Завантаження...

hero

Кошице

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Кошиці

Словацька Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Кошиці – друге за величиною місто в Словаччині та одне з найкращих місць для відвідування в цій країні, належить до недооцінених міст Європи, які ви повинні включити у свій маршрут. З такою багатою історією, численними пам'ятками там точно не буде нудно, і ви маєте запланувати хоча б вихідні у Кошиці.

Навіть за один день у Кошиці можна багато побачити і зробити – місто компактне, і більшість визначних пам'яток знаходяться у пішій доступності. Обов'язково відвідайте це місто, щоб дізнатися більше про культуру та історію Словаччини.

Розташування

Кошицький край є одним із восьми адміністративних районів Словаччини. Область була вперше утворена у 1923 р., а її нинішні кордони були встановлені у 1996 р. До її складу входять 11 районів та 440 муніципалітетів, 17 з яких мають статус міст. Близько третини населення регіону мешкає в агломерації Кошиці, яка є його головним економічним та культурним центром.

Кошицький район має дуже різноманітний рельєф, переважно через складну геологічну структуру. Словацькі Рудні гори, багаті на печери та карстові утворення, і Воловські гори з важливими родовищами магнезиту та заліза утворюють західну частину регіону. Східнословацька низовина межує зі східною, а гори Вихорлат – з північною. Східно-Словацька низовина відокремлена від Кошицького басейну вулканічними гірськими хребтами Сланську та Земплінську. Через значні перепади висот на такій невеликій території можна виявити три кліматичні зони.

Низини потрапляють у теплу кліматичну зону, улоговини – в помірну, гірські райони – в холодну. Кошицький район оточений безліччю річок. Всі вони належать до вододілу річки Тиса. Річка Бодрог із притоками Латориця, Ух та Ондава виснажує східну частину району. Ріки Горнад, Бодва та Слана виснажують його західну частину. Гребля Земплінська Ширава, розташована неподалік Міхаловці, є популярним місцем для занять водними видами спорту, а також використовується для зрошення сусідніх територій. Ружинська гребля служить гідроелектростанцією і робить важливий економічний внесок у розвиток регіону. Буковецька гребля – великий резервуар питної води.

Кошицький край багатий на мінеральні та геотермальні джерела (Балдівці, Штос). Складна геологічна будова відбивається і на складі ґрунтів: бурі, чорноземи та глинисті ґрунти, бурі лісові ґрунти в гірських районах, рендзини на вапняках. Багато важливих національних парків є частиною району. Найбільш важливими з них є: Словацький рай, Словацький карст, Латориця та Вихорлат. Ландшафтні території, що охороняються.

Територія

Місто складається з кількох адміністративних районів, найбільші з яких:

 1. Гелницький повіт. До 1918 р. цей район в основному входив до складу угорського повіту Спіш, за винятком невеликої території на південний захід від Хенцлової та навколо Ухорни, яка входила до складу повіту Гемер-а-Малохонт.
 2. Кошиці I та II. Вони межують з районами Кошиці II, Кошиці III, Кошиці IV та Кошиці-Окольє. До 1918 р. райони входили до складу угорського графства Абауй-Торна.
 3. Кошиці III та IV. Вони межують з районами Кошиці I, Кошиці IV та Кошиці-Окольє. До 1918 р. район переважно входили до складу угорського графства Абов.
 4. Кошице-Окольський район. До 1918 р. район переважно входив до складу угорського повіту Абов-Турня, за винятком невеликої території на півночі, яка входила до складу повіту Шаріш. Згідно з одним дослідженням прикордонного співробітництва, етнічні угорці становлять 16,4% населення району.

Інфраструктура

Громадський транспорт у Кошиці безпечний, надійний і ходить часто, зокрема вночі та у вихідні. Сині, жовті трамваї та автобуси відправляються приблизно кожні 5-15 хвилин у робочі дні та кожні 20-30 хвилин – вечорами та у вихідні дні.

Ви можете купити класичні паперові квитки у газетному кіоску, у квиткових автоматах та у водія за 1€. Вся детальна інформація про маршрути, розклади, квитки, ціни доступна англійською мовою на веб-сайті транспортної компанії Кошиці.

Аеропорт Кошиці – міжнародний, що обслуговує місто та всю Словаччину. Це другий за величиною міжнародний аеропорт країни. Він розташований за 6 км на південь від собору святої Єлизавети, на висоті 230 м над рівнем моря, на площі 3,50 км2. Обслуговує як регулярні, так і чартерні, внутрішні та міжнародні рейси. Щодня сюди прилітає понад 100 літаків.

Рівень безпеки

Кошиці дуже безпечне для відвідування. Рівень злочинності тут низький, а кишенькові злодії – найбільша проблема, з якою вам доведеться зіткнутися під час відпустки.

Безпека дорожнього руху викликає занепокоєння деяких туристів, які подорожують до Словаччини, оскільки, згідно з європейською таблицею безпеки дорожнього руху, країна займає восьме місце серед країн з найнебезпечнішиими дорогами у Європі. Будьте обережні за кермом, особливо у темну пору доби.

Ціни

Кошиці – друге за величиною місто Словаччини. Це відмінне місце для проживання студентів та туристів, тому що воно досить дешеве, порівняно з іншими європейськими містами. Щодо вартості життя в цьому місті – воно явно залежить від локації.

У торгових центрах Aupark та Optima багато ресторанів, де можна недорого поїсти. Також є вдосталь дешевих кафе, де можна поїсти лише за 5$.

У Кошиці невеликий та компактний центр міста, а всі основні визначні пам'ятки знаходяться у пішій доступності. Якщо ви живете за межами центру та змушені користуватися громадським транспортом, – трамваї та автобуси дешеві та ефективні. Квиток в один кінець коштуватиме 0,68$, а місячний абонемент – 22,68$.

Оренда квартири в Кошиці може коштувати близько 400$ за квартиру з однією спальнею за межами центру міста, а також більше 700$, якщо ви шукаєте сучасну і велику квартиру, розташовану в центрі або в одному з районів.

Структура населення

Населення Кошиці становить юлизько 225 тис. осіб. Релігійний склад: 45% – католики, 16,6% – люди без релігійної приналежності, 6,12% – греко-католики, 2,33% – лютерани, 2% – кальвіністи та 0,11% – юдеї. Багато місцевих жителів відмінно розмовляють російською, більшість знає англійську. Ви легко порозумієтеся з місцевими у випадку, якщо вам потрібно буде дізнатися дорогу або час.

Культура та пам'ятки

Кошиці – друге місто Словаччини, після Братислави, з населенням майже 230 тис. осіб. У місті є історичний центр, що добре зберігся. Є багато пам'яток архітектури в стилях готики, ренесансу, бароко та модерну. У місті також є собор святої Єлизавети – найбільша церква Словаччини. Він є архітектурною перлиною епохи Відродження і бароко.

Місто має фантастичні історичні будівлі навколо своєї центральної площі, у тому числі скриню зі скарбами розкішних маєтків у Старому місті. Під цією оболонкою пульсує культурна енергія. Кошиці є домом для Словацької державної філармонії та фантастичної сцени сучасного мистецтва.

Парки

У Кошиці є кілька кварталів зелених насаджень, які ідеально підходять для прогулянок, ранкової пробіжки, післяобіднього пікніка чи іншого заняття:

 1. Ботанічний сад Кошиці, розташований на території університету Павла Шафарика, є оазисом зеленої фауни, в якому представлені тисячі рослин, тварин, квітів. Особливий інтерес представляє величезна колекція кактусів, з більш ніж тисячею колючих "мешканців", що ховаються в цьому великому саду. Також є можливість провести деякий час у теплиці з мікрокліматом тропічного лісу.
 2. Міський парк у Кошиці розташований між центром міста та залізничним й автобусним вокзалами. Тут є кілька ігрових майданчиків, безліч пішохідних доріжок, лав та міст.
 3. Чи знаєте ви, що Кошицький зоопарк є найбільшим за площею у Центральній Європі? Майже 1500 тварин ховаються на 292 га. Це третій за величиною зоопарк у всій Європі. Тут живуть африканські легенди: леви, зебри, антилопи та інші. Є ще пінгвіни, а хто не любить пінгвінів? Щоб дістатися до нього громадським транспортом, сядьте на автобус № 29 і зійдіть на кінцевій зупинці.

Музеї та бібліотеки

Кошиці є центром та столицею східно-словацької культури, і майже всі найкращі музеї регіону знаходяться тут. Історія сягає далекого минулого і перетинає безліч народів та культур, забезпечуючи різноманітну колекцію для музеїв та галерей, а також для безстрашних дослідників:

 1. Кошиці є де-факто столицею Східної Словаччини, тому не дивно, що у цьому чудовому місті знаходиться східнословацький музей. Говорячи про "чудовий", будинок, в якому розташований музей, розуміємо, що сам по собі він заслуговує на високу оцінку, адже це диво неоренесансу, яке було завершене на початку ХХ ст. Це перша будівля в місті, побудована для використання як музей.
 2. Східнословацька галерея Кошиці, заснована ще 1951 р., фактично має честь бути першою у всій країні. Це галерея із більш ніж 7 тис. творів мистецтва, які змушують битися серце східнословацького мистецтва день за днем. Сама будівля вражає красою бароко ХVIII ст.
 3. Міклуська в'язниця. Хто не любить відвідувати в'язницю на канікулах? Звичайно, у якості туриста! В'язниця Міклуша вже багато років не функціонує, а влітку є одним із найцікавіших музеїв. Подивіться старі камери, як страчували засуджених, а також огляньте виставку мечів. Досліджуйте також цікаву архітектурну історію цієї частини міста.
 4. Меморіальний зал Шандора Мараї. Його широко відомий бек-каталог, можливо, був написаний угорською мовою, але Шандор Мараї залишається найпопулярнішим автором, який народився в Кошиці. Будинок, у якому народився Мараї, перетворився на щось на кшталт храму великої людини з безліччю рукописів, артефактів та фотографій, включаючи знаменитий глобус, який він завжди носив з собою.

Театри

Будівля Державного театру розташована у центрі міста. Він був побудований у стилі нового бароко у 1879-1899 рр. за проєктами А. Ланга та А. Штейнхардта, на місці колишньої будівлі театру, збудованої у 1788-1790 рр. Спочатку тут стояла будівля ратуші.

Інтер'єр театру багатий гіпсовим орнаментом, сцена має форму ліри. Стеля будівлі прикрашена картинами віденського художника П. Гацеба зі сценами з трагедій Шекспіра "Отелло", "Ромео та Джульєтта", "Король Лір" та "Сон у літню ніч".

На головному фасаді будівлі встановлено меморіальну дошку, присвячену першому директору театру після Другої світової війни – народному артисту Янку Бородаку. У 1988-1994 рр. будівлю театру було реконструйовано разом із парком та фонтаном.

Освіта та наука

Технічний університет Кошиці (ТУКЕ) – міжнародно-визнана науково-освітня установа, що надає освітні послуги та пропонує інтелектуальні рішення у різних сферах життя. За своїм статусом і результатами він належить до найсильніших університетів Словаччини. TUKE має 225-річну наукову традицію, три кампуси у двох повітових містах, площу розташування 43 га, понад 90 300 випускників, понад 9 100 студентів та майже 4 500 місць у студентських гуртожитках.

Факультети TUKE пропонують понад 530 акредитованих навчальних програм бакалаврату, магістратури та докторантури як у формі внутрішнього, так і заочного навчання, яке здійснюється у формі лекцій, практикумів, семінарів, лабораторних робіт, проєктів, практичних занять, консультацій у прогресивних наукових лабораторіях. Існує тісний зв'язок навчання з потребами промисловості та торгівлі. Студенти можуть звернутися за допомогою до Центру доступу TUKE та скористатися широким вибором додаткових навчальних, культурних та спортивних заходів.

Міжнародна мобільність та стажування в установах-партнерах по всьому світу здійснюються в рамках програми Erasmus+, яка дозволяє викладачам, співробітникам та студентам брати участь у програмах навчання або навчання з обміну у різних установах-партнерах по всьому світу.

Інші пам'ятки

Щоб поринути у культуру Словаччини, обов'язково відвідайте ці визначні пам'ятки:

 1. Туристичний клуб верхової їзди розташований на околиці Кошиці, в красивих східних Волівських горах. Hucul Klub Kosice пропонує послуги, що подобаються як дітям, так і дорослим. Ви можете скуштувати рекреаційну їзду, верхову їзду з гідом, поїздку в кареті чи санях. Він також організовує курси верхової їзди, поїздки верхи та багатоденні подорожі.
 2. Бобслейна траса Кошиці - Кавечани - Кошице. Стала першою у своєму роді пам'яткою, побудованою в Словаччині. Це спортивно-оздоровчий комплекс для дітей та дорослих. Має довжину 800 м, розрахована на максимальну швидкість 50-60 км/год. Має дев'ять екстремальних вигинів. Траса проходить через три розломи рельєфу та три тунелі. Її середній нахил за висотою становить 28º. Траса розташована над паркінгом перед входом до зоопарку Кавечани.
 3. Escape-Panic Room – одна з найновіших пам'яток Кошиці! Тут проходять квести. За легендою, десь тут схований Грааль. Це була чаша, з якої пив Ісус на Тайній вечері. Тамплієри були ревними хранителями Грааля. На жаль, вони не змогли достатньо гарантувати його захист. Тому попросили знаменитого винахідника Леонардо да Вінчі сховати скарб. Леонардо, звичайно ж, задовольнив вимоги та розробив систему, що складається з кодів та символів, що приховують Святий Грааль.

Телефони екстрених служб

 1.  Пожежно-рятувальна служба: 150
 2. Служба швидкої медичної допомоги: 155
 3. Поліція: 158
 4. Посольство України у Словаччині: +421 254 41 26 51