Завантаження...

hero

Ельблонг

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ельблонг

Республіка Польща
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ельблонг розташований на півночі Польщі, у Вармінсько-Мазурському воєводстві, на березі однойменної річки. Місто було засноване в 1237 р. і стало важливим торговим центром у Ганзейському Союзі. За свою історію Ельблонг пережив безліч подій, включно з війнами та руйнуваннями, проте багато історичних будівель було відновлено і збережено.

Однією з найвідоміших визначних пам'яток Ельблонга є Старе місто. Тут розташовані історичні будівлі, середньовічні вулички та площа, а також кафе і ресторани, де можна насолодитися місцевою кухнею й автентичною атмосферою. В Ельблонзі був побудований замок Тевтонського ордену, який був символом могутності та багатства середньовіччя. Фасадна архітектура міста поєднує течії й техніки, характерні для різних епох. Тут можна знайти прекрасні зразки готичного, барокового та класичного стилів. Ратуша, собор святого Миколая, Ринкова брама – лише деякі зі знаменитих архітектурних шедеврів, які прикрашають місто.

Ельблонг має розвинену промисловість, що включає важке виробництво, виготовлення меблевої продукції, машинобудування та харчову галузь. Заводи та підприємства міста відіграють важливу роль в економіці регіону, створюючи робочі місця та роблячи внесок в індустріальний розвиток. В економічному розвитку міста значно важливими є не лише туристичні об'єкти, а й освітні заклади. Усе це створює динамічну та різноманітну основу для розвитку Ельблонга та його процвітання.

Розташування

Місто розташоване на висоті 0 м над рівнем моря у Вармінсько-Мазурському воєводстві, на березі р. Ельблонг, яка є притокою Вісли. Також в околицях є озера Дружно та Озерак.

Рельєф представлений рівнинними ділянками. Навколо Ельблонга можна побачити лісисті масиви та поля, які створюють мальовничий пейзаж.

Клімат Ельблонга належить до океанічного. Зими прохолодні, середня температура січня становить близько -2°C. Літо спекотне, із середньою температурою липня близько +19°C. Місто перебуває під впливом Балтійського моря, що надає певної свіжості та вологості повітрю.

Територія

В Ельблонзі не передбачено офіційного адміністративного поділу. Місцеві жителі використовують умовні назви районів для їхньої ідентифікації.

Південні райони та селища: 

 1. Середмістя.
 2. Старе місто.
 3. Лаштуня.
 4. Заводзе.
 5. Осик.
 6. Затор.
 7. Дембіца.
 8. Нове-Място.
 9. Нове поле.
 10. Домбки.
 11. Варшавське Передмістя.
 12. Пші Млине.
 13. Вітошеве.
 14. Вінниця.
 15. Виспа Спихжув.
 16. Трусо.
 17. Стагнев.
 18. Ракове.

Північні райони та селища: 

 1. Сади.
 2. Ставнік.
 3. Кемпа Полноцна.
 4. Завада.
 5. Закшеве.
 6. Кам'янка.
 7. Над Ярем.
 8. На Стоку.
 9. Домброва.
 10. Древник.
 11. Гостиниця.
 12. Біляни.
 13. Моджевіна.
 14. Рубно Вельке.
 15. Червоний Ляс.
 16. Прочник.
 17. Фазантерій.

Головою міського управління є мер. Адміністративна структура міста також містить міську раду, яка у співпраці з мером бере активну участь у розробці та впровадженні стратегічних рішень, що стосуються розподілу фінансування та розвитку міста, поліпшення якості життя його жителів. Різноманітні департаменти та підрозділи забезпечують ефективне виконання завдань і функцій міського управління. Це стосується транспорту, освіти, медицини тощо.

Інфраструктура

Ельблонг не має свого аеропорту, найближчий – у Гданську, розташований за 77 км. Другий за віддаленістю – аеропорт Бидгощ, розташований на відстані 180 км.

Ельблонг має у своєму розпорядженні ефективну залізничну систему, що забезпечує пасажирські перевезення і зв'язує його з іншими регіонами Польщі та Європи. Швидкісні поїзди з комфортабельними вагонами забезпечують приємну та безпечну подорож, даючи змогу швидко дістатися до необхідного місця.

У місті діє розгалужена мережа громадського транспорту, що включає автобуси та трамваї. Міський транспорт охоплює всі райони міста та околиці, а регулярні інтервали руху дають змогу дістатися в будь-яку частину міста за короткий час. Для безпечного та зручного пересування містом позначена розмітка велосипедних доріжок.

Рівень безпеки

Ключовим фактором, який визначає рівень безпеки в Ельблонзі, є ефективна робота поліції та інших правоохоронних органів. Сучасні технології та системи відеоспостереження широко використовують в місті. 

Громадяни також беруть активну участь у підтримці порядку. Наприклад, місцеві жителі часто інформують поліцію про підозрілі або потенційно небезпечні ситуації, що дає змогу запобігати можливим злочинам.

Місцева влада підтримує програму громадської безпеки, проводячи семінари, тренінги та регулярні інформаційні кампанії в освітніх і публічних установах, таких як школи, університети, бібліотеки тощо.

Ціни

В Ельблонзі є мережеві магазини, де можна купити продукти харчування. Найпопулярнішими є супермаркети Biedronka, Lidl і Tesco, які пропонують широкий асортимент продуктів за доступними цінами. Крім того, у місті є ринок, де продаються свіжі та якісні овочі, фрукти, м'ясні та молочні продукти від місцевих фермерів. Орієнтовна вартість основних харчових продуктів:

 • хліб – 0,70-1€
 • яйця – 0,80-1,20€
 • молоко – 1-1,30€
 • рис/макарони – 1,20-2€ 
 • картопля – 0,70-1€
 • м'ясо курки – 4-5€
 • риба – 7-9€
 • овочі – 0,80-2€
 • фрукти – 1-3€

В Ельблонзі середня вартість обіду у фастфуді становить близько 5-7€. Середня ціна обіду або вечері в кафе варіюється від 8€ до 15€. Ви можете вибрати комплексні обіди, що включають гарячу страву, салат і напій, або зробити замовлення на свій розсуд.

Ресторани міста представляють різноманітність кухонь і меню – від польської традиційної до міжнародної. Ціни залежать від рейтингу та концепції закладу. Середня вартість вечері в ресторані становитиме 15-25€. 

Місцеві магазини пропонують широкий вибір одягу, де можна придбати базовий повсякденний гардероб за розумними цінами. Середня ціна футболки становить 10-20€.  Штани або джинси можуть обійтися в 40-70€. Вартість демісезонної куртки складе 70-120€. Пара кросівок або черевиків обійдеться в 60-100€.

Структура населення

Населення Ельблонга становить більш як 117 тис. осіб, близько 95% – поляки. Також у місті проживають малі національні групи, включно з українцями, білорусами, росіянами тощо.

Більшість жителів перебувають у віковій категорії від 20 до 64 років – 60%. Діти до 14 років становлять 15%, а люди старші за 65 років – близько 25%.

Офіційна мова – польська, вона також є основною мовою спілкування. Інші етнічні групи, які проживають на території міста, використовують свої рідні мови в повсякденному житті.

За релігійною приналежністю найбільш поширеною релігією є християнство, його сповідують близько 85%. Також є представники інших конфесій та релігій, включно з православними, протестантами та мусульманами.

Культура та пам'ятки

Ельблонг славиться багатим культурним життям. Тут є Молодіжний культурний центр, Європейський центр зустрічей "Святовид" та інші місця, де молодь може розкрити свій творчий потенціал і з користю провести час.

Любителям мистецтва доступне відвідування Galeria EL Art Center, галереї Захента, де можна доторкнутися до прекрасного й ознайомитися з роботами сучасних майстрів.

Один із найпопулярніших музеїв міста – історико-археологічний, у якому можна дізнатися про багату історію Ельблонга, починаючи з його заснування і до наших днів.

У місті розташовано кілька театрів, включно з театром ім. Олександра Шеврука, який спеціалізується на постановках класичних творів.

Парки

Парк Ромуальда Траугутта – уздовж мальовничих алей гостей зустрічають різні скульптури. У парку можна не тільки насолодитися красою природи та мистецтва, а й зайнятися спортом на обладнаному тренажерами майданчику, покататися на велосипеді або здійснити пробіжку. У парку є озеро, де придбавши корм у спеціальних автоматах, можна погодувати качок і лебедів. Для дітей обладнано кілька ігрових зон із батутами, гойдалками та гірками.

Парк Міхала Кайки – тут поєднання мальовничих стежок та доріжок в оточенні старовинних дерев і доглянутих клумб зі строкатими квітами. Це місце, де приємно просто гуляти та насолоджуватися природою. Тут є дитячі та спортивні майданчики, галявини для пікніків і відпочинку, кав'ярні, фонтани – все, що зробить ваш відпочинок різноманітним і цікавим.

Музеї та бібліотеки

Археологічний та історичний музей пропонує дивовижну колекцію археологічних знахідок: бронзові посудини, кераміка, зброя, прикраси та інші предмети, що дають змогу відвідувачам побачити, як змінювалися технології, звичаї та культура протягом різних історичних епох.

Ельблонгська бібліотека ім. Кіпріана К. Норвіда пропонує широкий вибір літератури, періодичних видань, електронних ресурсів та інших освітніх матеріалів для різного віку та інтересів. Бібліотека також слугує місцем для освітніх і культурних заходів, таких як лекції, семінари, книжкові виставки та літературні зустрічі, які сприяють інтелектуальному розвитку та збагаченню культурного досвіду відвідувачів.

Вармінсько-Мазурська педагогічна бібліотека містить тисячі книжок, електронних ресурсів, журналів та інших матеріалів, присвячених педагогіці та суміжним галузям. Велика увага приділяється як академічним дослідженням, так і практичним аспектам освіти, надаючи можливість глибокого занурення у світ різних предметів і методик навчання.

Театри

Театр Олександра Шеврука зберігає дух класичного театру, водночас експериментуючи з різними мистецькими формами та напрямками. Його названо на честь видатного польського драматурга та режисера, роботи якого вирізняються глибоким психологізмом, майстерністю створення характерів та оригінальними ідеями, які й досі захоплюють своєю актуальністю та оригінальністю.

Kino Światowid являє собою сучасний кінотеатр, що здійснює покази як класичних фільмів, так і останніх прем'єр різних жанрів. Однією з головних переваг кінотеатру є його комфортабельність. Зали обладнані зручними кріслами та мають чудовий звук і якість зображення. Крім того, тут є кафе, де можна приємно провести час перед або після перегляду фільму.

Освіта та наука

Наявність вищих навчальних закладів і дослідницьких центрів в Ельблонзі сприяє формуванню інноваційного середовища, залученню студентів і фахівців із різних регіонів. Студенти мають змогу здобути якісну освіту в таких вишах, як Вармінсько-Мазурський університет, Академія прикладних наук, Педагогічний коледж іноземних мов, Академія прикладних медичних і соціальних наук та ін.

Сучасні навчальні плани, високотехнологічне оснащення лабораторій і бібліотек, а також кваліфікований викладацький склад роблять навчання в цих університетах ефективним і цікавим.

Інші пам'ятки

Собор святого Миколая є однією з найбільш значущих пам'яток архітектури Польщі. Його будівництво почалося в XIII ст., за багато століть він зазнав змін і доповнень, але не втратив своєї краси та величі. Внутрішнє оздоблення вражає уяву: вишукані вітражі, різьблені дерев'яні елементи та фрески.

Ринкові ворота були частиною оборонної споруди XVI ст. До наших часів збереглися лише фрагменти будівлі, на одному з яких було побудовано оглядовий майданчик. З висоти відкривається чудовий краєвид на Старе місто та його визначні пам'ятки.

Тевтонський замок – це історичний архітектурний шедевр, збудований лицарями Тевтонського ордену в XIII ст., уособлював міць і велич середньовічної держави. Проіснував до 1454 р. Нині збережено фрагменти замку і веж, у яких розташований музей. Його кам'яні стіни досі таємниче зберігають історичні секрети та події минулих днів.

Церковна стежка – являє собою маршрут, що проходить через кілька храмів Старого міста. У стародавні часи це був найкоротший шлях, щоб потрапити з однієї церкви в іншу. Після Другої світової війни збереглася лише частина цього маршруту.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 112
 2. Поліція: 997
 3. Пожежна служба: 998
 4. Швидка допомога: 999
 5. Посольство України: +48 22 621 39 79