Завантаження...

Міжнародний аеропорт Прага імені Вацлава Гавела

Логотип аэропорта Праги
calendar
Мiсто: Прага
user
Розташування: Прага
cup
Тип аеропорту: міжнародного значення
cup
Дата відкриття: 1937 рік
cup
Оператор: Letiště Praha, a. s.
cup
Число терміналів: 4
Код ИАТА PRG
Код ИКАО LKPR

Інфраструктура

ok round benefit 1
Кафе
ok round benefit 2
Магазини
ok round benefit 3
Прокат машин
ok round benefit 4
Паркінг
ok round benefit 4
Зал очікувань
ok round benefit 4
Бізнес зал

Аеропорт Прага імені Вацлава Гавела

Про аеропорт
Термінали
Карта аеропорту
Місцезнаходження
Вузловий аеропорт
Готелі біля аеропорту
Довідкові телефони

Міжнародний аеропорт Праги ім. Вацлава Гавела (Letiště Václava Havla Praha) – основний повітряний вузол чеської столиці, її єдиний цивільний порт і найбільший транспортний центр країни. Це один з найкрупніших транспортних каналів Східної Європи, що здійснює регулярні рейси в міжнародні аеропорти Північної Америки, Азії. Європи та навіть деякі зони Африканського континенту.

Найбільш затребувані маршрути – в Катар (Доха), Дубай, Лондон, Амстердам, Мадрид, Київ та Москву. Прага – не лише столиця, а й великий туристичний центр Чехії, вона привертає увагу гостей з усього світу численними пам'ятками й курортом Карлові Вари. Всі гості країни прибувають до Чехії через її основний авіапорт, що носить ім'я Гавела – першого президента країни (після Оксамитової революції). Раніше даний вокзал називався Прага-Рузіни, а в 2012 р. отримав нинішнє найменування.

Пасажири мають можливість стежити за рейсами за допомогою двох табло: прильоту та вильоту.

Інформація оновлюється кожні кілька хвилин, на табло відображається номер і назва рейсу (місце вильоту й зона посадки), час прибуття або вильоту, а також тривалість польоту. Аналогічні відомості можна отримати на веб-сайті аеропорту.

Основний повітряний вокзал Чехії є базою для таких великих авіаперевізників, як Ryanair, Czech Airlines, Travel Service Airlines і Wizzair. Прямі маршрути в багатьох напрямках є постійними, хоча через цей транспортний вузол також проходить чимало сезонних та чартерних рейсів.

Купити квитки на літак в потрібному напрямку (на бажану дату) можна за допомогою старого табло, тобто в одній з авіакас країни, або в касі аеровокзалу. Втім, куди швидше і зручніше купувати авіаквитки онлайн: через сайти перевізників, веб-сайт аеропорту або через наш електронний сервіс SkyBooking. Наш сайт зручний ще й тим, що дає можливість порівняти ціни на квитки і вибрати найвигідніший, найбільш дешевий варіант.

Тим, хто збирається летіти, потрібно завчасно зареєструватися на рейс. Міжнародний аеропорт ім. Вацлава Гавела дозволяє пройти дану процедуру декількома способами:

 1. На спеціальній стійці в приміщенні повітряного вокзалу (реєстрація на літаки до держав Шенгенської угоди проводиться в терміналі 2, а на інші маршрути – в терміналі 1).
 2. Онлайн (за день до дати вильоту), на сайті авіакомпанії.
 3. Через кіоски Self-check-in (в залах 1 і 2). Для цього достатньо прикласти до спеціального сканера паспорт (ID-карту) чи квиток або вручну ввести номер бронювання, а потім забрати посадковий документ. Правда, дана послуга доступна не у всіх авіаперевізників.
 4. У другому терміналі (в зоні загального доступу) можна замовити послугу Private Check-in Service, в яку входить реєстрування без черги та очікування вильоту в VIP-залі підвищеної комфортності.

Всі клієнти аеровокзалу можуть скористатися наступними послугами:

 • кафе і точки швидкого харчування, де можна перекусити і випити чаю чи кави;
 • магазини (не лише Дьюті Фрі, але й звичайні), в яких продають одяг, взуття, продукти харчування, сувеніри та інші товари. Найпопулярнішим гастрономом вважається Billa, в якому можна досить-таки бюджетно купити їжу;
 • кімната "Матері та дитини" для пасажирів з малюками молодше семи років (в ній є спеціальний столик для сповивання, а також дитячі предмети гігієни, як одноразові пелюшки, вологі і сухі серветки тощо);
 • стійка довідок;
 • безкоштовний Wi-Fi;
 • цілодобовий медпункт;
 • банкомати й термінали для здійснення платежів та зняття готівки;
 • цілодобові камери схову (працюють платно, знаходяться між першим і другим терміналами);
 • молитовня (в транзитній зоні терміналу 1) для розслаблення й медитування;
 • душові кабінки (працюють в терміналах №1 і №2);
 • пункти обміну валют (правда, курси в них трохи завищені, якщо порівнювати з обмінниками в Празі або інших чеських містах);
 • пункти Tax Free;
 • автомобільні паркінги, перші 15 хвилин перебування на яких безкоштовне (цього  вистачить, щоб висадити пасажирів та вийняти з авто валізи). Найдешевша парковка перед 2-м терміналом, короткостроковий паркінг коштує 50 крон за годину.

Аеропорт обладнаний так, що ним зручно користуватися не тільки звичайним громадянам, а й людям з обмеженими можливостями (є спеціальні туалети, всюди зручні заїзди для інвалідних візків).

Історія аеропорту

Міжнародний аеропорт ім. Гавела відкрився в 1937 р. З кожним роком кількість його клієнтів збільшувалася, а після 2004 р. (коли Чехія стала членом Євросоюзу) пасажиропотік так стрімко зріс, що авіапорт довелося реконструювати й розширювати. Заодно вдосконалили і зробили більш сучасною систему безпеки вокзалу. У 2007 р. Празька повітряна гавань отримала почесний титул кращого аеропорту Центральної та Східної Європи.

Транспортний вузол чистий, світлий, максимально зручний для пасажирів та відвідувачів, словом, такий, в якому приємно і не виснажливо перебувати. Сьогодні в будівлі аеровокзалу регулярно проходять культурні заходи: виставки картин і фоторобіт, виступи музикантів тощо.

Цікаво, що в аеропорту регулярно приводять на екскурсію туристів, гід розповідає їм історію даного повітряного вокзалу і демонструє ті зони, який зазвичай закриті для відвідування. У приміщенні авіавокзалу є величезне інтерактивне табло, на якому в режимі реального часу транслюється процес обслуговування літаків. Відвідувачі можуть спостерігати за тим, як механіки та інший персонал перевіряють безпеку перед початком польоту і як проводиться поточне обслуговування систем і моторів літаків.

Міжнародний аеропорт Праги обладнаний чотирма терміналами, з яких три – основні і один – допоміжний. Перші два термінали позначаються цифрами "1", "2" і розташовуються в одному приміщенні. На відносно невеликій відстані від них знаходяться термінали "3" і "4".. Клієнти розподіляються між ними наступним чином:

 1. Термінал 1 приймає літаки з держав, які не входять до Шенгенської зони. Наприклад, там обслуговують рейси з Великобританії.
 2. Термінал 2 – для маршгрутів до країн-членів Шенгенської угоди (їм не потрібно проходити паспортний контроль).
 3. Термінал 3 необхідний виключно для приватних і чартерних літаків.
 4. Термінал 4 (найстаріша і найменш завантажена зона порту) обслуговує тільки рейси класу VIP, наприклад, офіційні делегації політиків та інших важливих осіб або ділові зустрічі.

Карта аеропорту ім. Вацлава Гавела

 

Міжнародний аеропорт ім. Вацлава Гавела знаходиться за 17 км від чеської столиці і за два десятки кілометрів від історичного центру Праги. Незважаючи на те, що вокзал не в місті, дістатися до нього (або з нього) не складно. На вибір клієнтів аеровокзалу існує кілька варіантів:

 1. На автомобілі (особистому чи орендованому). Два десятки кілометрів до центру Праги або з міста до зони посадки на літак можна проїхати по шосе R7, під'їзди до терміналів позначають кольорами на самій дорозі, а також на табличках. До терміналу 1 веде синій покажчик, а до терміналу 2 – червоний. Взяти в оренду транспортний засіб можна в одній з прокатних контор у Празі чи, звернувшись в пункти автоаренди безпосередньо на території аеровокзалу (розцінки в обох випадках будуть однакові).
 2. Автобусом. Найпростіше автобусним рейсом № 119 дістатися до зупинки під назвою Nádraží Veleslavín, після чого спуститися в метро, вибрати лінію А та  доїхати до центру міста. Прагу і повітряний вокзал також з'єднують рейси № 100, № 191, № 910.  Бусики Airport Express щодня їздять між повітряним портом і жд вокзалом чеської столиці, вони зупиняються біля залу прильотів терміналу 1. Перевізники Flixbus і RegioJet регулярно здійснюють рейси з аеровокзалу Гавела до інших міст країни та на курорт Карлові Вари. Купити квитки на громадський транспорт можливо в першому і другому терміналах аеропорту, на стійках Visitor Centre або в спеціальних автоматах.
 3. На таксі. Машину можна піймати поблизу залів прильоту чи викликати телефоном, скориставшись послугами однієї з празьких таксомоторних служб. На стійці аеропорту можливо замовити екіпаж служб Taxi Praha або Fix Taxi, їх перевага в тому, що попередньо озвучені диспетчером розцінки лишаються незмінними.
 4. Трансфер. Дану послугу можна замовити заздалегідь або безпосередньо в аеропорту. Вона коштує трохи дорожче, ніж таксі, зате по прильоту клієнта зустрічає водій з табличкою, супроводжує до автомобіля і везе в заданому напрямку (в будь-яку місце Чехії).

Аеропорт є вузловим для авіакомпаній:

 • Czech Airlines;
 • Smartwings;
 • Eurowings;
 • Ryanair.

Гості Праги, що прибули до столиці Чехії у справах або заради відпочинку та оздоровлення, можуть оселитися неподалік від аеропорту. Поруч з головними повітряними воротами країни є кілька готелів:

 1. AeroRooms знаходиться в 1-му терміналі авіапорту і пропонує клієнтам два варіанти розміщення: звичайні та сімейні номери. Апартаменти укомплектовані всіма необхідними меблями і технікою, підключені до Інтернету і мають власні ванні кімнати;
 2. Готель Courtyard by Marriott Prague Airport (чотири зірки) знаходиться в аеропорту, від нього до центру Праги можна доїхати за 20 хвилин. Номери даного закладу облаштовувалися з урахуванням спеціально проведених досліджень потреб бізнес-тревелерів. У всіх апартаментах готелю є необхідні меблі й техніка, фірмова постільна білизна Courtyard і безкоштовний Wi-Fi. За додаткову плату можна замовити сніданок в номер. Все необхідне можливо придбати в магазині, який працює безпосередньо в готелі. У цьому закладі можна зупинятися разом з домашніми тваринами.
 3. Готель Holiday Inn Prague Airport (чотири зірки) віддалений від залів прильоту всього на 300 м. Клієнтів поселяють у номери, стильно оформлені в дусі модерну і оснащені всіма необхідними меблями й технікою. До послуг постояльців пропонують безкоштовний Wi-Fi та автопарковку, а також free-трансфер до аеропорту і з нього – до готелю. Сніданок можна замовити в ресторані при готелі. Заклад приймає клієнтів з домашніми тваринами.
 4. Гостьовий будинок V Maštali (три зірки) – один з найкращих варіантів для тих, хто не хоче витрачати багато грошей на проживання. Тут можна зняти номер вдвічі дешевше, ніж в чотиризірковому готелі. Заклад знаходиться за 3 км від аеропорту і пропонує клієнтам номери в будинку, оформленому в Богемському стилі. У числі зручностей – власна ванна, безкоштовний Wi-Fi та парковка для авто. Є можливість приготувати їжу на загальній кухні, а також випрати одяг в пральній машинці, що знаходиться в загальному користуванні.
 5. Хостел Modrá спочатку (у 1963 р.) побудували для співробітників аеропорту, але потім переробили в готельний заклад. У кожному номері є свій душ, меблі та безкоштовний Wi-Fi. Щодо туалетів, вони тут загальні. Є можливість самостійного приготування їжі на загальній кухні, зберігати продукти і страви  можна в холодильнику у власних апартаментах. Як і в інших закладах, тут можна зупинятися з домашніми тваринами  (більшість готелів Чехії вважаються закладами "пет френдлі").
 1. Камера зберігання аеропорту: +420 220 117 591
 2. Довідкова служба аеропорту: +420 220 111 888
 3. Бюро знахідок: +420 220 115 005
 4. Парковка: +420 220 114 022
 5. HALOTaxi: +420 24 411 44 11
 6. Profi Taxi: +420  26  131 41 51