Завантаження...

hero

Гдиня

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Гдиня

Республіка Польща
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Гдиня – портове місто на півночі Польщі, дванадцяте за розміром в країні та з 2013 – найкомфортніше для життя місто країни. Гдиня є частиною агломерації під назвою "Тримісто", куди також входять столиця воєводства Гданськ та курортне місто Сопот. До початку XX ст. Гдиня була невеликим рибальським селищем на березі Балтійського моря. Статус міста Гдиня отримала у 1926 р., завдяки будівництву нового порту, що призвело до різкого зростання кількості населення.

Будівництво завершилося у 1939 р., а населення міста зросло до 120 тис. Після Другої світової війни Гдиня пережила період швидкого відновлення та відбудови. Так з’явилося сучасне місто. Сьогодні Гдиня відома своїм прекрасним узбережжям, гамірним портом та культурними подіями, такими як Гдинський кінофестиваль. Відвідавши це приморське місто, ви зможете зануритися у барвисту культуру Польщі та пізнати її цікаву історію.

Розташування

Гдиня розташована на березі Балтійського моря. Місцевість навколо міста переважно горбиста. Узбережжя всіяне піщаними пляжами та скелями із прекрасними видами на Гданську затоку та море. На узбережжі можна прогулятися скелястими стежками, посидіти у кафе на міській набережній та порибалити з причалу, також відомого як "Морський Вокзал".

Клімат навколо міста океанічний та досить прохолодний протягом року. Також з кінця травня та до початку серпня у Гдині спостерігається феномен білих ночей.

Територія

Гдиня поділена на 22 райони, кожен з яких має свої унікальні риси. Найпопулярнішими для відвідування туристами є:

  • Середмістя – жвавий район у центрі міста, тут знаходяться Гдинський акваріум і Військово-морський музей;
  • Орлово – район розташований уздовж узбережжя, відомий своїми піщаними пляжами та чарівною набережною;
  • Каменна Гура – район відомий своїми пагорбами та прекрасними краєвидами Гдині та Балтійського моря;
  • Оксиве – розташований у північно-східній частині міста, є історичним центром Гдині.

Це всього лише мала частина усіх районів. Кожен з них має свої особливості. Відвідавши їх, гості міста отримають безліч незабутніх вражень.

Інфраструктура

Гдинська транспортна інфраструктура добре розвинена, вона пов’язана з загальнонаціональною мережею доріг, тому до міста легко дістатися автомобілем. Автомагістраль A1 забезпечує прямий шлях до Гдині з інших великих міст.

Розгалужена мережа громадського транспорту полегшує пересування містом. Система автобусних маршрутів охоплює усе місто та забезпечує перевезення до різних районів та околиць міста. Також працюють одні з останніх у країні тролейбусів. Гдиня належить до інтегрованої системи продажу квитків (SKUP), що дозволяє пасажирам використовувати єдиний квиток для проїзду в автобусах, тролейбусах, трамваях і поїздах у районі Триміста (Гданськ, Гдиня та Сопот).

Потяги PKP Intercity забезпечують сполучення з великими містами Польщі, включаючи Варшаву та Краків. Крім того, регіональні поїзди, якими керує SKM, пропонують зручне сполучення в районі Триміста.

Порт Гдиня є великим транспортним вузлом, який служить важливими воротами для морського транспорту. Він обслуговує пасажирські перевезення завдяки своїм сучасним  поромним терміналам, а також вантажні перевезення – для міжнародної торгівлі.

Гдиня, як і решта району Триміста, обслуговується аеропортом ім. Леха Валенси, який розташований приблизно за 25 км від міста.

Рівень безпеки

Гдиня вважається доволі безпечним містом для туристів завдяки низькому рівню злочинності. Особливо небезпечних районів та місць у Гдині немає. Вулиці регулярно патрулює поліція, а в туристичних локаціях вживаються всі необхідні безпекові заходи.

Проте рекомендуємо уникати безлюдних або погано освітлених місць, а також бути уважними у місцях із великим скупченням людей, адже там стаються крадіжки. Тому, керуючись здоровим глуздом та базовими правилами безпеки, ви зможете насолодитися візитом до Гдині.

Ціни

Ціни на їжу у Гдині різняться в залежності від закладу харчування, проте в середньому обід буде коштувати від 1€ до 40€. Ціни на одяг також відрізняються: від 8-25€ – у бюджетних магазинах, до 70€ – у магазинах середньої ланки та понад 70€ – у брендових магазинах та бутіках.

Одноразовий квиток на поїздку громадським транспортом буде коштувати не більше 1€. Доступні також годинні квитки – вони дозволяють необмежену кількість поїздок протягом певного відрізка часу. Годинний квиток буде коштувати приблизно 1,5€, а за денний квиток доведеться віддати 2,5-3,5€. Діють також знижки для дітей, студентів та пенсіонерів. Вартість квитків на потяг або міжміський автобус залежить від напрямку.

Структура населення

Населення Гдині багатонаціональне та складається переважно з поляків, проте існують також невеликі громади інших національностей. В місті представлені різноманітні релігійні спільноти, але найбільшою є католицька. Розподіл населення за віком у Гдині є приблизно таким:

  • 0-17 років – понад 32 тис.;
  • 18-64 років – близько 156 тис.;
  • 65+ років – понад 56 тис.

Середній вік населення міста становить 43 роки. Кількість жінок трохи переважає – 53%, на противагу 47% чоловіків.

Культура та пам'ятки

У місті присутня цікава суміш різноманітних архітектурних стилів різних історичних періодів: функціоналізму, арт-деко, неокласицизму, соцреалізму, модернізму та постмодернізму. Сильний вплив також має морська тематика – часто зустрічаються корабельні форми, ілюмінатори замість вікон та інші морські мотиви.

У Гдині проводиться головний польський кінофестиваль – Гдинський кінофестиваль. З 2003 р. також проходить Open'er Festival, один із найбільших фестивалів сучасної музики в Європі, де щороку виступають багато іноземних виконавців хіп-хопу, року та електронної музики. Влітку проходить Viva Beach Party – велика дводенна техно-вечірка на Громадському пляжі Гдині та літні концерти CudaWianki.

Парки

Гдиня відома своїми красивими парками та зеленими насадженнями, які пропонують мешканцям і відвідувачам багато можливостей для відпочинку, насолоди природою та активного дозвілля.

Парк Поланкі – це чарівна зелена зона, розташована в районі Редлово. Тут є тихий ставок, квіткові виставки та добре доглянуті газони. Парк пропонує спокійну атмосферу для пікніків, прогулянок і відпочинку на природі.

Мальовничий парк "Гдинська Скеля" розташований поблизу пляжу, може похвалитися неймовірним краєвидом на Балтійське море. У парку є доглянуті доріжки, лавки та місця для пікніків, що робить його ідеальним місцем для відпочинку та насолоди морськими пейзажами.

Музеї та бібліотеки

Гдиня є домом для кількох захопливих музеїв, які демонструють історію, культуру міста. Кожен з них має свої різноманітні експонати.

Гдинський акваріум і музей морського рибальства пропонують унікальну можливість дослідити підводний світ і дізнатися про морське життя. Тут представлена різноманітна колекція риб та інших морських істот, а також експонати з історії та технології рибальства.

Музей міста Гдині – демонструє історію, розвиток і культурну спадщину міста. Тут проводяться різноманітні виставки, які охоплюють такі теми, як містобудування, архітектура та перетворення міста на гамірний морський порт.

Військово-морський музей присвячений історії Польського військово-морського флоту, містить велику колекцію військово-морських артефактів, включаючи моделі кораблів, зброю, уніформу та документи.

Театри

Гдиня, бувши жвавим і культурно розвинутим містом, пропонує різноманітні театри для своїх відвідувачів. Гдинський музичний театр відомий своїми дивовижними постановками мюзиклів, представляє різноманітні вистави, включаючи як класичні, так і сучасні мюзикли.

Польський театр "Гдиня" демонструє поєднання класичних і сучасних п’єс у виконанні та постановці талановитих акторів та режисерів. Він охоплює різні театральні стилі, від драми до комедії та експериментальних вистав.

Театр "Вибжеже", розташований у мальовничому прибережному районі, зосереджується на сучасних та інноваційних театральних постановках. Він відомий своїми інтелектуальними п’єсами, які торкаються актуальних соціальних і політичних проблем.

Освіта та наука

Гдинський морський університет – один із двох вищих навчальних закладів у Польщі, які спеціалізуються на підготовці висококваліфікованих офіцерів для морської галузі. Він був заснований в 1920 р. як морська школа в Тчеві, а пізніше переїхав до Гдині. У 2001 р. отримав статус академії та назву "Морська академія Гдині". Університет пропонує курси в таких галузях, як підприємництво та товари, морська інженерія, морська наука та електротехніка. 2 липня 2018 р. отримав статус  університету.

Польська військово-морська академія – виш, розташований в Гдині, що готує офіцерів для військово-морських сил країн Європи, Північної Африки, Близького та Далекого Сходу. Заклад забезпечує можливість отримання вищої освіти, пропонує спеціалізовані курси та програми післядипломної освіти. Академія проводить дослідження в різних галузях, включаючи морську стратегію, міжнародне право, автоматизацію навігації та конструкції кораблів.

Інші пам'ятки

Пірс Орлово, з якого відкривається приголомшливий вид на море та узбережжя. Він ідеально підходить для неспішних прогулянок насолоди морським бризом та є прекрасним місцем для  пам'ятних фото.

Набережна Кліфф славиться своїми видами на Балтійське море та узбережжя. Ця менш людна набережна ідеально підходить для спокійної прогулянки, насолоди мальовничою красою узбережжя Гдині.

Розташований на околиці Гдині, ландшафтний парк "Тримісто" – це зелена зона, яка пропонує можливості для активного відпочинку, як-от походів, їзди на велосипеді, а також пікніків. Це ідеальне місце для насолоди природою.

Вітряк Dar Pomorza, який зараз є кораблем-музеєм. Це судно багато років було навчальним для Польського морського університету, а тепер дозволяє зсередини зазирнути в історію вітрильного спорту.

Телефони екстрених служб

  1. Гаряча лінія екстрених служб: 112
  2. Швидка допомога: 999
  3. Посольство України в Гдині: +48 58 34 606 90