Завантаження...

hero

Гужов-Великопольський

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Гожув-Великопольський

Республіка Польща
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Гожув-Велькопольський розташований у західній частині Польщі, на річці Варта. Його історія налічує понад 700 років. Перші згадки про місто належать до XII ст., коли воно було невеликим поселенням, заселеним здебільшого селянами та ремісниками. У XIII ст. воно отримало права міста і почало активно розвиватися. У цей час було споруджено перші кам'яні будівлі, церкви та кріпосні стіни, які частково збереглися до наших днів.

У різні періоди свого існування Гожув-Великопольський був під впливом різних держав, таких як Польща, Німеччина та Росія, що залишило свій відбиток на його архітектурі та культурі. Однією з найбільш значущих історичних пам'яток Гожува є його Старе місто, яке зберегло середньовічний вигляд. Вузькі вулички, стародавні будинки та бруковані площі створюють атмосферу, просякнуту історією і традиціями. Серед помітних архітектурних пам'яток можна виокремити ратушу, збудовану в стилі неоготики, а також собор Діви Марії, який є одним із найстаріших храмів міста.

Сучасне місто продовжує розвиватися, тут відбуваються різноманітні культурні заходи, фестивалі та виставки. Гожув має чудову інфраструктуру, добре розвинену систему освіти та охорони здоров'я, що робить його привабливим для життя та роботи. Місто посідає провідні позиції в регіоні за різними галузями промисловості, включно з виробництвом харчових продуктів, текстилю, меблів та інших товарів.

Розташування

Гожув-Велькопольський розташований у Любуському воєводстві на заході Польщі. Місто омиває річка Варта, його висота над рівнем моря становить від 19 до 100 м. Рельєф здебільшого представлений невеликими пагорбами, полями та лісистими ділянками. Область відома своєю красивою природою і пейзажами, привабливими для любителів активного відпочинку і туризму. У регіоні також розташовані невеликі озера, які активно використовують для катання на човнах, лову риби та пікніків на березі.

Клімат у регіоні морський. Літо досить тепле, середня температура в липні становить +22-24°C. Зима прохолодна, температура в січні може опускатися до -5°C.

Територія

Гожув-Велькопольський має типову адміністративну структуру муніципалітету, на чолі якого стоїть мер. Місто поділяється на адміністративні райони або округи, для ефективного управління. Кожен район може мати свого координатора, який відповідає за розв'язання проблем у межах цієї території. До складу адміністративної структури також входять різні департаменти або відділи, які займаються конкретними аспектами управління містом.

Житлові масиви та райони Гожува-Великопольського функціонують не маючи узаконеного адміністративного поділу. Умовно вони іменуються: Бачина, Хрушчик, Хваленчице, Гурчин, Дженіс, Карнін, Малишин, Новий двір, Пяски, Седліце, Середмістя, Вепшице, Заканале, Укладення, Зеленець, Ваврув.

Інфраструктура

У місті немає свого аеропорту, найближчий, Zielona Gora, розташований за 77 км. Гожув-Велькопольський має добре розвинену залізничну мережу. Вокзали та станції розташовані так, щоб забезпечити зручний доступ в усіх напрямках, як усередині міста, так і за його межами. Швидкісні поїзди представляють швидке і зручне сполучення між сусідніми європейськими країнами.

Громадський транспорт включає автобуси та трамваї, які покривають всі основні райони міста.  Він відрізняється комфортом і точністю розкладу. У Гожуві-Великопольському розвинена система велосипедних доріжок і пішохідних зон. Пункти прокату пропонують оренду велосипедів і самокатів для самостійного пересування містом.

Автомобільна інфраструктура міста є однією з найрозвиненіших і найсучасніших у країні. Дороги мають високу якість покриття і підтримуються в чистоті та порядку. Це створює сприятливі умови для безпечного та комфортного руху автомобілів. Дорожня розмітка добре позначена, що спрощує орієнтацію як у населеному пункті, так і за його межами.

Рівень безпеки

Рівень безпеки в Гожуві-Великопольському перебуває на високому рівні завдяки різним заходам, яких вживає міська влада та правоохоронні органи. Крім того, в місті діє система відеоспостереження, яка дає змогу контролювати обстановку на вулицях і в громадських місцях. Це допомагає запобігати злочинам і швидко реагувати на можливі інциденти. Поліціянти регулярно здійснюють патрулювання, контролюючи громадські місця, парки, торгові центри та інші місця скупчення людей. 

Місцеві жителі беруть активну участь у програмах, спрямованих на боротьбу зі злочинністю, повідомляючи поліції про підозрілі інциденти або осіб. Це допомагає своєчасно реагувати на потенційні загрози та запобігати злочинам.

Ціни

У Гожуві-Великопольському ціни на основний набір продуктів досить доступні й відповідають середнім європейським:

 • хліб – 1€ 
 • молоко – 0,80€
 • яйця – 2-2,50€
 • картопля – 0,50-1€
 • овочі та фрукти – від 2€
 • м'ясо (курка) – 4-5€
 • рис, макарони – від 1,5€
 • олія соняшникова (1 л) – 2€
 • цукор – 1€

Середні ціни на харчування у фастфуді становлять приблизно 5-10€. У вартість зазвичай входить бургер або сендвіч, картопля фрі та напій. Якщо ви віддаєте перевагу посидіти в затишному кафе і насолодитися більш різноманітним меню, то середній чек становитиме 10-20€. Вартість обіду або вечері в ресторані починається від 25€ за людину. За цю суму відвідувачі можуть насолодитися вишуканими стравами, а також отримати високий рівень обслуговування.

Гожув-Великопольський пропонує широкий вибір магазинів одягу. Тут ви знайдете як місцеві бутіки, так і філії світових брендів, де можна придбати модний і стильний одяг. Якщо розглядати середні ціни, то вартість футболки становить близько 10-30€, джинсів – 30-70€, светра – 20-50€, сукня може коштувати від 30€ до 100€, залежно від стилю та бренду. Пара кросівок може коштувати від 60€ і вище.

Структура населення

Чисельність населення міста становить 120 087 тис. осіб, 90% від загальної кількості жителів становлять поляки. Також у Гожуві-Великопольському проживають представники інших національностей, такі як українці, німці, білоруси та росіяни. Більша частина населення перебуває у віковій групі від 20 до 50 років, що свідчить про те, що місто приваблює молодих людей і надає їм можливості для розвитку та самореалізації.

Офіційною мовою є польська, якою розмовляють більшість жителів. Через розмаїття національностей, тут також можна почути українську, німецьку, білоруську та російську мови. Більшість населення сповідує християнство, католицизм є основною конфесією. У місті також проживають представники інших релігій і християнських конфесій, включно з православ'ям, протестантизмом та іудаїзмом.

Культура та пам'ятки

Гожув-Велькопольський славиться багатою історією, традиціями та культурною спадщиною. Щороку тут відбуваються різноманітні тематичні виставки, фестивалі, концерти, з великим розмахом відзначаються національні свята. Наприклад, День міста, який святкують на початку літа, супроводжується парадами, виступами артистів, ярмарками та іншими розважальними заходами. 

У місті розташовані три кінотеатри, філармонія, чотири театри та амфітеатр просто неба. Муніципальна бібліотека міста має три філії та налічує колекцію в понад 380 тис. видань. Також у кожному районі міста є свої місцеві бібліотеки для дітей і дорослих.

Парки

Парк Коперника займає площу понад 18 га і складається з кількох зон. Тут можна побачити красиві квіткові клумби, стародавні величні дерева, мальовничі алеї та величезний фонтан. Парк прикрашає пішохідний міст, з якого відкривається чудовий краєвид на навколишній ландшафт. 

Парк Весна Націй було засновано 1913 року, він розкинувся навколо мальовничого ставка на болотистій місцевості. Тут є різні зручності для відвідувачів: кафе, ігрові майданчики для дітей, спортивні зони та доріжки для велосипедистів. Тут можна провести цілий день, насолоджуючись усіма принадами цього дивовижного місця.

Park Siemiradzkiego має відмінно розвинену інфраструктуру для відпочинку та розваг. Тут ви знайдете ігрові майданчики для дітей, зони з тренажерами для спортсменів, для любителів активного відпочинку передбачені витіюваті алеї для бігу або піших прогулянок. Родзинкою парку є оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вигляд на місто.

Музеї та бібліотеки

Муніципальна публічна бібліотека є найбільшою в місті. Тут представлені книги найрізноманітніших тематик: від класичної літератури до сучасних бестселерів, від науково-популярних видань до архівних документів. Бібліотека активно організовує заходи, спрямовані на залучення молоді до читання та освіти. Зустрічі з письменниками, вікторини, конкурси, літературні вечори та книжкові виставки сприяють поширенню культури читання, підвищенню інтересу до літератури та розвитку літературної спільноти. 

Любуський музей розташований у мальовничій віллі Шредер. У ньому зібрано багату колекцію предметів побуту, ремесел, мистецтва та археологічних знахідок, які дають змогу відвідувачам зануритися в історію регіону і дізнатися цікаві факти про його минуле. Крім експозицій, музей пропонує різноманітні програми та майстер-класи, організовані з метою ознайомлення відвідувачів із традиціями та ремеслами, характерними для цієї місцевості.

Театри

Театр Юліуша Остерва відомий своїми постановками класичних п'єс, сучасних драм і музичних вистав. У своїй роботі прагне поєднувати традиційні методи театрального мистецтва та сучасні тенденції, що робить його вистави унікальними та захопливими.

Театр Креатури являє собою творчий простір, де можна побачити не тільки класичні театральні постановки, а й сучасні експериментальні вистави, інсталяції та музичні виступи. Така різноманітність форм мистецтва дає змогу театру зацікавити аудиторію різного віку та смаків, роблячи його по-справжньому привабливим для широкого кола глядачів.

Гожувський амфітеатр є популярним місцем для проведення культурних заходів, концертів і фестивалів. Він має сучасну споруду і розташований у мальовничому парку просто неба. Це так звана літня сцена для багатьох музичних і творчих подій міста.

Освіта та наука

Гожув-Великопольський може похвалитися великою кількістю освітніх закладів, які пропонують різноманітні програми та можливості для студентів. Університети міста активно співпрацюють з іншими міжнародними навчальними закладами та пропонують програми обміну студентами, що сприяє їхньому кар'єрному успіху та запозиченню досвіду. Провідними навчальними закладами міста є: Академія Якуб, Університет бізнесу, інститут медичних наук, Вища духовна семінарія. Студентам пропонують широкий спектр навчальних програм, включаючи гуманітарні, природничо-наукові, технічні, медичні спеціальності та інші.

Інші пам'ятки

Гожув-Великопольський є автентичним символом Польщі, де історичні пам'ятки затишно уживаються з модерновими будівлями. Попри невелику територію, місто має безліч цікавих пам'яток, які привертають з кожним роком все більше відвідувачів:

 1. Собор Успіння Пресвятої Діви Марії – був побудований у XII ст. в готичному стилі, є однією з найдавніших споруд міста. 
 2. Старе місто – охоплює архітектурний комплекс зі старовинних будівель різних епох і стилів.
 3. Єврейський цвинтар – було зруйновано в 1930-х рр., але невелика каплиця і кілька пам'ятників залишилися недоторканими, зараз на цьому місці розкинувся прекрасний парк.
 4. Міська стіна – невеликий шматочок історії, що зберігся до наших днів.  Це була середньовічна оборонна споруда, що захищала місто від навали ворогів.
 5. Оглядова вежа Павук – будова розташована в центрі, в районі Староміського мосту. Вежа виконана з металу і має висоту 25 м. З оглядового майданчика відкривається чудова оглядова панорама всього міста. 

Архітектурні шедеври, величні церкви, дивовижні музеї, мальовничі парки – кожен куточок Гожува-Великопольського пронизаний історією і красою. Тут можна відкрити для себе безліч дивовижних місць, як сповнених духу давніх часів, так і сучасних виняткових локацій.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 112
 2. Поліція: 997
 3. Пожежна служба: 998
 4. Швидка допомога: 999
 5. Посольство України: +48 22 621 39 79