Завантаження...

hero

Коломак

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Коломак

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Коломак – селище в Харківській області, на північному сході України. Назва походить від однойменної річки, берег якої був освоєний першими поселенцями. Є версія, що річку назвали половці, які селилися на цій території ще в IX-XII ст. Відштовхуючись від тюркської вимови – "коло мак", що означала заболочену розгалужену річку, склалася і назва.

Цей невеликий населений пункт має багату і складну історію. Заснований у XV ст., він розвивався в аграрному напрямку. Економіка регіону здавна ґрунтувалася на сільському господарстві. У 1687 р. у Коломаку відбулися вибори гетьмана України Івана Мазепи.

Містечко неодноразово зазнавало військових атак і руйнувань. На його території переважно жили козаки та селяни. До кінця XVIII ст., з активним розвитком торгівлі в Коломаку починають проходити ярмарки. До приходу радянської влади Коломак існував як слобода Валківського повіту Харківського намісництва. Переживши війни і колективізацію, він отримав статус селища, який має і досі.

З 2017 р. у цьому мальовничому містечку почав розвиватися туризм. Зважаючи на невеликі розміри та відсутність розмаїття пам'яток, здебільшого сюди приїжджають заради чудових краєвидів природи, відпочинку на березі озера і ловлі риби.

Розташування

Коломак розташований у східній частині Харківської області, на північному сході України. Його рельєф переважно плоский, місцями горбистий. Тутешні землі ідеальні для ведення сільського господарства, а в околицях багато полів і лугів. За рахунок помірного континентального клімату тут яскраво виражені всі чотири сезони. Навесні та восени в Коломаку комфортна температура. Зими – холодні, снігові, з низькими температурами. Літо переважно тепле і сухе.

Містечко розташоване на березі річки Коломак, у місці, де в неї впадають річки В'язова і Шляхова. На околицях є кілька красивих озер, біля яких відпочивають місцеві жителі та локальні туристи.

Територія

Орган місцевого самоврядування – селищна рада. Вона регулює локальні питання – благоустрій, соціальне обслуговування та інші аспекти життя в селищі. Адміністрація селища займається повсякденними справами і наданням соціальних послуг на його території. Серед її функцій – управління транспортом, організація комунальних послуг і забезпечення безпеки.

Інфраструктура

Коломак розташований за 7 км від однойменної залізничної станції – транзитної у напрямку Харків - Полтава. Приїхати сюди автомобілем можна трасою Т-2117. Зважаючи на невеликі розміри і статус, у Коломаку немає аеропортів або великого залізничного вокзалу. Для поїздок до інших сіл регіону передбачені маршрутки, до основних українських міст можна дістатися автобусами. Більшість маршрутів до Коломака – транзитні, через Харків. Де б у Європі чи Україні ви не перебували, щоб приїхати до Коломака потрібно купити квитки до Харкова. Також регулярні автобуси курсують до селища з Валок.

Рівень безпеки

Коломак – невелике містечко з низьким рівнем злочинності. За безпеку жителів і гостей селища відповідає місцева поліція. Основна кількість злочинів на території селища пов'язана з пограбуваннями, проте в загальній статистиці відсоток злочинів все одно залишається низьким.

Туристам і приїжджим перебувати тут цілком безпечно. Місцеві жителі з цікавістю сприймають людей інших етнічних приналежностей та сексуальних орієнтацій, проте агресії не висловлюють. Для власного спокою дотримуйтеся базових принципів безпеки. Так ваше відвідування селища пройде мирно і без пригод.

Ціни

Ціни в Коломаку наближені до харківських, але дещо нижчі. Тут є магазини і супермаркети, але вибір не такий великий, як у великих містах. Розцінки на шопінг приблизно такі:

  • джинси – 56$
  • сукня недорогого бренду – 40$
  • кросівки – 80$
  • шкіряне взуття – 95$

Відвідування місцевого кафе обійдеться у близько 4$. Обід на двох у місцевому ресторані – до 20$. Готелів і хостелів у селищі немає.

Структура населення

Чисельність населення Коломака дещо перевищує 2 800 осіб. Щільність становить 317 осіб/км². Переважна більшість місцевих жителів – українці. Також у селищі є невеликий відсоток росіян. Подібно до всієї Харківської області, у Коломаку переважають християнські конфесії - православ'я та католицизм. Місцева Православна Церква розділена на дві групи – ті, що підпорядковуються Київській Митрополії та Московському Патріархату.

У селищі народився і жив відомий державний діяч Захар Богатир. Він знаменитий своїм внеском у оборону містечка під час Другої світової війни, коли керував диверсійними групами партизан.

Культура та пам'ятки

Фестивалі та заходи є важливою частиною культурного життя Коломака. Вони відображають традиційні культурні особливості регіону та його сучасні тенденції. Крім заходів, пов'язаних із національними та релігійними святами, у селищі проводять різні тематичні фестивалі. На щорічному музичному фестивалі жителі та гості Коломака насолоджуються концертами місцевих і популярних виконавців, виступами танцюристів, виставками коломацьких і запрошених художників.

Коли відбувається фестиваль народних звичаїв і традицій, у селищі теж влаштовують виставки, виступають фольклорні ансамблі, проводять майстер-класи ремісничого мистецтва та традиційної кухні. З огляду на аграрну спрямованість регіону, тут популярні сільськогосподарські ярмарки. У цей час фермери та виробники Коломака пропонують купити свою продукцію, а місцеві майстри – вироби ручної роботи та предмети ремісничого мистецтва.

Парки

Коломак – дуже зелене містечко, оточене мальовничою природою. У самому ж селищі є один парк. Розташований на просторій території, він служить улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів. На його доглянутих алеях можна зустріти мам з малюками і пенсіонерів, які прогулюються і насолоджуються свіжим повітрям у красивій природній обстановці. Парк обладнаний спортивними та ігровими майданчиками, прогулянковими стежками і сучасними лавочками. Тут часто влаштовують пікніки, проводять час із вихованцями, влаштовують спортивні ігри. Коломацький парк розташований у західній частині селища, неподалік від місцевого стадіону та однієї з ключових визначних пам'яток – пам'ятника Івану Мазепі. Неподалік від Коломака, у Гомелі, розташований національний природний парк "Гомільшанський ліс".

Музеї та бібліотеки

У самому селищі немає музеїв, але його жителі і туристи, які приїжджають сюди, рекомендують до відвідування місця із сусідніх населених пунктів. Найближче до Коломака розташований музей історії мистецтв Глухова. Його багатогранна колекція оповідає про мистецьку спадщину регіону, зокрема й Коломака. Інші музеї розташовані в Харкові. Їх дуже багато, але є два найбільш рекомендованих. У Харківському історичному музеї ви зможете дізнатися про складну захопливу історію регіону, вивчити багату композицію, пов'язану з культурною спадщиною області. У художньому музеї Харкова на вас чекає кілька колекцій творів мистецтва різних епох і стилів.

Театри

Зважаючи на невеликі розміри селища, у ньому немає власних професійних театрів. Шанувальники такого роду мистецтва відвідують театри Харкова. Місцеві жителі рекомендують відвідати Харківський національний академічний театр опери та балету - один із найстаріших і найвідоміших театрів регіону, в якому можна насолодитися балетними та оперними постановками. В академічному театрі ім. Тараса Шевченка відбуваються комедійні та драматичні вистави.

Молодіжний театр орієнтований на більш юну аудиторію. Тут ставлять креативні вистави за сучасними творами та інтерпретації класики. Також у Харкові можна відвідати обласний академічний російський драматичний театр. Поїздки з Коломака до Харкова для культурних розваг цілком необтяжливі – за маршрутом прямують регулярні автобуси, а багато жителів користуються особистим транспортом.

Освіта та наука

У Коломаку немає вищих навчальних закладів. Місцеві абітурієнти навчаються в інших містах України. Більшість студентів віддають перевагу Харківським вишам, оскільки це найбільш близько розташоване велике місто з великим вибором різнопрофільних навчальних закладів. Загалом по всьому Коломацькому району діє три гімназії, чотири дитячі садки, музична школа, а також будинок дитячої та юнацької творчості.

Інші пам'ятки

Хоча Коломак – маленьке районне містечко, у ньому є свої знакові пам'ятки та архітектурні пам'ятки. Сакральне місце селища – старовинна православна церква Воскресіння Христового. У селищі розміщений відкритий до відвідувань будинок Героя України Олександра Піскунова. Є великий вражаючий пам'ятник літака МІГ-21. Найзнаковіша – пам'ятник Івану Мазепі, проголошеному гетьманом України саме в Коломаку. Раніше на місці його обрання було встановлено пам'ятний камінь із табличкою.

У самому серці селища розташований пам'ятний знак воїнам-односельцям часів Другої світової війни та братська могила радянських воїнів. Ще одна братська могила, в якій поховано 233 радянських воїни, розташована біля цукрового заводу. В околицях Коломака, в урочищі Лозовий Яр, є скіфське городище. За даними археологів, воно було заселене ще в I тис. до н. е.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104