Кошицький край є одним із восьми адміністративних районів Словаччини. Область була вперше утворена у 1923 р., а її нинішні кордони були встановлені у 1996 р. До її складу входять 11 районів та 440 муніципалітетів, 17 з яких мають статус міст. Близько третини населення регіону мешкає в агломерації Кошице, яка є його головним економічним та культурним центром.
Кошицький район має дуже різноманітний рельєф, переважно через складну геологічну структуру. Словацькі Рудні гори, багаті на печери та карстові утворення, і Воловські гори з важливими родовищами магнезиту та заліза утворюють західну частину регіону. Східнословацька низовина межує зі східною, а гори Вихорлат – з північною району. Східно-Словацька низовина відокремлена від Кошицького басейну вулканічними гірськими хребтами Сланську та Земплінську. Через значні перепади висот на такій невеликій території можна виявити три кліматичні зони.
Низини потрапляють у теплу кліматичну зону, улоговини – в помірну, гірські райони – в холодну. Кошицький район оточений безліччю річок. Всі вони належать до вододілу річки Тиса. Річка Бодрог із притоками Латориця, Ух та Ондава виснажує східну частину району. Ріки Горнад, Бодва та Слана виснажують його західну частину. Гребля Земплінська Ширава, розташована неподалік Міхаловці, є популярним місцем для занять водними видами спорту, а також використовується для зрошення сусідніх територій. Ружинська гребля служить гідроелектростанцією і робить важливий економічний внесок у розвиток регіону. Буковецька гребля – великий резервуар питної води. Кошицький край багатий на мінеральні та геотермальні джерела (Балдівці, Штос). Складна геологічна будова відбивається і на складі ґрунтів: бурі, чорноземи та глинисті ґрунти, бурі лісові ґрунти в гірських районах, рендзини на вапняках. Багато важливих національних парків є частиною району. Найбільш важливими з них є: Словацький рай, Словацький карст, Латориця та Вихорлат. Ландшафтні території, що охороняються.