Завантаження...

hero

Анкара

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Анкара

Турецька Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Анкара – столиця і друге за величиною місто Туреччини після Стамбула. Тут тісно переплітаються минуле і сучасний вигляд, мальовничі краєвиди огортають хмарочоси, які є сусідами з величними архітектурними будівлями й пам'ятками. Яскраве місто, наповнене безліччю захопливих місць і східною атмосферою, запрошує мандрівників зануритися в історію і традиції, надаючи унікальну можливість отримати незабутні враження.

Місто було відоме ще з часів неоліту і називалося Анкіра, що в стародавній кельтській мові означає "якір". У XII ст. почалося активне зростання торгівлі в цьому регіоні, супроводжуване будівництвом мосту. Тоді Анкару перейменували на Ангору, що надалі дало назву знаменитій ангорській вовні, яку тут виробляли та продавали. У XV ст. тут відбулася Ангорська битва, через яку місто було зруйноване, але незабаром відновлене. Потім Анкара увійшла до складу Османської імперії.

Після Першої світової війни в місті знаходилася резиденція Ататюрка – лідера національно-визвольного руху країни. Зі здобуттям країною незалежності в 1923 р. Анкара отримала статус офіційної столиці. Цей період відзначився активним будівництвом виробничих підприємств, фабрик, сучасних житлових комплексів і доріг, а також появою банків. Сьогодні Анкара є найкрасивішим сучасним турецьким містом, що зберегло давню історію і традиційний шарм.

Розташування

Анкара розташована на Анатолійському плоскогір'ї, яке є внутрішньою частиною Малоазіатського нагір'я в Туреччині. Тут відбувається злиття двох річок – Анкари та Чубук. Розташоване місто в самому центрі країни. До Чорного моря відстань становить 400 км, а до Середземного – 500 км.

Клімат – помірно-континентальний. Зими – холодні та сніжні, а літо – спекотне та посушливе. Літній сезон триває до жовтня. Весна, як правило, пізня, а осінь приходить поступово. Основна частина опадів випадає восени та навесні. Середньорічна температура – +12°С. Висота над рівнем моря – близько 1000 м.

Територія

Місцеве самоврядування міста представлено адміністрацією, яку очолює губернатор. Управління містом здійснює обрана міська рада та мерія. 

Анкара є другою за економічним розвитком і фінансово-кредитною сферою після Стамбула. У східній частині місто межує з Киршехіром і Кириккале, у північній – з Чанкири, Болу, у західній частині – з Ескішехіром, а в південній – з Коньєю та Аксараєм. Також у складі ільче Анкари, або скорочено іл (адміністративно-територіальна одиниця у Туреччині), 25 районів, з них 16 належать саме до міста Анкара. Муніципальні райони розділені на 422 квартали. До Анкари належить понад 80 сіл у передмісті.

Інфраструктура

В Анкарі є міжнародний аеропорт Есенбога. Він розташований за 25 км від центру міста, у північно-східній його частині й обслуговує внутрішні та міжнародні напрямки.

Анкара – сучасний мегаполіс, тому транспортна інфраструктура в ньому на високому рівні. Мережа громадського транспорту передбачає метро, автобуси, маршрутки, долмуші та таксі.  Найпопулярнішим видом транспорту в Анкарі є автобуси. Основна їхня перевага –цілодобовий графік роботи та невелика вартість проїзду. Оплатити квиток можна карткою або готівкою. Крім того, дуже популярні місцеві маршрутки – долмуші, які працюють теж переважно цілодобово. 

Метрополітен Анкари – це комбінована система, що складається з лінії легкорейкового транспорту – Анкарая і двох ліній метро, що мають загальну протяжність 64 км. Інтервал між поїздами всього 3-5 хвилин. Для оплати проїзду в громадському транспорті вигідно придбати єдину карту для одноразової або декількох поїздок.

Машини таксі в Анкарі виділені жовтим кольором і мають шашечки. Служби таксі мають право здійснювати перевезення пасажирів тільки за наявності ліцензії.

Рівень безпеки

В Анкарі не дуже висока ймовірність потрапити в неприємну ситуацію. Загалом, рівень життя тут досить високий. Достатньо дотримуватися елементарних правил поведінки, щоб убезпечити себе від можливих неприємностей:

 • тримати завжди при собі цінні речі та документи;
 • не демонструвати великі купюри на вулиці, особливо на ринках;
 • не ходити в малолюдних місцях на самоті;
 • не вступати в суперечки, особливо ті, що стосуються політики та релігії.

В Анкарі високий рівень охорони здоров'я, тому надаються якісні медичні послуги. Про медичну страховку краще подбати заздалегідь, якщо ви летите сюди самостійно, а не через турагентство.

Ціни

Попри те, що Анкара є столицею, ціни тут, як у всій країні, прийнятні. Це стосується вартості продуктів харчування, перекусів та обідів у закладах, одягу тощо. Так, купуючи їжу в супермаркеті, ціни будуть приблизно такими:

 • вода (пляшка 1,5 л) – 0,17€
 • хліб – 0,33€
 • молоко – 0,68€
 • яйця – 1,20€
 • сир – 4,40€
 • картопля – 0,36€
 • яблука – 0,51€
 • апельсини – 0,59€
 • сир – 2,80€
 • цибуля – 0,38€

Харчуючись у закладах, можна розраховувати приблизно на такий прайс: у недорогому ресторані вечеря обійдеться у 4-5€, у закладі середнього рівня – у 14€ за три-чотири страви. У закладах швидкого харчування – 3-4€. Випити кави можна за 1,30-1,50€, з'їсти чизбургер – за 1€. Можна також купувати продукти на місцевих ринках і в невеликих крамницях, ціни там приблизно однакові.

Придбати одяг вдасться приблизно за такою вартістю: джинси – 25€, взуття – 30-40€, сукня – 15-19€ у брендових магазинах. Заощадити допоможуть розпродажі та знижки, які відбуваються дуже часто.

Структура населення

Населення Анкари становить понад 5 млн жителів. Основний відсоток – турки, також тут проживають курди, греки, вірмени, євреї, росіяни та представники інших національностей. Анкара є другим містом Туреччини за чисельністю населення. Понад 90% анкарців сповідують іслам, 2% є агностиками та менш як 1% – атеїстами. Оскільки країна загалом релігійна, в Анкарі багато мечетей. Офіційною мовою є турецька, також тут багато хто розуміє англійську та російську.

Культура та пам'ятки

Багатогранна та глибока культура є однією з причин відвідати Анкару. Саме в столиці Туреччини представлене насичене культурне життя, самобутнє та красиве. Це виражається в національних об'єктах культурної спадщини та традиціях. Правила поведінки в сім'ях і в громадських місцях – це частина культури. У Туреччині вони, наприклад, відрізняються від правил і життєвих устоїв західних країн. Так, анкарці вирізняються високою повагою до старшого покоління, найбільша цінність для більшості з них – це сім'я. Тут заведено піклуватися про дітей і літніх, прислухатися один до одного, виявляти повагу до родичів. Жінки в Анкарі дуже працьовиті, вони смачно і багато готують і займаються творчими справами, часто вони долучені до подібних процесів цілими поколіннями. Наприклад, багато хто займається плетінням килимів, виготовленням сувенірної продукції.

Анкарці також дуже забобонні, часто у них можна побачити носіння амулетів від наврочень або зберігання їх у будинках, на роботі, в автомобілях. Велике значення приділяють національним святам, тут їх відзначають з розмахом. Особливо, якщо це День Республіки, День народження Ататюрка, День захисту дітей.

В Анкарі часто відбуваються яскраві шоу та фестивалі. Одним із наймасштабніших є щорічний фестиваль сувенірів Souvenir Fair Ankara. На вулицях міста в цей період діють ярмарки сувенірів, найбільш ходовий товар яких – строкаті килими. Цей предмет інтер'єру тут є вже цілою національною традицією.

Парки

У сучасному місті, крім розвиненої інфраструктури, великої кількості транспорту та готелів, є також природні зони відпочинку у вигляді парків, скверів, алей. Найбільшим і найвідомішим в Анкарі є Гювенпарк. Він розташований неподалік від центральної площі Кизилай. Був відкритий у 1930 р. У центральній його частині встановлено Пам'ятник Довіри. Територія парку має форму трапеції, загальною площею 2,5 га. Тут росте багато дерев, є лавки, щоб відпочити в тіні в спекотний день, а також басейн, майданчик для дітей.

Генчлік – красивий і добре облаштований парк із великою територією, де є ставки, міст, атракціони, галявини, водоспад, хвойні дерева, скульптури, клумби та різні елементи ландшафту. Неподалік від нього розташована мечеть. Тут є кафе, де можна перекусити. Парк розташований у центральній частині міста.

Гексу парк – приємне місце для відпочинку. На території знаходиться ставок із лебедями та качками, є дитячі майданчики, заклади, де можна пообідати, також є фонтани, лавочки, клумби.

Музеї та бібліотеки

У турецькій столиці є різні музеї та бібліотеки, де можна ближче познайомитися з історією та культурою міста. Кожен із музеїв має колекції унікальних експонатів. Анкара славиться великою кількістю музеїв, відвідавши які можна не тільки насичено і пізнавально провести дозвілля, а й отримати незабутні враження від цікавих пам'яток.

Музей Ататюрка – одне з найпопулярніших місць серед туристів і самих турків. Він присвячений великому лідеру країни – Мустафі Кемалю Ататюрку. Тут можна дізнатися багато цікавого з біографії правителя.

Музей анатолійських цивілізацій – тут на вас чекають цікаві експонати та просторі зали. Розповідається в ньому про стародавню історію країни та цивілізації, що жили на території Туреччини. Тут зібрана багата колекція предметів ще часів палеоліту та інших епох.

Музей війни за незалежність – розповідає про становлення сучасної Туреччини, тут можна подивитися експозицію особистих речей Ататюрка.

Музей сучасного мистецтва – художня галерея, в якій представлені виставки робіт місцевих майстрів мистецтва –живопису, фотографії. На території є кафе та сувенірна крамниця.

Також в Анкарі безліч інших музеїв, тож ви знайдете чудовий варіант культурного дозвілля залежно від своїх інтересів.

Театри

Театрів в Анкарі також багато. Сходити на виставу –чудовий спосіб проведення часу. Ви можете відвідати вистави сім'єю, з друзями або на самоті, познайомившись ближче з національним стилем гри акторів на сцені. Найбільш популярними є такі:

 1. Маленький театр в Анкарі – розташований в історичній будівлі, всередині нього красиве оздоблення в національному стилі. Знаходиться в центральній частині міста. Квитки на вистави можна купити онлайн або в касах театру.
 2. Сцена Джунейта Гекчера – тут відбуваються вистави державного театру. На території є власна парковка. На глядачів чекають вистави від місцевих і закордонних акторів, постановки в класичному та інших жанрах.
 3. Державний театр опери та балету розташований в історичній будівлі, недалеко від Молодіжного парку. Всередині – красивий інтер'єр. У театрі відбуваються оперети.

Театри в Анкарі вражають своєю різноманітністю та культурною спадщиною. Театральні постановки охоплюють усі види сценічного мистецтва, від сучасних вистав до класичних театральних вистав. Театри в Анкарі також відіграють важливу роль у збереженні та просуванні традиційної та сучасної турецької культури через вистави, що розкривають багатство та різноманітність мистецтва цього регіону. Вони створюють простір, де кожен може зануритися у світ театральної магії та естетичного задоволення.

Освіта та наука

У столиці Туреччини освітні та наукові установи на високому рівні. Сюди з'їжджаються студенти з усієї країни, також навчаються іноземні громадяни. При багатьох університетах є науково-дослідні центри. Школи, ліцеї, університети, інститути є мережевими. Особливо розвинені навчальні заклади за медичними напрямами. В університеті Хаджеттепе готують фахівців широкого профілю, тут можна здобути освіту за напрямами фізіології, ембріології, онкології, хірургії, психіатрії, фармакології, а також ядерної хімії та фізики, і за багатьма іншими спеціальностями.

Навчання відбувається турецькою та англійською мовами. Є виші з платним і безплатним навчанням, а також із різними формами навчання – денною, заочною, вечірньою, дистанційною. Багато вищих навчальних закладів є учасниками партнерських програм з обміну з європейськими вишами.

В Анкарі є дослідницький центр, що входить до товариства атомних досліджень країни. Також є товариства з лінгвістики, культури, історії та інших галузей.

Інші пам'ятки

Столиця Туреччини заворожує розмаїттям цікавих та унікальних місць. Тут можна знайти для себе безліч розваг: парки, музеї, театри, мечеті, історичні пам'ятки, красиву турецьку архітектуру – все це можна знайти практично в будь-якому куточку міста.

Цитадель Хізар – одна з головних визначних пам'яток Анкари. Її видно з різних частин міста. Ця фортифікаційна споруда оточена дворівневими стінами. Була зведена в VI й IX ст. Спочатку веж було 20, але далеко не всі збереглися до наших днів. На одну з частин дозволено підійматися туристам, щоб спостерігати панорамні види.

Палац Президента – був відкритий у 2014 р. Архітектурний стиль – модерн, палац має одну основну триповерхову будівлю і дві додаткові, оснащені сучасною технікою.

Кизилай – центральна площа міста. Навколо неї розташовані сучасні будівлі: навчальні заклади, супермаркети, ресторани та офіси, а також розважальні заклади. На площі встановлено фонтан. Тут відбуваються святкові заходи.

Музей скульптур і художнього мистецтва – красива будівля з роботами майстрів минулих епох і сучасних митців. Відкрито у 1997 р., його колекції актуальні в усі часи.

Телефони екстрених служб

 1. Пожежна служба: 110
 2. Швидка допомога: 112
 3. Телефон екстреної допомоги: 112
 4. Поліція: 155