Республіка Нікарагуа
Загальна інформація
-
Столиця: Манагуа
-
Територія: 130 373 км²
-
Мова: іспанська
-
Валюта: нікарагуанська кордоба
-
Населення: 6 301 880
-
Телефонний код: +505
-
Код країни: NI
Інфраструктура
Республіка Нікарагуа
Про країну
У Нікарагуа, доброзичливої, гостинної та найрізноманітнішої з усіх країн Центральної Америки, є все: чудова іспано-колоніальна архітектура, багатство місцевої культури, ідилічні пляжі з білим піском під пальмами на Карибських островах, вулкани, на які можна піднятися, першокласні місця для серфінгу та величезні ділянки захищених джунглів, де мешкають численні види птахів та тварин.
Чи хочете ви погуляти красивими містами, поплавати на хвилях вздовж узбережжя Тихого океану; зійти з протореної доріжки, зупинившись у кавовому кооперативі або відправитися в тропічний ліс, безліч епічних місць, які варто відвідати в Нікарагуа, обов'язково зачарують вас.
Ви легко можете дістатися до цього екзотичного курорту, лише купивши авіаквиток за допомогою сервісу SkyBooking.
Розташування
Нікарагуа – найбільша країна Центральної Америки. Загальна площа становить 130 373 км2 (з них 120 254 км2 – суша) і відрізняється різноманітністю клімату та рельєфу.
Фізична географія країни ділить її на три основні зони: низовини Тихого океану, більш вологі та прохолодні центральні високогір'я та низовини Карибського басейну.
Озера оточують і простягаються на північний захід від них уздовж рифтової долини до затоки Фонсека. Родючі низовини, сильно збагачені вулканічним попелом довколишніх вулканів. Ці низовини густо заселені. Безпосередньо на захід від озерного регіону проходить вузька смуга покритих попелом пагорбів та вулканів, що відокремлюють озера від Тихого океану. Ця лінія є найвищою в центральній частині, біля Леона та Манагуа.
Структура населення
У 2022 р. чисельність населення Нікарагуа становила 6 818 090 осіб. Природний приріст населення очікується позитивним.
Станом на 1 січня 2022 р. населення Нікарагуа оцінювалося у 6 739 574 особи. Це більше на 1,17% (77 612 осіб) порівняно з 6 661 962 населенням роком раніше.
Найбільш густонаселеним містом країни є столиця Манагуа із населенням 1,2 млн осіб (2005 р.). Станом на 2005 р. у Тихоокеанському, Центральному та Північному регіонах проживало понад 4,4 млн осіб. Тільки в Тихоокеанському регіоні проживало 2,7 млн жителів, у той час як у Карибському басейні проживало всього близько 700 тис. осіб.
Віза
Громадянам України для в'їзду до Нікарагуа потрібна віза, яку можна отримати у посольстві. При перетині кордону необхідно пред'явити закордонний паспорт, дійсний протягом усієї поїздки, заповнену міграційну картку. Ви можете відправитися в Нікарагуа без пересадок.
Після отримання візи українцям дозволяється перебувати у країні 90 днів. Якщо ви хочете відправитися в Нікарагуа з метою роботи або навчання, обов'язково повідомте про це імміграційному агенту перед своїм авіаперельотом.
Рівень життя
Найбільша країна в Центральній Америці, Нікарагуа, також є найбіднішою країною в регіоні і другою за бідністю країною в Західній півкулі.
Хоча рівень бідності значно знизився за останні п'ять років, Нікарагуа, як і раніше, залишається однією з найрозвиненіших країн Латинської Америки.
У середньому сімейна пара може комфортно жити у Нікарагуа на 1500$ на місяць. Більш розкішний спосіб життя коштуватиме близько 2000$ на місяць.
Вартість життя для однієї людини, звичайно, може бути нижчою. Нікарагуа, як і раніше, залишається однією з найбезпечніших країн для життя в Латинській Америці і найбезпечнішим місцем у Центральній Америці.
Ціни
Ціни на продукти в Нікарагуа на 14% вищі, ніж в інших країнах Південної та Центральної Америки. У Нікарагуа є три великі мережі супермаркетів: La Union, Palí та La Colonia. Нижче наведено деякі продукти в Нікарагуа із зазначенням їх останніх цін:
- 1 л молока – 0,95$
- буханець свіжого білого хліба – 1,60$
- дюжина яєць – 1,80$
- 1 кг місцевого сиру – 3,30$
- 1 кг білого рису – 1,10$
- 1 кг курячих грудок без кісток – 4,35$
Також обов'язково враховуйте, що вам доведеться витрачати гроші на громадський транспорт чи таксі. Квиток на автобус буде коштувати 2$ в один бік. Якщо ж ви хочете проїхатися таксі, то можете розраховувати на вартість 10$ в один бік.
Кухня
Більшість нікарагуанських кулінарних рецептів страв сягають доколумбових часів і в результаті є сумішшю цікавих страв і незвичайних інгредієнтів.
Коли колоністи прибули до Нікарагуа, вони виявили, що креоли, що тут живуть, широко використовували продукти, доступні в цьому регіоні. Різноманітне меню, яке існувало тоді і використовується досі, є чудовою сумішшю супів, м'яса і солодощів, що відображають змішане походження креольського народу. Одним із основних компонентів нікарагуанської кухні є кукурудза. Вона уже давно використовується корінними племенами і досі популярна. Вона наповнює всі аспекти кухні Нікарагуа, і ви знайдете її у найнесподіваніших місцях. Кукурудза використовується для приготування таких напоїв, як чича та пінола.
Однак у нікарагуанській кухні можна знайти набагато більше, ніж просто кукурудзу. Значною мірою це тропічна країна, де можна знайти велику кількість фруктів, які широко використовуються на кухні. Традиційні продукти зазвичай включають жакоте, манго, папайю, тамаринд, піпіан, банани, авокадо, коріння юкки, коріння кекіскі, а також кінзу, орегано та трави ахіота. Однак нікарагуанці не обмежують свої страви тим, що можна знайти лише у їхній власній країні. Такі інгредієнти, як помідори, цибуля, часник, борошно, рис, апельсини, гірчиця, майонез, молоко, сир, ваніль і кориця, чудово знайшли своє застосування в нікарагуанських стравах.
Ціни на житло
Пристойне житло у цій країні починається від 750$ на місяць. Але якщо емігрант вирішить жити в престижних житлових районах, таких як столиця Манагуа та Санто-Домінго, де знаходиться найбільший торговий центр Нікарагуа, то слід очікувати вищої вартості оренди.
Нижче наведено деякі середні щомісячні витрати на оренду, які новоприбулі можуть використовувати як орієнтир для свого бюджету на житло в Нікарагуа:
- квартира з однією спальнею у Манагуа – 300$
- квартира з трьома спальнями в Манагуа – 550$
- квартира з однією спальнею за межами центру міста – 200$
- трикімнатна квартира за межами центру міста – 355$
- квартира з однією спальнею в Сан-Хуан-дель-Сур (прямо навпроти пляжу) – 600-800$
Рівень безпеки
Нікарагуа відносно безпечна для відвідування, але слід мати на увазі, що дрібні крадіжки, а також насильницькі злочини тут вкрай поширені, тому слід дотримуватися всіх запобіжних заходів.
Існує крайня загроза дрібної злочинності. Кишенькові злодії діють переважно у великих містах Нікарагуа. Слід бути дуже обережним, особливо на ринках. Беріть із собою якнайменше готівки і ніколи не носіть гроші в сумочці або задній кишені.
Жінкам рекомендується бути обережними з чоловіками, навіть із працівниками готелів, магазинів та тими, які надають будь-які туристичні послуги.
Заборони
У кожній країні є звичаї та традиції, про які відвідувачі можуть не знати. Але дотримуватися їх варто. Нікарагуа – не виняток. Тут, як і в будь-якій іншій країні, є певні вчинки, яких не варто робити.
Не показувати пальцем. У Нікарагуа вказівний жест здійснюється губами та підборіддям. Стисніть губи і підніміть підборіддя, повернувши його в тому напрямку, на який потрібно вказати.
Не використовуйте неформальне слово "vos". Використання невизначеної форми адресата варіюється від країни до країни. Але в Нікарагуа при першій зустрічі з людьми у спілкуванні завжди слід використовувати форму "usted" або "ви", замість неформального "vos" – "ти". Єдиний виняток становлять діти та люди, які вже зверталися до вас на "ви"
Не торгуйтеся у магазинах. Можна торгуватися на ринках і біля яток вуличних торговців. Але у магазинах це не прийнято. Також варто пам'ятати, що надто завзятий торг може засмутити місцевих. Заощаджена при цьому сума, ймовірно, досить неприємно вдарить по продавцю. Не варто забувати, що Нікарагуа – не найбагатший регіон планети.
Інфраструктура
У Нікарагуа інфраструктура включає дороги, мости, міжнародні аеропорти, постачання чистої питної води, санітарно-гігієнічну каналізацію, легкодоступну електрику та телекомунікаційні функції, такі як бездротовий Інтернет або телебачення.
Завдяки низці значних інвестицій інфраструктура в Нікарагуа знаходиться на підйомі. Сам уряд Нікарагуа зобов'язався інвестувати понад 6,5 млрд доларів у підтримку та покращення інфраструктури, що додасться до мільйонних іноземних інвестицій.
В останні роки інфраструктура Нікарагуа значно покращилася, і вона продовжуватиме покращуватися завдяки державним та міжнародним інвестиціям.
Культура
Більшість нікарагуанців мають метисне походження внаслідок змішання іспанських поселенців та корінних жителів. Це те, чим пишається більшість Ніка, як вони себе називають.
Багато фестивалів, які відбуваються в Нікарагуа, належать до доколумбових традицій. Суміш римського католицизму, яку принесли із собою іспанці, і місцевої культури корінних народів, створила в Центральній Америці щось унікальне.
Іспанська є основною мовою Нікарагуа. З усіх країн Центральної Америки нікарагуанський акцент є найхарактернішим. Навіть найдосвідченішим іспаномовним іноді доводиться просити нікарагуанця бути повільнішим у розмові.
Як й інші райони Центральної Америки, узбережжя Карибського моря є англомовним. Це рештки британського правління. Поряд з англійською креольською також говорять багато жителів Карибського басейну. Креольська мова є цікавою сумішшю англійської, голландської, французької, португальської та іспанської мов. Вона належить до тих часів, коли пірати ховалися серед островів та рифів, що становлять берегову лінію. Додайте до цієї суміші місцеві мови, такі як міскіто, рама та гарифуна, і ви отримаєте фантастичну креольську мову.
Пам'ятки
Серед головних визначних пам'яток Нікарагуа виділяють:
- Серро-Негро. Цей невеликий вулкан (всього 675 м у висоту) є найновішим у Західній півкулі і найнепередбачуванішим з вулканів Леона Марібіос. Як випливає з назви, Серро-Негро – вугільно-чорний – складається з чорного гравію, затверділих потоків чорної лави та масивних чорних піщаних дюн. NASA використовувало Cerro Negro, щоб дослідити породи, які вони взяли із на Марса. Походи по конусу – це справді сюрреалістичний потойбічний досвід. Його твердий дрібний чорний гравій та пісок також роблять його улюбленим ігровим майданчиком для відвідувачів. Посадка на вулкан перетворює 45-хвилинний похід до вершини на спуск по західній стіні, коли ви катаєтеся на нестандартних дошках і надягаєте спеціальні посадкові костюми, окуляри і рукавички.
- Острови Корн. Це Кариби, якими вони були раніше, острови, які живуть переважно за рахунок риболовлі та невеликої кількості туризму. На обох островах є невеликі сімейні готелі, скромні та затишні, місцеві жителі дуже доброзичливі, а рифи купаються у кришталево чистих бірюзових водах. Біг-Корн-Айленд і Літтл-Корн-Айленд оточені чудовими пляжами з білим піском і, хоча вони невеликі, пропонують гарне та спокійне місце для відпочинку. Звідси ви можете досліджувати чудові рифи, а для тих, хто зацікавлений, на обох островах є дайв-оператори. Ви виявите, що рифи кращі біля пляжів Літл-Корн-Айленда, тоді як дайвінг кращий довкола Біг-Корн-Айленда.
- Ель Кастільо. Основне поселення на річці Сан-Хуан, Ель-Кастільйо (незважаючи на свою назву), побудоване навколо фортеці, а не замку. Коли вона була зведена в 1675 р., вона була однією з найбільших фортець в Америці і дуже ефективно відбивала як піратів, так і британський флот, поки молодий лорд Нельсон, на той час капітан, не атакував її з тилу (тепер називається Ломас де Нельсон). З фортеці відкривається краєвид на річку Сан-Хуан, а поряд з річковим порогом є гарні місця для нічлігу.