Завантаження...

hero

Бухарест

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Бухарест

Румунія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Центр Валахії, "маленький Париж", місто, оповите безліччю легенд. Все це про столицю Румунії Бухарест, який ідеально підходить, щоб змінити обстановку, побачити щось нове та красиве і якісно відпочити. Ще зовсім недавно він знаходився далеко від популярних туристичних маршрутів, але з кожним роком все більше мандрівників відкривають для себе місто з румунською культурою, виразною архітектурою, приголомшливою природою і доброзичливими жителями.

Найзручніший спосіб дістатися з України до Бухареста – прямий автобус з Одеси, Ізмаїлу або Чернівців. Крім цих автобусів є інші рейси, але без пересадок не обійдеться, та й квитки не завжди можна купити онлайн. Ще один варіант – нічний поїзд із Києва, на якому з усіма пересадками можна дістатися до румунської столиці за 27 годин.

Найзручніший і найшвидший варіант – прямий літак з Борисполя, який всього за п'ять годин доставить в аеропорт Будапешта. Уточнити вартість квитків та знайти дешеві варіанти можна у нас на сайті у розділі "Авіаквитки". Все, що потрібно – вказати бажану дату подорожі, а система сама відсортує відповідні варіанти.

Розташування

Бухарест розташований на берегах річки Дамбовиця, що впадає в Арджеш, притоку Дунаю. Для міста важливими є кілька озер, серед яких:

  • Херастрау;
  • Флореаска;
  • Тей;
  • Колентіна.

Висота над рівнем моря – від 55,8 до 91,5 м. Клімат у місті – вологий континентальний, субтропічний. Літо у Бухаресті вологе та спекотне, а зима – холодна. Найтепліший місяць – липень із середньою температурою 29,8°C, найхолодніший – січень (-4,8°C). Дощових днів на рік не так багато, як в інших містах Європи, але при поїздці до Румунії рекомендується брати з собою парасольку.

У місті багато парків із великою кількістю зелених насаджень, а також штучними водоймами. Завдяки цьому Бухарест привертає увагу жителів Румунії та туристів з інших країн. Для поїздки в Бухарест з України можна скористатися послугами SkyBooking. Фахівці компанії допоможуть купити квиток на поїзд із найзручнішими місцями для поїздки у вагоні. Деякі маршрути компанії Укрзалізниця використовують поїзди Інтерсіті, дозволяючи дістатися до пункту призначення швидше.

Територія

Бухарест складається із шести адміністративних секторів, що діляться на райони:

  • Беняса, Піпера, Флоряска;
  • Пантелімон, Обор, Колентіна;
  • Вітан, Титан, Чентру Чівік;
  • Олтеницею, Берчень;
  • Крингаш, Друмул Таберей, Мілітар, Джулешть;
  • Рахова, Ферентарі, Котрочені.

У кожному секторі працює своя примерія, а місто управляється примером. 1989 р. Бухарест був оточений переважно сільською місцевістю, але після повалення комуністів почав активно розвиватися регіон Бухарест-Ільфів. Завдяки цьому передмістя Бухареста стали привабливішими для мешканців країни.

Інфраструктура

Через Бухарест проходять два пан-європейські коридори (IV і IX), якими рухається приватний та комерційний транспорт. Система громадського транспорту в Бухаресті – одна з найбільших у Румунії та Європі. Громадський транспорт представлений автобусами, тролейбусами, трамваями. Також працюють таксі, що особливо важливо для тих, хто хоче дістатися потрібної адреси швидко.

Головний вокзал – Гара де Норд, з нього відправляються поїзди в такі міста, як Софія, Белград, Чернівці, Львів, Відень, Будапешт, Стамбул. Квитки ви можете купити в касах вокзалу, а також онлайн, завдяки сервісу SkyBooking.

У Бухаресті діє два міжнародних аеропорти. Перший – міжнародний аеропорт Анрі Коанди, розташований за 16,5 км від центру міста. Через нього проходить понад 12 млн пасажирів щороку. Другий – міжнародний аеропорт імені Аурел Влайку (8 км від центру), який обслуговує VIP рейси. Придбати квитки на літак в Бухарест з України та іншої країни ви також можете за допомогою наших фахівців.

Рівень безпеки

Злочинність у Бухаресті помітно нижча порівняно з іншими столицями країн Європи. Цей показник поступово знижується, починаючи з 2000 р. За 2000-2004 рр. злочинність скоротилася на 51%, за 2012-2013 рр. – на 7%. Найпоширенішими злочинами є:

  • кишенькові крадіжки;
  • викрадення автомобілів;
  • несанкціоноване проникнення у житло.

Запобіжні заходи для туристів – стандартні. Цінні речі слід зберігати у внутрішніх кишенях або залишати у номері готелю. Це ж стосується документів та грошей. Не залишайте нічого цінного у машині. Гуляти в темний час доби можна без побоювання за свою безпеку, але тільки в центрі міста, де ризик мінімальний завдяки постійному патрулюванню поліцією та освітленню.

Ціни

Буханець свіжого хліба в Бухаресті обійдеться в 0,86$, дюжина яєць коштує 1,3-3,4$. Пляшка води (1,5 л) – 0,58$, вина – 3-8$. Місцеве пиво – 0,84$, імпортне – 1,3$. Кілограм рису коштує 0,8-1,8$, яловичини – 5-12$. Вартість квитка на міський автобус (в один бік) – 0,5-0,8$, залежно від перевізника та маршруту. Поїздка на таксі – 0,51$ за початок руху, 0,41$ – за кожен кілометр.

Ціни на одяг та взуття:

  • джинси – 35-90$
  • літня сукня – 20-60$
  • куртка осіння/весняна – 50-90$
  • кросівки – 50-105$
  • шкіряне взуття – 50-100$

Вартість квитка в кіно коливається між 5 і 8$. Ціна залежить від обраного ряду у залі, часу початку сеансу.

Структура населення

Відповідно до останніх даних, у Бухаресті проживає близько 1,8 млн осіб. Населення поступово скорочується, починаючи з першої половини 1990-х. Основні причини: природне спадання, а також міграція до сусідніх міст (переважно Буфтеа, Отопені, Волунтарі). У національному складі міста домінують румуни (97,3%). Також у Бухаресті проживають:

  • цигани;
  • угорці;
  • євреї;
  • німці;
  • греки;
  • китайці;
  • українці;
  • італійці.

Приблизно 54% ​​населення становлять жінки, решта 46% – чоловіки. Вікова структура міста така:

  • 24,4% – люди до 24 років;
  • 61,1% – 25-64 роки;
  • 14,5% – 65 і більше років.

При цьому в Бухаресті помітно менше молоді, ніж у інших великих містах Румунії. Середня тривалість життя чоловіків – 74,7 років, жінок – 77,8 років. Релігійний склад мешканців Бухареста такий:

  • 96,1% – православні;
  • 1,2% – католики;
  • 0,5% – мусульмани;
  • 0,4% – греко-католики.

До 1930 р. у місті проживало 10,93% євреїв (майже 70 тис. чоловік на той момент). На цей момент юдеїв (включаючи зі змішаними сім'ями) у місті близько 4 тис. осіб.

Культура та пам'ятки

Щорічно у Бухаресті проходить безліч фестивалів, більшість із них – у літні місяці. Серед них можна виділити:

  1. George Enescu. Музичний фестиваль, що проходить із 1958 р. Спочатку проводився лише кожні три роки, а у 80-х роках минулого століття перестав проводитися до 1991 р. На фестивалі виступають різноманітні оркестри, відомі музиканти.
  2. Національний театральний фестиваль. Тут відбуваються виступи різноманітних колективів із різних країн світу, включаючи Україну.
  3. Міжнародний кінофестиваль Бухаресту. Покази нових фільмів від відомих режисерів, котрі часто бувають почесними гостями.

Традиційна румунська культура завжди мала вплив на кіно, театр та музику, що проявляється в особливостях зазначених видів мистецтва. У Бухаресті діє багато музеїв, театрів, бібліотек, де кожен відвідувач може отримати естетичне задоволення. На відміну від інших країн Європейського Союзу, Румунія є переважно православною. Саме тому тут можна побачити велику кількість храмів саме цієї конфесії.

Парки

Бухарест – місто з просторими бульварами, незвичайною архітектурою та пишною зеленню. Він більше схожий на парк, в якому можна знайти тінисті алеї, затишні тихі куточки, місця, де можна відпочити, поплавати на човні, помилуватися витонченими арками, скульптурами і зробити гарні фото.

  1. Херастрау. Парк розбитий навколо озера та знаходиться у шикарному районі міста. На його 8 км можна здійснювати велосипедні прогулянки та круїзи озером, неквапливо прогулюватися, відвідувати кінофестивалі просто неба, і просто дихати повітрям, напоєним ароматом трав і квітів.
  2. Чишміджіу – найвідоміший парк столиці. Місцеві жителі обрали його місцем для перших побачень та фотосесій на тлі скульптур та пишної зелені.
  3. Тинеретулуй – найбільший із парків Бухареста. Тут є озеро, можна помилуватися панорамою міста та добре провести час.

Музеї та бібліотеки

У музеї та бібліотеки Бухареста приходять за новими враженнями та знаннями про місто і його історію. Допитливі туристи можуть знайти в цих скарбницях культури безцінні джерела інформації, розширити свій кругозір і дізнатися багато нового про життя столиці. А тим, кому цікава архітектура, неодмінно припадуть до смаку монументальні та величні будинки, і сучасні рішення дизайнерів та архітекторів:

  1. Музей почуттів. Творці цього закладу позиціонують його як щось складне та унікальне. Більшість експозицій присвячена оптичним, звуковим та іншим ілюзіям. Тут можна побачити кімнату, в якій людина здається гігантом і карликом у різних кутках, є дзеркало, яке змінює зовнішність, криві дзеркала, голограми та стереограми, безліч інших речей, які функціонують не так, як ми звикли.
  2. Національний історичний музей розташований у будівлі ХІХ ст. і має 41 зал з експонатами, що відображають історію країни з давніх-давен до нашого часу.
  3. Музей сучасного мистецтва займає північне крило Палацу парламенту і показує мистецтво таким, яким його бачать сучасні художники Румунії. Серед експонатів – інсталяції, скульптури та живопис, відеоарт, а після перегляду колекцій можна піднятися на відкриту терасу, випити кави та помилуватися панорамою Бухареста.
  4. Центральна бібліотека. Тут є на що подивитися і любителям архітектури, і книголюбам. Будівля зведена в кінці ХІХ ст., її архітектура варта уваги, а у фондах є цікаві екземпляри літератури.

Театри

У столиці Румунії функціонує щонайменше 25 театрів, кожен із яких має власну трупу. Звичайно, всі вистави тут йдуть румунською мовою, тому іноземних туристів можна зустріти рідко, але помилуватися архітектурою, сходити на музичну виставу чи концерт завжди можна:

  1. Національний театр опери та балету. Найбільший театр у Румунії має гарний екстер'єр та "класичне" театральне внутрішнє оздоблення, окремі елементи якого викликають захоплення. Тут ставлять вистави знаменитих авторів і можна побачити сучасні твори.
  2. Театр Іона Крянге. Дитячий театр, до репертуару якого входять постановки різних жанрів для глядачів 0-12 років.
  3. Театр анімації "Тандарика". На сцені лялькового театру ставлять твори румунської та світової класичної літератури для глядачів різного віку.
  4. Театр "Маска" – єдиний театр пантоміми в Румунії. Пропонує не тільки театральні вистави, але й безліч різних фестивалів, вуличні заходи та багато іншого.

Освіта та наука

Для студентів, які вирушають на навчання до Європи, Бухарест пропонує три десятки ВНЗ, серед яких можна виділити:

  1. Бухарестський університет. Державний ВНЗ, який вважається найпрестижнішим у Румунії. Студенти можуть навчатися на біологічному, хімічному, літературному, філософському та інших факультетах.
  2. Університет медицини та фармації Carol Davila. Навчальний заклад, де проводиться підготовка лікарів різних напрямків, фармацевтів.
  3. Національна школа політичних та адміністративних досліджень. ВНЗ, який готує фахівців у галузі політичних наук, міжнародних відносин.
  4. Політехнічний університет. ВНЗ, у якому викладаються технічні науки: електротехніки, енергетики, транспорту.
  5. Національний коледж святого Сави. Найстаріший заклад доуніверситетської освіти.

Багатьом студентам потрібно буде їздити на навчання одним із видів транспорту. Сервіс SkyBooking допоможе придбати квитки на поїзд. Пасажир може вибрати оптимальний варіант відповідно до актуального розкладу. Також є можливість купити автобусні квитки онлайн. Всі залізничні квитки оформлюються онлайн за кілька хвилин.

Інші пам'ятки

Жителі та гості Бухареста можуть подивитися на такі визначні пам'ятки:

  1. Палац парламенту. Найбільша будівля парламенту у світі, в якій засідає сенат та палата депутатів. Будівлю було збудовано на місці кварталу з історичною забудовою. За сучасними мірками, будівництво обійшлося в 4 млрд€.
  2. Тріумфальна арка. Побудована на честь здобуття незалежності Румунією. Вона використовується для урочистого маршу військ. Щороку на цьому місці відбуваються військові паради.
  3. Румунський Атенеум. Концертний зал у центрі Бухареста, відкритий у 1888 р. Об'єкт є найпрестижнішим концертним залом міста. Тут знаходиться місцева філармонія.
  4. Grand Hotel Bucharest. 24-поверховий готель заввишки 87 м. Розташований біля Університетської площі. Спроєктовано будівлю так, щоб із будь-якого номера відкривалася унікальна панорама міста.
  5. Будинок вільної преси. Будівля, де знаходяться штаб-квартири безлічі газет.
  6. Палац Кантакузіно. Будівля початку XX ст. у стилі французького бароко. Нині використовується як музей Джордже Енеску.

У Бухаресті набагато більше визначних пам'яток, ніж перераховано. Залишайтесь у місті хоча б на тиждень, щоб обійти все.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 981
  2. Поліція: 955
  3. Швидка допомога: 961
  4. Екстрена служба допомоги дітям: 119
  5. Інформація для туристів: 951