Завантаження...

hero

Їглава

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Їглава

Чеська Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Їглава – столиця краю Височина та найстаріше шахтарське місто в Чехії. Його походження можна простежити від слов’янського ринкового села з невеликою церквою святого Іоана Хрестителя. Воно було засноване близько 1200 р., а перша письмова згадка датується 1233 р. Протягом своєї історії Їглава перетворилася на важливий центр гірничої промисловості, перевершивши за віком Кутну Гору як найстаріше шахтарське місто в Чеській Республіці.

У XVI ст. місто пережило період економічного занепаду через різні чинники, такі як війни та виснаження срібних копалень. Проте у декілька наступних століть у Їглаві спостерігався період модернізації.

Після Другої світової війни німецькомовне населення Їглави було виселене в рамках післявоєнного обміну у Центральній Європі.

Сьогодні Їглава – це успішне місто зі змішаним чесько- та німецькомовним населенням. Воно відоме своїм добре збереженим історичним центром, промисловим виробництвом і культурною спадщиною.

Розташування

Їглава – місто, розташоване в краї Височина. Воно знаходиться приблизно за 127 км на південний схід від Праги та за 93 км на північний захід від Брно в мальовничій місцевості, оточене пагорбами.

Річка Їглава протікає через місто, додаючи йому захопливості та створюючи неперевершені краєвиди. Вона відіграла важливу роль в історії розвитку Їглави, бувши джерелом питної води та транспортним шляхом для гірничодобувної промисловості.

Їглава розташована на кордоні між Богемією та Моравією, але більша частина міста знаходиться в історичному регіоні Моравія, відомому своїми різноманітними ландшафтами та багатою культурною спадщиною.

Літо в Їглаві зазвичай досить тепле, а зими – холодні та часто сніжні. Упродовж року в Їглаві випадає помірна кількість опадів, з невеликим збільшенням у літні місяці.

Територія

Їглава поділена на 17 районів, кожен з яких має свої унікальні принади. Найпопулярнішими для відвідування туристами є:

  • історичний центр – тут знаходиться Масарикова площа та прилеглі квартали, які мають добре збережену архітектуру та охороняються як заповідник пам’яток;
  • Малий Беранек – розташований на захід від історичного центру, це район із поєднанням житлових локацій і зелених насаджень. Тут розташований мальовничий парк Бржезинові Сади, який дарує спокійний відпочинок від галасливого центру міста;
  • Zámostí – район із поєднанням житлових і промислових зон. Тут розташований зоопарк Їглави, який є цікавим місцем для відвідування, особливо для сімей з дітьми;
  • Буржуазний квартал – район розташований на північ від історичного центру та відомий своїми красивими житловими будинками кінця ХІХ та поч. ХХ ст.

Це всього лише мала частина усіх районів. Кожен з них має свої особливості. Відвідавши їх, гості міста отримають безліч вражень від подорожі.

Інфраструктура

Їглава, бувши містом із хорошим транспортним сполученням, має кілька важливих транспортних розв’язок, які полегшують подорожі в межах регіону та в інші міста країни.

Залізнична станція Їглави, розташована в центрі міста, пропонує сполучення з різними містами Чеської Республіки, включаючи Брно, Прагу та Чеські Будейовіце.

Розташований поблизу центру міста, автовокзал Їглави обслуговує міжміські автобусні перевезення. Він пропонує сполучення не лише з сусідніми містами, а також за загальнонаціональними та міжнародними напрямками.

Через Їглаву прокладено автомагістраль D1, яка з’єднує Прагу та Брно. Також через місто проходить Маршрут 38 – важлива дорога, що з’єднує його з іншими містами регіону.

Їглава має розгалужену мережу автобусних маршрутів, що охоплює місто та його околиці. Оренда автомобіля – ще один варіант для пересування Їглавою та околицями у власному зручному темпі. Місто також має добре облаштовану мережу велосипедних доріжок, паркінгів і пішохідних вулиць.

Найближчий аеропорт до Їглави – Брно-Туржани, розташований приблизно за 97 км на південний схід від міста.

Рівень безпеки

Їглава в цілому вважається безпечним містом для туристів, проте, як і в будь-якому іншому незнайомому місці, відвідувачам завжди важливо бути обережними. Будьте уважні до свого оточення, особливо в людних місцях або вночі. Переконайтеся, що ваші особисті речі, такі як гаманець, паспорт та гаджети, знаходяться в недоступних для кишенькових злодіїв місцях. Вживаючи елементарних запобіжних заходів, ви матимете лише приємні враження від подорожі до Їглави.

Ціни

Ціни на їжу у Їглаві різняться в залежності від закладу харчування, проте в середньому обід буде коштувати від 2€ до 20€. Ціни на одяг також відрізняються: від 5-40€ – у бюджетних магазинах, до 200€ – у магазинах середньої ланки та понад 200€ – у брендових магазинах.

Одноразовий квиток на поїздку громадським транспортом буде коштувати в середньому 1€. Місячний проїзний у Їглаві буде коштувати приблизно 18€. Ціна за кілометр подорожі на таксі залежить від перевізника, але не повинна перевищувати 2€.

Структура населення

Населення Їглави складається переважно з чехів та невеликих громад інших національностей. В місті представлені різноманітні релігійні спільноти, але найбільшою є католицька.

Розподіл населення за віком у Їглаві є приблизно таким:

  • 0-14 років – близько 8 тис.;
  • 15-64 років – близько 34 тис.;
  • 65+ років – понад 10 тис.

Середній вік населення міста становить 44 роки. Кількість жінок трохи переважає – 51%, на противагу 49% – чоловіків.

Культура та пам'ятки

Їглава, з її багатою історією та культурною спадщиною, є домом для різноманітних унікальних культурних явищ. Їглавський міжнародний фестиваль документального кіно щороку проходить у місті. Це найбільша подія такого роду в Центральній та Східній Європі, де демонструють інноваційні документальні фільми з усього світу.

Махра Їглава – це традиційне народне свято, що проводиться щорічно. Відзначає місцевий фольклор, музику, танці та традиційні ремесла. Фестиваль дає можливість перейнятися культурними традиціями та звичаями регіону в живій та святковій атмосфері.

Театральний фестиваль "Ландек" – це унікальна культурна подія, яка відбувається в Їглаві. Вона об’єднує театральні групи з Чеської Республіки та з-за кордону, щоб продемонструвати широкий вибір вистав, включаючи драму, комедію та мультимедійні постановки.

Їглавський філармонічний оркестр регулярно виконує класичні концерти, демонструючи таланти місцевих і міжнародних музикантів.

Яскрава мистецька сцена міста, культурні фестивалі та місцеві традиції сприяють розвитку його виразної культурної самобутності. Знайомство з цими культурними явищами дозволяє відвідувачам зануритися в багату спадщину Їглави.

Парки

У Їглаві є кілька популярних парків, де відвідувачі можуть відпочити, насолодитися природою та провести час на свіжому повітрі.

Розташований у центрі міста, парк Густава Малера – це красивий міський сквер, названий на честь відомого композитора, який жив у Їглаві. У парку є охайні пішохідні доріжки, ставок і різноманітні зелені локації для пікніків і дозвілля.

Парк Parukářka, розташований на пагорбі з видом на Їглаву, пропонує приголомшливий панорамний вид на місто та його околиці. Це ідеальне місце для неспішної прогулянки або пікніка, серед мальовничих краєвидів.

Музеї та бібліотеки

Регіональний музей Їглави пропонує ознайомлення з багатою історією та культурною спадщиною міста та його околиць. Тут представлені виставки з археології, гірничої справи, місцевих звичаїв та традицій.

Художня галерея Височини – демонструє глибину сучасного мистецтва, включаючи картини, скульптури, інсталяції та фотографії. Тут проводяться тимчасові виставки як місцевих, так і світових художників.

Музей протипожежної справи та цивільної оборони присвячений історії та розвитку галузі в Їглаві та околицях. Він демонструє старовинне пожежне обладнання, транспортні засоби та навчальні виставки.

Театри

Divadlo D21 – відомий театр, який зосереджується на сучасній драмі та експериментальних постановках. Він ставить захопливі п’єси та вистави, які кидають виклик традиційним театральним канонам.

Divadlo F. X. Šaldy – це театр ім. Франтішека Ксавера Шалди, відомого чеського письменника та літературного критика. Тут проводяться різноманітні вистави, включаючи драму, комедію, оперу та балет.

Кожен театр пропонує унікальний мистецький досвід, і відвідування їх може стати чудовим способом зануритися в місцеву культуру та насолодитися мистецтвом.

Освіта та наука

Університет Їглави є державним вишем, який пропонує різноманітні навчальні програми для бакалаврату, магістратури та докторантури. Він має факультети, що спеціалізуються на таких галузях, як економіка, соціальні науки, прикладна інформатика та менеджмент.

Факультет лісництва та деревообробки Чеського університету природничих наук,  розташований у Їглаві, зосереджений на лісовому господарстві, науках про деревину та суміжних екологічних дисциплінах.

Політехнічний коледж Їглави пропонує професійні програми бакалаврату в таких галузях, як інженерія, інформаційні технології та управління бізнесом.

Інші пам'ятки

Церква Святого Духа, розташована в історичному центрі, має прекрасну готичну та ренесансну архітектуру з вигадливими деталями та приголомшливими вітражами. Відома своєю затишною атмосферою та є чудовим місцем для спокійних роздумів.

Будинок Густава Малера – місце народження відомого композитора, яке було перетворено на музей. Ознайомтеся з експонатами, які демонструють його побут, творчість та вплив на світ мистецтва. Це захопливе місце для ентузіастів музики та історії.

Завітайте у підземні тунелі Їглави та відкрийте їх таємну історію. Ці середньовічні підземні ходи колись використовувалися для зберігання продовольчих запасів та оборони. Сьогодні ви можете здійснити екскурсію, щоб дізнатися про минуле міста та дослідити прихований підземний світ.

Телефони екстрених служб

  1. Екстрені служби (поліція, пожежники, швидка): 112
  2. Служба спасіння: 155
  3. Посольство України в Чехії: +420 592 115 115