Завантаження...

hero

Богота

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Богота

Республіка Колумбія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Богота – столиця Колумбії та найбільший населений пункт у державі. Засноване місто було у 1538 р. іспанськими конкістадорами за часів завоювання та освоєння європейцями Південної Америки. Раніше на цих територіях розташовувалися індіанські поселення племені чибча – одна з найрозвиненіших стародавніх цивілізацій континенту, що стояла на одному щаблі з інками, майя та ацтеками.

Своє перше поселення на цих землях іспанські завойовники заклали 6 серпня, у день великого християнського свята – Преображення. Тому спочатку місто називалося Санта-Фе-де-Богота, де санта-фе і означає це свято, а Богота – ім'я останнього індіанського вождя утисненого та знищенного племені. З роками перша приставка зникла з обігу і залишилася лише остання частина, хоча з 1991 по 2000 рр. столиці на якийсь час повернули початкову назву.

Сьогодні колумбійська столиця є містом контрастів. Попри легальну проституцію, найвищий рівень злочинності та славу головного виробника наркотиків в обох Америках, місто нестримно прагне у майбутнє. Тут створили найшвидшу та розгалужену транспортну інфраструктуру у світі, а дорогами їздять сучасні наддовгі метробуси. Система оподаткування організована так, що багаті сплачують податки за бідних, а мешканців нетрів взагалі звільнено від оплати комунальних послуг.

Розташування

Колумбійська столиця розмістилася у самому центрі держави, із західного боку гірського плато Саванна Богота на схилі Східних Кордильєр, висота розташування – 2600 м. Місце, де розташоване місто, колись було озером, коли воно висохло, тут почали засновувати свої поселення перші індіанські племена. Раніше тут протікала невелика річка – Ріо-Сан-Франциско, але сьогодні її не побачиш, бо води йдуть під землею трубами.

На захід від столиці проходить русло річки Богота, яка за 30 км переходить у величезний стотридцятиметровий водоспад – Салто-де-Текендама. Зі східного боку простяглися гірські кряжі – Монсеррат та Гваделупе, завдовжки 3150 та 3300 м. На північ від міста простягаються зелені високогірні луки, а з півдня до нього примикають нагір'я Пармо-де-Сумапас. Через географічні особливості розташування ця територія схильна до частих землетрусів.

Клімат тут субтропічний з постійними дощами та грозами, проте температура стабільна майже цілий рік – +18-19°C, тому місцеві жителі кажуть, що у Боготі "вічна весна". Заморозки та снігопади в зимовий час бувають дуже рідко і тривають недовго. Поблизу столиці водиться багато диких тварин – мавпи, ягуари, дикобрази, опосуми, тапіри, а в річках зустрічаються крокодили та черепахи.

Територія

Столиця поділяється на 20 самостійних районів, серед яких лише один вважається сільським, хоч він і найбільший за площею – це Сумпас. У сукупності всі райони міста розділені на цілих 1200 окремих передмість, у кожному є свій керівний орган, що представляє централізовану владу.

Обласний центр міста – особливий округ, оточений з усіх боків територією спеціального контролюючого департаменту Кундінамарка. Тут знаходиться будівля двопалатного парламенту – Сенату і Палати представників, резиденція президента країни, а також інші центральні державні органи.

Інфраструктура

Більшість мешканців міста мають власні автомобілі, і багато хто з них користується можливістю на цьому підзаробити. Тому найпоширеніший вид транспорту у Боготі – це таксі. Найбільш зручний сервіс для виклику машини – мобільний додаток Beat. Вартість проїзду тут відносно дешева – 20-30 кварталів можна проїхати за 1,5-2$.

На другому місці за швидкістю та зручністю – метробуси. Вони виходять на маршрут за розкладом, поїздка завжди виходить швидка, комфортна і безпечна. Зупинки проводяться біля спеціально обладнаних павільйонів, сплатити за проїзд можна водієві або заздалегідь придбати квиток через термінал. Майже з будь-якого району до центру міста метробус довезе за 20-40 хвилин.

А самий незвичайний спосіб пересування – велорикша. Мандрівникам їх краще уникати – у "візку" для пасажира немає ні дверей, ні поручнів, ні пасків безпеки. Самі транспортні засоби дуже старі, є більша ймовірність замість пункту призначення потрапити до лікарні. Крім цього, на дорогах Боготи завжди дуже жвавий рух, а столичні велорикші далеко не завжди дотримуються правил дорожнього руху.

У Боготі є кілька аеропортів – головний міжнародний та кілька невеликих для внутрішнього переміщення країною. У першому можна купити авіаквиток практично в будь-яку країну, сервіс тут чудовий. З маленьких аеропортів вильоти здійснюють як звичайні пасажирські, так і невеликі приватні літаки. Купити квиток можна за допомогою SkyBooking.

Через особливості рельєфу залізничне сполучення у столиці відсутнє. Купити квиток на потяг можна лише в інших містах, але і там переміщення країною буде дуже обмеженим. В основному залізниця у державі використовується лише для промислових потреб.

Рівень безпеки

Незважаючи на відносно непоганий рівень життя, розвинену інфраструктуру та економіку, рівень безпеки у Боготі неймовірно низький. Столицю Колумбії без перебільшення можна назвати одним із найнебезпечніших міст світу, хоча в інших населених пунктах країни ситуація ще гірша. Навіть у центрі є дуже сумнівні квартали, де будь-якої доби майже відкрито торгують зброєю та наркотиками.

На вулицях нерідко можна зустріти місцеві молодіжні банди, але до туристів вони претензій, як правило, не висувають. Щоб уникнути неприємностей, мандрівникам не рекомендують виходити на прогулянку після настання темряви, відхилятися від запропонованих туроператором або гідом маршрутів, а містом пересуватися тільки на транспорті.

Ціни

Ціни у Боготі досить помірні та підходять для будь-якого бюджету. Обід у недорогому ресторані на одну особу коштуватиме 3-4$. Вечеря у гарному закладі на дві персони з пляшкою вина – близько 20$, порція Мак-Міл у МакДональдсі – близько 5$.

Ціни на продукти у супермаркетах Боготи:

  • хліб – 1$
  • яйця – 1,2$
  • молоко – 1,1$
  • рис – 1$
  • картопля – 1$
  • куряче філе – 4$
  • яблука – 2$
  • пиво – 1$
  • пачка "Мальборо" - 1-1,5$

Орієнтовні ціни на одяг:

  • джинси – 50-60$
  • літня сукня – 40-50$
  • кросівки – 80-100$
  • шкіряні офісні туфлі – 70-100$

Орієнтовна вартість житла у столиці Колумбії:

  • оренда однокімнатної квартири (на місяць) – 300-400$
  • оренда окремої кімнати – 150–180$
  • номер у недорогому готелі (на добу) – від 10$
  • номер у хорошому готелі – від 20-30$

Структура населення

У колумбійській столиці та її приміських районах загалом проживає близько 8 млн осіб, що становить шосту частину від усього населення держави. Серед них 3,9 млн чоловіків та 4 млн жінок. Середня тривалість життя – 75 років, 71 рік у чоловіків та 78 у жінок, середній вік – 32 роки.

Місто дуже інтернаціональне, тут можна зустріти представників практично будь-якої національності, але відсутність расистських забобонів – одна з головних переваг Боготи. Здобути колумбійське громадянство відносно не складно, тому тут проживають люди з багатьох країн світу.

Серед представників корінного населення переважно переважають метиси – нащадки змішаних шлюбів між індіанцями та білими людьми ще з часів іспанського правління. На другому місці знаходяться європейці, азіати, африканці та араби, найменше тут мулатів та самбо – нащадків від змішаних шлюбів між індіанцями та афроамериканцями. Офіційна мова – іспанська, але також у розмовній мові переважає своєрідний англійський діалект, особливо в місцях, які часто відвідують туристи.

Більшість віруючих боготців відносять себе до Римсько-Католицької Церкви, але є в столиці і кілька протестантських Церков, які активно намагаються перетягнути вірян у свою конфесію. На цьому ґрунті у представників обох духовенств нерідко виникають серйозні конфлікти. Є також кілька синагог та буддистських храмів, у північному районі міста зведена мечеть.

Культура та пам'ятки

Практично вся історія Боготи перенасичена революціями, війнами та збройними повстаннями, що тривали майже до середини ХХ ст. Тому, на відміну від багатьох латиноамериканських міст, тут майже не залишилося жодних історичних архітектурних споруд, які могли б відобразити культуру та побут корінних народів. Під час численних бойових дій було знищено і більшість будівель часів правління іспанських завойовників. Лише у центрі столиці дивом вціліла знаменита церква ХVІІ ст. та неокласичний театр.

Тому культура міста переважно представлена ​​пізнішими досягненнями. У ХІХ ст. в колумбійській столиці було відкрито другу в Латинській Америці бібліотеку, а в 1867 р. засновано Національний університет Колумбії та цілу низку інших вищих навчальних закладів. 1910 р. почала працювати Національна консерваторія, а через 26 років з'явився і Національний симфонічний оркестр. У 1954 р. влада міста створила і запустила теле- і радіомовлення. Сьогодні у Боготі діє безліч театрів та картинних галерей, а кожні два роки тут проходить найбільший у світі ібероамериканський театральний фестиваль.

Парки

Національний парк Чингаза – знаходиться у східному районі колумбійських Анд, за годину їзди від столиці. Багата безліччю зелених насаджень і різними природними водоймами. На території парку туристів чекають унікальні джунглі Парамо, озера та мальовничі гірські долини.

Національний парк Чикамоча – розташований вздовж природного каньйону Чикамоча, загальна площа становить 260 гектарів. Парк було відкрито у 2006 р. Туристи приїжджають сюди, щоб спостерігати за екзотичними птахами, покататися на баггі, а також спуститися вниз швидкою річкою на каное.

Тематичний індіанський парк "Мапіс" – тут мандрівники знайомляться з культурою та звичаями індіанських племен, які колись населяли землі сучасної Боготи. Родзинка парку – стародавня піраміда заввишки понад 30 м, а також п'ятнадцятиметрова скульптура, що є картою світу.

Музеї та бібліотеки

Музей Ботеро – одне з найбільш відвідуваних туристами місць колумбійської столиці, його подарував місту іспанський художник Фернандо Ботеро. Тут представлено понад 200 робіт автора – картини та скульптури, а також величезна колекція знаменитих живописців – Пікассо, Далі, Ренуар.

Музей Пабло Ескобара знаходиться на території колишнього маєтку відомого на весь світ наркобарона Ескобара. У будинку колишнього боса мафії, який помер під градом куль у 1993 р., на туристів чекають унікальні колекції опудал хижаків, жирафів, слонів. Мінізоопарк із 30 бегемотів, опудала динозаврів у натуральну величину та багато інших незвичайних експонатів.

Найкращими бібліотеками у столиці Колумбії вважаються бібліотеки Віргіліо та Луїса Анхеля Аранго. У них представлено безліч найпопулярніших та рідкісних книжок різних авторів практично всіма мовами світу.

Театри

Театр "Гараж" – тут можна не лише побачити виступ артистів, співаків та музикантів, а й самому виявити на сцені свою творчість. Заклад нагадує щось середнє між театром, залом для виступів та караоке. Засновник Луїс Едуардо відкрив театр у колишньому величезному приміщенні автомобільної майстерні та оформив його у класичному вінтажному стилі.

Театр Колумба – загальна площа будівлі майже 2500 м, а зал вміщує понад 900 глядачів. Було відкрито у 1892 р. на честь чотирьохсотліття відкриття Америки відомим мореплавцем, тому й було названо на його честь.

Освіта та наука

Національний університет Колумбії був заснований в 1867 р. як Національний університет Сполучених Штатів Колумбії. Згодом заклад розростався, включаючи нові факультети та напрямки. Сьогодні головний корпус ВНЗ розрахований на 60 тис. студентів та пропонує дуже широкий вибір освітніх програм, кількість професійних ступенів збільшується чи не щорічно. Однією з головних гордостей університету є Національна астрономічна обсерваторія Колумбії. Це виводить якість навчання та рівень ВНЗ на передові місця у державі та у Південній Америці.

Університет Анд – приватний вищий навчальний заклад, заснований у 1948 р. За даними національного рейтингу, є найкращим університетом Колумбії, у світовому рейтингу входить до 5% найкращих ВНЗ планети. Крім того, ВНЗ потрапляє до 200 найкращих за якістю викладання та має відмінну репутацію серед роботодавців з усього світу. Найсильніші напрями, за якими багато студентів обирають саме цей заклад – менеджмент та соціологія, мистецтво, гуманітарні науки, інженерна справа, IT та комп'ютерні технології.

Інші пам'ятки

Національний заповідник Сьєрра-де-ла-Макарена – це ізольований гірський масив заввишки близько 3 км і площею понад 500 тис. га. На території заповідника розташовано три біологічні спільноти – андську, амазонську та оринокську. Рослинний світ складається з тропічних та субтропічних чагарників, а тваринний – з різноманітних хижаків та травоїдних. Тут мешкають очкові ведмеді, лінивці, мавпи, видри, капібари, і навіть очкові каймани та щитоногі черепахи.

Район Ла-Канделярія – нарівні з іншими визначними пам'ятками, тут є знаменитий на всю Латинську Америку музей золота Боготи. У ньому представлено понад 35 тис. різних виробів, більша частина яких збереглася ще з часів доколумбової доби. Найбільш цінні експонати були підняті з дна озера Гуатавіта, куди їх скидали древні індіанці як жертвопринесення. За легендою, кожен новий вождь був зобов'язаний доплисти до середини водоймища і кинути там найдорожчу свою прикрасу.

Телефони екстрених служб

  1. Загальна екстрена служба: 123
  2. Поліція: 112
  3. Скороя медична допомога: 125
  4. Служба порятунку та пожежна охорона: 119