Міжнародний аеропорт Праги ім. Вацлава Гавела (Letiště Václava Havla Praha) – основний повітряний вузол чеської столиці, її єдиний цивільний порт і найбільший транспортний центр країни. Це один з найкрупніших транспортних каналів Східної Європи, що здійснює регулярні рейси в міжнародні аеропорти Північної Америки, Азії. Європи та навіть деякі зони Африканського континенту.
Найбільш затребувані маршрути – в Катар (Доха), Дубай, Лондон, Амстердам, Мадрид, Київ та Москву. Прага – не лише столиця, а й великий туристичний центр Чехії, вона привертає увагу гостей з усього світу численними пам'ятками й курортом Карлові Вари. Всі гості країни прибувають до Чехії через її основний авіапорт, що носить ім'я Гавела – першого президента країни (після Оксамитової революції). Раніше даний вокзал називався Прага-Рузіни, а в 2012 р. отримав нинішнє найменування.
Пасажири мають можливість стежити за рейсами за допомогою двох табло: прильоту та вильоту.
Інформація оновлюється кожні кілька хвилин, на табло відображається номер і назва рейсу (місце вильоту й зона посадки), час прибуття або вильоту, а також тривалість польоту. Аналогічні відомості можна отримати на веб-сайті аеропорту.
Основний повітряний вокзал Чехії є базою для таких великих авіаперевізників, як Ryanair, Czech Airlines, Travel Service Airlines і Wizzair. Прямі маршрути в багатьох напрямках є постійними, хоча через цей транспортний вузол також проходить чимало сезонних та чартерних рейсів.
Купити квитки на літак в потрібному напрямку (на бажану дату) можна за допомогою старого табло, тобто в одній з авіакас країни, або в касі аеровокзалу. Втім, куди швидше і зручніше купувати авіаквитки онлайн: через сайти перевізників, веб-сайт аеропорту або через наш електронний сервіс SkyBooking. Наш сайт зручний ще й тим, що дає можливість порівняти ціни на квитки і вибрати найвигідніший, найбільш дешевий варіант.
Тим, хто збирається летіти, потрібно завчасно зареєструватися на рейс. Міжнародний аеропорт ім. Вацлава Гавела дозволяє пройти дану процедуру декількома способами:
- На спеціальній стійці в приміщенні повітряного вокзалу (реєстрація на літаки до держав Шенгенської угоди проводиться в терміналі 2, а на інші маршрути – в терміналі 1).
- Онлайн (за день до дати вильоту), на сайті авіакомпанії.
- Через кіоски Self-check-in (в залах 1 і 2). Для цього достатньо прикласти до спеціального сканера паспорт (ID-карту) чи квиток або вручну ввести номер бронювання, а потім забрати посадковий документ. Правда, дана послуга доступна не у всіх авіаперевізників.
- У другому терміналі (в зоні загального доступу) можна замовити послугу Private Check-in Service, в яку входить реєстрування без черги та очікування вильоту в VIP-залі підвищеної комфортності.
Всі клієнти аеровокзалу можуть скористатися наступними послугами:
- кафе і точки швидкого харчування, де можна перекусити і випити чаю чи кави;
- магазини (не лише Дьюті Фрі, але й звичайні), в яких продають одяг, взуття, продукти харчування, сувеніри та інші товари. Найпопулярнішим гастрономом вважається Billa, в якому можна досить-таки бюджетно купити їжу;
- кімната "Матері та дитини" для пасажирів з малюками молодше семи років (в ній є спеціальний столик для сповивання, а також дитячі предмети гігієни, як одноразові пелюшки, вологі і сухі серветки тощо);
- стійка довідок;
- безкоштовний Wi-Fi;
- цілодобовий медпункт;
- банкомати й термінали для здійснення платежів та зняття готівки;
- цілодобові камери схову (працюють платно, знаходяться між першим і другим терміналами);
- молитовня (в транзитній зоні терміналу 1) для розслаблення й медитування;
- душові кабінки (працюють в терміналах №1 і №2);
- пункти обміну валют (правда, курси в них трохи завищені, якщо порівнювати з обмінниками в Празі або інших чеських містах);
- пункти Tax Free;
- автомобільні паркінги, перші 15 хвилин перебування на яких безкоштовне (цього вистачить, щоб висадити пасажирів та вийняти з авто валізи). Найдешевша парковка перед 2-м терміналом, короткостроковий паркінг коштує 50 крон за годину.
Аеропорт обладнаний так, що ним зручно користуватися не тільки звичайним громадянам, а й людям з обмеженими можливостями (є спеціальні туалети, всюди зручні заїзди для інвалідних візків).
Історія аеропорту
Міжнародний аеропорт ім. Гавела відкрився в 1937 р. З кожним роком кількість його клієнтів збільшувалася, а після 2004 р. (коли Чехія стала членом Євросоюзу) пасажиропотік так стрімко зріс, що авіапорт довелося реконструювати й розширювати. Заодно вдосконалили і зробили більш сучасною систему безпеки вокзалу. У 2007 р. Празька повітряна гавань отримала почесний титул кращого аеропорту Центральної та Східної Європи.
Транспортний вузол чистий, світлий, максимально зручний для пасажирів та відвідувачів, словом, такий, в якому приємно і не виснажливо перебувати. Сьогодні в будівлі аеровокзалу регулярно проходять культурні заходи: виставки картин і фоторобіт, виступи музикантів тощо.
Цікаво, що в аеропорту регулярно приводять на екскурсію туристів, гід розповідає їм історію даного повітряного вокзалу і демонструє ті зони, який зазвичай закриті для відвідування. У приміщенні авіавокзалу є величезне інтерактивне табло, на якому в режимі реального часу транслюється процес обслуговування літаків. Відвідувачі можуть спостерігати за тим, як механіки та інший персонал перевіряють безпеку перед початком польоту і як проводиться поточне обслуговування систем і моторів літаків.