Сирійська Арабська Республіка
Загальна інформація
-
Столиця: Дамаск
-
Територія: 185 180 км²
-
Мова: арабська мова
-
Валюта: сирійський фунт
-
Населення: 22 125 249
-
Телефонний код: +963
-
Код країни: SY
Інфраструктура
Сирійська Арабська Республіка
Про країну
Займаючись підготовкою до подорожі, в першу чергу слід подбати про придбання квитків на авіарейс за вигідною ціною. Сирія – це глибоко релігійна держава, в якій тісно переплетені християнство та іслам. Минуле і сучасне перебувають тут у постійній взаємодії. Нескінченні базарні вулички плавно переходять в архітектурні пам'ятники, а з історичних споруд відкриваються чудові краєвиди на блакитні морські узбережжя.
За стилем відпочинок у Сирії далекий від пляжного, тут найбільш поширені екскурсійні тури, а також релігійні та паломницькі екскурсії. Туристи вирушають сюди, щоб побачити християнські та мусульманські святині. Опис багатьох місць було викладено ще у Біблії. Кожне місто відображає певні історичні події.
Розташування
Сирія розташована в гірській місцевості, яка вкрита на вершинах альпійськими луками. На території країни ростуть евкаліпти, каштани та кипариси. Поїхавши на оазис Пальміра, можна зробити гарне фото на тлі пальм. Що стосується тваринного світу, то він досить бідний. Тут можна зустріти антилоп, шакалів, гієн, пантер та диких ослів.
У Сирії субтропічний клімат ближче до центру перетворюється на континентальний. У зимовий період температура повітря ніколи не опускається нижче +3ºС. За непереносимості сильної спеки для відпочинку краще вибирати центральні райони.
Структура населення
Більшість населення становлять араби (близько 90%). Всю решту складають курди та вірмени.
Сирійці – дуже гостинна нація. Вони щиро радіють туристам. Незважаючи на це, слід враховувати, що це переважно мусульманська держава. На вулицях часто можна зустріти жінок, одягнених по-європейськи. Однак туристкам не радимо надягати надто відверті вбрання.
Віза
Для подорожі до Сирії всім громадянам України потрібна віза. Для її оформлення слід підготувати пакет документів:
- заповнену візову анкету;
- копії внутрішнього паспорту;
- закордонний паспорт;
- дві фотографії для паспорту.
За наявності в закордонному паспорті будь-яких відміток про відвідування Ізраїлю в отриманні візи до Сирії буде відмовлено. Під підозрою можуть опинитися молоді жінки, які подорожують без супроводу чоловіка чи чоловіка-родича.
Рівень життя
Більшість економіки Сирії належить державному сектору. Все інше – сільське господарство, житлове будівництво та сфера обслуговування належать малому бізнесу. Країна є центром сухопутної та морської торгівлі. Незважаючи на те, що Сирія не є великим видобувачем нафти, нафтовидобувна промисловість вважається лідируючою.
Сирія має цінні запаси корисних копалин. Країна займає лідируючі позиції серед виробників фосфоритів у світі. Майже половина працездатних сирійців займається сільським господарством.
Ціни
Місцевою валютою є сирійський фунт, який раніше називали лірою. Краще міняти гроші на кордоні, в готелі або за допомогою гіда. Якщо так не вийде, найближчі обмінники можна знайти через Google.
Сирійські магазини працюють з понеділка по четвер з 9:00 та до 21:00. Перерва на обід досить велика – з 14:00 до 16:30. Невеликі приватні магазини встановлюють свій графік роботи, дізнатися який слід одразу після приїзду. Оплачувати покупки можна лише готівкою.
Збираючись купувати авіаквиток до Сирії, потрібно мати на увазі, що міжнародні платіжні системи тут не працюють. Перед авіаперельотом слід подбати про те, щоб з собою була готівка. Купити квиток на літак до Сирії можна за допомогою сервісу SkyBooking.
Через санкції у Сирії не працюють міжнародні платіжні системи. Тому везіть у країну готівку. Розплатитися карткою у вас вийде хіба що у деяких дорогих готелях, картинних галереях чи ювелірних лавках.
Кухня
Сирійська кухня поєднала у собі традиції кавказьких, арабських та арамейських традицій, на які суттєво вплинули середземноморські традиції. Її відмінною особливістю є використання зернових культур, кисломолочних продуктів, свіжих овочів із заправками з оливкової олії та лимонного соку.
До традиційних місцевих страв відносять бургуль (каша з подрібненої пшениці), прісні коржики, лябне (страви з кисломолочних продуктів), макдус (фаршировані баклажани), маслини та баранину. Сирія славиться смачною шавермою, яка тут продають на кожному кроці.
З м'ясних страв сирійці прості люблять ситні страви, такі як менсаф (ягня запечене з горіхами та рисом), м'ясний плов, відбивні з молодої баранини, шашлики, кебаби, маккадем (овечі ноги) і добре відома всім долма. На десерт місцеві жителі готують пахлаву, манні пудинги кунафу та щербет.
Як і багато східних країн, Сирія славиться своєю ароматною кавою. З прохолодних напоїв поширені компот із родзинок та айран. Широко використовується горілка арак, настояна на анісі. Виноградні вина виробляють лише у християнських громадах.
Як відомо, Коран забороняє вживання спиртного, але в Сирії це питання практично не піднімається. Алкогольні напої можна придбати в будь-якому магазині, ресторані чи барі, а ось розпивати їх на очах у всіх не слід. Обмеження на продаж алкоголю запроваджуються лише під час Рамадану.
Ціни на житло
Щодо бронювання житла, то в Сирії неможливо скористатися відомими системами бронювання. У цьому випадку можуть допомогти готелі в Facebook або Google. Приблизно за ціною житло у Дамаску стартуватиме від 20$.
Тут досить поширений каучсерфінг, але необхідно реально усвідомлювати, що складне економічне становище держави може позначитися і на якості проживання. Каучсерфінг у Сирії – явище цілком реальне. Але треба розуміти, що у сирійських реаліях ваші можливі проблеми можуть позначитися і на житлі. Саме тому у сирійських каучсерферів не так просто запитати запрошення на в'їзд.
Рівень безпеки
Туристам потрібно мати при собі документи, що засвідчують особу, але краще не оригінали, а копії. Варто уникати розмов на політичні теми та намагатися обходити стороною акції протестів та публічних демонстрацій.
Подорожувати на кордоні з Ізраїлем краще не варто або робити це за наявності спеціального дозволу.
Заборони
У Сирії вважається поганим тоном відмовлятися від частування або запропонованої кави. При вході в будинки та мечеті потрібно залишати на порозі взуття, а людей, які перебувають у молитві спереду, краще не обходити.
Тут заборонено робити зйомки державних установ, об'єктів військової та транспортної інфраструктури. Зйомки у церквах можна вести лише з дозволу, а у мечетях фотографування взагалі заборонено.
Інфраструктура
Пересування Сирією краще здійснювати за допомогою внутрішніх авіаперельотів. За вартістю це найвигідніший вид транспорту. Квитки на внутрішні авіаперевезення коштують дешево і дають можливість здійснювати прямі перельоти без пересадок.
У країні популярністю користуються автобуси: сучасні та застарілі моделі. Вони починають рух лише за потребою, коли транспорт повністю заповниться пасажирами.
Ще одним популярним видом транспортного сполучення є залізниця. За основними напрямками можна купити квитки в сидячі вагони або зайняти спальні місця.
У межах міст найкраще пересуватися автобусами чи таксі. Квиток на автобус у Сирії коштує недорого. Придбати квиток у потрібному напрямку за доступною ціною можна на сайті skybooking.ua.
Культура
Традиційне сирійське суспільство має давню культурну спадщину з довгою та цікавою історією. Особливе значення тут приділяють сімейним цінностям, духовному розвитку, освіті та повазі до близьких. Свою любов до традиційних мистецтв сирійці виражають у національних танцях, таких як танець з мечами, ас-самах та дабке. На особливу увагу заслуговують шлюбні церемонії, які переплели в собі давні звичаї народу.
Навколо стародавнього міста Ебла археологами було виявлено докази існування культури, яка, на думку археологів, могла б змагатися з Іраком та Єгиптом.
Пам'ятки
Дамаск є столицею Сирії і вважається одним із найдавніших міст у світі. На висоті 1450 м над рівнем моря розташувалася відома святиня – монастир Седнайської Божої Матері. У ньому знаходиться знаменита чудотворна ікона, яка, за переказами, написана самим апостолом Лукою. На околицях столиці знаходиться ще одне цікаве місце – монастир святої Фекли та церква святого Сергія. Вирушивши до сусідніх сіл, можна отримати унікальну можливість почути розмову місцевих жителів на західно-арамейській говірці.
Халеб вважається другим за величиною містом Сирії. Тут проходить Великий Шовковий шлях і знаходиться у стародавньому поселенні. Рекомендуємо до відвідування колоритні старовинні райони Тайба та Джейда, святині, хамами та ринки, які мають 12 км завдовжки.
На 40 км на захід від міста розташувалося ще одне цікаве місце – монастир Калаат-Самаан. Історія цієї святині починається зі святого Симеона, який був пастухом, що наважився віддати своє життя служінню Христу.