Завантаження...

hero

Хеб

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Хеб

Чеська Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Хеб – місто, розташоване в Чехії, що є адміністративним центром однойменного району. Воно знаходиться в західній частині країни, на кордоні з Німеччиною. Перша письмова згадка про населений пункт належить до 1061 р. На той час на його території було збудовано замок, відомий під назвою "Егіре", що згодом перетворилася на "Егер". У 1157 р. перейшов у спадок до німецького імператора Фрідріха Барбаросси. Статус міста було надано в 1179 р. У 1322 р. Егер був переданий чеському королю Іоану.

Під час Тридцятирічної війни, в 1647 р. Егер потрапив під облогу і був захоплений шведами. Останні покинули місто лише в 1649 р. У 1723 р. Егеру було надано статус Вільного королівського міста. У 1809 р. в його північній частині сталася сильна пожежа. У результаті постраждали численні середньовічні будівлі, які згодом так і не були відновлені.

30 вересня 1938 р. внаслідок підписання Мюнхенської угоди Егер був переданий Німецькому рейху. Окупація німецькими військами відбулася вже через день. 25 квітня 1945 р. місто взяла піхотна дивізія США. Згідно з Потсдамською угодою, його передали радянським військам. Після закінчення Другої світової війни воно відійшло під управління Чехословаччини. З 2002 р. Хеб отримав членство в асоціації "Друзі в серці Європи". Він є побратимом німецького міста Хоф. Тут розвинені текстильна та шкіряна промисловість, виробництво велосипедів і мотоциклів, сільськогосподарських машин.

Розташування

Місто розташоване на річці Огрже. На відстані 8 км на північний схід від Хеба розташований природний заповідник Соос. Також у безпосередній близькості від міста є дві водойми: греблі Скалка та Єсеніце.

У Хебі помірний континентальний клімат. У місті комфортне тепле і часом хмарне літо. Найспекотнішим місяцем є липень, коли температура може сягати +23°C. Зима в Хебі доволі тривала, сніжна та вітряна. Холодний сезон у місті триває з середини листопада до початку березня. Показники температури повітря найнижчі в січні, становлять від 0 до -5°C.

Територія

Адміністративний поділ міста Хеб включає 19 кадастрових округів. Вони носять такі назви: Бржиза, Цетнов, Дольні Двори, Држеніце, Хає, Горні Двори, Градіште, Грознятов, Хеб, Хвоєчна, Йиндржихов, Клест, Лужок, Пельгржимов, Подгоржі, Подград, Скалка, Стржижов, Тршніце. Останній округ відомий тим, що розташований у безпосередній близькості від міста Франтішкові-Лазне, яке є популярним чеським курортом.

Інфраструктура

У Хебі є власний аеропорт, який вважається найстарішим у Чехії. Він був побудований ще під час Першої світової війни для того, щоб обслуговувати потреби австро-угорської армії. Коли в 1918 р. було утворено Чехословаччину, це був єдиний наявний аеропорт у країні. У 2010 р. його відкрили для внутрішніх рейсів.

У Хебі розташована залізнична станція, від якої відправляються поїзди до міст Плзень, Нюрнберг, Хомутов, Плауен. Через Хеб прокладено швидкісну автомагістраль R6, що веде до Праги.

Приїхати в Хеб із Києва можна, вирушивши на автобусі, що прямує до Праги. Зі столиці Чехії можна доїхати поїздом, автобусом або здійснивши внутрішній переліт.

Рівень безпеки

Хеб є доволі безпечним містом. Перебуваючи тут, буде достатньо дотримуватися загальних запобіжних заходів. Вони полягають у тому, щоб не носити з собою великі суми грошей, їх краще залишити в готельному сейфі. Це допоможе уникнути такої неприємності, як кишенькові крадіжки. Також буде не зайвим стежити за збереженням речей і переносити їх так, щоб до них був ускладнений доступ сторонніх осіб.

Ціни

Хеб характеризується досить доступним рівнем цін порівняно з багатьма іншими європейськими містами. Зняти номер на ніч можна в одному з гостьових будинків. Багато з них розташовані в мальовничих місцях поблизу заповідника Соос. Номери, обладнані власною ванною кімнатою або душем і всім необхідним для проживання, обійдуться за вартістю 35-50€. За бажання зняти просторий номер у готелі, розташованому в історичному центрі міста, це можна зробити за 65-70€.

У місцевих магазинах і супермаркетах можна придбати продукти харчування за такою вартістю:

 • макарони (500 г) – 0,7€
 • вівсянка (500 г) – 1,2€
 • риба (1 кг) – 5,2€
 • курка (1 кг) – 3,8€
 • ковбаса (1 кг) – 6,8€
 • чай (100 г) – 1,7€
 • кава – 3,8€
 • сіль (1 кг) – 0,2€
 • цукор (1 кг) – 0,95€

Якщо ви плануєте перебувати в Хебе тривалий термін, вам буде вигідно купити проїзний на місяць на всі види громадського транспорту за 6,5€. Якщо ви приїхали в місто на кілька днів, більш доцільно оплачувати одноразовий проїзд, вартість якого становить 0,3€.

Структура населення

Хеб є містом із невеликою чисельністю населення, яка становить близько 31 тис. осіб. Етнічний склад жителів Хеба змінювався протягом історії його існування. Наприклад, у 1930 р. до представників чеської національності належали лише 11% жителів. У 1945 р. місто поповнилося післявоєнними іммігрантами. Німці, які до цього періоду становили переважну більшість населення, були переселені на інші території.

Культура та пам'ятки

У літній сезон в останні вихідні червня в Хебі проходить цікавий захід – Міжнародний фестиваль молодіжних духових оркестрів (FIJO). Продемонструвати свою творчість можуть колективи з усієї Європи. Частиною програми є спільне виконання всіма оркестрами двох творів. Традиція підтримується протягом 24 років, за цей час у фестивалі взяли участь 500 оркестрів.

Також у літній сезон у місті відбувається фестиваль "Хебські дворики". Під час його проведення в історичному центрі організовується виставка просто неба. Можна ознайомитися з презентаціями дизайнерської творчості, побачити цікаві концерти та театралізовані вистави, взяти участь у творчих майстер-класах.

Парки

У Хебі є кілька зелених мальовничих місць для відпочинку. До їх числа належить зона відпочинку Країнка на лівому березі Огрже. За 8 км на північний схід від міста розташований Національний природний заповідник "Соос". На його території розташовано близько 200 мінеральних джерел. Для прогулянок заповідником обладнано пішохідні стежки. Також варто відвідати невеликий монастирський сад Klasterni zahrada, на території якого є багато лавок і зелених зон.

Музеї та бібліотеки

Краєзнавчий музей Хеба, заснований 1874 р., розташований на Ринковій площі в історичній будівлі, зведеній у XV ст. в готичному стилі. У цьому будинку 1634 р. було вбито генералісимуса Валленштейна. У музеї містяться історичні експонати, до яких належать шпага Валленштейна, його мереживний комір, чоботи зі шпорами, опудало улюбленого коня генералісимуса, два парадних кавалерійських сідла. Також у музеї є готичні та барокові скульптури, предмети антикваріату, розміщена картинна галерея. Цінними експонатами є вишивки з бісеру, створені руками черниць-кларисок, що належать до періоду близько 1300 р. У місті також розташована публічна бібліотека Městská knihovna v Chebu.

Театри

У Хебі розташований Західно-Чеський театр. У будівлі обладнано дві сцени, на яких демонструють вистави у виконанні місцевих акторів. Постійну професійну сцену в Хебі було створено в 1960 р. Виступи представлені в драматичному жанрі та у вигляді мюзиклів. Також можна відвідати театр ім. Божени Нємцової, розташований у сусідньому місті Франтішкові-Лазне. Його репертуар представлений драматичними та музичними творами.

Освіта та наука

У Хебі розташований економічний факультет Західно-Чеського університету в Плзені. Виш був заснований 1991 р. в результаті злиття університету машинобудування та електротехніки (VŠSE) і педагогічного факультету в Плзені. На економічному факультеті, що розташований у Хебі, можна здобути освіту за такими спеціальностями: економіка підприємства і менеджмент, системи управління проєктами, менеджмент торгівлі, економіка і регіональна географія, інформаційний менеджмент.

Інші пам'ятки

Однією з найцікавіших архітектурних пам'яток у місті є Егерський імператорський замок, що був зведений у другій половині XII ст. Його деталями, що запам'ятовуються, є Чорна башта і романська каплиця 1179-1188 рр.

Однією з найкрасивіших культових архітектурних споруд є готична францисканська церква. Вона запам'ятовується високою вежею, зведеною в XIV ст., і мальованим склепінням XV ст. Церкву святого Миколая звели в XIII ст. як тринефну базиліку. До наших днів у первісному вигляді зберігся західний портал і нижня частина вежі храму.

Ще однією пам'яткою, що запам'ятається, є Ринкова площа, що являє собою комплекс фахверкових будинків, у яких жили єврейські купці. На площі є два красивих фонтани: один зі статуєю Геркулеса, інший зі статуєю Роланда.

Телефони екстрених служб

 1. Єдина екстрена служба: 112
 2. Пожежна служба: 150
 3. Швидка допомога: 155
 4. Поліція: 158
 5. Посольство України в Чехії: +420 227 020 200