Дрогобич
Загальна інформація
-
Країна: Україна
-
Статус: районний центр
-
Адміністративний Центр: Дрогобицький район
-
Площа: 41 км²
-
Заснований у 1387 році
-
Клімат: помірний континентальний
-
Часовий пояс: UTC+2:00, влітку UTC+3:00
-
Населення: 73 682
-
Телефонний код: +380 324
Інфраструктура
Дрогобич
Про місто
Дрогобич – це одне із найбільших міст у Львівській області. Імовірно, він був заснований у ХІ-ХІV ст. У цій місцевості багато соляних джерел, що допомогло стрімкому економічному розвитку міста. Першу згадку про нього можна зустріти в рукописах 1387 р. Незважаючи на те, що ці території спочатку належали Галицько-Волинському князівству, під час численних війн місто часто переходило від однієї держави до іншої. Довгий час ним правила Польща. Потім, після її розпаду, Дрогобич відійшов до Австрії. Цей період припав на розквіт нафтової промисловості у місті. Відкривалися різні виробництва та заводи. Також вплив Східної Європи видніється і на місцевій архітектурі. Практично весь нинішній центр виконано у стилі тих часів.
З назвою міста пов'язано кілька місцевих легенд. Найпоширеніша версія говорить, що спочатку в цій місцевості було невелике поселення під назвою Бич. Місцеві жителі торгували сіллю, що приносило величезний прибуток і приваблювало розбійників. Під час одного з набігів поселення було зруйноване. Ті, кому вдалося вижити, вирішили почати все заново та заснували нове містечко, яке назвали Другий Бич. З роками воно звелося до простішого – Дрогобич.
Розташування
Дрогобич знаходиться у західній частині України. Дістатись його можна, купивши квитки на автобус або скориставшись послугами Укрзалізниці. Вибір транспорту залежить від ваших уподобань. Купити квиток на літак не вдасться, тому що у місті немає аеропорту. Найкраще купити автобусні або залізничні квитки онлайн. Це допоможе вам заощадити час. Досить просто скористатися сервісом SkyBooking. У нас ви зможете купити квитки на поїзд онлайн, автобус, авіаквитки. Також можна подивитися розклад швидкісних Інтерсіті та поїздів зі звичайними вагонами, автобусів та маршруток. Вартість квитка завжди вказана в описі рейсу. Усі дані взяті з офіційних сайтів перевізників.
Якщо ви не знайшли прямого рейсу до Дрогобича, спробуйте підібрати поїзд з пересадкою у Львові. Ці міста знаходяться на відстані 100 км один від одного і між ними щодня курсують автобуси. Ви можете заздалегідь купити автобусні квитки на потрібний рейс або просто ознайомитися з розкладом. Це буде дуже доречним, щоб поїздка пройшла за планом. Ви можете також знайти відповідний рейс на офіційному сайті Укрзалізниці або купити квиток на поїзд онлайн на нашому сайті.
Територія
Місто розташоване на березі річки Тисьмениця. Він є центром Прикарпатської агломерації. Загальна площа складає 41 км2. Тут сприятливий клімат для відпочинку будь-якої пори року. Зими досить м'які, а літо не надто спекотне. Це завдяки близькому розташуванню гір. Тут висока вологість повітря та дуже низький атмосферний тиск. Тому декому буде непросто звикнути до цих кліматичних умов. Проте Дрогобич дуже актуальний серед туристів. Звідси часто вирушають екскурсії в гори, відкриваються різноманітні оздоровчі санаторії та туристичні готелі.
Інфраструктура
У місті є вокзал та автостанція. Ви без проблем можете купити квиток на автобус або залізничні квитки на місці або онлайн. У пасажира буде можливість вибрати поїзд (звичайний або Інтерсіті) та вагон (плацкарт, купе, люкс). Аеропорту в Дрогобичі немає. Тому всі авіарейси здійснюються через Львів. Вибрати рейс і купити квиток на літак можна за допомогою сервісу SkyBooking. Вартість квитка за таким маршрутом ви можете переглянути на нашому сайті. Ціна авіаквитка варіюється, виходячи з безлічі факторів. Також можна відразу купити автобусний квиток або залізничні квитки онлайн, як тільки ви запланували подорож. Так у вас буде більший вибір.
Самим містом ходить громадський транспорт. Є маршрутки, автобуси та тролейбуси. Трамваї мали їздити ще в минулому столітті. Було продумано план, проте через низку причин його так і не змогли здійснити.
Розташування визначних пам'яток для туристів дуже зручне. Майже всі визначні будівлі знаходяться в історичному центрі міста. Вам не доведеться багато їздити містом. Екскурсійні програми проводять пішки, тому що об'єкти розташовані у кроковій доступності один від одного. Там же можна знайти житло, оскільки біля площі Ринок відкрито багато готелів.
Рівень безпеки
Перш ніж планувати подорож, багато туристів цікавляться рівнем безпеки у вибраному місті. Це справді важливий аспект, адже ніщо не повинно зіпсувати вашу подорож. Дрогобич – одне з найбільших туристичних міст Львівщини. Незважаючи на велику кількість приїжджих, рівень злочинності тут не перевищує такий самий у будь-якому іншому місті України. Правоохоронці піклуються про те, щоб кожен місцевий мешканець та гість Дрогобича відчував себе у безпеці. Ви сміливо зможете прогулятися нічними вулицями, освітленими ліхтарями, або відвідати віддалені райони міста, якщо у вас виникне таке бажання.
Ціни
Як відомо, ціни в містах, де туризм є важливою частиною економіки, на продукти та розваги можуть відрізнятися від менш популярних міст. Однак багато залежить від району, в якому ви житимете. Можете запитати місцевих жителів, де вони роблять покупки. Як правило, у цих місцях ціни не відрізняються від звичних для вас. Також можете сходити до супермаркету. У той же час у сувенірних крамницях або в магазинах, що знаходяться поряд з визначними пам'ятками, навіть вартість продуктів буде вищою, ніж в інших місцях. Тому без необхідності не рекомендуємо закуповуватись там, якщо хочете заощадити.
Структура населення
На сьогодні кількість містян складає 73 682 особи. Це у кілька сотень разів більше, ніж на момент заснування міста. Структура населення також змінилася відтоді. Спочатку на цих землях проживала велика кількість євреїв. Також були поляки. До кінця ХІХ ст. кількість останніх значно зросла. У цей період місто знаходилося у складі Польщі та Австро-Угорщини. Після Другої світової війни знову почала зростати кількість українців. 2001 р. 93% загального населення становили українці. Цей відсоток продовжує зростати і зараз.
Щодо вікової структури населення, то тут мало що відрізняється від загальної ситуації в країні. Кількість людей пенсійного віку переважає молоде покоління. Однак часто можна побачити, як молодь приїжджає сюди на сезонні заробітки. Вони влаштовуються у кафе, готелі або просто допомагають на ринку.
Культура та пам'ятки
Нині культура у Дрогобичі дуже розвинена. На неї виділяють державні кошти, і місцеві підприємці часто інвестують у соціокультурні проєкти. Поступово місто стало одним із найбільших культурних центрів Львівської області. Окрім театрів та музеїв, увага приділяється і місцевим видавництвам. У Дрогобичі їх сім. Усі вони працюють, щотижня випускаючи нові газети. Також є місцева радіостанція, яка покриває не лише місто, а й сусідні райони.
Варто зазначити, що містяни люблять різноманітні фестивалі. Найвідоміший із них – "Велика Гаївка". Вперше його проводили у 2012 р. Тоді було встановлено рекорд України за кількістю учасників у подібних заходах. Цей фестиваль присвячений весні та відродженню народних традицій. Проводять його на третій день після Великодня. На центральній площі встановлюють сцени, відкривають ярмарки. Також проводять й інші фестивалі, присвячені музиці чи народним традиціям.
Парки
У місті багато зелених зон. Найзначнішим містяни вважають парк ХІХ ст. Він знаходиться у самому центрі міста. Також його називають Замковою горою. Загальна площа парку складає 2,35 га. Місцева влада стежить за його станом, адже він входить до списку природних пам'яток. Крім рідкісних видів дерев, на цій території є кілька будівель, які мають державне значення.
Також є інші парки. Вони менші, але не менш значущі. Таким, як парк ім. генерала Васильєва та Богдана Хмельницького також надано статус пам'ятки садово-паркового мистецтва.
Музеї та бібліотеки
Найбільшим у місті вважається краєзнавчий музей "Дрогобиччина". Він працює ще з 1940 р. На сьогодні йому належить сім відділів, які займають шість залів. У кожному з них представлена окрема тематика та частина історії Дрогобича. Найбільше відвідувачів приваблюють картинна галерея та зал мистецтв.
Ще один популярний музей у місті носить ім'я Бруно Шульца – польського письменника та художника єврейського походження. Він був відкритий 2003 р. у гімназії, де колись навчався, а потім працював Бруно. Там можна побачити його перші роботи та спогади сучасників.
Освіта та наука
У Дрогобичі є багато шкіл, гімназій та вищих навчальних закладів. Багато абітурієнтів приїжджають, щоб вступити до Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка. Він заснований у 1940 р. До структури університету належать чотири інститути, п'ять факультетів, а також центри післядипломної освіти та підготовки до вступу. В університеті можна здобути 56 спеціальностей. Також у цьому виші є ліцей.
Ще один не менш значущий навчальний заклад – Дрогобицьке державне музичне училище ім. Василя Барвінського. Він має ІІ рівень акредитації. Освіту можна здобувати як стаціонарно, так і заочно. Студентів навчають грати на духових, ударних, струнних та деяких народних інструментах. Можна отримати будь-яку спеціальність, пов'язану з музикою, окрім естрадного спрямування.
Крім того, є і Духовна семінарія, кілька філій великих вишів, медичне училище та художні школи.
Інші пам'ятки
Дрогобич має багату історію, яка знайшла відображення в його архітектурі та культурних звичаях. Багато уваги привертають культові будинки міста. Найпопулярнішим серед них стала церква святого Юра. Вона входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Початок будівництва церкви датується 1656 р. Насправді будівля набагато старша. Спочатку вона стояла у селі Надієве. Потім її розібрали та перевезли на нинішнє місце в обмін на сіль. Зовнішній вигляд церкви з того часу не змінювався. Усередині можна побачити оригінальні фрески, що їх розробив Стефан-Маляр Попович Медицький.
Не менш значущою пам'яткою став собор Пресвятої Трійці. Він виконаний з каменю та розташований у центрі міста. Спочатку це була невелика дерев'яна церква. Однак згодом її перебудували.
Як і в решті великих міст західної частини України та Східної Європи, головну площу називають Ринок. У її центрі знаходиться ратуша. У минулі часи вона була головною будівлею у місті. Нині це приміщення міської адміністрації.
Телефони екстрених служб
- Пожежна охорона: 101
- Поліція: 102
- Швидка медична допомога: 103
- Аварійна газова служба: 104