Завантаження...

hero

Чернівці

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Чернівці

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Чернівці називають столицею Буковини, а ще українським Парижем, через витончену архітектуру та романтичну атмосферу, а також українською Голландією! Адже саме під Чернівцями щовесни розквітають поля тюльпанів.

Чернівці дивують різноманітністю архітектури – поєднання античності та класицизму з ультрасучасністю, яка навіяна впливом європейської культури. Краєвиди Буковини також чудові – дивовижні гори, річки та поля. Тут кожен знайде свій куточок!

Подорож до Чернівців завжди викликає захоплення у туристів, саме тому туди варто вирушити і вам. Для цього лише слід купити квитки на поїзд або автобус із вашого міста з допомогою сервісу SkyBooking. Введіть початковий і кінцевий пункти у спеціальні поля на сайті, оберіть дату, після чого програма видасть вам оптимальний маршрут із пересадками й без. Ви можете дістатися поїздом із кількох міст України. Також пропонуються рейси без пересадок автобусами.

Розташування

Чернівці – адміністративний, політичний та релігійний центр Чернівецької області, важливий культурний та науково-освітній центр України. Місто розташоване на південному заході країни, за 40 км від румунського кордону.

Чернівецька область відома під етнографічною назвою Буковина та розташована на південному заході України. Площа території складає 8,1 тис. км2. Регіон межує з Вінницькою, Івано-Франківською, Тернопільською та Хмельницькою областями. На півдні Чернівецької області проходить державний кордон із Молдовою та Румунією.

У Чернівецькій області протікає велика кількість річок. Одна з найвідоміших – Черемош. Її витік починається в Карпатах, на заході області, та протікає вздовж кордону з Івано-Франківською областю до центрально-північної частини, де впадає в річку Прут. Також популярністю у туристів користується озеро Гірське Око – незвичайний скарб природи Буковини.

У Чернівцях літо комфортне, зими – морозні та снігові, весь рік тримається мінлива хмарність. Упродовж року температура коливається від -5°C до +25°C і рідко буває нижчою за -14°C або вищою +30°C.

Територія

Ріка Прут, що протікає у Чернівцях ділить місто на правобережну та лівобережну частини. А адміністративний поділ відбувався з 1965 р. за трьома районами: Першотравневий, Шевченківський та Садгірський. Нині ці адміністративні одиниці скасовано в рамках проведення децентралізації. Але місцеві, а звичкою, вживають назви старих та деяких "народних" топонімів: Старе місто, Нове місто, Садгора, Монастирська, Калічанка, Клокуча тощо.

Чернівецька міська рада є представницьким органом місцевого самоврядування. Налічує корпус із 60 депутатів та міського голови.

Інфраструктура

Багатство та родючість земель краю, унікальний характер природно-кліматичних умов зони обумовлюють великий потенціал агропромислового комплексу. Це дає змогу сільському господарству спеціалізуватися на вирощуванні культур, які мають попит на світовому ринку. Тому промисловість міста орієнтована на сільськогосподарське машинобудування та переробку сільгосппродукції.

У Чернівцях розташований Міжнародний аеропорт ім. Леоніда Каденюка. Якщо ви хочете вирушити з цього міста до іншої країни, рекомендуємо скористатися сервісом SkyBooking, який допомагає купувати квитки на літак за максимально низькими цінами!

У Чернівцях розташовується й залізничний вузол, тому до цього міста легко дістатися поїздом із пересадками або без. Ви можете придбати залізничні квитки на поїзд із багатьох міст України також за допомогою сервісу SkyBooking. Для цього просто на сторінці для оформлення квитків на нашому сайті, вкажіть початковий та кінцевий пункти та виберіть дату. Далі штучний інтелект видасть усі можливі рейси, вам залишиться лише оформити покупку.

Рівень безпеки

Чернівці є одним із найбезпечніших міст в Україні. Місцеве населення вкрай спокійно та дружелюбно ставиться до туристів, з радістю їх приймає та допомагає. Звісно, вам варто дотримуватися елементарних правил власної безпеки, щоб уникнути крадіжки.

Рівень злочинності в Чернівецькій області – найменший в державі, а кількість тяжких та особливо тяжких злочинів протягом року вдалося скоротити.

Рівень злочинності в області, з розрахунку на 10 тис. населення, становив 78 злочинів проти 110 по Україні. Рік тому цей показник складав 96.

Ціни

Чернівці завжди приваблювали туристів. Вартість життя тут вища за середню, але нижча, ніж у столиці. Ви можете відпочити тут на 500 грн на день. Загалом ціни на стандартні речі в Чернігові такі:

  • житло – від 250 до 2 тис. грн на день, залежно від місця розташування апартаментів та пропонованих умов;
  • харчування — від 200 до 500 грн на день, залежно від того, хочете ви обідати в ресторанах, їдальнях чи готовити самостійно;
  • транспорт – містом ви можете проїхати на маршрутному таксі, ціна якого – 10 грн, на автобусі – 8 грн, трамваї – 8 грн, таксі – від 30 грн.

Структура населення

Чернівці аж із 1762 р. показували невпинні темпи збільшення кількості населення. Ця тенденція, яка тималася понад 200 років, змінилася лише на початку 2000-х рр., коли почався відтік населення, але буквально через кілька років, вже у 2002, демографічна ситуація у місті стала знову покращуватися. Позитивна динаміка збережена до цього дня.

Хоча збільшення кількості чернівчан відбувалося переважно внаслідок міграційних процесів, однак природний приріст населення теж відіграв у цьому свою роль. Проте тут ситуація не така позитивна. Спад природного приросту населення у Чернівцях спостерігався з 1989 по 2001 рр., а став "у плюсі" лише у 2005 р.

Переважна більшість містян (понад 60%) – молодь до 44 років. Але останні роки зберігається тенденція до старіння населення. Щодо національної приналежності, то у Чернівцях понад 90% українців, 7% роосіян і 1-3% – представники інших національностей та етнічних груп. Українську мову у побуті вживають понад 80%, російську – 11%, румунську – 3,7%, молдовську – 1%.

Культура та пам'ятки

Буковина – край у західноукраїнському регіоні. За свою довгу етнічну історію зазнав впливу різних культур (австрійської, румунської, молдавської, польської), які могли асимілюватися українською. Буковинське населення добре зберегло давні народні звичаї, фольклор.

За релігійними віруваннями більшість є православними (є незначний відсоток представників інших релігійних вірувань). Як старше, так і молоде покоління, яке суворо дотримується правил, які встановила Церква, ревно оберігають християнські традиції.

Землі Буковини (розташовані біля підніжжя північно-східних Карпат) тривалий час не мали чітко окреслених кордонів. Наприкінці XIV - початку XV ст. ця територія була складовою Молдавського князівства, а з другої половини XVI ст. разом із Молдавією перебувала під пануванням Туреччини.

Не всі буковинські землі мали однакову історичну долю. Північно-західна частина Буковини за часів Польського короля Казимира Великого кілька разів переходила у власність Речі Посполитої.

Парки

Якщо ви хочете ознайомитися із природною спадщиною Чернівців, то обов’язково відвідайте ці парки:

  1. Цецінський ландшафтний парк у Чернівцях – унікальний природний резерват. Площа становить 430 га. Він розташувався на однойменній горі, яка є найвищою точкою Чернівецької височини.
  2. Центральний парк культури та відпочинку ім. Шевченка. Прекрасне місце для відпочинку як родиною, так і з друзями, і навіть на самоті.
  3. Ботанічний сад Чернівецького національного університету. За рахунок того, що сад розташований на височині, тут найчистіше повітря в місті. У парку багато тіні, що робить його ідеальним місцем для проведення спекотного дня.
  4. Жовтневий парк. Тут є фастфуд та кава, лавки-гойдалки, велика дитяча територія з безкоштовним майданчиком, платними батутами та ігровою зоною, є водоймище, де водиться риба та є катамарани.

Музеї та бібліотеки

У Чернівцях можна знайти безліч музеїв та галерей:

  1. Чернівецький художній музей, розташований у центрі міста, біля Ратуші. Всередині збереглися елементи інтер’єру, яким уже понад 100 років. У будівлі розташований художній музей, який дає можливість познайомитися із творчістю Чернівців, безліч різноманітних робіт Августи Кохановської.
  2. Музей історії та культури євреїв Буковини, розташований у красивій історичній будівлі. Рекомендуємо взяти гіда, який покаже цікаві архітектурні деталі та розповість про музей. Тут представлені предмети єврейського побуту, релігійні експонати, фотографії будинків та споруд.
  3. Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту, який переймає європейські традиції шанування народних звичаїв, що приваблює сучасні технології.

Театри

У Чернівцях є три основні сценічні локації для поціновувачів театрального мистецтва та класичної музики:

  1. Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської. Був заснований далекого 1940 р. У 1954 р. отримав ім'я видатної української письменниці, а 2008 – статус академічного. Тут щорічно проходить фестиваль комедії "Золоті оплески Буковини".
  2. Чернівецький обласний театр ляльок. Створений у 1980 р. не лише для маленьких глядачів, але і з чудовим "дорослим" репертуаром, який вабить сюди поціновувачів сценічного мистецтва до цього дня.
  3. Чернівецька обласна філармонія. Постала у 60-х рр. ХІХ ст. У 1992 р. тут відкрито Залу органної та камерної музики.

Освіта та наука

  1. Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича – один із найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців – комплексі, збудованому у 1864-1882 рр. за проєктом відомого австрійського архітектора чеського походження Йозефа Главки.
  2. Буковинський державний медичний університет (БДМУ) – один із найбільших вищих навчальних закладів Чернівців, який нещодавно відсвяткував 70-річчя від дня заснування. Це високорейтинговий вищий медичний навчальний заклад європейського типу з ідеологією випереджального інноваційного розвитку на основі гармонійних та партнерських взаємин між науково-педагогічними працівниками, студентами та суспільством. Університет включений до загального реєстру Всесвітньої організації охорони здоров’я, є членом Великої Хартії Університетів, Європейської Асоціації Університетів та Асоціації Університетів Карпатського регіону.

Інші пам'ятки

Чернівці – це справжня перлина, повна краси та пам’яток. Кожна людина зобов’язана побувати на Буковині хоча б раз, щоб на власні очі побачити ці незвичайні місця:

  1. Міська Ратуша – найбільша споруда ансамблю Центральної площі. Триповерхова будівля з двоярусною вежею, висота якої сягає 50 м, збудована у 1843-1847 рр. за проєктом німецького архітектора Адольфа Марина.
  2. Будівля колишньої Резиденції Митрополитів Буковини та Далмації, нині – національний університет ім. Юрія Федьковича.
  3. Музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської. Вже понад століття містяни пишаються надзвичайно красивою монументальною спорудою епохи Ренесансу.
  4. Колишня буковинська Ощадкаса, нині – Художній музей. Окрасою будівлі є мальовниче панно – "Чернівецький Олімп".
  5. Палац Юстиції чи, як кажуть у народі, "Будинок із левами". Унікальна споруда початку ХХ ст., побудована за проєктом архітектора Франциска Сковрона, є типовим зразком стилю класицизм, у формах якого зображено мотив італійського ренесансного палацу.
  6. Площа Пресвятої Марії зі старовинним шармом та сучасними архітектурними формами – одне з найбільш відвідуваних місць. Раніше площа називалася "Турецькою", адже тут знаходиться найдавніше водне джерело Чернівців – легендарна "Турецька криниця".
  7. Вулиця Ольги Кобилянської. Ця чудова пішохідна, вишукана та атмосферна вулиця з дивовижною архітектурою, численними кафе та книгарнями навколо змусить вас насолоджуватися гостинністю міста.

Телефони екстрених служб

Щоб не вивчати безліч номерів, достатньо запам’ятати 112 – єдиний номер для звернення до служби порятунку в Україні.

  1. МНС: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка медична допомога: 103