Завантаження...

hero

Холм

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Холм

Республіка Польща
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Холм – прекрасне польське місто, розташоване у східній частині країни. Його історія налічує понад 700 років. Відоме унікальними архітектурними пам'ятками, що є відображенням змішання різних культур та епох. Особливу увагу привертає середньовічний замок, що височіє на пагорбі – він став невід'ємним символом міста. Краса і велич цього замку вражають усіх, хто ступає на його територію. Прогулюючись вузькими вуличками Холма, можна виявити цілі квартали старовинних будинків і церков. Ці архітектурні шедеври не тільки дивують своєю збереженістю, а й занурюють в історичну спадщину цього місця, надаючи місту унікального характеру.

Місто відоме не тільки своєю багатою історією, а й природними пам'ятками. Поблизу розташований однойменний національний парк, який славиться своїми плоскими пагорбами, озерами та зеленими насадженнями. Тут можна насолодитися мальовничими пейзажами, прогулятися стежками або влаштувати велопрогулянку.

У Холмі є багато музеїв та різноманітних цікавих місць, які дозволяють поринути у світ мистецтва та історії. Місцеві ярмарки та фестивалі привертають увагу не лише місцевих жителів, а й гостей міста.

Холм – місце, де поєднуються історія та сучасність, природа та культура. Це місто неодмінно варто відвідати. У Холмі можна знайти щось для себе незалежно від інтересів і вподобань. Він обіцяє кожному незабутні враження.

Розташування

Холм входить до складу Люблінського воєводства Польщі. Місто розташоване в безпосередній близькості до України. Відстань від Хелма до кордону становить лише 25 км. Розташоване місто на березі річки Ухтерка. Клімат у Холмі помірний морський із м'якою зимою та вологим літом, яке тут комфортне, місцями малохмарне, а зими снігові та морозні, з вітрами та частою хмарністю. У холодний сезон середня температура становить -5°C, у теплий – +25°C. Найхолоднішим місяцем у році є січень. Найкомфортніша і найприємніша температура повітря спостерігається в період з травня по вересень.

Територія

Адміністративна структура Холма організована відповідно до сучасних стандартів управління. Головою міста є мер. Міська рада Холма складається з різних комітетів та управлінь. Наприклад, комітет з будівництва та містобудування дбає про планування та розвиток міської інфраструктури, а комітет із соціальних питань відповідає за організацію та підтримку соціальних програм і служб, спрямованих на добробут містян.

Інфраструктура

Холм, хоч і не є великим містом, проте має добре розвинену транспортну інфраструктуру. У місті відсутній власний аеропорт, але найближчим є аеропорт Любліна, розташований в однойменному місті на відстані 54 км.

У Холмі є залізнична станція, що зв'язує його з іншими містами Польщі. Це дає змогу жителям і гостям міста переміщатися країною на поїздах. Залізничну станцію в Холмі було відкрито в 1977 р., вона є головним залізничним вузлом. Найбільша кількість поїздів відправляється з Холма до сусіднього Любліна. Щодня в розкладі є понад 20 приміських рейсів.

У Холмі є автобуси, що забезпечують пересування як містом, так і приміськими районами. Однак громадський транспорт у місті не настільки широко розповсюджений, як у великих містах.

Рівень безпеки

Холм є досить безпечним європейським містом. Злочинність тут невисока. Серед правопорушень трапляються крадіжки, дрібні пограбування та шахрайство. Рідко трапляються тяжкі злочини. Щоб не стати жертвою злочинців, слід дотримуватися стандартних правил поведінки:

 • уникати прогулянок поодинці в темний час доби, особливо в малолюдних місцях;
 • не носити із собою цінні речі та великі суми грошей.

Місцеві органи влади, поліція та інші організації працюють над гарантуванням безпеки міста, проводячи заходи щодо запобігання злочинам і поліпшення громадської безпеки.

Ціни

Ціни на продукти та інші необхідні товари в Холмі не сильно відрізняються від інших міст Польщі. У супермаркеті можна купити найрізноманітніші продукти. Приблизні ціни на стандартний набір продуктів для споживчого кошика:

 • хліб – 1€
 • молоко – 0,87€
 • яйця – 1,90€
 • вода (пляшка 1,5 л) – 0,35€
 • яблука (1 кг) – 0,70€
 • апельсини – 1,20€
 • картопля – 0,70€
 • помідор – 2,30€
 • банани – 1,20€
 • груші – 0,80€
 • сир – 3€

Їжа в недорогому ресторані обійдеться в 5-7€ за страву, поїсти в закладі середньої цінової категорії можна за 28€ за три страви на двох, у фаст-фуді середній чек – 4,50-5€. 

Одяг дешевше купити в недорогих мережевих магазинах, а також під час розпродажів і знижок. У брендових магазинах у середньому ціни будуть такими:

 • джинси – 25-30€
 • сукня – 35€
 • взуття – 50-70€

На вартість одягу і взуття, звісно ж, впливає сезон, якість, бренд тощо. Наведені в приклад ціни є приблизними. Одяг знайти дешевше можна під час розпродажів або спеціальних пропозицій. Відпочити та придбати речі в Холмі можна, маючи різний бюджет, а також виходячи зі смакових уподобань.

Структура населення

Структура населення Холма за національною ознакою складається переважно з поляків. Тут також проживають українці, що пов'язано, зокрема, з близьким розташуванням міста до україно-польського кордону. Крім того, можна зустріти росіян, білорусів і представників інших національностей, але меншою мірою порівняно з поляками та українцями.

Вікові категорії:

 1. Діти та підлітки (до 18 років) становлять значну частину населення Хелма.
 2. Доросле працездатне населення (18-65 років) становить основну частку впливу на економіку міста.
 3. Люди похилого віку (65 років і старше) – менш численна група населення порівняно з дітьми та людьми середнього віку.

Офіційною мовою в місті є польська. Чимало людей тут розуміють і розмовляють українською мовою. Інші мови представлені меншою мірою, залежно від національного складу населення. Основна релігія в Хелмі – католицьке християнство, другим за популярністю є православне християнство. Іслам, юдаїзм та інші релігії також мають місце, але меншою мірою, залежно від національного розмаїття населення.

Культура та пам'ятки

Холм, як і багато польських міст, має свою унікальну культуру, сформовану протягом багатьох років. Багата історична спадщина проявляється в архітектурі, пам'ятках і музеях. У Холмі проводяться різноманітні традиційні свята, які дають змогу жителям і гостям міста насолодитися культурними заходами, народними піснями та танцями. 

Гастрономічні особливості Хелма приваблюють любителів смачної польської їжі. Тут можна скуштувати різноманітні місцеві страви, такі як пероги – аналог українських вареників, галушки, кашу, грибний суп і багато інших. Жителі Холма славляться ремісничими навичками та народним мистецтвом. Тут можна знайти майстерні з керамікою, вишивкою, з виготовлення дерев'яних іграшок тощо.

Холм є місцем для проведення концертів і фестивалів, на яких представляють свої таланти місцеві музиканти й танцювальні гурти. У місті є безліч можливостей для занять спортом і активного способу життя. Тут є парки, спортивні об'єкти та стежки для піших і велопрогулянок.

Парки

Парк Центральний розташований у серці міста. Тут є велика кількість зелених насаджень і квіткових клумб, а також чудові алеї для прогулянок, можна знайти спортивні та дитячі майданчики, кафе.

Park XXX-Lecia – це затишний і мальовничий парк, який пропонує піші маршрути та велосипедні стежки для любителів активного відпочинку. Тут можна насолодитися природою і провести час із користю для здоров'я, просто подихавши свіжим повітрям.

Міський парк – затишне місце з тінистими алеями, скульптурами, клумбами, графіті, невеликою сценою для проведення концертів, фестивалів та інших розважальних заходів. Є майданчик для дітей. У парку протягом року проводяться концерти та виставки.

Музеї та бібліотеки

З огляду на багате історичне минуле міста, в ньому є різні музеї та бібліотеки, в яких можна дізнатися історію Холма, побачити цікаві експонати.

Музей Холмської землі – тут представлено понад 20 тис. експонатів, які дадуть змогу ближче пізнати історію, а також познайомлять вас із мистецтвом міста. У музеї є зали, присвячені археології, науці, освіті, етнографії, природі, сучасному мистецтву. При музеї також є бібліотека. Тут збережено багато творів церковного мистецтва.

Холмська публічна бібліотека – у ній представлені видання місцевих і закордонних літераторів. Як діти, так і дорослі можуть підібрати для себе цікаві твори та провести дозвілля за читанням книжки, взявши її з собою або скориставшись послугами в читальному залі при бібліотеці.

Театри

У Холмі діє театр ім. Стефана Жеромського. Він є важливою частиною культурного життя міста. У театрі відбуваються різні постановки, включно з драмами, комедіями, мюзиклами та іншими виставами для широкої аудиторії. 

Крім того, в місті регулярно проходять гастролі труп з інших польських театрів. Ці гастролі урізноманітнюють театральну програму Хелма, даючи змогу жителям і гостям міста насолоджуватися різними театральними творами. Вистави презентують як у місцевих залах, так і на невеликих сценах, спеціально організованих для подібних заходів.

Освіта та наука

У Холмі є два виші, які пропонують навчання за різними програмами. Можна здобути освіту за ступенями бакалавра та магістра, обравши спеціальності, які цікавлять, у галузях із пропонованого списку. Серед найбільш популярних напрямків є:

 • туризм;
 • інженерія;
 • будівництво та архітектура;
 • філологія;
 • математика;
 • економіка та ін.

Вступити в холмські навчальні заклади можуть не лише поляки, а й українці, обравши один із двох навчальних закладів – Вищу школу міжнародних відносин і соціальних комунікацій у Холмі або Державну професійну школу. Навчання проводиться на платній та безоплатній основі. Надіслати заявку на вступ можна онлайн або ж особисто, відвідавши навчальний заклад і подавши документи під час вступної кампанії. Також жителі Холма можуть обрати польські навчальні заклади в інших містах країни.

Інші пам'ятки

Холм славиться унікальною архітектурою. Це один із найцікавіших куточків сучасної Польщі. Холмська гора вважається однією з найвідоміших пам'яток міста. Тут можна подивитися на залишки мурованого замку XIII ст. князя Данила Романова. Це цілий комплекс пам'яток, до складу якого входять Палац єпископів, дзвіниця, що нині слугує оглядовим майданчиком, Устилузька брама, яка датована 1616 р. і є найдавнішою пам'яткою міста, барокова базиліка Народження Пресвятої Діви Марії.

Крейдяна шахта – історична пам'ятка, що являє собою туристичну трасу протяжністю у 2 км, на шляху якої представлені різні історико-археологічні експонати. Найціннішою пам'яткою міста є костел святих апостолів із розписом, оздобленим поліхромією, який виконав Юзеф Маєр.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 997
 2. Пожежна служба: 998
 3. Швидка допомога: 999
 4. Посольство України: +48 22 621 39 79