Завантаження...

hero

Виноградів

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Виноградів

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Невелике місто з цікавою назвою Виноградів, розташоване на березі річки Тиса, біля підніжжя Чорної гори, на схилі якої знаходиться заповідник. Це одне із найстаріших поселень на Закарпатті. Люди зводили тут будинки ще у ІХ ст. Однак першу згадку про місто можна зустріти у записах 1262 р. Тоді ці землі належали Угорщині, і король удостоїв Виноградів статусу вільного королівського міста. До речі, спочатку угорці називали це поселення Селюш. Тільки 1946 р. місцева влада зважилася на перейменування. Проте сильних змін не відбулося, адже Селюш у перекладі українською означає "виноградний".

Виноградів – це відмінне місце для тих, хто віддає перевагу тихому відпочинку в горах. Можна купити квиток на автобус, щоб дістатися туди. Крім того, в місті є залізнична станція. Тому пасажири можуть скористатися послугами Укрзалізниці та купити квиток на потяг. Краще придбати залізничні квитки та автобусні квитки онлайн. Це можна зробити за допомогою SkyBooking. Ми пропонуємо проїзні документи на різні види транспорту (квиток на автобус, залізничні квитки на звичайні поїзди та Інтерсіті, авіаквитки). Такий спосіб покупки зручний і допомагає заощадити час. Вам більше не доведеться їздити на вокзал та витрачати години на очікування у черзі.

Розташування

Виноградів знаходиться у західній частині України. Найближчий обласний центр – Ужгород, знаходиться за 108 км. Найшвидший спосіб дістатися до нього – залізничний транспорт. Розклад поїздів та загальну тривалість маршруту можна дізнатись на офіційному сайті Укрзалізниці. Крім того, ця інформація та вартість квитків вказана на нашому сайті. За допомогою сервісу SkyBooking ви можете купити квиток на поїзд, авіаквитки та автобусні квитки онлайн. Сайтом користуватися швидко та зручно. При придбанні залізничного квитка онлайн пасажир сам вибирає місце у вагоні.

У місті знаходиться митний пункт через близьке розташування біля кордону. Наприклад, до Румунії з Виноградова всього 10 км, а з Угорщиною – 14. Однак дістатися до країн Європи звідси прямим рейсом можна тільки купивши автобусні або залізничні квитки онлайн. Аеропорту поблизу немає. Найближчий знаходиться в Івано-Франківську. Ви можете купити квиток на літак онлайн, щоб не їздити до кас.

Територія

Виноградів належить до Берегівського району Закарпатської області та є адміністративним центром Виноградівської міської громади. Тут знаходиться важливий економічний та торговий вузол. Площа міста складає 32,09 км2. Це середній розмір населених пунктів у гірській місцевості.

Окрім природи та гарних пейзажів, туристів приваблює місцевий заповідник. Він називається "Чорна гора", як і гора, на схилі якої він знаходиться. Його було засновано майже 50 років тому. Тут можна побачити безліч рідкісних видів рослин, завезених сюди з Європи. Багато які з них внесено до Червоної книги України.

Інфраструктура

Тут знаходиться великий залізничний вузол – Виноградів - Закарпаття. Потяги та швидкісні Інтерсіті курсують не лише Україною, а й за кордон. У розкладі ви також побачите залізничний рейс Чоп - Чорнотисов і більш короткий – Виноградів - Іршава. Також через місто проходить автомагістраль Ужгород - Рахів. За допомогою сервісу SkyBooking ви можете дізнатися вартість квитка в кожен вагон поїздів, що проходять, і в автобуси, і оформити проїзний документ.

Як уже зазначалося, найближчий аеропорт знаходиться в Івано-Франківську. Ви можете дістатися туди поїздом або автобусом. Поїздка триватиме лише кілька годин. На нашому сайті ви можете попередньо купити квиток на літак.

Система громадського транспорту тут не розвинена. Місто досить мале для автобусних маршрутів. Є кілька служб таксі, які без проблем довезуть вас не лише за адресою, а й доставлять до сусідніх селищ. Однак краще звернутися на автовокзал, оскільки вартість поїздки на таксі може бути завищена. Знайти потрібну контактну інформацію можна на офіційному сайті міста.

Рівень безпеки

Виноградів – це тихе та спокійне містечко. Сюди приїжджають, щоб насолодитися чистотою повітря, красою природи та відпочити від міської суєти. У той же час туристів тут небагато, а місцеві ведуть розмірений спосіб життя. Рівень безпеки у цій місцевості дуже високий.

Закарпаття вважається одним із найбезпечніших регіонів, якщо говорити про злочинність. Багато хто припускає, що це пов'язано з невеликим розміром населених пунктів, де всі мешканці один одного знають. Що ж до особистої безпеки, то рівень нещасних випадків тут вищий, ніж у інших областях. У гірській місцевості легше отримати травми, ніж в інших місцевостях.

Ціни

Більшою мірою ціни у Виноградові залежать від сезону. Як правило, вартість житла місцеві жителі підвищують улітку. Саме в цю пору року сюди приїжджають туристи. Взимку їх досить мало, тому що поряд немає гірськолижних курортів. В інші ціни тут не дуже відрізняються від аналогічних в сусідніх містах. Продукти можна купити у невеликих магазинах або на місцевому ринку. Він один із найбільших у цій місцевості. Тому сюди приїжджають навіть із сусідніх селищ. Окрім продуктів, тут можна купити товари побуту, сільськогосподарський інвентар і навіть одяг. При цьому ціна буде нижчою, ніж у великих містах.

Структура населення

Кількість людей, які мешкають у місті, становить понад 25 тис. осіб. Це більше, ніж у 2000-х рр. Справа в тому, що через брак робочих місць багато місцевих жителів виїжджали до сусідніх країн у пошуках роботи. Внаслідок пандемії кордони були закриті і багатьом довелося повернутися.

Щодо національної структури населення, то понад 80% становлять українці. Близько 15% – угорці. Раніше їх було набагато більше, оскільки ця територія належала Австро-Угорщині. Зараз є тенденція до їх еміграції на батьківщину. Цей показник все ще щорічно змінюється у межах 2%. 5%, що залишилися, займають румуни, молдавани і росіяни.

У віковій структурі переважають люди пенсійного чи зрілого віку. У місті мало кар'єрних перспектив. Тому амбітна молодь прагне виїхати до більших міст. Деякі все ж таки залишаються, завдяки чому місто продовжує рости і розвиватися.

Культура та пам'ятки

Довгий час ці землі були під владою Австро-Угорщини. Це не могло не вплинути на місцеву культуру. Багато обрядів та звичаїв запозичені в угорців. Також можна знайти схожість у кулінарії. Багато традиційних місцевих страв належать саме угорській кухні. Наприклад, бограч, який часто подають у місцевих закладах.

Віяння Європи можна побачити і в архітектурі. Багато будинків виконані у стилі характерного суворого класицизму. Тісний зв'язок між країнами торкнувся і релігії. У цьому регіоні багато католиків. У Виноградові є римсько-католицька громада, якій належить костел Воздвиження. Він був побудований у XVIII ст., і в минулі часи часто виконував роль не тільки храму, а й ратуші, де містяни збиралися для прийняття важливих рішень.

Сучасна культура у місті розвивається слабо. Є кілька мистецьких гуртків для дітей. Дорослі відвідують місцевий будинок культури. Іноді там проводять концерти чи влаштовують дискотеки.

Парки

У Виноградові є багато зелених зон. Багато з них окультурили, виклали доріжки з бруківки. Тепер це гарні парки, які радують місцевих мешканців та туристів. Найбільшим із них став парк культури та відпочинку ім. Пірене. тут щорічно встановлюють різдвяну ялинку напередодні свят. Окрім рослин, у парку є й різноманітні скульптури, вирізані з дерева. Також є парк Миру. Він особливо популярний навесні, коли починає цвісти сакура.

Не варто забувати про заповідник, який знаходиться недалеко від міста. Багато туристів приїжджають сюди виключно, щоб прогулятися його стежками.

Музеї та бібліотеки

У місті працює лише один музей. Він був заснований 1965 р. простим учителем Йожефом Мигаликом. Декількома роками пізніше його зробили філією Закарпатського краєзнавчого музею.

Фонд Виноградівського історичного музею налічує близько 20 тис. експонатів. Для зручності відвідувачів їх поділили на вісім частин. Експозиції розповідають історію розвитку Виноградова та Закарпаття у різні періоди їхньої історії. Тут можна знайти експонати, від доби палеоліту до Другої світової війни. Серед найпоширеніших предметів – одяг, зброя, посуд тощо.

Театри

Безпосередньо у місті свого театру немає, як і акторської трупи. Місцеві жителі їздять до Ужгорода, якщо хочуть насолодитися виставою та акторською грою. Виступи популярних артистів у місті відбуваються дуже рідко. Найчастіше це місцева самодіяльність. Влітку сцену встановлюють у парку, просто просто неба. У холоднішу пору року вистави проводять у місцевому будинку культури. Зал для глядачів у ньому зовсім невеликий, як і сама сцена. Тому користуються ним рідко. Найчастіше тут проводять конкурси серед шкіл та творчих гуртків. Також можуть приїжджати учні із сусідніх населених пунктів.

Освіта та наука

Незважаючи на те, що Виноградів – це маленьке місто, у ньому є кілька середніх шкіл, до яких ходять не лише місцеві діти, а й приїжджають учні з усього району. Також працює кілька дитячих садків. Вони приймають дітей від одного до шести років.

Окрім закладів базової середньої освіти, у Виноградові можна вступити до коледжу чи професійного училища. Там можна отримати різні спеціальності, наприклад, юридичні чи економічні.

Також у місті є філія Національного університету водного господарства та природокористування. Університет поділено на кілька інститутів, в яких можна здобути не лише сільськогосподарські спеціальності. Також доступні й сучасніші IT-професії.

Місцеві жителі дбають і про позашкільні заняття. У Виноградові є спортивні та художні секції, де займаються діти різного віку. Є й навчальні секції, де учнів готують до школи чи навчають англійської.

Інші пам'ятки

На Закарпатті багато пам'яток архітектури. У гірській місцевості часто будувалися фортеці та замки. Багато які з них уціліли до наших днів. До них часто ведуть екскурсійні групи чи туристи самі приїжджають на них подивитися. У Виноградові також збереглося кілька архітектурних пам'яток:

  1. Палац Перені. Цей будинок барон збудував як тихий притулок після того, як його основний замок був зруйнований. Спочатку це був простий одноповерховий будинок. Однак згодом на його фасаді з'явилися ризаліт та герб. А потім був добудований другий поверх.
  2. Костел Вознесіння. Будівля відрізняється наявністю високої вежі. Звідти вартові стежили за безпекою міста.
  3. Неподалік міста видно руїни. Колись на їхньому місці стояв замок Канків. Він мав рівну чотирикутну форму і квадратні вежі по кутах. До нашого часу цей масивний замок не вистояв. Вдалося зберегти лише дві вежі, які заросли чагарниками та виноградниками. Тож дістатися до нього важко.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна охорона: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка медична допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104