Завантаження...

hero

Касабланка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Касабланка

Королівство Марокко
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Назва Касабланки походить від двох іспанських слів і в дослівному перекладі означає "Білий дім". Сьогодні в місті залишилося не так багато по-справжньому білих будівель, але раніше воно здавалося суцільно білим, коли люди дивилися на нього здалеку.

Касабланка – найбільше і густонаселене місто Марокко. Це один із ділових та культурних центрів країни. Тут ультрасучасні хмарочоси сусідять із давньою архітектурою, а місцевий колорит дивним чином увійшов до робочого та ділового життя людей. Тут завжди багато туристів з різних куточків світу, адже в Касабланці безперечно є що подивитися, чому здивуватися і чим захопитися. На вигляд місто схоже на мегаполіси південної частини Європи: багато туристів, місцеві у метушні кудись поспішають, навкруги типовий міський шум і вирує життя.

Купити квитки до другого після Каїру африканського міста варто, наприклад, щоб пройтися широким і чистим міським пляжем, який омивають води Атлантичного океану, щоб побачити на власні очі мечеть Хассана II або поринути в шалену веселість нічних розваг на березі Атлантики.

А ще варто побувати на Новій Медині, купити кілька сувенірів та помилуватися архітектурою розташованого поруч із ринком Королівського палацу (зараз він називається Палацом Правосуддя). Прибувши до Касабланки, нудьгувати точно не доведеться, адже кожна з місцевих визначних пам'яток – чудова нагода купити квиток на літак і вирушити в одне з найколоритніших міст Африки.

Розташування

Касабланка знаходиться на узбережжі Атлантичного океану, в 70 км від Рабата – столиці Марокко. Місто розташоване на рівнинній місцевості і займає площу 220 км. Середня висота над рівнем моря становить 27 м-коду.

У Касабланці середземноморський клімат із освіжаючими вітрами та великою кількістю сонячних днів. У середньому у Касабланці 72 дні з опадами. Середня літня температура – +28°C – ідеальна для пляжного відпочинку, прогулянок містом або в місцевих парках. У зимові місяці в Касабланці відмітка температури рідко опускається нижче +15°C, тому місто можна заслужено вважати цілорічним курортом, куди варто купити квитки і прилетіти на відпочинок заради того, щоб помилуватися місцевою красою.

За допомогою сервісу SkyBooking швидко та зручно шукати залізничні та автобусні квитки як Україною, так і за кордон. На нашому сайті ви можете порівняти ціни різних перевізників та замовити онлайн за найвигіднішою вартістю.

З України до Касабланки можна потрапити повітряним сполученням. Вильоти відбуваються з великих аеропортів країни. Зі SkyBooking ви можете знайти та забронювати квитки онлайн, оформити страховку.

Територія

Місто є адміністративним центром регіону Касабланка-Сеттат. Касабланку започаткували, за однією версією, бербери, за іншою – фінікійці (спочатку місто називалося Анфа), що наклало відбиток на назву міських районів. Друге за чисельністю місто Марокко поділене на вісім префектур, чотири з яких становлять інтерес для туристів і тих, хто прибув до Касабланки з діловим візитом.

  •  Центр;
  •  Корніш;
  •  Анфа;
  •  Медіна.

Інші чотири префектури – спальні, де зосереджена велика кількість багатоповерхівок та дрібних бюджетних хостелів.

Анфа – найпрестижніший та іміджевий район, який заповнюється сучасною архітектурою та зеленими парками. Тут можна прогулятися уздовж морського порту, насолодитися відпочинком на одному з мальовничих пляжів або сховатися від сонця в прохолоді пальмового гаю.

Інфраструктура

Касабланку обслуговує найбільший аеропорт Марокко – ім. Мухаммеда V.  Є найбільш завантаженим у країні та сьомим за завантаженістю в Африці.

У Марокко дуже добре розвинене залізничне сполучення, яке з'єднує усі великі міста, включаючи Касабланку. Тому гості країни можуть подорожувати її територією поїздом. Купити квиток на поїзд можна в касі найбільшого вокзалу Касабланки Gare des Voyageurs або в одному з невеликих районних залізничних вокзалів. Найпопулярніші залізничні напрямки:

  •  Марракеш (дорога займає три години);
  •  Рабат (дорога займає одну годину);
  •  Фес (дорога займає 3 години 15 хвилин).

У місті є кілька автовокзалів, найбільшим із яких є Casablanca. З нього можна потрапити до будь-якого міста країни, а також до передмістя. Дізнатися розклад та взяти квиток на автобус у бажаному напрямку можна безпосередньо у касі автовокзалу.

Містом їздять маршрутні автобуси, проїзд в яких коштує 3 дирхами (квиток купують в салоні автобуса у водія). Крім того, їздить туристичний автобус з відкритим верхом, вартість квитка в якому становить 150 дирхамів на день, тобто протягом 24 годин ви можете використати необмежену кількість поїздок на ньому.

Оскільки Касабланка – портове місто, тут розвинений водний транспорт (катери, пороми). Дізнатися про рейси та купити квитки можна на причалі (оплата при посадці).

Рівень безпеки

Касабланка – відносно спокійне та безпечне місто. Вдень тут абсолютно тихо, вночі іноді трапляються крадіжки або пограбування, але вони відбуваються переважно в спальних районах. У центрі можна спокійно і безтурботно гуляти як вдень, так і вночі, милуючись вогнями міста та насолоджуючись нічною прохолодою. Центр міста цілодобово патрулюють поліцейські, які уважно стежать за порядком.

За останні кілька років рівень злочинності у Касабланці помітно знизився, тут практично відсутні конфлікти на расовому чи релігійному ґрунті. Місцеві жителі спокійно та доброзичливо ставляться до туристів незалежно від їхнього зовнішнього вигляду, статі чи соціального статусу.

Ціни

Касабланка – не найдешевше місто Марокко, але ціни тут на порядок нижчі, ніж у більшості європейських мегаполісів. Наприклад, обід у бюджетному ресторанчику коштуватиме приблизно 4$ на людину. Якщо купувати продукти в магазинах та на ринку, готуючи їжу самостійно, можна заощадити. 1 кг картоплі коштує в середньому 0,5$, а за 1 кг бананів доведеться віддати на 10 центів більше.

Орендувати однокімнатну квартиру в одному зі спальних районів можна за 250$ на місяць, аналогічне житло в центрі обійдеться вдвічі дорожче. У місті багато готелів різного класу, дво-тризіркові готелі обійдуться туристам у 20-30$ за ніч, готелі, що мають чотири-п'ять зірок, коштують від 100$.

Структура населення

Касабланка – найгустонаселеніше з 70 міст Марокко. Чисельність місцевих жителів рік у рік зростає і на сьогодні становить близько 3,5 млн осіб. Це космополітичне місто, в якому багато представників різних рас та національностей. Етнічними жителями вважаються бербери та араби, яких більшість у країні, багато європейців (вихідців з Іспанії, Португалії та Франції).

У Касабланці живуть представники найпопулярніших вірувань: ісламу (98% з них – мусульмани-суніти), християнства, іудаїзму. У місті діє єврейська громада, яка з'явилася, якщо вірити історичним даним, у XV ст. і почала активно розвиватися трьома століттями пізніше.

У Касабланці (як і в інших великих марокканських містах) середня тривалість життя становить 67 років для чоловіків та 72 роки – для жінок. Ще кілька десятиліть тому багато місцевих жителів не мали освіти, а сьогодні понад 60% людей, які проживають у Касабланці, мають дипломи про закінчення  інститутів, університетів чи коледжів. Оскільки це найбільш європеїзоване з африканських міст, тут більше освічених жителів, ніж в інших регіонах континенту.

Культура та пам'ятки

Касабланка вважається одним із найнезвичайніших і нетиповіших міст Марокко. Це своєрідний "європейський острівець" у мусульманському світі. У місті тісно переплелися сучасність та давня історія. Хмарочоси сусідять із старовинними палацами та будинками, створюючи неповторний архітектурний ансамбль, який вражає навіть найвибагливіших туристів. У старій частині міста переважає стиль арт-деко, тоді як офісні будівлі збудовані в мінімалістичному стилі.

У Касабланці завжди багато іноземних туристів, які з цікавістю знайомляться з містом, його околицями та мальовничими зеленими ландшафтами.

Мандрівникам, які хочуть перейнятися місцевим колоритом, варто вирушити на ринок, де можна купити все, починаючи від сувенірів та закінчуючи продуктами харчування. Торговці із задоволенням спілкуються з покупцями, не тільки поступаючись у ціні на свої товари, а й із задоволенням розповідаючи про місто, його традиції та місцевий спосіб життя.

Парки

Незважаючи на статус економічного центру, Касабланку можна назвати зеленим містом. Тут багато парків, скверів і просто маленьких, затишних рукотворних оаз, які виглядають так, наче це куточки дикої природи.

Найбільший міський сквер – парк Ліги арабських держав. Він є улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців та обов'язковою туристичною локацією. Тут можна прогулятися акуратними алеями, посипаними різнокольоровим гравієм, або відвідати парк розваг Ясміна, в якому розташовуються атракціони та дитячі майданчики.

На території парку працює кілька кафе та фуд-корт, причому їх ціни не набагато вищі, ніж у закладах, розташованих поблизу спальних районів.

Музеї та бібліотеки

Касабланка – це місто з насиченим культурним життям. Любителям музеїв не доведеться нудьгувати. Найчастіше туристи та гості міста відвідують такі місця:

  1. Музей історії та культури єврейської громади Марокко.
  2. Музей Abderrahman Slaoui.
  3. Вілла мистецтв у Касабланці.
  4. Музей Dar Al Ala.
  5. Національний музей, а також бібліотека (найбільша у місті) знаходяться в мечеті Хасана II. Її будівля єдина у світі має розсувний дах, що перетворює зал молитов на терасу для прогулянок. Також є бібліотека AL Saoud зі скромним, алетаким, що цілком заслуговує на увагу, фондом.

Театри

Касабланку прийнято вважати містом театралів. У "білому місті Марокко" діє п'ять театрів. Найбільшим вважається Муніципальний театр, будинок якого виконано у класичному архітектурному стилі. У Касабланці працюють:

  1. Театр ім. Мохаммеда VI.
  2. Театр Айн Себа.
  3. Театр Ля Куполь.
  4. Театр Абдеррахіма Буабіда.

Поціновувачі сучасних альтернативних постановок неодмінно мають відвідати Студію живого мистецтва та театр CAFC, який тільки називається театром, а по суті є студією з дуже незвичайним репертуаром.

Освіта та наука

Касабланку можна назвати одним з освітніх центрів Марокко. Тут працюють державні та приватні ВНЗ різного рівня акредитації. Найбільшою популярністю користуються:

  1. Державний університет ім. Хасана ІІ – заснований у 1962 р., у 2014 р. отримав статус університету. Викладання відбувається двома мовами: французькою та арабською.
  2. ESG Maroc – приватний виш, що відкрився у 1985 р. Тут викладають виключно французькою мовою.
  3. Вищий інститут харчових наук – приватний заклад, що успішно працює з 1995 р. та випускає бакалаврів харчової промисловості. Студенти здобувають освіту французькою мовою.
  4. Вищий інститут науки і техніки – один із "наймолодших" вишів країни, заснований у 2001 р. і який готує бакалаврів за такими спеціальностями як туризм, ділове адміністрування тощо.
  5. Також працює інститут прикладної інженерії, вища школа аеронавтики, бізнес-школа НЄМ, інститут електроніки та телекомунікаційних мереж. У Касабланці майбутні студенти можуть вибрати будь-яку професію.

Інші пам'ятки

Касабланка – настільки незвичайне місто, що вся його територія переповнена різними пам'ятками. Тут багато цікавих і красивих місць, які заслуговують на те, щоб сісти в літак і прилетіти на Африканський континент. Якщо часу на огляд місцевих цікавинок не так багато, тоді рекомендуємо обов'язково відвідати:

  1. Мечеть Хасана II – найвищий релігійний центр у світі, що одночасно вміщує до 25 тис. осіб. На площі перед мечеттю можуть молитися ще 80 тис. віруючих. Цікаво, що автором цієї споруди є не марокканець, а французький архітектор М. Пінсо.
  2. Квартал "Хабус" або Нова Медіна – район у південній частині міста, що з'явився в 30-і роки минулого століття (у період французького протекторату) і дивним чином поєднує французькі та арабські традиції. Тут, як ніде, можна перейнятися місцевою атмосферою та колоритом.
  3. Палац Махкама дю Паша – адміністративна будівля, що знаходиться на території Нової Медіни і з'явилася на початку 40-х років минулого століття. Французький архітектор О. Каде зумів поєднати марокканські та мавританські зодчі традиції, побудувавши справді унікальну будівлю, що складається з 64 залів, кожна з яких має свою неповторну атмосферу.
  4. Прибувши в Касабланку, обов'язково потрібно зазирнути на пляж Айн Діаб, пройтися Старою Мединою або від душі повеселитися в аквапарку Tamaris.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 15
  2. Швидка допомога: 15
  3. Телефон екстреної допомоги: 15
  4. Поліція: 19
  5. Допомога на дорогах: 117
  6. Посольство України: +212 537 65 78 40