Завантаження...

hero

Сямень

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Сямень

Китайська Народна Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Сямень – це субпровінційне портове місто в Китаї, розташоване в провінції Фуцзянь. На його південній околиці знаходиться найбільший порт узбережжя Тайванської протоки. Серед мандрівників у світі мало відомо про це місце, але ті, хто там побував, сходяться на тому, що це унікальний та неповторний край.

Сутність міста дуже точно відбито у його назві – у перекладі з китайської Сямень означає "вхід у будинок", з давніх часів ця місцевість була своєрідними дверима до Китаю. У ХІХ ст. за часів колонізації район став одним із перших договірних портів, через який велася торгівля з Великобританією та країнами Європи. Сюди стали приїжджати переселенці з Англії, Франції, Німеччини, але в одному з островів з'явилося ціле іноземне поселення – Амойский сеттльмент.

У наші дні Сямень славиться серед туристів давньою екзотичною архітектурою, багатою культурною спадщиною та відданістю місцевих мешканців своїм тисячолітнім традиціям. Але в той же час це дуже розвинене, технологічне та сучасне місто. Індустріалізація та самобутність тут не тільки не заважають, а доповнюють один одного, створюючи оригінальний стиль та атмосферу. Переконайтеся у цьому, придбавши квиток у SkyBooking та вирушивши у незабутню подорож.

Крім пляжних курортів, іноземців сюди притягує особливий економічний статус, який місто набуло одне з перших у державі. Саме тому тут мешкає так багато експатріантів, і багато жителів південно-західного району Гулан'юй – це переселенці з інших держав. Тут є головний логістичний хаб Південного Китаю, найбільші заводи з виробництва електроніки, газова електростанція і навіть фабрика з виготовлення популярного напою Coca-Cola.

Сямень – дуже чисте та зелене місто, з безліччю парків, скверів та алей з декоративними насадженнями. У деяких його районах, наприклад на острові Гулан'юй, заборонено рух автомобілів та мопедів. У прибережних заводах у природних умовах мешкають тисячі чапель, а пляжі та курортні зони щорічно відвідують понад 60 млн туристів, як із самого Китаю, так і з усього світу.

Розташування

Історичний центр Сяменя знаходиться в південно-західному районі острова, на північ від нього розташоване озеро Юньдан, яке колись утворювало естуарій широкої річки, що виходить до моря. У ХІХ ст. це місце вважалося найбільшою природною гаванню у світі. Але з розвитком у регіоні сільського господарства та постійними роботами з меліорації земель, гирло перетворилося на величезне озеро.

З материковим Китаєм Сямень з'єднаний чотирма мостами та двома глибоководними тунелями. Після зведення 1955 р. дамби, він став півостровом і з'єднався з "великою землею" ще й сухопутною дорогою. Крім Гулан'юй, до архіпелагу Сямені також входить внутрішній острівець Сямень і багато інших дрібних острівних бар'єрів. Завдяки їм це місце було обрано для будівництва порту – місто добре захищене від сильних морських штормів.

Територія відрізняється вологим мусонним субтропічним кліматом, для якого характерне тривале спекотне літо та коротка, але суха та м'яка зима. Найтепліша і найкомфортніша пора року – червень і липень, температура в ці місяці коливається від +25°C до +27°C. Найхолодніший період – січень та лютий, із середньою температурою від +10°C до +12°C, середньорічний показник термометра знаходиться на позначці +20-22°C.

Незважаючи на високий показник вологості, опади випадають на островах Сямені відносно рідко, переважно дощі йдуть на початку осені та наприкінці весни. Морозів та снігопадів майже ніколи не буває, останній раз сніг тут випав у 1893 р., тоді температура різко впала навіть у найтеплішому регіоні країни – Гуанчжоу.

Територія

Міський центр Сямені утворився з розташованого на півдні порту, де зараз знаходиться діловий район Симін. До його складу також входить популярний туристичний острів Гулан'юй та материкове узбережжя, яке простяглося від берегів річки Цзюлун до архіпелагу Сян'ань.

Територіально місто поділено на такі районні центри:

  • Хулі;
  • Сімінг;
  • Цзімей;
  • Туньань;
  • Сяньань;
  • Хайцян.

Центральний Сямень є четвертим за розмірами островом у провінції Фуцзянь, до його акваторії входить порт, величезна ділянка зовнішньої гавані, кілька заток, частина річки Цзюлун та східний водний простір. За межами порту знаходиться ще ряд великих і дрібних островів та самостійних острівних утворень – Дадан, Ердан, а також Великий та Малий Цзіньмень.

Інфраструктура

Враховуючи високий торговий та промисловий рівень, місто має чудову транспортну інфраструктуру. Тут дуже розгалужена мережа муніципальних автобусів, у тому числі туристичних, шість ліній метро, ​​пороми, таксі та поїзди. Є навіть власний аеропорт, де можна купити квиток на літак внутрішніх та міжнародних рейсів без пересадок.

Найпопулярніші та зручні для туристів види транспорту у Сямені:

  1. Швидкісний автобус – міські автобуси переміщуються маршрутами транспортної системи швидкісного сполучення BRT. Це спеціальна система закритих доріг, призначених лише для автобусів. Вона включає в себе спеціальні смуги руху, розташовані паралельно зі швидкісними магістралями, і низку надземних віадуків. Світлофорів тут немає, а автобуси оснащені програмним забезпеченням, яке не дозволяє розвивати швидкість вище 65 км на годину. Вартість проїзду – 0,5 юанів за посадку та 0,6 за 1 км.
  2. Мікроавтобуси – курсують звичайними дорогами та автомагістралями. На них можна дістатися з одного району до іншого, а також доїхати до міста з аеропорту. Проїзд таким автобусом коштує відносно дешево, ціна стандартного квитка з аеропорту – 1¥. Але маршрути та час руху обмежені – більшість прямих рейсів закінчують свою роботу о 22:15.
  3. Таксі – це не нові, але досить акуратні автомобілі. Окрім аеропорту, їх стоянки розташовані біля великих ТРЦ, магазинів та поряд з автобусними зупинками. Середня вартість подорожі від 25 юанів або 3,5$.

Рівень безпеки

Уряд Китаю вже багато років організовує та реалізує всередині країни різноманітні програми для залучення туристів та мандрівників з усього світу. Тому для місцевої влади у Сямені питання безпеки гостей має ключове значення. За відгуками туристів діяльність місцевої поліції забезпечує дуже високий рівень охорони правопорядку.

Природно, що у багатолюдних місцях треба стежити за своїм гаманцем та мобільним телефоном, але під час нічних прогулянок мандрівникам тут нічого не загрожує. Варто зазначити, що за останні 10 років Китай увійшов до трійки найбезпечніших держав у світі.

Ціни

Ціни в Сямені досить прийнятні і підійдуть практично під будь-який туристичний бюджет. Вартість розкішного номера в п'ятизірковому готелі починається від 100$ на добу, у готелі у старовинному районі можна оселитися за 50$ і отримати безкоштовний сніданок. Бюджетний хостел у центрі міста коштуватиме приблизно 10$ за одне місце, а оренда приватної квартири коштуватиме туристові близько 30$ на добу.

Повноцінний обід із трьох страв у місцевих кафетеріях оцінюється в 10-15$, вечеря з вином на двох у хорошому ресторані – 50-100$, швидкий перекус у закладі типу фастфуду коштує близько 1-3$.

Орієнтовні ціни на продукти в Сямені:

  • молоко – 3$
  • хліб – 2,5$
  • рис – 1$
  • яйця – 3,2$
  • сир – 24$
  • куряче філе - 9$
  • яловичина – 12$
  • картопля – 1,2$
  • яблука – 3,2$
  • пиво – 1,1$
  • пачка цигарок – 3,9$

Вартість одягу:

  • джинси – 70-80$
  • літня сукня – 50-60$
  • кросівки – 100-120$
  • шкіряне взуття – 100-150$

Структура населення

За мірками Китаю, Сямень – це маленьке місто. Чисельність його населення згідно з переписом 2010 р. становила близько 3,5 млн осіб, що майже в 1,5 рази більше, ніж 10 років тому – 2000 р. Середньорічний приріст перебував на позначці 5,2%, і на кінець 2017 р. загальна кількість містян вже перевищила 3,9 млн. Тому до 2016 р. у місті діяло стандартне для Китаю правило: одна сім'я – одна дитина.

У місті постійно живе багато іноземців, але основу населення становить сино-тибетська етнічна група – ханьци. Також серед мешканців є багато інших азіатських національних меншин, наприклад народність хуей. Вони мають свій особливий діалект і протягом багатьох століть сповідують ісламську віру, будучи споконвічними носіями культурної спадщини ісламу. У місті є багато буддистських храмів, а також католицьких церков, які були засновані ще за часів колонізації.

Офіційна мова в Сямені – мандаринська (звичайна китайська), але місцеве населення не часто користується нею у повсякденному житті. Її переважно  використовують в урядових та політичних колах, при складанні та оформленні документації у державних установах та ВНЗ. Між собою прості жителі зазвичай спілкуються на діалекті сямень, хоч він і не має жодного офіційного статусу.

Культура та пам'ятки

Як населений пункт, Сямень вперше згадується у 1380 р., після будівництва на цих землях берегових оборонних споруд для боротьби з піратами. Протягом двохсот років місто поступово розвивалося, було засновано порт, процвітала торгівля та сільське господарство, територія активно заселялася вихідцями з інших китайських провінцій.

Вже наприкінці ХV ст. Сямень став одним із найбільших торгово-портових центрів світу, через нього Китай провадив масштабну торгівлю з Індією, Західною Азією, Аравійськими державами. На початку 1500 рр. сюди стали приходити судна з Голландії та Іспанії, вони закуповували спеції та шовк, переправляючи товари не тільки до Європи, а й до Маніли та Латинської Америки.

З перших днів заснування Сямень активно розвивається як велике портове місто, а останні 50 років успішно рухається і в промислово-виробничому напрямку. Але, незважаючи на глобальну індустріалізацію, він, як і раніше, залишається одним із найголовніших культурних центрів Південного Китаю.

Місто славиться своєю народною музикою, ляльковими театрами, оперою та храмовими буддистськими святами. Щороку тут проводиться міжнародний музичний фестиваль, конкурси піаністів та виставки робіт китайських та європейських художників.

Парки

Серед місцевих мешканців та гостей міста найбільшою популярністю користуються такі парки:

  1. Національний парк садівництва знаходиться в районі Цзимей, поблизу затоки Сінлінь. Загальна площа саду – 11 км2, половину з яких займають екзотичні наземні та водні ландшафти. Головна відмінність парку – природне планування та екологічно чиста місцевість, свого часу тут навіть проходила VI Міжнародна квіткова виставка.
  2. Курортний парк Ріюегу – крім безлічі зелених насаджень та водойм, оформлених в оригінальному східному стилі, тут розташований величезний оздоровчий комплекс. Є кілька відкритих басейнів з лікувальними травами і маленький дитячий басейн. Туристам пропонують послуги масажу, гарячі та холодні сауни та різноманітні лікувальні spa-процедури.

Музеї та бібліотеки

Одні з найцікавіших музеїв міста Сямень на думку мандрівників:

  1. Центральний міський музей – заснований у 1983 р., а офіційне відкриття відбулося у 1987 р. З початку 2006 р. переміщено до нової будівлі Центру національної культури та мистецтва. Представлено величезну колекцію шедеврів каліграфії, живопису, архітектурних пам'яток, експозицію китайського прикладного мистецтва. Вхід безкоштовний.
  2. Галерея Шайнгуд – знаходиться у Культурно-виставковому центрі. Поруч розташований причал для яхт та величезний пляж, тому музей користується великою популярністю серед туристів. Тут представлено найбільшу в країні приватну галерею, головна тема якої – древні вироби з нефриту. Експонати виставки є національним надбанням Китаю та становлять величезну історичну цінність.

Театри

Популярні театри та концертні зали міста Сямень:

  1. Театр Міньнань – побудований в оригінальному шанхайському стилі з трикутними стінами та різьбленими візерунками. Напіввідкрита скляна стіна має додатковий ефект і візуально збільшує простір, що надає спектаклям ще більше екзотики та чарівності. Величезний зал вміщує майже 1500 глядачів, а його архітектурний дизайн посилює акустику і час реверберації. У театрі проводяться вистави найвищого рівня – опера, балет, естрадні та симфонічні концерти.
  2. Концертний зал Гулан'юй –  гордість міста, де виступало багато світових знаменитостей. Зал використовується для організації найвідповідальніших та найелітніших музичних вистав у Південному Китаї. Нерідко тут дає вистави відомий на всю країну Сяминський філармонічний оркестр. На думку уряду, основне завдання оркестру та його призначення – підвищення культурного рівня серед китайської молоді.

Освіта та наука

Місто входить до 100 великих населених пунктів планети за обсягом та рівнем різних наукових досліджень. Тут знаходиться один із найпрестижніших ВНЗ Китаю та інші всесвітньо відомі інститути:

  1. Сяменський національний університет – державний навчальний заклад, заснований у 1921 р. Незважаючи на те, що він вважається одним із найкращих у Китаї, вартість навчання тут відносно дешева. Ціна на здобуття освіти для бакалаврів – 3000$ на рік, магістратура – ​​від 3500$. Найпопулярніші серед студентів напрями – медицина, гуманітарні та природничі науки, інформатика, математика та хімія. Університет входить до двадцятки найкращих ВНЗ Китаю, а також до п'ятірки найкращих вищих навчальних закладів планети.
  2. Сяменський технологічний університет був збудований у 1980 р., а у 1981 р. почав приймати на навчання перших студентів. Головний навчальний корпус знаходиться у центрі міста, частина факультетів розташована в інших районах. Щороку до університету вступають понад 6 тис. осіб, приймаються як громадяни Китаю, так і іноземні абітурієнти. Гордість ВНЗ – величезна кількість різних спортивних секцій та розвинена інфраструктура для занять спортом.

Інші пам'ятки

Гостям міста Сямень рекомендуємо відвідати такі визначні пам'ятки:

  1. Острів та окремий район міста Гулан'юй – це невеликий туристичний острівець, площею всього 2 км2, з незвичайною для Китаю колоніальною архітектурою. Нестандартний стиль будівель утворився тут під час опіумної війни, коли острів перейшов під вплив США та низки європейських країн, але на початку ХХ ст. все ж таки повернувся до складу Китаю. Зараз розкішні особняки, спроєктовані у вікторіанському дусі, перетворені на художні майстерні, ресторани та сувенірні магазинчики. Незважаючи на те, що це досить дорогий район, туристам обов'язково рекомендують відвідати його.
  2. Буддистський монастир Путо був заснований на початку VIII ст. нашої ери, розташований в екологічно чистому районі біля гірського масиву Улаофен. Місцевість прикрашає незаймана первоздана природа, сади, тераси та водойми. Усередині комплексу розташовані унікальні храмові споруди та чернечі келії, де донині проживають та рятують свою душу справжні буддистські ченці.

Телефони екстрених служб

У нестандартних ситуаціях туристи звертаються за такими телефонами:

  1. Поліція: 110
  2. Служба порятунку та пожежна охорона: 119
  3. Швидка допомога: 120
  4. Дорожня інспекція: 122