату. Крім цього, присутні мусульманські, протестантські, католицькі та інші громади.

Культура та пам'ятки

Культурне життя Краматорська насичене різноманітними подіями: музичними фестивалями, спортивними заходами, міськими святами та вечірками. Щорічно на головній площі міста відбуваються святкування та концерти, приурочені до Дня міста, Дня незалежності України, Нового року та інших всеукраїнських свят, під час яких можна скуштувати національні страви, подивитися виступи місцевих творчих колективів та взяти участь у різноманітних конкурсах.

Мешканці та гості міста можуть познайомитися з історією Краматорська в одному з музеїв, відвідати аероклуб ім. Леоніда Бикова, прогулятися в парку та покататися на атракціонах. Провести вечір можна в одному з численних ресторанів міста, які пропонують страви української, грузинської, європейської та інших кухонь світу.

Парки

У Краматорську є кілька парків із розважальними об'єктами та високим рівнем благоустрою. Центральний парк культури і відпочинку "Сад Бернацького" – з дитячими майданчиками, мотузковим парком зі штучними скелями, баскетбольним і волейбольним майданчиками, футбольним полем, тренажерами, кафе, фонтанами, альтанками та прогулянковими алеями.

Парк "Ювілейний" – найбільший у місті, який пропонує різні варіанти проведення дозвілля. Тут є атракціони, близько 80 спортивних і дитячих майданчиків, кафе, танцювальний майданчик, сцена для концертів і міських свят.

Особливістю регіонального ландшафтного парку "Краматорський" є унікальні скам'янілі стародавні хвойні араукарії віком близько 200 млн років, рідкісні сорти дерев і безліч тварин, які проживають на території парку.

Музеї та бібліотеки

Познайомитися з історією та культурою Краматорська можна в одному з численних музеїв міста. Краматорський художній музей містить експонати живопису, скульптури, графіки, різноманітні фотороботи та твори декоративно-прикладного мистецтва.

У музеї історії міста Краматорськ можна побачити предмети традиційного українського побуту та експонати, присвячені промисловому розвитку міста. Також на території Краматорська знаходиться Донецький обласний краєзнавчий та Донецький обласний художній музеї.

Промислові підприємства мають власну колекцію експонатів, які можна побачити в музеях НКМЗ, СКМЗ, КЦЗ "Гармата" та історії ДДМА.

Місто має централізовану систему публічних бібліотек, де можна ознайомитися з творами літератури будь-якої тематики: Центральна міська публічна бібліотека ім. Максима Горького, Дитяча центральна бібліотека ім. Олександра Пушкіна та інші.

Театри

Культурне життя міста насичене різними заходами та театральними виставами. На сцені палацу культури і техніки виступають місцеві та гастролюючі трупи з виставами і п'єсами української та зарубіжної класики. Перебуваючи в Краматорську, не можна пропустити концерти, що відбуваються в палаці культури "Будівельник" і палаці ім. Леоніда Бикова. Молодь може провести вечір в одному з кінотеатрів міста – "Батьківщина" і Filmax, де транслюють останні новинки світового кіно.

Освіта та наука

У Краматорську представлено низку вищих навчальних закладів як гуманітарних, так і технічних напрямків. Особливою популярністю серед студентів міста користується Краматорський економіко-гуманітарний інститут, який пропонує навчання з гуманітарних дисциплін, педагогіки та економіки.

Донбаська державна машинобудівна академія (ДДМА) проводить підготовку студентів за технічними, гуманітарними, економічними та іншими напрямами. Має умови для ефективної наукової роботи та отримання практичних навичок на провідних підприємствах регіону.

У Донецькому національному медичному університеті представлені такі спеціальності: лікувальна справа, педіатрія, фармація та стоматологія. Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів пропонує різноманітні навчальні курси для діючих фахівців.

Інші пам'ятки

Краматорськ не може похвалитися великою різноманітністю історичних пам'яток, проте в місті є місця, що приваблюють мешканців і гостей міста для проведення дозвілля.

Білокузьминівські скелі. Це природна пам'ятка, що являє собою високу крейдяну скелю віком щонайменше 90 млн років, на вершині якої розташовані оглядові майданчики, звідки відкривається мальовничий вид на річку.

Мурал Леоніду Бикову. Саме в Краматорську провів своє дитинство і вперше вийшов на сцену видатний український актор і режисер, на чию честь і було встановлено мурал.

Свято-Троїцький собор. Головний православний храм Краматорська, що відіграє важливу роль у духовному житті міста.

У центрі Краматорська можна побачити пам'ятник поету Василю Стусу, паровозу 9П-337 та найвищий і найбільший в області державний прапор України довжиною 80 м.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104