Завантаження...

hero

Кокосові Острови

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Кокосові острови

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Відпочити від галасливого та багатолюдного міста можна, звичайно ж, у місці, далекому від цивілізації. На Кокосових островах кожен мандрівник має можливість провести час серед екзотичної природи. Тут ви не знайдете галасливих клубів або ресторанів, навпаки – захоплюючі та спокійні екскурсії островом, а також дайвінг та пляжний відпочинок.

Потрапити на острови з України можна через Європу. Прямих авіарейсів без пересадок на Кокосові острови немає. Дістатися європейських міст, у яких є аеропорт, можна автобусом, потягом чи літаком. Кожен вид транспорту має свої плюси та мінуси. Якщо ви хочете побачити більше краєвидів та подивитися на інші міста, тоді автобус стане оптимальним рішенням. Однак, якщо ви віддаєте перевагу тому, щоб спати в дорозі, краще вибирати поїзд.

Купити квиток на літак, поїзд чи автобус можна на сайті компанії skybooking.ua. Маршрут необхідно ретельно планувати заздалегідь, оскільки швидше за все авіапереліт буде з кількома пересадками.

Розташування

Кокосові острови належать до зовнішньої території Австралії. Знаходяться вони в Індійському океані, складають невеликий архіпелаг, близький до острова Суматра. Сама територія складається з 27 коралових островів, проте населеними вважаються лише два: Західний та Хоум-Айленд. Клімат на островах тропічний та вологий.

Понад пів року на острові дуже спекотно. Саме завдяки таким погодним умовам приїжджати сюди можна майже будь-якої пори року. Опади тут випадають рідко, зазвичай, починаючи з жовтня. У період, коли виникають циклони, а це відбувається в період з листопада до березня, температура коливається від +20ºС до +25ºС. Для відпочинку краще вибирати час із травня по вересень. У цей час тут стабільно спекотна погода, але вона не відчувається завдяки підвищеній вологості. Перед тим, як купувати авіаквиток, необхідно ознайомитися з погодними умовами, щоби не потрапити в період сильних циклонів.

Структура населення

На Кокосових островах переважно живуть кокосові малайці. Загалом їх налічується 544 особи. Офіційною мовою є англійська, проте багато місцевих жителів говорять також малайською.

Корінні жителі здебільшого сповідують сунітський іслам, також тут є атеїсти, і католики. Чоловіків та жінок на острові практично порівну – 50,8% та 49,2% відповідно. Середній вік малайців становить 40 років. На острові проживає лише 155 сімей.

Діти віком від 0 до 15 років становлять лише 20%, люди старшого покоління – теж 20%, інші – це працездатне населення, яке становить 60%. Більшість людей (80%) народилися в Австралії й переїхали жити на острови. З Малайзії – близько 5%, та з Нової Зеландії – 15%. Незважаючи на те, що острови відокремлені від Австралії, достатня кількість людей є освіченими. Приблизно 24% відвідували вищі навчальні заклади, 45% – закінчили школу.

Віза

Щоби потрапити на Кокосові острови, українцям необхідно оформити візу до Австралії. Для початку потрібно записатися на прийом до посольства Австралії. Далі прийти в призначений час з усім списком документів. Якщо це туристична поїздка, тоді необхідно мати із собою:

  • кольорові фотокартки;
  • закордонний паспорт;
  • довідку з місця роботи;
  • страховку;
  • бронь авіаквитків;
  • бронь готелю.

Якщо ви хочете вирушити на Кокосові острови для працевлаштування, тоді вам необхідно буде окрім усіх перелічених вище документів ще мати із собою запрошення від роботодавця. Сервіс SkyBooking може допомогти в оформленні візи разом із підбором квитків за вигідною вартістю.

Рівень життя

На островах затребувана робота у галузі торгівлі та ресторанно-готельного обслуговування. Саме в цих галузях працює більша частина місцевого населення. Максимальна заробітна плата складає 500$, тому багато працівників завжди сподіваються на хороші чайові. Середній достаток складає 400$. Туристам, які збираються на острови, найкраще оформити медичну страховку в Австралії.

Ціни

На Кокосових островах можна недорого поїсти як у готелі, так і в місцевих ресторанчиках. Безумовно, у готелі це буде дорожче – обід коштуватиме приблизно 50$. У місцевому ресторані – близько 12$. Продукти на острові недешеві, оскільки багато їх привозяться з Австралії. При цьому в магазинах завжди є морепродукти, які можна купити за 2-3$, і, звичайно, фрукти з кокосами – від 2$ до 5$.

Кухня

Розташування поблизу океану залишило свій відбиток на національній кухні. Переважно тут усі страви малайського та австралійського походження. Основні інгредієнти, які використовуються для приготування страв – рис, кокос, риба та інші морепродукти. Усі місцеві жителі практично не їдять м’ясо, а свинина перебуває під забороною.

Туристів завжди приваблює величезний вибір морепродуктів краби, кальмари, риба, креветки. Рідкісною національною стравою є суп із локшиною. На друге часто подають овочеві салати та рибу. Усі десерти та морозиво готуються з кокосу та арахісу. Малайці віддають перевагу каві, чаю та натуральним сокам, алкоголь заборонений.

Ціни на житло

Як і на всіх островах, ціни на житло досить високі. Оренда апартаментів є найкращим рішенням. На вигляд вони нічим не відрізняються від номерів у готелі. Середня вартість коливатиметься від 160$ до 400$. Зняти номер у готелі можна за 180-400$.

Рівень безпеки

Загалом відпочинок тут безпечний для туриста. Однак у будь-якому випадку варто дотримуватись елементарних правил особистої безпеки. Не демонструвати свої фінансові можливості, стежити за особистими документами, грошима та коштовностями. Поводитися обережно в океані, оскільки там водиться велика кількість небезпечних акул та інших видів риб. Також варто враховувати особливості місцевих циклонів і слідкувати за погодою, щоби не потрапити у водний вихор. Відпочиваючи на пляжі, рекомендується носити шльопанці, щоб уникнути травмування об уламки черепашок.

Заборони

На Кокосових островах існує низка заборон для туристів. Сюди заборонено ввозити рослини, фрукти, овочі, зброю, наркотики, неконсервоване м’ясо, медичні препарати. З країни заборонено вивозити раковини, корали та продукцію, виготовлену з черепашого панциру, а також кокосові горіхи, які називаються коко-де-мер.

Із собою на острови можна ввозити суму, що не перевищує 5 тис. австралійських доларів. Усі кошти, крім дорожніх чеків та кредитних карток, повинні бути задекларовані. Тут не прийнято пити алкоголь та придбати його ви зможете не в кожному закладі.

Інфраструктура

Через те, що острови мають невеликі розміри, громадський транспорт тут відсутній. У столиці курсує автобус, маршрут якого складається із кількох районів. Місцеві жителі переміщаються на невеликих автомобілях, моторолерах. Сучасні автомобілі тут теж є, але їх небагато, як дорожніх знаків та доріг. Між островами плавають човни, але вони курсують рідко. Водне сполучення встановлено між найбільшими островами Хоум та Вест-Айленд.

Якщо ви захочете відвідати віддалені острови самостійно, не вийде. Для того, щоби туди потрапити, необхідно буде домовлятися з мешканцями, які мають свій плавучий транспорт. Єдиний аеропорт розташований у столиці островів, упродовж тижня там приземляється невелика кількість літаків.

Культура

Раніше Кокосові острови були колонією Великобританії, тож розмовляють місцеві жителі англійською мовою. Більшість мешканців залишаються прихильниками ісламу, але їх складно віднести до віруючих. Загалом населення острова – це прості та товариські люди. Вони займаються рибальством та роботою на кокосових плантаціях, а також виробляють копру – сировину, яку застосовують для виготовлення мила, маргарину та технічних олій. Із сувенірів на згадку звідси можна привезти різноманітні вироби з кокосових горіхів. В островів багата історія традиційних ремесел. За бажання ви зможете випробувати свої сили в плетінні кошиків і дізнатися більше про будівництво місцевих човнів.

Магазини та ресторани працюють без вихідних, до самого вечора. Святкових традицій тут мало, тому для любителів відпочити від метушні це місце можна назвати райським.

Пам'ятки

Прилетівши на райські Кокосові острови, кожному туристу варто відвідати такі визначні пам’ятки:

  1. Національний парк Пулу Кілінг. Ця територія вважається головною пам’яткою. Для тих, хто любить природу, є доступні екскурсії парком, розташованим у південно-східній частині столиці. На території Пулу Кілінга знаходяться райські кокосові плантації. Тут також можна побачити велику кількість представників рослинного та тваринного світу. Любителі дайвінгу зможуть здійснити поїздку та пірнути під воду, до корабля, що пішов на дно поблизу парку.
  2. Острів Призон. Безлюдний острів туристи, які віддають перевагу активному відпочинку, можуть відвідати, замовивши човновий тур. Тут є можливість поспостерігати за місцевими птахами, тропічними черепахами.
  3. Музей острова Хоум. Якщо ви любите пізнавально проводити час, то вам варто відвідати цю пам’ятку. Тут ви можете ознайомитися з культурою та розвитком островів, а також дізнатися, кому раніше належали ці землі.