Торонто
Загальна інформація
-
Країна: Канада
-
Статус: столиця провінції
-
Адміністративний Центр: провінція Онтаріо
-
Площа: 630,20 км²
-
Заснований у 1660 році
-
Клімат: вологий континентальний
-
Часовий пояс: UTC–5:00, влітку UTC–4:00
-
Населення: 2 794 356
-
Телефонний код: +1 416
Інфраструктура
Торонто
Про місто
Мегаполіс на березі повноводного Онтаріо! Столиця провінції, в яку прагнуть потрапити авантюристи звідусіль. Тут можна здобути хорошу освіту, знайти перспективну роботу та просто комфортно жити серед багатонаціонального та багатоголосого суспільства.
Торонто – яскравий і різноманітний. У старому центрі можна милуватися історичними будинками минулого століття, у діловому районі блукати між хмарочосами зі скла та бетону, а на островах насолодитися умиротворенням природи. Тут зручно все встигати у насичені робочі дні і є де розважитися у вихідні – театри, галереї та клуби привітно зустрічають усіх бажаючих. Еклектика міста напрочуд органічна: вона не тисне строкатими фарбами, а обволікає живою та насиченою атмосферою можливостей та альтернатив.
Щоб дізнатися про місто, достатньо прочитати описи в туристичних путівниках. Щоб зрозуміти Торонто, необхідно купити авіаквиток і провести в ньому хоча б кілька днів. Відвідати найвищу телевежу, повеселитися в парку атракціонів, поблукати парками, "задихнутися" від величі й потужності славнозвісної Ніагари і просто зустріти захід сонця і світанок в одному з найяскравіших міст світу – Торонто!
Розташування
Торонто розташований у південній частині країни. Йому характерний вологий континентальний клімат. Близькість до озера Онтаріо, а також до Гудзонової затоки визначає високу вологість упродовж року. Середня температура в літні місяці – 15-20ºС, взимку – близько -5ºС. Характерні часті коливання погоди протягом дня та сильні опади.
Рельєф місцевості – горбистий. Наявність долин і ярів дозволяє зберігати вологу, необхідну для підтримки зелених зон. Природна територія міста та околиць лісиста. Густі змішані ліси — улюблена локація для кінозйомок голлівудських фільмів.
У місті знаходиться великий природний став Гренадьєр в Хай-парку. Це улюблене місце відпочинку у місцевих. Озеро Онтаріо належить до найбільших у світі. Цей судноплавний гігант відокремлює Канаду від США. Річка Ніагара, що впадає в нього, – колиска всесвітньо відомого однойменного водоспаду, помилуватися яким з'їжджаються романтики з усього світу. З міста до водоспаду громадським транспортом без пересадок не дістатися, але автомобілем можна з вітерцем доїхати за півтори години.
Територія
Найбільше місто Канади включає, крім материкової частини, ще 15 островів, що розташовані у південній частині. Його територія поділена на шість районів:
- Йорк. Поєднує шумні вулички з ресторанами і магазинами, а також спокійні парки.
- Східний Йорк. Найменший район міста.
- Північний Йорк. Зона наукових та освітніх закладів.
- Етобіко. Приміський район з парком Сентенніал, готелем "Монтгомері" та торговими центрами.
- Скарборо. Тут розташовано безліч зелених зон, зоопарк та ресторани. Родзинка району – мальовничі круті урвища на березі Онтаріо.
- Старий Торонто. Центральна історична частина міста. Це діловий центр та престижні житлові квартали.
Інфраструктура
Мандрівників з усього світу літак «переносить» до міжнародного аеропорту Торонто Пірсон. Ціна на авіаквиток з Києва стартує від 300$. Придбати квитки можна за допомогою сервісу SkyBooking. Прямий рейс триває дванадцять з половиною години. У Торонто є і невеликий міський аеропорт Біллі Бішопа, який обслуговує переважно внутрішні рейси та сполучення зі США.
Міський транспорт представлений метрополітеном, автобусним парком та трамваями. Квиток на поїзд метро коштує близько 2$ за одну подорож. Без пересадок перетнути все місто можна, підібравши прямий маршрут одного з видів громадського транспорту. У звичному режимі з інтервалом 2-5 хвилин автобуси курсують до 01:00. Після – переходять на нічний маршрут, що покриває все місто. Частота їхнього руху – кожні 30 хвилин. Місцеві часто віддають перевагу комфортним трамваям.
Головний транспортний вузол Торонто – залізничний вокзал Union Station, де можна сісти на поїзд у будь-якому напрямку. У місті безліч торгових центрів, повноцінних торгових кварталів та розважальних закладів. Аптеки та продуктові магазини розкидані по всьому Торонто, тому проблем із необхідними продуктами не виникає.
Рівень безпеки
Торонто безпечний для містян та туристів цілодобово. Місцева поліція чітко слідкує за порядком, через що рівень криміналу тримається на мінімальних показниках. Місто утримує почесне друге місце у світовому рейтингу за показниками особистої, медичної, екологічної та інфраструктурної безпеки.
Найбільша проблема – зловживання алкоголем та наркотиками. На цьому тлі іноді відбуваються побутові правопорушення та хуліганство. Туристичні маршрути не проходять через райони на околицях, де зберігаються такі тенденції. В центрі рекомендуємо обходити стороною неблагополучних громадян без певного місця проживання.
Ціни
Торонто – дороге місто. Але й тут можна знайти бюджетне житло: вартість номера в невеликому готелі або хостелі на околиці – близько 20-30$ за ніч. Готель у центрі коштуватиме 50-200$. Приїжджаючи надовго, можна зняти 1-кімнатну квартиру в самому центрі за 600-700$ на місяць.
Середній рахунок у ресторані непоганого рівня – 35-40$ на особу. Щоб заощадити, можна скупитися у супермаркеті, де ціна на продукти комфортна навіть для бюджетного туриста:
- Яйця курячі – 2$ за 12 шт.
- Молоко – 2$ за 1 л.
- Помідори – 3$ за 1 кг.
- Куряче філе – 9$ за 1 кг.
- Рис – 2$ за 1 кг.
Структура населення
У найбільшому та багатонаціональному місті близько 50% жителів – приїжджі. Найбільші діаспори: індійська (10%), китайська (8%), італійська (6%), вихідці з колишнього СНД (3%). Тут проживає численна в країні мусульманська громада. Такій популярності сприяє м'яка міграційна політика Канади та система підтримки приїжджих самого Торонто.
У Торонто проживає близько 3 млн осіб. Це молоде місто: людей віком від 25 до 44 років у ньому понад 890 тис., а мешканців від 45 до 64 років – понад 722 тис. Розвинена інфраструктура, якісна система освіти та перспективи працевлаштування залучають молодь, яка охоче тут осідає.
Понад 70% мешканців Торонто вважають себе християнами. Переважна більшість сповідує католицизм, також популярним є протестантизм різних конфесій. Поширені іудаїзм, іслам та буддизм. Місто багатомовне, але більшість використовує англійську. Він разом із французькою визнано офіційними державними мовами. У більшості вишів викладання відбувається також англійською.
Культура та пам'ятки
Торонто історично багатонаціональний і толерантний до культурних та релігійних особливостей. Найбільшого впливу на формування місцевого колориту внесли британці, американці та французи. Місто насичене заходами не менше, ніж європейські столиці, але по-північному витримане й інтелігентне.
У місті багато театрів, музеїв та фестивалів. Цілий рік відбуваються розважальні події, цікаві місцевим та туристам:
- Міжнародний кінофестиваль Торонто. У вересні Голлівудські зірки та режисери збираються тут із не меншою завзятістю, ніж у Каннах.
- Люмінато. Щорічний десятиденний фестиваль музики та мистецтва у червні. Він рясніє концертами, театральними спектаклями та танцювальними постановками.
- Карибан. Грандіозний липневий Карибський фестиваль.
- День Сімко. Народні гуляння на честь лейтенант-губернатора Верхньої Канади Джона Грейвза Сімко проходять по всьому Онтаріо.
- Прайд Торонто. Феєрична хода на честь свободи та рівноправності всіх меншин країни.
Парки
Багата природа Канади збережена й у межах міста. У Торонто варто заглянути у парки:
- Ніагарський водоспад. Візитна картка Канади розташована всього за півтори години від міста. Величезний комплекс – головне туристичне місце країни.
- Хай-парк. Найбільша зона відпочинку у місті на 161 га. Тут є стежки для хайкінгу, тенісні та бейсбольні поля, майданчики для пікніка та гарні алеї для прогулянок.
- Акваріум "Ріплі". Водний парк із підводними тунелями, наповненими різноманітними морськими жителями.
- Ботанічний сад Аллена. Найстаріший ботсад наповнений рідкісними рослинами. Краса квітників приваблює не лише відвідувачів, а й кінематографістів: садок став знахідкою для багатьох фільмів.
Музеї та бібліотеки
Провести час пізнавально у місті можна, відвідавши його численні музеї, бібліотеки та галереї:
- Art Gallery of Ontario. Найбільший художній музей Північної Америки, де зібрано шедеври канадських та світових майстрів на площі 45 тис. м2.
- Музей взуття Бата. Найдивовижніший музей Канади. У ньому представлена колекція Соні Бата, яка з 1940 р. збирає унікальне взуття, зокрема знакові моделі Мадонни, Мерилін Монро та Елвіса Преслі.
- Науковий центр Онтаріо. Інтерактивний науковий музей цікавий дорослим та дітям.
- Королівський музей Онтаріо. Природно-історичний та культурний музей містить близько 6 млн експонатів з усього світу.
Театри
Концентрація театрів у центрі міста така, що не зайти хоча б до одного з них неможливо. Щоб не переплатити за квиток, потрібно подбати про нього заздалегідь, у день показу вартість набагато вища:
- Royal Alexandra Theater. Гарний зал з чудовою акустикою.
- Ed Mirvish Theater. Пропонує авангардні та класичні постановки.
- Театр Принцеси Уельської. Створює неповторне поєднання старовинного залу із сучасним оформленням сцени.
- Театри Елгін та Зимовий Сад. Унікальний дует двох театрів в одному будинку 1913 р.
- Торонтський симфонічний оркестр. Місце збору поціновувачів класичної музики.
- Центр мистецтв "Чотири Сезони". Універсальний концертний та театральний зал.
Освіта та наука
Вищі навчальні заклади Торонто популярні у всьому світі. Вони приваблюють новітніми системами навчання, затребуваними програмами та традиційною привітністю канадців до іноземців. Вартість навчання у коледжах починається від 10 тис.$, в університетах – від 20 тис.$. Найбільш затребуваними вишами є:
- Торонтський університет. Справжнє студентське місто, яке займає 10 кварталів Торонто. З 1827 р. у ньому проходять успішну підготовку майбутні вчені, інженери, нобелівські лауреати. Поєднує в собі традиції британської та нововведення американської освітніх шкіл.
- Йоркський університет. Один із найбільших вишів країни. Пропонує широкий вибір навчальних програм, найкращими з яких визнано: бізнес та право, астрономія та космічні технології, біотехнологія, інженерія.
- OCAD University. Коледж мистецтва та дизайну Онтаріо – мекка творчості та самовираження для юних обдарувань.
- Ryerson University. Більш широкого спектра спеціальностей, ніж у університеті Райерсона, важко знайти. Тут викладають усе: від інженерії до педагогіки.
- Коледж Сенеки. У його стінах щорічно навчається понад 100 тис. студентів на 260 бакалаврських програмах.
Інші пам'ятки
Торонто – сучасний та полікультурний мегаполіс. Список цікавих місць, заради яких точно варто купити квиток на літак і полетіти до цього міста:
- Телевізійна вежа Сі-Ен Тауер. "Канадське чудо світу" – найвища будова, що стоїть у світі. Її шпиль розрізає хмари на висоті 553,33м.
- Замок Каса Лома. Будинок на пагорбі (з іспанської) зведений на початку ХХ ст. У 98 кімнатах величної будови у неоготичному стилі знімають фільми та серіали, проводять весільні та святкові вечірки. У саду влаштовують концерти.
- Зоопарк. Найбільший у Північній Америці, займає площу 300 га. У ньому міститься понад 5 тис. видів тварин із усіх природних зон.
- Острови Торонто. Велика зона відпочинку, куди можна дістатися лише водою. Тут розташовані пляжі, спортивні майданчики, контактний зоопарк та парк розваг.
- Ринок святого Лаврентія. Гастрономічний центр міста, де можна не тільки купити дешеві та якісні продукти, а й взяти участь у кулінарних майстер-класах.
- Ринок Кенсінгтон. Захоплюючий район з бутіками, вінтажними магазинами, галереями.
- The Distillery District. Богемний район на території колишньої гуральні.
Телефони екстрених служб
- Єдиний номер для виклику рятувальників, поліції та швидкої допомоги: 911
- Генеральне консульство України в Торонто: +1 416 763 3114