Завантаження...

hero

Кельці

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Кельці

Республіка Польща
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Місто Кельці розташоване в південно-східній частині Польщі, за 170 км від Варшави. Воно згадується в документах XII ст. як невелике село, що посідає важливе становище на торговому шляху до Кракова. У 1259 р. Кельці було присвоєно права міста, почався його активний адміністративний та економічний розвиток.

У середні віки місто стало центром ремесла, торгівлі та культури в регіоні. Кельці також було відоме своїми текстильними та шкіряними виробами, які експортувалися в інші міста Польщі та за її межі.

У XVIII-XIX ст. місто стало важливим промисловим центром. Було відкрито великі підприємства з виробництва металургійної продукції, машинобудування та текстилю. Під час Другої світової війни воно було практично зруйноване внаслідок бомбардувань і бойових дій. Після закінчення війни почало відновлюватися.

Нині Кельці є сучасним містом із налагодженою інфраструктурою та різноманітними галузями економіки. Тут активно розвивається торгівля і промисловість, а також культурне і спортивне життя.

Розташування

Кельці розташоване у південно-східній частині Польщі, біля підніжжя Свентокшиських гір. Є адміністративним центром Свентокшиського воєводства. Місто розташоване на висоті від 260 до 408 м над рівнем моря і займає площу 110 км².

Географічне положення Кельці дуже зручне для транспортного сполучення з іншими регіонами Польщі. Місто розташоване на перетині кількох автомагістралей, що забезпечує легкий доступ до інших регіонів країни. Кельці розташоване на березі річки Сільниця, яка є притокою Бобжі. У місті також є кілька озер, які використовуються для рибного лову та відпочинку.

Клімат у Кельці належить до морського типу. Найтепліший місяць – липень, із середньою температурою близько +17°C. Середня температура січня – -3°C.

Територія

Кельці не має чітко визначених адміністративних районів. Місто умовно поділяється на мікрорайони або квартали, які позначаються на основі історичної, географічної або соціокультурної приналежності. Ці назви можуть бути використані для зручності орієнтації та позначення певних частин міста, але не мають офіційного статусу адміністративних одиниць.

Управління містом здійснюється мером, який керує роботою міської ради. Остання складається з обраних членів, які представляють інтереси жителів. Вони ухвалюють рішення з різних питань, пов'язаних із розвитком міста, бюджетом, інфраструктурою тощо.

Інфраструктура

Місто Кельці має добре розвинену транспортну інфраструктуру. Найближчий аеропорт розташований у Кракові, відстань від Кельці до аеропорту становить близько 120 км. Головний залізничний вокзал обслуговує регулярні рейси, що з'єднують Кельці з іншими містами Польщі та за її межами.

У Кельці розвинена система громадського транспорту, яка включає автобуси і трамваї. Покриває всі райони міста і пов'язує його з передмістям. У місті також функціонують таксі, які можна викликати телефоном або через спеціальний додаток.

Рівень безпеки

Кельці має досить високий рівень безпеки. Місцеві правоохоронні органи здійснюють патрулювання вулиць, реагують на виклики та підтримують порядок. Кельці також має систему відеоспостереження, яка сприяє контролю та забезпечує безпеку в громадських місцях.

Рекомендуємо дотримуватися базових запобіжних заходів, стежити за особистими речами, особливо в людних місцях. Уникати прогулянок віддаленими від центру районами вночі, а також бути обачними під час спілкування з незнайомими людьми. У разі виникнення надзвичайних ситуацій можна звернутися по допомогу до місцевої поліції або інших служб екстреної допомоги.

Ціни

Приблизна вартість продуктового кошика, з урахуванням базових продуктів (хліб, молоко, яйця, м'ясо, фрукти, овочі, макарони, картопля), становитиме 12-15€. Вона також залежить від того, купуєте ви в мережевому супермаркеті, у маленькому магазинчику або на ринку. Свіжі продукти, такі як м'ясо, овочі та фрукти можна придбати на місцевому ринку. Купити товари за хорошими знижками можна у великій мережі магазинів.

Ціни на харчування в Кельці можуть варіюватися залежно від рівня ресторану або кафе, а також від виду страв. У середньому на один обід або вечерю у звичайному ресторані доведеться витратити 10-25€ Якщо ви віддаєте перевагу бюджетним варіантам, можна поїсти в піцерії або скуштувати фастфуд. Ціни можуть починатися від 3€.

Ціни на одяг у Кельці схожі з іншими містами Польщі. Базовий набір речей, що складається з футболки, джинсів, легкої куртки та кросівок, можна придбати приблизно за 170€.

Структура населення

Більшість жителів Кельці становлять поляки. Також у місті проживають невеликі групи інших національностей, включно з українцями, білорусами, німцями. Населення міста становить понад 180 тис. осіб.

Вікові групи розподілені так:

 • до 18 років – 21,7%
 • від 18 до 65 років – 63,6%
 • старше 65 років – 14,7%

Офіційною мовою є польська – використовується більшістю населення. Жителі Кельці сповідують католицизм. Крім того, у місті також проживають представники інших християнських конфесій – православні, протестанти, а також люди, які сповідують іслам та іудаїзм.

Культура та пам'ятки

Один з основних культурних центрів у Кельці – це будинок культури, який організовує різноманітні виставки, концерти та вистави. Також варто відзначити ратушу, яка розташована на центральній площі міста. Це красива будівля в стилі неоготики, має багату історію і чудову архітектуру. Служить не тільки адміністративним центром, а й місцем проведення різних культурних заходів. Також у Кельці можна відвідати безліч фестивалів і виставок, присвячених культурі та мистецтву.

Парки

Парк Станіслава Сташиця є популярним місцем для відпочинку та розваг у Кельці. Він включає в себе велику зелену зону з безліччю цікавих локацій. Парк названо на честь польського вченого, філософа і політика, який зробив значний внесок у розвиток науки і освіти в Польщі.

Парк Адольфа Дигасіньського – один із найбільших у місті. Він чудово підходить для прогулянок і пікніків, а також для занять спортом. Тут є спеціально обладнані майданчики для ігор у футбол, волейбол і баскетбол. Також у парку є дитячий майданчик і доріжки для пробіжок та велосипедних прогулянок.

Ландшафтний парк Хенцини-Кельце – тут можна знайти різноманітні види дерев, квітів, а також штучні водойми. Прогулятися мальовничими алеями, насолодитися тишею і чудовими краєвидами.

Музеї та бібліотеки

Музей села в Кельце – займається збереженням і демонстрацією культурно-історичної спадщини кельцької місцевості. Він пропонує відвідувачам експозиції, що розповідають про життя і традиції місцевого населення. Тут можна побачити автентичні предмети побуту, одягу, інструменти. У музеї також представлені реконструкції стародавніх сіл, що передають атмосферу та архітектуру минулих часів.

Музей іграшок та ігор у Кельці є одним із найцікавіших у Польщі, тут представлено колекції, починаючи з XVIII ст. Музей пропонує захопливу екскурсію для дітей і дорослих, які можуть насолодитися чудовими експонатами, а також дізнатися більше про те, як змінювалися іграшки та ігри впродовж століть.

Witold Gombrowicz Provincial Public Library – це громадська бібліотека, названа на честь відомого польського письменника Вітольда Гомбровича. Пропонує широкий вибір книжок, журналів, газет, аудіо- та відеоматеріалів різними мовами та з різних тематик. Вона слугує джерелом інформації та знань для місцевих мешканців, студентів, дослідників та всіх, хто цікавиться читанням та освітою.

Театри

Театр ім. Станіслава Жеромського було засновано 1945 р. Він отримав свою назву на честь польського письменника. Будівля театру побудована в стилі неокласицизму і є однією зі значущих архітектурних пам'яток Кельці. Тут проводяться різні вистави, включно з драмами, комедіями, музичними постановками та балетними виступами.

Kubuś Children's Theater – це театр, що спеціалізується на виставах для дітей. Він пропонує різноманітні театральні постановки, включно з мюзиклами, казками, комедіями. Театр також проводить різні заходи та фестивалі для маленьких глядачів.

Театр PEGAZ має свою власну трупу акторів і режисерів, які працюють над створенням нових і оригінальних вистав. Театр також є організатором багатьох культурних подій у Кельці, як-от концерти, виставки та фестивалі.

Освіта та наука

У Кельці розташовано кілька вишів, що пропонують навчання більш ніж за 150 напрямами. Студенти, які закінчили навчальні заклади в Кельці, отримують дипломи міжнародного зразка.

Університет ім. Яна Кохановського пропонує навчальні програми в різних галузях. У структурі університету факультети філології, історії, права, економіки та менеджменту, біології та хімії. Навчальний заклад має сучасну інфраструктуру, включно з аудиторіями, лабораторіями, бібліотеками, спортивними об'єктами та гуртожитками для студентів. Університет є одним із провідних у регіоні.

Технологічний університет у Кельці відомий високим рівнем викладання та науково-дослідницькою роботою. Він залучає студентів з різних країн і бере активну участь у міжнародних академічних програмах і проєктах.

Вища школа економіки та управління надає програми з вивчення економіки, фінансів, менеджменту, маркетингу. Школа також активно співпрацює з діловою спільнотою, організовуючи стажування та практику для студентів.

Інші пам'ятки

Кельці славиться своїми культурними та історичними об'єктами, які відображають характер міста. Найбільш значущими пам'ятками є:

 1. Палац єпископів – популярний туристичний об'єкт міста. Будівля була побудована на місці старішого замку, який було зруйновано в XVII ст. Усередині палацу розміщені просторі зали, прикрашені розписами і фресками, а також бібліотека і капела.
 2. Ринкова площа – одна з головних визначних пам'яток, які варто відвідати. Створена в XII ст., вона була основним місцем проведення ярмарків і різних заходів.
 3. Кафедральний собор – побудований у 1171 р. у стилі бароко. Усередині знаходяться численні витвори мистецтва, включно з картинами, скульптурами та фресками.
 4. Маєток Томаша Зелінського – являє собою двоповерхову віллу в стилі неокласицизму. Усередині можна побачити розкішні інтер'єри, декорації та меблі, які є прикладами художньої та стилістичної естетики кінця XIX ст.

Кельці багатий на визначні пам'ятки. Місто прикрашає безліч скульптур і пам'ятників, які вдасться побачити, прогулюючись його вулицями. Тут можна знайти красиві архітектурні споруди, включно із середньовічними замками та церквами.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 112
 2. Поліція: 997
 3. Пожежна служба: 998
 4. Швидка допомога: 999
 5. Посольство України: +48 22 621 39 79