Завантаження...

hero

Глазго

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Глазго

Об'єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Глазго – одне з найбільших міст Шотландії, яке розташоване в центральній частині цього регіону. Також населений пункт є четвертим у Великій Британії за кількістю населення.

Засновано поселення 543 р. Вважається, що заслуга в цьому належить християнському місіонеру святому Мунго. З його ініціативи виник монастир, місіонера вважають покровителем міста донині. Наприкінці XII ст. Глазго мав статус єпархії і був важливим релігійним центром у цьому регіоні. Населений пункт став містом зі статусом самоврядування між 1175 і 1178 рр. У ньому почала активно розвиватися торгівля. У 1451 р. було засновано університет, завдяки чому Глазго став ще й центром освіти.

У XVIII ст. відбулася промислова революція, яка призвела до чергової хвилі розвитку міста. Особливо значні досягнення спостерігалися в галузі суднобудування. У XX ст. місто зазнало різкого спаду в економіці, але потім поступово почало відновлюватися. Важке машинобудування відійшло на другий план, лідируюче місце посіла сфера послуг. Також у місті став надзвичайно популярним туризм, у цій галузі Глазго вийшло на третє місце серед населених пунктів Великої Британії.

Розташування

Місто розмістилося за 32 км від гирла річки Клайд. У безпосередній близькості від нього розташоване Північно-Шотландське нагір'я. Населений пункт розташований на висоті над рівнем моря, що варіюється в межах 70-200 м. Територія Глазго наповнена рослинністю, характерною для помірного кліматичного поясу, переважно це листяні та хвойні дерева.

У Глазго переважає океанічний клімат, для якого властива значна кількість опадів, що випадають протягом року. Температурні коливання між сезонами відносно невеликі і становлять близько 10°C. Для літа характерна прохолодна і сира погода, в цей період йде багато дощів. Зима м'яка, але теж відрізняється похмурою погодою.

Територія

Адміністративний поділ Глазго включає 21 район, до числа яких належать: Linn, Greater Pollok, Pollokshields, Newlands/Auldburn, Govan, Craigton, Hillhead, Calton, Drumchapel/Anniesland, Anderston/City, Langside, Garscadden/Scotstounhill, Southside Central, Springburn, Partick West, Baillieston, Canal, Shettleston, Maryhill/Kelvin, East Centre, North East. Від кожного обирається по 3-4 члени міської ради. Муніципальна рада Глазго здійснює управління населеним пунктом.

У центрі міста розташовані основні визначні пам'ятки архітектури та культурні об'єкти. У східній частині центру розташувався торговий район Мерчант-Сіті, у західній – діловий, де зосереджені фінустанови Глазго.

Інфраструктура

У місті розташовано два аеропорти, що мають міжнародне значення. Це Глазго, який вважається найбільшим у Шотландії, і Прествік, що посідає третє місце за обсягом авіаперевезень у цьому регіоні.

Добре розвинене залізничне сполучення. Головними є вокзал Глазго-сентрал, що обслуговує близько 29 млн осіб щороку, і Куїн-стріт, що перевозить щорічно близько 4 млн пасажирів. З першого вокзалу вирушають поїзди в південному напрямку, з другого – у північному.

У Глазго є метрополітен, заснований ще в 1896 р. Лінія складається з кільця з 15 станціями. Метрополітен обслуговує близько 13 млн пасажирів щорічно. У місті розвинене автобусне сполучення, яке обслуговують 40 компаній. Працює водний транспорт – річкові трамваї та пароплав Waverley, на якому організовують екскурсії.

Рівень безпеки

Глазго вважається досить безпечним містом. Основна частка злочинів припадає на кишенькові крадіжки, тому варто стежити за особистими речами і дотримуватися особливої обережності на вокзалах, у метро та інших людних місцях. Великі грошові суми та документи рекомендовано залишати в сейфах готелів. Ризик пограбувань у місті низький, проте варто уникати прогулянок на самоті в темний час доби, особливо погано освітленими вулицями.

Вважається, що в Глазго високий ризик терактів, тому варто звертати увагу на поведінку людей і повідомляти представникам правопорядку про дії, які здаються підозрілими.

Ціни

Рівень цін у Глазго досить невисокий порівняно з іншими великими європейськими містами. За бажання зняти номер у готелі це можна зробити в готелях різного рівня комфортабельності за вартістю від 20€ до 120€.

Ціни на деякі продукти харчування встановлені на такому рівні:

 • молоко (1 л) або буханець білого хліба (500 г) – 0,65€
 • упаковка яєць (12 шт.) – 1,4€
 • курячі грудки (1 кг) – 4,5€
 • яловича вирізка – 5€
 • овочі, фрукти – 0,5-1,5€

Вартість разового квитка на проїзд у місцевому громадському транспорті обійдеться в 1,9€. Щомісячний проїзний можна придбати за ціною 42€.

Структура населення

Чисельність населення Глазго перевищує 600 тис. осіб. Жителі міста поділяються в процентному співвідношенні за статевою ознакою на 47% чоловіків і 53% жінок. Кількість жителів, які досягли повноліття, але не одружилися, вища за середньостатистичну по Шотландії і становить близько 41%.

Глазго вважається багатонаціональним містом. Більшість жителів є шотландцями, чисельність яких становить близько 89,6%. Також воно вважається містом із найбільшою в країні кількістю кольорового населення. Представниками інших національностей є:

 • англійці – 4,11%;
 • пакистанці – 2,7%;
 • ірландці – 1,59%;
 • уродженці країн континентальної Європи – 1,07%;
 • вихідці з Бангладеш – 0,04%.

Дві третини місцевих жителів зараховують себе до християн. При цьому 31,5% від цього числа є парафіянами Церкви Шотландії, а 29,2% – католиками. До атеїстів належать 22,7% населення, до мусульман – 3,1%. Процентне співвідношення представників інших конфесій (сикхів, іудеїв, буддистів, індуїстів) невелике.

Культура та пам'ятки

У Глазго дуже насичене культурне життя, що особливо стосується фестивалів, яких проводиться найбільша кількість у Шотландії. Їх організовують протягом усього року. Найбільш значущим заходом вважається фестиваль West End, який відбувається в червні й існує з 1996 р. Подія запам'ятовується завдяки парадам, музичним, театральним і танцювальним виступам.  

У Глазго розташована одна з найбільших музичних сцен у Великій Британії, рок-майданчик The Barrowlands в Іст-Енді, на якому відбуваються виступи багатьох відомих гуртів. У клубі King Tut's Wah Wah Hut проводяться живі концерти.

Парки

У Глазго розташовано близько 70 парків. Популярним місцем для відпочинку мешканців міста є парк Келвінгроув, заснований ще в 1852 р. і оформлений у вікторіанському стилі. На його території обладнано численні дитячі ігрові та спортивні майданчики.

Також давню історію має Квінз-парк, відкритий 1857 р. Глазго-Грін починає свою історію з середини XV ст. і слугує місцем для проведення різноманітних культурних заходів. Ботанічні сади Глазго, закладені у 1817 р., відомі тропічними рослинами.

Музеї та бібліотеки

У Глазго розташована галерея Келвінгроув, що зберігає величезну колекцію живопису. До числа найбільш значущих експонатів належать полотна Тиціана, Ван Гога, Пікассо та інших всесвітньо відомих майстрів. Також у галереї міститься зібрання Баррелла, що включає близько 9 тис. унікальних експонатів, які належать до різних епох.

Серед інших відомих музеїв Глазго варто згадати галерею сучасного мистецтва, де зберігаються роботи Гокні та Воргола, музей сільського життя просто неба, маєток Поллока та інші.

У Глазго діє 37 публічних бібліотек. До їх числа належить бібліотека Мітчелла, що існує з 1877 р. і вважається однією з найбільших у Європі. До зібрання включено 1,3 млн книг і 35 тис. карт.

Театри

У театрах Глазго можна ознайомитися з різноманітним репертуаром, що належить до різних жанрів. У Королівському театрі представлені опера, балет, класичні п'єси. Театр-вар'єте "Павільйон", що існує з 1904 р., пропонує подивитися мюзикли.

Репертуар аналогічного напряму представлений у Кінгс-театрі, заснованому на початку XX ст. На його сцені можна побачити вест-ендські мюзикли, створені в найкращих традиціях Бродвею. До інших значущих культурних майданчиків належать Сітізенс-театр і Трон-театр.

Освіта та наука

У місті є одразу кілька вишів: Університет Глазго, заснований у 1451 р., що включає дев'ять факультетів, Університет Стратклайда, утворений у 1796 р., який має п'ять факультетів, Каледонський університет, який існує з 1875 р., і включає три факультети.

Також у Глазго є низка коледжів та академій, діють початкові та середні школи. У деяких навчальних закладах викладання здійснюється гельською мовою.

Інші пам'ятки

У місті майже не збереглися будівлі, що належать до періоду середніх віків. Винятком є кафедральний собор святого Мунго. Раніше храм оточували численні споруди, але до теперішнього часу дійшов лише маєток Прованд, який належить до XV ст.

Серед будівель, зведених раніше XIX ст., варто згадати годинникову вежу Трон-театр, що збереглася з 1529 р., будівлю Торгового дому, зведену в 1791-1794 рр., вежу Толбут. Значна частина архітектурних споруд зводилася в XIX - на початку XX ст. Міські палати Глазго відповідають венеціанському стилю, кафедральні собори Діви Марії, святого Луки, святого Андрія – неоготичному стилю.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 999
 2. Посольство України у Великій Британії: +44 20 77 27 6312
 3. Консульство України в Шотландії: +44 131 556 002