Аеропорт ім. Іслама Карімова або Ташкент-Південний – головні повітряні ворота Узбекистану та один із найбільших аеропортів Близького Сходу. Щорічно його пасажиропотік становить понад 3 млн осіб. Це головний хаб національної авіакомпанії Uzbekistan Airways.
Повітряна гавань Ташкента існує з 1932 р. Численні реконструкції надали порту сучасний, вельми вишуканий вигляд, який можна порівняти з кращими світовими дизайнерськими рішеннями. В оформленні інтер'єру багато скла, металу та соковитих фарб – поєднання футуризму та національних узбецьких мотивів.
Аеропорт має 10 виходів до літаків та дві злітно-посадкові смуги міжнародного класу, призначені для прийому будь-яких повітряних суден. Сюди прилітають літаки країн Європи, Азії та Африки. Авіаквиток з Києва в Ташкент можна купити за 125$ за допомогою сервісу SkyBooking. Час польоту становитиме близько п'яти годин.
Два термінали аеропорту обслуговують міжнародні та внутрішні рейси. Інфраструктура корпусів відповідає високим стандартам. На інформаційних стійках можна дізнатися про всі деталі рейсу або вирішити туристичні питання. У численних касах без черги легко купити, здати або обміняти авіаквиток. Електронне онлайн-табло надає оперативну інформацію про всі актуальні рейси.
Пасажири відзначають посилений контроль в аеропорту, який проходить у кілька етапів. Численні прискіпливі огляди людей і багажу створюють нервову обстановку і черги. Негативне враження залишає непривітний та суворий персонал аеропорту. Такі нюанси обумовлені загальнонаціональною безпековою політикою, яка поширюється на всі сфери життєдіяльності в Узбекистані.
Місцевий Duty Free працює з 1991 р. Він об'єднує численні магазини найпопулярніших товарів:
- Алкоголь, солодощі, тютюнові вироби.
- Парфумерія та косметика, у тому числі від брендів Estée Lauder, Givenchy, Lancome.
- Одяг та аксесуари від SWAROVSKI, Gucci, Valentino, Versace, Tissot.
- Сувеніри та декор від місцевих узбецьких майстрів.
На 2-му та 3-му поверхах терміналу 2 розташовано кілька кафе, барів та ресторанів. Тут можна скуштувати європейську та національну кухню, випити ароматного чаю або насолодитися хитромудрим десертом.
У міжнародному терміналі є кілька залів очікування:
- Загальний. Відкрито для всіх бажаючих. Пасажири відзначають невеликі розміри та тісноту в приміщенні в годину пік.
- Business Lounge. Кімната для пасажирів першого та бізнес-класів, куди можна потрапити лише за наявності відповідного квитка.
- CIP. Зал очікування підвищеного комфорту. У ньому можна без черги пройти реєстрацію на рейс, відпочити та перекусити у барі, а також скористатися душем.
- VIP. Відпочинкова кімната для важливих персон з повним спектром послуг. Вартість броні тут – від 150$, залежно від того, якими послугами ви плануєте користуватися.