Завантаження...

hero

Червоноград

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Червоноград

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Червоноград – це дивовижне невеличке містечко на заході України. Початок його величної історії датовано 1692 р. На той час місто називалося Кристинопіль, а його засновником був Фелікс Казимир потоцький – коронний гетьман Польщі. Упродовж років місто переживало як розквіт, так і занепад. На сьогодні ми маємо квітуче місто, яке невпинно розвивається та радо зустрічає гостей.

Наразі Червоноград є значним промисловим центром. Тут знаходяться шахти з видобутку вугілля, які щорічно приносять чималий прибуток, що позитивно впливає на економічний розвиток міста та регіону. Червоноград також вважається одним з історичних осередків краю. Тут збереглася пам'ять про славетний рід Потоцьких, а також про незламність українського народу.

Червоноград відвідують як українці, так і гості з Європи. Нині  їздити містами та країнами стало набагато зручніше завдяки онлайн-сервісам для пошуку та покупки квитків на автобус, літак чи потяг, швидкісний Інтерсіті, зокрема SkyBooking. Подивитися розклад, дізнатися вартість квитків, обрати місце в автобусі, вагоні можна не виходячи з дому, приділивши справі лічені хвилини.

Розташування

Територіально Червоноград – це Західноукраїнська лісостепова зона, інша назва – Мале Полісся. Тут протікає річка Західний Буг. Місцевість переважно рівнинна. Місто належить до Львівської області. Його загальна площа складає 37,6 м².

У Червонограді, як і на більшій частині України – помірно-континентальний клімат. Теплий сезон триває майже чотири місяці – з травня до вересня. Середня температура влітку становить +24°C. Липень вважається найспекотнішим місяцем, тож температура може сягати понад +30°C. Холодний сезон припадає на період з жовтня до квітня. Найнижчі температури спостерігаються в січні – -5°C. Вологість повітря залишається переважно в межах 4%.

Територія

Червоноград є центром однойменного району. До його складу належать сім територіальних громад, з них п’ять – міські та дві – селищні:

 1. Міські: Белзька, Великомостівська, Радехівська, Сокальська, Червоноградська.
 2. Селищні: Добротвірська, Лопатинська.

Між районами добре налагоджено транспортне сполучення, тож, щоб дістатися у потрібне місце, не доведеться докладати зайвих зусиль та витрачати багато часу на очікування чи пересадки. Автобуси курсують за чітким розкладом кожного дня без затримок. Це дуже зручно, адже місцеві жителі постійно їздять у справах.

Інфраструктура

Дістатися Червонограда можна з багатьох куточків України та навіть світу. Це можна зробити одним зі зручних видів транспорту:

 1. Літаком. У Львові є міжнародний аеропорт ім. Данила Галицького, тож діє авіасполучення з Варшавою, Берліном, Парижем, Римом, Прагою та іншим містами Європи. Відстань від Львова до Червонограда складає близько 78 км, тож шлях від аеропорту до місця призначення можна подолати потягом, автобусом або на таксі.
 2. Потягом. До Червонограда можна дістатися потягом Укрзалізниці. Є можливість обрати вагон різного рівня комфорту (плацкарт, купе, люкс) або скористатися Інтерсіті. Наявні як прямі рейси, так і з пересадками, в залежності від бажаного міста відправлення.
 3. Автобусом. Територією України пролягає розгалужена мережа транспортних шляхів, тож до Червонограда можна доїхати автобусом.

Громадський транспорт міста також курсує належним чином. Всього є близько десяти автобусних маршрутів.

Купити квитки на автобус, залізничні квитки або авіаквитки можна за допомогою сервісу SkyBooking, який успішно співпрацює з Укрзалізницею та авто- і авіакомпаніями. Офіційні сайти наших партнерів є єдиним надійним джерелом для надання конкретної інформації щодо рейсів для майбутніх пасажирів.

Рівень безпеки

У Червонограді доволі спокійно. Випадки злочинів трапляються рідко, але поліція закликає містян та туристів відповідально ставитися як до власної безпеки, так і до безпеки оточення. В місцях великого скупчення людей, таких як залізничні станції, автовокзали, торгові центри, зупинки громадського транспорту тощо, краще ретельно пильнувати за власними речами, щоб не стати жертвою крадіїв.

Поліція забезпечує спокій та безпеку в місті, регулярно здійснюючи патрулювання. Це дозволяє швидко реагувати на екстрені випадки або попередити їх появу.

Ціни

Ціни на продукти, одяг, розваги в Червонограді дещо нижчі, ніж у мегаполісах України, тож гості міста не відчуватимуть матеріальних труднощів.

Довгострокова оренда квартири коштуватиме від 120€, без урахування комунальних послуг. Зняти номер можна від 19€. Купити нерухомість завжди складно, але в Червонограді ціни будуть дещо нижчими, якщо порівнювати зі Львовом, Києвом, Одесою чи Дніпром.

Вартість квитка в громадському транспорті становить 0,36€, як і в більшості інших міст України. Залізничні квитки, авіаквитки та квитки на автобус у межах України та за кордон пасажири можуть купити за вигідними цінами, якщо будуть постійно стежити за пропозиціями сайтів-агрегаторів, які своєю чергою керуються даними з офіційних сайтів перевізників.

Структура населення

Кількість населення Червонограду складає понад 64 тис. осіб. В загальному рейтингу міст за кількістю населення він займає 47 місце. Кількість чоловіків менша, ніж жінок. Чисельність дітей до 4 років складає близько 3500 осіб, від 5 до 9 років – близько 4 тис. осіб, від 10 до 14 років – понад 4500, від 14 до 18 років – близько 4 тис. Переважна більшість – дорослі та люди похилого віку. Серед довгожителів (люди віком понад 100 років) – 4 особи.

Серед національностей, що проживають на території міста, переважають українці, також є євреї, поляки, росіяни та інші. Більшість містян є православними християнами, також є католики, протестанти та іудеї.

Культура та пам'ятки

Історичне минуле Червонограда є доволі насиченим. Воно знайшло своє відображення у сучасній культурі цього краю. В архітектурі міста чітко простежуються європейські риси, адже Червоноград довгий час був під владою Польщі. Це можна помітити, прогулюючись вулицями. Місто вражає кількістю архітектурних пам'яток, зокрема привертають увагу церкви та монастирі.

Червоноград також є дуже зеленим містом. Тут багато  насаджень, що створюють особливу "екологічну" атмосферу, тож багато туристів приїжджають сюди. До того ж купити квиток на потяг, літак або автобусні квитки онлайн дуже просто. Це можна зробити за допомогою свого смартфона на сайті skybooking.ua.

Парки

Червоноград багатий парками та скверами. Деякі з них знаходяться на території шкіл, церков, соборів та монастирів. Найбільшим є парк культури та відпочинку. Його площа складає 50 га. В центральній частині парку знаходиться гарний ставок. Тут можна покататися на човнах або просто насолодитися пейзажами. Є дитячі майданчики, атракціони, каруселі, лабіринти тощо. Для тих, хто хоче перекусити, на території знаходяться кафе та ресторани.

Музеї та бібліотеки

У Червонограді діють декілька музеїв:

 1. Червоноградська філія Львівського музею історії релігії знаходиться в палаці Потоцьких, який має вагоме значення в історії цього краю. Тут є чотири зали, в одному з них проводять довготривалі виставки, теми яких постійно змінюються. Загальний фонд музею складає 10 тис. експонатів, серед яких більшість – твори українського-сакрального мистецтва;
 2. Художній музей "Сокальщина" – це філія одного з львівських музеїв. Тут зберігається близько 1 тис. експонатів, які є найкращим відображенням неповторної української культури.

Червоноград має розвинену бібліотечну систему. В місті 11 бібліотек як для дітей, так і для дорослих.

Театри

У Червонограді є драматичний театр ім. Лесі Українки. Його заснували навесні в 1961 р. під керівництвом Дмитра Винничка. Разом з тим з'явився перший творчий колектив, який ставив такі відомі п'єси, як "Чудесний край" Леоніда Юхвіда, "Перші троянди" Дмитра Суптелі, "Котигорошко" Анатолія Шияна та інші. Деякі з цих творів й нині демонструють на сцені, але є й нові. Репертуар постійно оновлюється. Колектив театру навіть здійснював довготривалі гастролі Україною, тож є доволі відомим та має численні нагороди.

Освіта та наука

У Червонограді є десять шкіл та чотири спеціалізовані заклади середньої освіти. Також є школи, що займаються позашкільним вихованням.

У місті діє Червоноградський гірничо-економічний коледж, а також є професійно-технічне училище – Навчально-практичний центр технології зварювальних робіт.

ВНЗ у місті немає, але є декілька філій на базі навчально-реабілітаційного центру – Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП) та економічного факультету Львівського національного університету.

Багато студентів їдуть навчатися до інших міст України або за кордон. На щастя, купити квитки на літак зі Львова до країн Європи, на автобус або на потяг в межах України стало значно простіше з появою сайтів-агрегаторів. Купуючи залізничні квитки онлайн, можна обрати вагон, місце тощо, обираючи автобусні квитки онлайн можна пересвідчитися в наявності зручностей, а купуючи квитки на літак можна скільки завгодно обирати найкращу пропозицію. Онлайн-сервіси для покупки квитків – це нові можливості.

Інші пам'ятки

Серед інших туристичних об'єктів Червонограда не можна залишити без уваги такі:

 • церква святого Юрія та монастир Отців Василіян – це архітектурна пам'ятка, яка має національне значення. Засновано у ХVІІІ ст. Це місце є також історичною пам'яткою, адже тут Андрей Шептицький склав свої чернечі обітниці;
 • церква святого Володимира – комплекс культових споруд ХVІІ ст. в стилі бароко, центральним об'єктом якого є сакральна будівля з усипальницею родини Потоцьких. Будівля храму є найстарішою в місті;
 • придорожній хрест Яна III – місцева пам'ятка архітектури, яка символізує перемогу польського війська над турками.

Побачити таку велику кількість історичних та культурних пам'яток вдається не всюди. Плануючи подорож до Червонограда, для покупки квитків краще віддавати перевагу онлайн-сервісам. Вони співпрацюють безпосередньо з перевізниками,  аеропортами, залізничними та автостанціями, тож безперервно та цілодобово надають лише перевірену інформацію щодо наявних рейсів.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена оперативна служба: 112
 2. Поліція: 102
 3. Пожежна служба: 101
 4. Медична допомога: 103
 5. Аварійна газова служба: 104