Завантаження...

Кошице

Флаг Кошице

Прапор

Герб Кошице

Герб

location
48°43′00′′ пн. ш. 21°15′00′′ сх. д.
calendar
Статус: резиденція регіону
watch
Адміністративний Центр: регіон Кошице
user
Площа: 243,7 км²
cup
Заснований у 1230 році
cup
Клімат: континентальний
cup
Годинний пояс: UTC+1:00, влітку UTC+2:00
cup
Населення: 228 249
cup
Телефонний код: +421 55

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 2
ЖД Вокзал та авто
ok round benefit 3
Бари та ресторани
ok round benefit 4
Житло та готелі
ok round benefit 5
Лікарні
ok round benefit 6
Міський транспорт

Кошице

Про місто
Місцезнаходження
Територія
Інфраструктура
Рівень безпеки
Ціни
Структура населення
Культура та пам'ятки
Парки
Музеї та бібліотеки
Театри
Інші пам'ятки
Освіта та наука
Телефони екстрених служб

Кошице – друге за величиною місто в Словаччині та одне з найкращих місць для відвідування в цій країні, входить до недооцінених міст Європи, які ви повинні відразу ж включити у свій маршрут. З такою багатою історією, численними пам'ятками там точно не буде нудно, і ви маєте запланувати хоча б вихідні у Кошице.

Навіть за один день у Кошице можна багато побачити і зробити – місто компактне, і більшість визначних пам'яток знаходяться у пішій доступності один від одного! Обов'язково відвідайте це місто, щоб дізнатися більше про культуру та історію Словаччини.

Ви можете дістатися до України до цього міста літаком, автобусом або поїздом. Якщо хочете дістатися максимально швидко, то зробіть вибір на користь авіатуру, якщо ваша мета – економія, то оптимальним варіантом стане рейс на автобус або поїзд.

Кошицький край є одним із восьми адміністративних районів Словаччини. Область була вперше утворена у 1923 р., а її нинішні кордони були встановлені у 1996 р. До її складу входять 11 районів та 440 муніципалітетів, 17 з яких мають статус міст. Близько третини населення регіону мешкає в агломерації Кошице, яка є його головним економічним та культурним центром.

Кошицький район має дуже різноманітний рельєф, переважно через складну геологічну структуру. Словацькі Рудні гори, багаті на печери та карстові утворення, і Воловські гори з важливими родовищами магнезиту та заліза утворюють західну частину регіону. Східнословацька низовина межує зі східною, а гори Вихорлат – з північною району. Східно-Словацька низовина відокремлена від Кошицького басейну вулканічними гірськими хребтами Сланську та Земплінську. Через значні перепади висот на такій невеликій території можна виявити три кліматичні зони.

Низини потрапляють у теплу кліматичну зону, улоговини – в помірну, гірські райони – в холодну. Кошицький район оточений безліччю річок. Всі вони належать до вододілу річки Тиса. Річка Бодрог із притоками Латориця, Ух та Ондава виснажує східну частину району. Ріки Горнад, Бодва та Слана виснажують його західну частину. Гребля Земплінська Ширава, розташована неподалік Міхаловці, є популярним місцем для занять водними видами спорту, а також використовується для зрошення сусідніх територій. Ружинська гребля служить гідроелектростанцією і робить важливий економічний внесок у розвиток регіону. Буковецька гребля – великий резервуар питної води. Кошицький край багатий на мінеральні та геотермальні джерела (Балдівці, Штос). Складна геологічна будова відбивається і на складі ґрунтів: бурі, чорноземи та глинисті ґрунти, бурі лісові ґрунти в гірських районах, рендзини на вапняках. Багато важливих національних парків є частиною району. Найбільш важливими з них є: Словацький рай, Словацький карст, Латориця та Вихорлат. Ландшафтні території, що охороняються.

Місто складається з кількох адміністративних районів, найбільші з яких:

  1. Гелницький повіт. До 1918 р. цей район в основному входив до складу угорського повіту Спіш, за винятком невеликої території на південний захід від Хенцлової та навколо Ухорни, яка входила до складу повіту Гемер-а-Малохонт.
  2. Кошице I та II. Вони межують з районами Кошице II, Кошице III, Кошице IV та Кошице-Окольє. До 1918 р. райони входили до складу угорського графства Абауй-Торна.
  3. Кошице III та IV. Вони межують з районами Кошице I, Кошице IV та Кошице-Окольє. До 1918 р. район переважно входили до складу угорського графства Абов.
  4. Кошице-окольський район. До 1918 р. район переважно входив до складу угорського повіту Абов-Турня, за винятком невеликої території на півночі, яка входила до складу повіту Шаріш. Згідно з одним дослідженням прикордонного співробітництва, етнічні угорці становлять 16,4% населення району.

Громадський транспорт у Кошиці безпечний, надійний і ходить часто, зокрема вночі та у вихідні. Його забезпечують сині та жовті трамваї та автобуси, які відправляються приблизно кожні 5-15 хвилин у робочі дні та кожні 20-30 хвилин вечорами та у вихідні дні.

Ви можете купити паперові квитки (нерозмінні: 4 зупинки, змінні: 30 та 60 хвилин, нічні, 60 хвилинні, 24-годинні та 7-денні) у газетному кіоску, у квиткових автоматах та у водія за 1€. Вся детальна інформація про маршрути, розклади, квитки, ціни та типи, а також інша корисна інформація, така як план поїздки, доступна англійською мовою на веб-сайті Транспортної компанії Кошице.

Аеропорт Кошице - міжнародний, що обслуговує Кошице та всю Словаччину. Це другий за величиною міжнародний аеропорт країни. Він розташований за 6 км на південь від собору святої Єлизавети, на висоті 230 м над рівнем моря, на площі 3,50 км2. Він обслуговує як регулярні, так і чартерні, внутрішні та міжнародні рейси. Щодня сюди прилітає понад 100 літаків.

Кошице дуже безпечний для відвідування. Рівень злочинності тут дуже низький, а кишенькові злодії – найбільша проблема, з якою вам доведеться зіткнутися під час відпустки. Майте при собі кмітливість і завжди будьте пильні. Безпека дорожнього руху викликає занепокоєння деяких туристів, які подорожують до Словаччини, оскільки, згідно з європейською таблицею безпеки дорожнього руху, країна займає восьме місце серед найнебезпечніших доріг у Європі. Будьте обережні за кермом, особливо у темну пору доби. Остерігайтеся таксистів, які намагаються завищити ціну за свої послуги за допомогою дешевих хитрощів. Не піддавайтеся на них і наполягайте на лічильнику.

Кошице – друге за величиною місто Словаччини. Це відмінне місце для проживання студентів та туристів, тому що воно досить дешеве порівняно з іншими європейськими містами, а також тут повно барів та пабів, тому місто оживає у вихідні та святкові дні. Щодо вартості життя в цьому місті – воно явно залежить від локації.

У торгових центрах Aupark та Optima багато ресторанів, де можна недорого поїсти. Також є вдосталь дешевих кафе, де можна поїсти лише за 5$ і навіть випити алкоголю.

У Кошиці невеликий та компактний центр міста, а всі основні визначні пам'ятки знаходяться у пішій доступності. Якщо ви живете за межами центру та змушені користуватися громадським транспортом, – трамвайна та автобусна система дешева та ефективна. Квиток в один кінець коштуватиме вам 0,68$, а місячний абонемент – 22,68$.

Оренда квартири в Кошиці може коштувати близько 400$ за квартиру з однією спальнею за межами центру міста, а також більше 700$, якщо ви шукаєте красиву, сучасну і велику квартиру, розташовану в центрі або в одному з районів.

Населення Кошице становить юлизько 225 тис. осіб за даними на середину 2021 р. Релігійний склад: 45% – католики, 16,6% – люди без релігійної приналежності, 6,12% – греко-католики, 2,33% – лютерани, 2% – кальвіністи та 0,11% – євреї. Багато місцевих жителів відмінно говорять російською, більшість знає англійську. Ви легко порозумієтеся з місцевими у випадку, якщо вам потрібно буде дізнатися дорогу або час.

Кошице – друге місто Словаччини після столиці Братислави з населенням майже 230 тис. осіб. У місті є історичний центр, що добре зберігся, який є найбільшим з усіх словацьких міст. Є багато пам'яток архітектури в стилях готики, ренесансу, бароко та модерну. У місті також є собор святої Єлизавети – найбільша церква Словаччини. Він є архітектурною перлиною епохи Відродження і бароко.

Місто має фантастичні історичні будівлі навколо своєї центральної площі, у тому числі скриню зі скарбами розкішних особняків у Старому місті. Під цією оболонкою пульсує культурна енергія. Кошице є домом для Словацької державної філармонії та фантастичної сцени сучасного мистецтва.

У Кошице є кілька кварталів зелених насаджень, які ідеально підходять для прогулянок у літній тіні, ранкової пробіжки, післяобіднього пікніка чи іншого заняття.

  1. Ботанічний сад Кошице, розташований на території університету Павла Шафарика, є оазисом зеленої фауни, в якому мешкають тисячі рослин, тварин, квітів і всього іншого. Особливий інтерес представляє величезна колекція кактусів, з більш ніж тисячею колючих "мешканців", що ховаються в цьому великому саду. Також є можливість провести деякий час у теплиці та подивитися, чи зможете ви впоратися з дуже задушливими умовами тропічного лісу, тому вважайте це ідеальною практикою, перш ніж вирушити жити на Амазонку.
  2. Міський парк у Кошице розташований між центром міста та залізничним й автобусним вокзалами. У парку є кілька ігрових майданчиків, безліч пішохідних доріжок, лав та міст, який, здається, взагалі не перетинає жодних перешкод.
  3. Чи знаєте ви, що Кошицький зоопарк є найбільшим за площею у Центральній Європі? Майже 1500 тварин ховаються на 292 га, це третій за величиною зоопарк у всій Європі. Тут живуть африканські легенди: леви, зебри, антилопи та інші. Є ще пінгвіни, а хто не любить пінгвінів? Щоб дістатися до нього громадським транспортом, сядьте на автобус № 29 і зійдіть на кінцевій зупинці.

Кошице є центром та столицею східно-словацької культури, і майже всі найкращі музеї регіону знаходяться у цій перлині. Історія тут йде далеко в минуле і перетинає безліч народів та культур, забезпечуючи різноманітну колекцію музеїв та галерей для безстрашних дослідників.

  1. Кошице є де-факто столицею Східної Словаччини, тому не дивно, що у цьому чудовому місті знаходиться східнословацький музей. Говорячи про "чудовий", будинок, в якому розташований музей, розуміємо, що сам по собі він заслуговує на високу оцінку, адже це диво неоренесансу, яке було завершено на початку ХХ ст., перша будівля в місті, побудована для використання як музей.
  2. Східнословацька галерея Кошице, заснована ще 1951 р., фактично має честь бути першою у всій країні. Це головна галерея в цій частині світу із більш ніж 7 тис. творів мистецтва, які змушують битися серце східнословацького мистецтва день за днем. Сама будівля вражає красою бароко ХVIII ст., яка відіграла ключову роль у становленні післявоєнної Чехословаччини.
  3. Міклуська в'язниця. Хто не любить відвідувати в'язницю на канікулах? Звичайно, у якості туриста. В'язниця Міклуша вже багато років не працює як в'язниця, а влітку є одним із найцікавіших музеїв. Подивіться старі камери, як страчували засуджених (винних чи ні), а також огляньте виставку мечів катів. Це жахлива частина історії, яка інтригуватиме і лякатиме в рівній мірі, залежно від того, наскільки ви вразливі. Досліджуйте також цікаву архітектурну історію цієї частини міста.
  4. Меморіальний зал Шандора Мараї. Його широко відомий бек-каталог, можливо, був написаний угорською мовою, але Шандор Мараї залишається найпопулярнішим автором, який народився в Кошице. Будинок, у якому народився Мараї, перетворився на щось на кшталт храму великої людини з безліччю рукописів, артефактів та фотографій, включаючи знаменитий глобус, який він завжди носив з собою.

Будівля Державного театру розташована у центрі міста. Він був побудований у стилі нового бароко у 1879-1899 рр. за проєктами А. Ланга та А. Штейнхардта, на місці колишньої будівлі театру, збудованої у 1788-1790 рр. Спочатку тут стояла будівля ратуші.

Інтер'єр театру багатий гіпсовим орнаментом, сцена має форму ліри. Стеля будівлі прикрашена картинами віденського художника П. Гацеба зі сценами з трагедій Шекспіра "Отелло", "Ромео та Джульєтта", "Король Лір" та "Сон у літню ніч".

На головному фасаді будівлі встановлено меморіальну дошку, присвячену першому директору театру після Другої світової війни – народному артисту Янку Бородаку. У 1988-1994 рр. будівлю театру було реконструйовано разом із парком та фонтаном.

Щоб поринути у культуру Словаччини, обов'язково відвідайте ці визначні пам'ятки під час свого авіатуру.

  1. Туристичний клуб верхової їзди розташований на околиці Кошице, в красивих східних Волівських горах. Hucul Klub Kosice пропонує широкий спектр послуг, що подобаються як дітям, так і дорослим. Ви можете скуштувати рекреаційну їзду, верхову їзду з гідом, поїздку в кареті чи санях. Він також організовує курси верхової їзди, поїздки верхи на природу та багатоденні подорожі. Проведіть вільний час у приємному середовищі в компанії коней.
  2. Бобслейна траса Кошице - Кавечани - Кошице. Літня бобслейна траса в Кавечанах, неподалік Кошице, стала першою у своєму роді пам'яткою, побудованою в Словаччині. Це спортивно-оздоровчий комплекс для дітей та дорослих. Бобслейна траса має довжину 800 м та максимальну швидкість 50-60 км на годину. Має дев'ять екстремальних вигинів. Траса проходить через три розломи рельєфу та три тунелі. Його середній нахил за висотою становить 28º. Траса розташована над паркуванням перед входом до зоопарку Кавечани.
  3. Escape-Panic Room – одна з найновіших пам'яток Кошице! Місія гравців полягає в тому, щоб дізнатися, де захований Святий Грааль. За легендою, це була чаша, з якої пив Ісус на Тайній вечері. Тамплієри були ревними хранителями Грааля. На жаль, вони не змогли достатньо гарантувати його захист. Тому попросили знаменитого винахідника Леонардо да Вінчі сховати скарб. Леонардо, звичайно ж, задовольнив вимоги та розробив систему, що складається з кодів та символів, що приховують Святий Грааль.

Технічний університет Кошице (ТУКЕ) – міжнародно-визнана науково-освітня установа, що надає освіту та інтелектуальні рішення у різних сферах життя. За своїм статусом і результатами він належить до найсильніших університетів Словаччини. TUKE має 225-річну традицію, три кампуси у двох повітових містах, площу 43 га, понад 90 300 випускників, понад 9 100 студентів та майже 4 500 місць у студентських гуртожитках.

Факультети TUKE пропонують понад 530 акредитованих навчальних програм бакалаврату, магістратури та докторантури як у формі внутрішнього, так і заочного навчання, яке здійснюється у формі лекцій, практикумів, семінарів, лабораторних робіт, проєктів, практичних занять, консультацій у прогресивних наукових лабораторіях. Існує тісний зв'язок навчання з потребами промисловості та торгівлі. Студенти можуть звернутися за допомогою до Центру доступу TUKE та скористатися широким спектром додаткових навчальних, культурних та спортивних заходів.

Міжнародна мобільність та стажування в установах-партнерах по всьому світу здійснюються в рамках програми Erasmus+, яка дозволяє викладачам, співробітникам та студентам брати участь у програмах навчання або навчання з обміну у різних установах-партнерах по всьому світу.

  1.  Пожежно-рятувальна служба: 150
  2. Служба швидкої медичної допомоги: 155
  3. Поліція: 158