Завантаження...

hero

Галац

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Галац

Румунія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Галац – старовинне портове місто в гирлі Дунаю. У візантійську епоху його називали Галазіон, у перекладі – "Блакитний". Свого часу Галац став домом для першої у Східній Європі місії Ватикану. Сьогодні це процвітаюче місто і найважливіший суднобудівний центр Румунії. Крім розвиненої різнобічної промисловості, тут активно розвивається туризм. Стародавня архітектура, чудові сади з рідкісними рослинами, Парк скульптур уздовж річки, музеї та театри – все це притягує мандрівників з Європи, зокрема з України, і дає змогу значно поповнити скарбничку вражень.

Дістатися до Галаца можна різними способами. Українці, які віддають перевагу поїздам, наразі не можуть купити залізничні квитки для прямого шляху, оскільки Укрзалізниця не має прямого сполучення з Галацем. Інтерсіті з України сюди теж поки що не ходять. Але пасажири можуть купити квиток на поїзд з пересадками, вибравши відповідний маршрут, вагон і ціну. За допомогою сервісу SkyBooking ви знайдете всі актуальні рейси до Галаца, порівняйте розклад, купите залізничні квитки онлайн на поїзд, який підходить найкраще. Також до Галаца можна купити авіаквитки та автобусні квитки онлайн.

Розташування

Галац розташований у східній частині Румунії, на лівому березі річки Дунай, а також на перетині річок Прут і Сірет. За 80 км від міста – чорноморське узбережжя. Унікальне розташування сприяє процвітанню Галаца, високому рівню його життя, а водночас – збереженню всієї краси і старовинних традицій за допомогою найсучасніших інструментів. Багата природа, теплий клімат, безліч визначних пам'яток забезпечують популярність Галаца серед туристів. Багато хто бере квитки на автобус або залізничні квитки онлайн, щоб провести тут вихідні. Якщо ж купити квиток на літак, ви зможете помилуватися красою тутешніх пейзажів під час поїздки з аеропорту.

Територія

Згідно з офіційним сайтом Галаца, він складається з мережі районів, що включають безліч мікрорайонів. Серед головних районів міста – Порт, Центр, два райони Мазепа, чотири райони Тигліна, Хочень, Бар'єра Траян і Північний Траян, ІС, Фріму, Дунайський.

Для пересування містом місцеві жителі використовують різні види транспорту, від особистих автомобілів і велосипедів до громадських електричних автобусів і трамваїв. Регулярний розклад дає змогу швидко добиратися в будь-яку локацію Галаца без проблем і затримок, що дуже корисно для туристів. У якому б районі не розташовувався ваш готель, ви завжди потрапите в центр або Старе місто.

Інфраструктура

У місті є залізничний і автовокзали, але якщо для вас кращий літак – можна взяти авіаквитки в один із двох найближчих до Галаца аеропортів. Аеропорт Тулча розташований за 80 км від міста, а Констанца – за 152 км. Далі можна придбати автобусні квитки онлайн або залізничні квитки (потяг прибуде прямо в місто). Зручніше заздалегідь придбати залізничні квитки онлайн на найближчий до моменту прильоту рейс. Так ви заздалегідь оберете відповідну вартість квитка, дізнаєтеся точний час у дорозі й уникнете затримок.

Українські туристи можуть їздити в Галац кількома способами. Ви можете купити квиток на поїзд, квитки на автобус або ж дістатися до Європи і звідти купити квиток на літак. Поїзди Укрзалізниці та швидкісні Інтерсіті курсують до багатьох європейських міст, що мають пряме сполучення з Галацом. Ви обираєте поїзд, залізничні квитки з найкращою ціною, потрібним рівнем комфорту вагона, а далі складаєте оптимальний маршрут з пересадками.

За допомогою SkyBooking пасажир може не тільки купити залізничні квитки онлайн, а й підібрати відповідні для пересадки рейси на літак або автобус, вибравши оптимальні за ціною квитки. Вся інформація актуальна, адже надходить з офіційних сайтів європейських та українських перевізників. Самим містом ви можете пересуватися трамваєм, електробусом, тролейбусом, велосипедом або досліджувати місцевість на поромі.

Рівень безпеки

Рівень злочинності в Галаці – низький, до того ж продовжує знижуватися останніми роками. Місцеві жителі позбавлені расових, етнічних, релігійних та інших упереджень. Щоб уникнути неприємностей під час подорожі, слід дотримуватися загальних правил безпеки. Місцеві злодії полюбляють працювати групами, нерідко використовують для відволікання уваги дітей, тож будьте особливо пильними в подібних випадках. Зберігайте цінності, гроші та документи в найбільш захищених місцях, не залишайте їх у машині та не кладіть у задні кишені. Постарайтеся не прогулюватися по Галацу на самоті, особливо в темний час доби.

Ціни

Місцеві ціни дещо вищі за українські, при цьому перебувають на середньому для Румунії рівні. Переночувати в хостелі тут можна за 42$, а в готелі – за 42-51$. Поїсти в недорогому ресторані ви зможете за 13$, а повечеряти удвох у ресторані середнього рівня – за 33$. Вартість одягу та взуття в Галаці – середня для Європи.

Так, купити фірмові джинси можна за 67$, сукню – за 50$, кросівки обійдуться приблизно в 76$, а пара туфель з натуральної шкіри – у 98$. Вартість квитка на громадський транспорт дуже низька – 0,3$. Також туристам пропонують орендувати велосипеди, щоб досліджувати місцеві визначні пам'ятки у власному зручному темпі. Ціни на оренду залежать від конкретного місця, але здебільшого теж цілком доступні.

Структура населення

Галац – одне з найбільших процвітаючих міст регіону з населенням, що перевищує 217 тис. осіб. Прекрасне розташування і сполученість з головними транспортними маршрутами забезпечують високий рівень життя містян. Загальна кількість чоловіків у місті незначно менша, ніж жінок.

Серед місцевого населення переважають румуни, проте також є єврейські та молдавські діаспори, роми. Більшість місцевих жителів сповідують православ'я, а решта християнських конфесій (католики, греко-католики, протестанти) перебувають в меншості. Також у місті є мусульмани та юдеї, а частина населення зараховує себе до атеїстів.

Культура та пам'ятки

Галац – старовинне румунське місто з багатою історією і традиціями. І хоча численні російсько-турецькі війни знищили практично всю багатовікову спадщину, тут все ж збереглися деякі пам'ятки архітектури. Стародавні будівлі, міські музеї, православний храм часів середньовіччя в історичному центрі міста допомагають туристам зануритися в атмосферу минулого.

Помилуватися красою міста можна під час прогулянки набережною на Дунаї – найдовшою у всій Європі. А відвідування масштабного торгово-розважального центру, площа якого перевищує 33 тис. км2, забезпечує найсучасніше дозвілля. Щороку в Галаці проводять міжнародні музичні фестивалі в різних жанрах – фольклорні, блюзові, джазові, класичні та рок-фестивалі.

Парки

Серед найпопулярніших місць – громадський сад 1846 р. з великими зонами відпочинку, старовинними скульптурами та величезною колекцією дерев. Тут регулярно проходять заходи та свята. У Галаці є невеликий зоопарк з багатьма видами тварин, а також ботанічний сад з океанаріумом.

У саду ростуть понад 3 тис. рослин – місцевих та екзотичних. Тут є розарій, криті оранжереї з рідкісними видами флори, Японський сад. У величезному акваріумі на території ботанічного саду зустрічаються найрізноманітніші представники фауни. Це місце особливо подобається дітям, оскільки багатьох тварин можна погладити, потримати в руках, сфотографуватися з ними.

Музеї та бібліотеки

У Галаці є два великих музеї – природничих наук та історії. Музей природничих наук Ресвана Ангелуца розташований у великому комплексі з виставковими та глядацькими залами, акваріумом, планетарієм, лабораторіями. У його колекції зібрано понад 60 тис. експонатів. Купол планетарію, діаметром 7 м, відкриває проєкції зоряних скупчень, туманностей, Сонячної системи

Неподалік розташована астрономічна обсерваторія з розсувним дахом і найбільшим у Румунії оглядовим майданчиком. Краєзнавчий музей історії Пауля Пелтенеа пропонує ознайомитися з великою колекцією експонатів, присвячених життю Галаца – місцевим ремеслам і звичаям, що практикувалися, археологічним знахідкам і багато чому іншому.

Театри

Галац багатий своїми театральними традиціями і вже кілька століть підтримує артистичне середовище. У місті виступають різні самостійні трупи. Серед місцевих театрів особливо виділяються три:

    Драматичний театр Фані Тардіні дав свої перші вистави 1837 р. Це найстаріший театр у місті, який процвітає донині.

  1. Національний театр опери та оперети "Нае Леонард". Це сучасний театр, репертуар якого ґрунтується на старовинних музичних традиціях Румунії, водночас тісно пов'язаний з актуальними реаліями.
  2. Ляльковий театр "Гулівер" – улюблене місце юних глядачів. У його репертуарі понад 30 драматичних постановок. На його сцені ставлять сюжети всесвітньо відомих міфів, казок і творів світової культури – від "Піноккіо" і "Білосніжки" до "Маленького Муки" і "Чарівника країни Оз".

Ці театри – найбільш популярні серед містян і гостей Галаца, але не єдині. Захоплені театрали також можуть насолодитися роботою молодих артистів, студентськими постановками, аматорським мистецтвом.

Освіта та наука

У Галаці є два основні виші – державний і приватний. Державний університет Нижнього Дунаю (UDJG) – один із наймолодших і водночас найкращих у Румунії. Він був заснований злиттям політехнічного інституту з педагогічним коледжем у 1974 р., а в 1991 р. отримав назву "Дунереа де Жос". Щорічно тут навчається понад 12 тис. студентів, зокрема майже 3 тис. іноземців.

Приватний університет Данубіуса з'явився у 2002 р. і до теперішнього часу набув статусу провідного румунського вишу. Це сучасний університет, що діє за всіма європейськими канонами. Він оснащений великою бібліотекою, лабораторією для судово-медичних досліджень, сучасною лабораторією Apple і власною друкарнею, доступною студентам.

Інші пам'ятки

Галац зустрічає гостей цікавими пам'ятками та автентичною атмосферою. Серед сакральних місць у місті – залишки церкви святої Марії, побудованої у XVII ст., і незвичайна церква святого Миколая. Остання відкрита до відвідування і сьогодні. Вона приваблює покритими міддю куполами, зібранням старовинних ікон і дивовижним співом свого церковного хору.

Найвищою точкою Галаца є телевізійна вежа з оглядовим майданчиком і рестораном. Знаковою пам'яткою є міський фонтан, створений Костянтином Бараскі 1966 р. Це художня композиція у вигляді квадратного басейну з мармурових плит, у центрі якого – велика бронзова фігура дівчини на хвилях. У міському парку Свободи з 2004 р. стоїть пам'ятник гетьману Мазепі. На його постаменті є написи румунською та українською мовами.

Телефони екстрених служб

  1. Дорожня допомога: 921
  2. Поліція: 955
  3. Швидка допомога: 961
  4. Пожежна служба: 981
  5. Посольство України в Румунії: +40 2123 036 60