Завантаження...

hero

Фастів

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Фастів

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Фастів – це невелике місто Київської області. Незважаючи на малу площу, він став одним із найважливіших транспортних вузлів у країні. Перша згадка про нього в літописах датується 1390 р., проте мало що відомо про життя місцевих жителів у ті часи. Точніші дані з'являються з початку XVI ст., коли Фастів був невеликим селищем, яким володіла родина Васенцевичів. Дещо пізніше його віддали римо-католицькому єпископу. У ці часи у містечку почала активно розвиватися релігія, було збудовано перший католицький костел.

Найбільший розквіт міста та його економіки починається з 1870 р., коли через нього проклали залізницю. Близьке розташування до Києва зробило Фастів одним із найважливіших залізничних вузлів. Навіть у наші дні багато поїздів Укрзалізниці та Інтерсіті їздять через цю станцію. До того ж купити залізничний квиток можна онлайн з будь-якого міста та не витрачати час на вокзалі. Подивитися розклад, вартість квитка на поїзд та купити його можна за допомогою сервісу SkyBooking. На нашому сайті інформація про графік руху поїздів відповідає офіційному сайту Укрзалізниці. Також у нас ви знайдете автобусні квитки та авіаквитки онлайн у будь-якому напрямку. Ви самі керуватимете пошуком відповідних рейсів та встановлюватимете параметри вибору. У пасажирів, які купують квитки онлайн, є можливість самостійно вибрати місце у вагоні. Також можна комбінувати різні види транспорту у своїй подорожі. При цьому зверніть увагу, що автобусні квитки, залізничні квитки та авіаквитки онлайн оформлюються та оплачуються окремо.

Розташування

Фастів знаходиться за 100 км на південний захід від столиці. Таке місце розташування робить його чудовим транзитним пунктом для пасажирів. Тут часто роблять пересадки, подорожуючи автобусом чи потягом. Для авіаперельотів доведеться їхати до іншого міста, оскільки аеропорт відсутній. Найближчі міжнародні аеропорти – Бориспіль та Київ, звідки відправляються рейси до Європи, Близького Сходу, Азії. Ви можете купити квиток на літак онлайн за допомогою SkyBooking. Також, якщо ви не хочете витрачати час на чергу та їздити до каси на вокзалі, то краще купити квиток на поїзд чи автобус онлайн. Це набагато швидше та зручніше.

Місто знаходиться на березі річки Унава. Вона протікає через дві області, Київську та Житомирську, та впадає у річку Ірпінь, яка  є притокою Дніпра. Рельєф тут горбистий з ярами та балками, але в більшості місцевість рівнинна. Флора та фауна відповідає поширеним видам для центральної частини України. В окрузі багато лісів.

Територія

Наразі Фастів має статус районного міста, проте до 2020 р. він був містом обласного значення. Його площа становить 43 км2. Що справді небагато. Тому до 1938 р. його взагалі вважали селищем. Він має розвинену інфраструктуру і залишається центром для багатьох прилеглих населених пунктів. Головним чином Фастів зміг вирости завдяки залізниці. На вокзалі є три платформи, які приймають поїзди та електрички. Тому з Фастова ви можете купити залізничний квиток у будь-якому напрямку. Це стосується і автобусних квитків, хоча автомагістралей через місто проходить значно менше. Залізничні маршрути дозволяють дістатися столиці та інших ключових міст країни, а також здійснити поїздки в різних напрямках для роботи чи відпочинку.

Інфраструктура

Більшість інфраструктури Фастова займає залізниця. В окрузі знаходиться безліч залізничних переїздів. Деякі пролягають безпосередньо через місто. Саме тому, якщо пасажиру потрібна пересадка, то йому запропонують купити квитки на потяги із зупинкою на цій станції. Практично кожен залізничний транспорт (поїзд, Інтерсіті, електричка), що їде до Києва чи з нього, зупиняється тут.

Окрім того, це важливий вантажний пункт. Щодня тонни товару у вантажних вагонах їдуть у різних напрямках. Також тут знаходиться депо, де Південно-Західна залізниця обслуговує свої поїзди.

Що стосується іншого виду транспорту, то в місті є невелика автостанція, де можна дізнатися про розклад та купити квиток на автобус. Авіаквитки в касі купити неможливо, тому що її немає, проте сучасні технології дозволяють купити квиток на літак онлайн. Завдяки skybooking.ua вам не потрібно перевіряти кожен рейс окремо та порівнювати їх, адже ми відображаємо інформацію з офіційних сайтів авіакомпаній. Тому у нас ви легко знайдете квитки на літак, наприклад, до Європи.

Містом курсує кілька автобусних маршрутів. Їх не так багато, але достатньо, щоб без проблем дістатися будь-якої частини Фастова. Також тут добре розвинена мережа таксі.

Рівень безпеки

Фастів – невелике місто, тож рівень злочинності тут досить низький. Кримінальні статті у зведенні новин з'являються вкрай рідко, проте багато залежатиме від обраного вами району міста. Більш сприятливими вважаються ті, що знаходяться далі від залізничного вокзалу. Там мало приїжджих, не такий наплив людей. Відпочинок буде тихим та спокійним. У той же час, не варто вибирати житло на околиці. Ті райони представлені приватним сектором, де інколи здають кімнати. Звідти буде складно діставатися центральних вулиць міста, де знаходиться найбільше кафе та магазинів.

Ціни

Незважаючи на те, що Фастів знаходиться досить близько до Києва, ціни на житло тут досить низькі. Це також стосується вартості послуг у сфері медицини та краси. Щодо продуктів, то їхня ціна не відрізняється від середньої вартості в містах такого розміру. У супермаркетах цінники фіксовані і не відрізняються від таких у Києві чи іншому місті. А ось у невеликих магазинах чи на ринку вам можуть продати бажаний товар дешевше.

Фастів поєднує переваги близькості до столиці з низькими витратами на житло, різні послуги та продукти. Наприклад, обід у ресторані на одну особу коштуватиме 10-20$, абонемент у спортзал – 13$, джинси – 25$. Це робить місто привабливим варіантом для проживання, особливо для тих, хто прагне зберегти свій бюджет і при цьому насолоджуватися комфортною обстановкою та доступністю всього необхідного.

Структура населення

Структура населення у Фастові така сама, як і в усіх регіонах центральної частини України. Понад 90% становлять українці. 10%, що залишилися, займають росіяни, євреї та інші національні меншини. Загальна кількість людей, які проживають у місті на початок 2022 р., становить трохи більше 44 тис. Це менше, ніж за попереднього перепису населення. Така тенденція спостерігається вже кілька років і пов'язана з нестачею робочих місць у Фастові. Тому багато абітурієнтів або молодих фахівців прагнуть переїхати у великі міста, де є перспективи кар'єрного зростання.

Говорячи про вікову структуру населення, також варто відзначити стрімке зменшення кількості дітей та молоді. Незважаючи на це, тут продовжує працювати багато підприємств. У Фастові знаходиться чотири великі заводи, які забезпечують робочими місцями не лише містян, а й людей із селищ, розташованих поряд. Крім того, є досить велика друкарня.

Культура та пам'ятки

Великий вплив у розвитку культури у Фастові справила поява залізниці. Нею через місто проходив тракт між Поліссям та центральними регіонами України. Нею часто їздили купці, пропонуючи свої товари. Базари в поселенні влаштовувалися щотижня. Близько семи разів на рік вони переростали у ярмарки. Люди гуляли, веселилися, обмінювалися досвідом та звичаями. Такий зв'язок спостерігався в одязі, живописі та музиці. В архітектурі Фастова можна побачити поєднання різних стилів.

Місцеві жителі багато уваги приділяють спорту, особливо футболу. Регулярно проводиться міський чемпіонат із футболу. У ньому вже бере участь десять команд. Також є асоціація дворового футболу, яка проводить окремі змагання. Також проводилися нічні автоперегони для екстремалів, проте такий спортивний захід не знайшов великої підтримки серед місцевих мешканців.

Парки

У Фастові є лише один парк – "Молодіжний". Йому надано статус пам'ятника садово-паркового мистецтва. Раніше це була садиба місцевих поміщиків. Довгий час вона була зруйнована, і лише у 2000 р. було створено парк. Він розташований на березі річки Унава, на піднесенні. Загальна площа складає 14 га. Флора складається із різних видів рослин. У парку можна побачити дуже старі дерева, які тут ростуть з ХХ ст., а також нові види дерев та чагарників, завезені з інших регіонів України. Крім того, можна зустріти і закордонні екземпляри. Наприклад, канадську тсугу. Ягідний тис, що росте в парку, внесений до Червоної книги України.

Музеї та бібліотеки

Безпосередньо у місті театру немає, проте сюди часто приїжджають відомі артисти з гастролями та виставами. Виступають вони у міському будинку культури. Там є спеціальний зал для глядачів зі сценою. Також відбуваються концерти місцевих мистецьких, театральних та музичних гуртків.

Натомість у місті є кілька кінотеатрів. Один із них старіший. Останнім часом у ньому рідко показують фільми, оскільки мыстяни все частіше віддають перевагу сучасному кінозалу. У SM Cinema є лише один зал, в якому показують почергово різні фільми. У ньому можна побачити усі світові прем'єри.

Театри

Незважаючи на те, що Фастів невелике місто, у ньому є кілька музеїв. Найпопулярніший із них – "Музей на колесах". Він розташований безпосередньо біля залізничного вокзалу. Замість будівлі використано старий поїзд та вагон, у якому підписували договір про об'єднання УНР та ЗУНР у 1918 р.

Також у місті є краєзнавчий музей. Заснований він був у 1990 р. Однак повноцінно працювати міг лише з 1995 р. Це пов'язано з тим, що місцева влада виділила для музею напівзруйновану будівлю. Знадобилося близько п'яти років, щоб упорядкувати його. Нині ж фонд експонатів музею налічує понад 50 тис. екземплярів.

Освіта та наука

У Фастові працює кілька шкіл та дитячих садків. Сюди ходять не лише місцеві діти, а й приїжджають учні з довколишніх сіл. Працює і ліцей-інтернат, де студенти не лише навчаються, а й живуть. Також у місті є кілька професійно-технічних училищ. Серед них є як державні, так і приватні установи. Здебільшого вони навчають технічним та інженерним спеціальностям, проте є кілька економічних та юридичних факультетів.

Із вищих навчальних закладів у Фастові працює Міжрегіональна академія управління персоналом (МАУП). Це одна з її філій. У Фастові є лише кілька факультетів. Випускники одержують диплом державного зразка.

Нещодавно відкрили комп'ютерну академію. Вступити туди може кожен, хто має таке бажання, на основі загального конкурсу. Там проводять навчання за спеціальностями, пов'язаними з IT сферою, що буде корисним не лише новачкам, а й досвідченим фахівцям.

Інші пам'ятки

Незважаючи на те, що місто досить маленьке, у нього багата історія. Це знайшло своє відображення у місцевій архітектурі. Деякі будівлі та пам'ятники вдалося зберегти до наших днів. Окрім музеїв та парків, у Фастові є й інші пам'ятки.

Однією з них стала дерев'яна Покровська церква. Ця пам'ятка архітектури була збудована у 1766-1772 рр. на місці зруйнованого храму. Спроєктував будівлю Іван Григорович-Барський. Київський архітектор, який творив у стилі козацького бароко. Існує легенда, що будівництвом займався великий полковник Семен Палій. Однак він помер за кількадесят років до початку будівництва. Сама церква є тризрубним храмом. Вона все ще зберігає свій первісний вигляд. За винятком даху, який тепер покритий металом, а не деревом.

Ще одним значним будинком вважається костел Воздвиження Хреста Господнього. На його будівництво пішло вісім років. Збудований у неоготичному стилі, який характерний для кінця ХІХ ст.

Раніше до визначних пам'яток належала будівля вокзалу, проте її повністю перебудували. Тепер там невелике сучасне приміщення з одним залом очікування та кількома касами.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна охорона: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка медична допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104